355
A film
  • JonasSandor
    #355
    Jön majd második része is úgy hallottam.
  • Vereb David
    #354
    Meg ami a legfontosabb hogy egyáltalán nincs a zombikon mega kissebb szörnyeken szörnyeken kívül semmi
  • Vereb David
    #353
    A játékhoz sincs semmi köze, attól még hogy The Rock játszik benne nem lesz egy világsiker.
  • Synchronous
    #352
    "Mik ezek a pernahajderek akik kommandósnak nevezik magukat?"

    Szerencsétlen idióták, akik elit harcosoknak akarnak látszani.
    Úgy gondolták ilyeneket pakolnak be, mert a tucat-akciófilmek szereplői is ilyenek.



    "Miért épp ez a neve?"

    Kinek Pinkinek? Hát Zavaczki Pista mégse lehet.



    "Hol vannak a régi jó stukkerek?"

    A játékban maradtak, a pixelek közé ragadva.



    "Miért nincs normális vége?"

    Mert ez a film, és nem a játék. Abban a vége amúgy is tőled függ, és nem egy olyan rendezőtől, aki talán nem is játszott a Doom-mal hanem csak az internetről letöltött képek alapján készítette a filmet. (Nem is lepődnék meg, ha így lenne).



    "Hol vannak az IGAZI monszták?"

    Mikor megtudták, hogy micsoda dilettáns seggfejek lesznek az ellenfeleik, inkább a pokolban maradtak grillezni, meg szalonnát sütni.



    "Összevetve mindezt ez egy kalap szar -.-"

    Még jó, hogy nem léptünk bele. Vagy mégis?

    Nem fegyverek, csak fegyvernek látszó tárgyak.



    "Miért ilyen szar a teleport?"

    Hogy látványosabb legyen a "film". (Az a fickó, akiből Pinky lett, egy sikertelen teleportnál sérült úgy meg).



    "Miért ilyen krumplihámozó alakú a bfg?"

    A rendező biztos szakács. Amúgy ki tudja, lehet, hogy ez a megvalósítás olcsóbb volt, vagy pedig a készítőknek egyszerűen jobban tetszett ez a dizájn.



    "Miért lő kéket?"

    A zöld festék drágább. Másrészt meglehet, hogyha zöld-háttér technikával vették fel a látványosabb jeleneteket, akkor nem látszott volna a zöld lövedék a vásznon. (Bár ezt csak feltételezem, hogy ez lenne az oka).



    "Mik ezek a nyelvköpködő IMP-ek,márha azok eggyáltalán?"

    Mivel a kedves rendezők a szájensz fiksön vonalat választották inkább az eredeti sztori helyett, így jobban beleillik a történetbe egy nyelvköpködő bájgúnár, mint egy mint egy lávaivó monszta.



    "Mik ezek a szörnyek?Se Hell Knight se IMP.Akkor ezek mik?"

    Egyéni megvalósítás. Mivel nem is nézték a játékot, olyan ellenfeleket raktak be amilyet akartak. Egyébként Hell knight volt a filmben. Akkor amikor FPS-nézetbe váltott a sztori, akkor előjött egy még láncfűrész is volt a kacsójában.



    "Miért nincs pokol miért 24. kromoszóma van?"

    Azért mert sci-fit akartak és nem Doom-ot. Azért van 24 kromoszóma, mert ez adja a plusszt, amitől a végén a Kaszás emberfeletti képességekre tesz szert.



    "Mi ez a maca a filmben?"

    Egy cafkát bele kell rakni, hisz minden filmben van. Másrészt a Doom 3-ban is volt egy igaz rövid időre mutatták, mert rögtön kinyírták a lost soul-ok vagy mik. Illetve nem is nyírták ki, hanem zombit gyártottak a szerencsétlenből, hogy aztán ránk vesse magát.



    "Mit keres itt miszer izomficsúr?"

    Az esetleges női nézőkre is gondolni kell, akik tojnak a Doom-ra, és csak azért nézik meg a filmet, hogy Rock izmaiban gyönyörködjenek.



    "Mi ez a Mortal Kombat a Végén?"

    Mivel nem volt főmonszta, így kellett megoldani. Ami szerintem szerényen mondva is szánalmas megoldás volt.



    "Miért nem a Phoboson vagy a Deimos-on játszódik ahogy az eredeti sztori szerint?(ez a mars 2 holdja.)"

    Azért talán mert a legtöbb filmnéző nem is tudja, mi a fene az, hogy Phobos meg Deimos. Még azt hiszik valami cipőmárka. A Marsot viszont az emberek 99%-a ismeri.



    "Miért lett Pinki a végén olyan amilyen?Miért nem lett ő is szennyesbölc?"

    Ki tudja, talán az genetikája kicsit más volt mint a többié. De a legvalószínűbb, hogy nem tudták volna máshogy becsempészni a filmbe ezt a kis cuki "tengerimalacot".



  • doomroe
    #351
    így igaz
  • doomroe
    #350
    Elolvastam a régebbi kommenteket:válaszolván n eked Cvd hogy miért nem dolgozhatnának eggyütt a játék készítői a filmesekkel:John Romero és John Carmack kibékíthetetlenek,Adrian Carmack-et(nem testvérek) kirúgtál,be akarta perelni az ID-t,Tom Hall már rég ki van rúgva,Sandy Peterson ki van rúgva.Kb. ennyi a régi ID-t a szuper csapatot nem lehet többet összehozni.Ez az amiért sírni tudnék :(
  • doomroe
    #349
    Amúgy:EZ NEM VALAMI KIS TÖKÖM JÁTÉK!!!EZ NEM VALAMI KIS SZAR!!!EZ AZ FPS_EK LEGENDÁJA,AZ ELSŐ TELJESEN 3D-S JÁTÉK!ANNO A GÉPEKEN TÖBB DOOM VOLT MINT WINDOWS!!!MIÉRT KELLETT ILYEN SZART CSINÁLNI BELŐLE?EZ VOLT AZ ELSŐ JÁTÉKOM AMIVEL PC-N JÁTSZOTTAM,MINDEN APRÓ RÉSZLETET ISMEREK BENNE,MINT A TENYEREMET,MÉG MOST IS JÁTSZOM VELE,ÉS RENGETEG MÓDOT CSINÁLTAM HOZZÁ,ERRE 12-13 ÉVVEL EZUTÁN EZT KAPTA.EZZEL MEGGYALÁZTÁK A LEGENDÁT
  • doomroe
    #348
    Lerövidítve miért lett ez szar:
    Mik ezek a pernahajderek akik kommandósnak nevezik magukat?
    Mik ezek a fegyverek?
    Miért ilyen szar a teleport?
    Miért ilyen krumplihámozó alakú a bfg?
    Miért lő kéket?
    Mik ezek a nyelvköpködő IMP-ek,márha azok eggyáltalán?
    Mik ezek a szörnyek?Se Hell Knight se IMP.Akkor ezek mik?
    Miért nincs pokol miért 24. kromoszóma van?
    Mi ez a maca a filmben?
    Mit keres itt miszer izomficsúr?
    Mi ez a Mortal Kombat a Végén?
    Miért nem a Phoboson vagy a Deimos-on játszódik ahogy az eredeti sztori szerint?(ez a mars 2 holdja.)
    Miért lett Pinki a végén olyan amilyen?Miért nem lett ő is szennyesbölc?
    Miért épp ez a neve?
    Hol vannak a régi jó stukkerek?
    Miért nincs normális vége?
    Hol vannak az IGAZI monszták?

    Összevetve mindezt ez egy kalap szar -.-"
  • doomroe
    #347
    Teljesen eggyetértek.Ha a megfelelő sztori a doom 1-2 története egybevonva legalább ezzel ,mivel rengetegen nem tudják az eredeti szitut,megértették volna a sok hülyével hogy anno régen miért is lőtték szarrá a sok impet meg démont.A régi jó stukkerekkel és az IGAZI Bfg-vel nem ezzel a buzinagy krumplihámózóval ami mellesleg kéken lő.A katonák kinézetéről csak annyit hogy aki látta a doom 1 kezdőképernyőjét az tudja,mióta volt a katonáknak a játékban swat eggyenruhályuk?Gépfegyver.Az mióta volt a játékban?Golyószóró.Az volt a játékban.Jó oké istenem ezt megváltoztatták,de aminél elkezdtem kapizsgálni hogy ez nem lessz valami hűdenagy,az a vírus szónál esett le.És hol a pokol?És a lost soulok?A démonok?A zombi KATONÁK,nem pedig tudósok?A Cacodemonok?Azok hol vannak?A filmben csak valami pöcegödörből előbükkant nyelvköpködő Impeket (?) látunk.A főszörny a Cyberdémon vagy a Spider Mastermind sehol,csak a keménykatona vs. hűdegonosz kapitány harc.Egyszóval ha beleöltek volna kicsit több pénzt(bizonyára nem tudtak elég pénzt kivenni a pénztárcájukból mert akkorn nem jutott volna elég az aranyszoborra)akkor egy igazán jó filmet lehetett volna csinálni belőle.Egy olyan filmet ami nem rettentette volna el az embereket a moziban való megnézéstől hogy a haverja látta és azt monta nagyon szar.Én sem moziban néztem meg higgyétek el nem bántam meg.Ha igazán olyan vérbeli klasszikus Doom-ot felidéző film lett volna,biztos hogy legalább 3x megnéztem volna moziba.De ha már nem akarnak a játékról írni akkor vessék filmkockára a Doom:Pokol kapúi és Doom:tisztítótűz könyvek tartalmát(mind a 2 megvan 5 ször olvastam el az elsőt 3 szor a másodikat).tehát nézzünk egy arányt:

    Amilyen lehetett volna:Sok pénzt beleölnek,20x annyi jön be a mozijegyekből és a megvásárolt dvd-k ből.

    Amilyen lett:bevittek kevés pénzt hogy ez milyen kurvajó lessz,lószar jött ki.

    Szóval ez egy nagy név volt amit meggyaláztak ezzel a szánalommal.Remélem a Wolfenstein és a Quake film jobb lesssz
    VÁRJUK A RAGE-t.
  • Bokafix2
    #346
    Tudhatnád már, hogy a játékadaptációk szinte mindegyike merőben elüt a játéktól, amiről készítik. Elég csak szemügyre venni Boll doktor legutóbbi förmedvényét a nemrég debütáló Far Cry-t. A címen kívül köze sincs a játékhoz, sőt még arra sem figyeltek, hogy legalább a környezet amiben játszódik, egy trópusi szigetvilág legyen, és ne Kanada.

    A Doom-ért én sem jutalmaznám kockacukorral a készítőket, mert ez a film a játékból teljesen hülyét csinál. Ezek a különböző, energia italokon nevelkedett imp-ek, akik mielőtt szétharapnák a bélcsatornádat, még szemen is köpnek... a nyelvükkel... hát, hogy mit ne mondjak, ez volt a film mélypontja.
    Rock is hiába volt hiteles a szerepében, nem tudta elvinni a hátán a filmet.
    És akkor a film nagyágyúja?? A félelmetes főellenség, az Eiffel torony méretű Kiberdémon, az hol a p*csában volt?? Mert a filmben nem láttam.
    Helyette kaptunk egy lájtos Kaszás versus Zombi őrnagy párbajt.

    Ha ezt a filmet rendesen csinálták volna meg, akkor kihagyják a sci-fi elemeket és az eredeti sztori szálait görgetik tovább. A végén pedig a Kiberdémon megjelenítésére kellett volna nagyon rágyúrni, hogy überkemény legyen és két lapos szikladarab közé csapva reggelizze be hősünket.
    Sajnos ezt nem sikerült megvalósítani. Talán gondolkoztak rajta, de utána eszükbe jutott a zsebük, és az, hogy a méteres főgonosz fizimiskája mennyi zöldhasúval karcsúsítaná meg az amúgy is vékonyka büdzséjüket.
    A legtutibb vizuális effektekhez, ugyanis elég mélyre kellett volna nyúlni a krokodilbőr pénztárcájukba. Úgyhogy az elv az volt, hogy "kevés pénzből jó film és nagy bevétel". De az eredmény az lett, hogy mondhatni bukott, mert a legtöbbeknek nem tetszett. Kellett volna az eredeti sztori, és persze nem kispórolni azt, amire egy valamire való doom fan gyűjtögeti a mozijegy árát: az eredeti főellenséget.

  • doomroe
    #345
    Nos.Én nagy Doom Fan vagyok,kevés oldal vagy dolog van amit nem ismernék evvel kapcsolatban ezért bátran kijelenthetem hogy a film egy rakás szar lett.A probléma ott kezdődik hogy a Doom 1-2-3-ban a Final Doom-ban és az ULtimate Doom-ban is a szörnyek jelenlétét egy térkapu meghibásodás miatt szörnyek jönnek a mars 2 holdjára a Phobosra és aDeimosra mert ez a kettő között folyik a térkapú vagy mondjam inkább teleportálónak a kisérletezés.Nos ez itt fölcserélődik egy vírusra.A katonák fegyverzete sem az öltözete még a bfg sem hasonlít (amit itt a Big Fucking Gun helyett Big Force Gunnak mondanak)se a doom 1-2-é re se a 3-éra.A filmben nagyon kevés utalás van arra hogy ez tényleg a Doom-ról készült film,a nyelvet köpködő impekről (?) szó se essék.Nekem a végén a "Szuperman vs. Hűű de gonosz nagyfőnök" jelenet tetszett a legjobban.Tiszta Mortal Kombat.Ezt a rengeteg eltérést a készítők azzal magyarázták hogy nem akartak a játékhoz idomuló filmet csinálni de ezzzel enyhén túllőttek a célon.Ha a játékkal kéne összehasonlítanom akkor én azt mondanám erre hogy Resident Evil.
  • Beni521
    #344
    a képek alapján jól néz ki a film, kár h nem láttam
  • PAYNE
    #343
    a feliratok
  • PAYNE
    #342
    jó de
  • REALista
    #341
    Milyen poénról beszélsz???????Az egész film egy rakás sz.r!
  • PAYNE
    #340
    ok de én a feliratot szedtem le hozzá
    azt hogy tom belerakni??
  • macleod2005
    #339
    a szinkron nagyon gagyi, egy csomó poén kivettek belőle, stb
  • PAYNE
    #338
    hali! leszedtema feliratot a filmhez, csak nem tom "beletenni" valaki segítsen már hogy 11es media playerben hogy kell ...
  • Zozo76
    #337
  • Halmai Dávid
    #336
    Amit pár sorral lejjebb irtam, hogy "én majd megcsinálom a filmet", csak poén volt.
  • Halmai Dávid
    #335
    A történet hót nem ugyanaz mint a játékban.Ez az 1-ik. A másik: 3 fajta szörny volt,(no mega holtkóros zombik)és kész, azok se a HELL-ből jöttek. Legalább számítógépesek lehettek volna!! Kék BFG lövedék!!?? húhúúúúú, de szar. Majd én csinálok egy normális forgatókönyvet úgy 7-8 év múlva teljesen a játék történetére fog épülni(Doom3), a 3negyed film FPS nézetben lesz,(nem ratyi metál zenével) közötte pár másodperc normális nézet(nem fps).Majd én megcsinálom!!
  • nihillus
    #334
    Az FPS rész kivételével elég gyenge volt a film. És még finoman fogalmaztam.
    A szörnyek jók, de eléggé spóroltak velük. A játékhoz meg szinte semmi köze, a helyszínen és néhány fegyveren kívül. Meg persze ott van pár igazán eltalált szörny, amik tényleg jók, de sajnos csak ezek az erényei a filmnek.
  • Istencsászár
    #333
    Avp, Resident Evil, Doom hogy ezt a 3at mondjam, lényegében ugyan az.... Valami történt 1 helyszínen ahol sokan meghaltak, azt színre lép a legjobbakból álló minden szarral felfegyverzett osztag, akik elmennek a helyszínre, ott meghal a fele, pár ember túléli és mindeki boldog:).
  • Zozo76
    #332
    Igen, az sem volt azert egy eletre szolo elmeny... :)
  • lord nihilus
    #331
    ugyanúgy hiányérzetem van mint mikor megnéztem az AVP-t. A játékok alapján eseménydúsabbnak kellett volna lenniük, nembeszélve arról h az ilyen filmek mindig legalább 2 órásak szoktak lenni.
  • Zozo76
    #330
    :)
  • Jhon Balu
    #329
    megszereztem megnéztem de nemájultam el a filmtől......
  • Doomista
    #328
    FPS lövést szerintem ugykelet volna,hogy épp arra a nagy dög hellknightre nyomja ,és valami látványos olvadásos jelenetet készithetek volna belöle ...
  • Doomista
    #327
    nemvolt benne minden szörny sem,legaláb egy látványos sátán jelböl elöjövö archive elöjöhete vona hozzá,vagy tüzgolyokat dobáló,elkapkodott egy film ...
  • bricsi01
    #326
    Hi all!

    Énis megnéztem és a véleményem az, hogy ez egy tényleg Hallywood-i szar akció film.
    A sztori se volt valami hubazzeg, FPS-es rész is elég ratyi volt.
    Csalódtam benne. :(
  • Zozo76
    #325
    Na. az mar igaz, lehetett volna azert maskeppen is megoldani. De meg sohasem volt ilyen...
  • Seth
    #324
    Én is most láttam, hátő....nem volt valami jó (próbáltam szépen fogalmazni ^^ )
    Az fps mód meg vígjátékot csinált a jelenetből, komolyan nemtom,miért kellett idióta bevigyorgok-ordítok a kamerába zombikat belerakni.
  • Dant0r
    #323
    Komolyan nem láttad amikor egy szörny jött vele? Szépen kilőtte a kezéből le az alsó szintre, majd amikor a szörnyike is lepofozta felvette:)
  • Tatyla
    #322
    megnéztem és ,minha csak a három balfék rendezö Ciki,Gagyi,és Uncsi csinállták volna...
  • Zozo76
    #321
    Vegulis... egy jatekbol van an film!
  • andriska
    #320
    kiválasztotta az inventoryból
  • sufnituning
    #319
    FPS mód, na menny már!! Az olyan szar volt hogy röhögőgörcsöt kaptam! Hát ekkora baromságot hogy csak úgy váltogatja a fegyvereket, meg LÁNCFŰRÉSZ(?), honnan a rákból?! Na mindegy izlések és pofonok de nekem nem igazán tetszett!
  • Zozo76
    #318
    jaja :P
  • Halmai Dávid
    #317
    haggyámá! a BFG-vel is csak 2-szer lőttek, azt is abba a kurva falba. meg a
    Rock is megdöglik. Nem ő a főszereplő!!!!!!!!.De..........az FPS mód nagyon ott van!!!!
  • Zozo76
    #316
    En vegignyomtam PCn a jatekot. Nem volt egy eletre szolo elmeny, de en azert nem tudtam "nyugodtan" jatszani vele. Mindig fostam, mikor ugrik ram valami, rettenet... :)

    A filmben az FPS jelenet szerintem allat!