86
  • Macropus Rufus
    #86
    Érdekes vissza olvasni a 11 évvel ezelőtti hozzá szólásokat :) sokan az egekbe akarták nyomni az fps-t pedig frame limites volt, max. 60fps. Szóval előbb matatni kell benne kicsit, hogy az ne 60 hanem több legyen. Aztán az sem igaz, hogy 256MB-al nem lehet UHQ játszani mert lehet,. Nekem anno egy 256MB-os Radeon9800SE volt és simán ment 60fps-el UHQ. A Quake4-nél már nem lehetett, ott követelte a gép az 512-öt.
    Ami meg azokat illeti akik "látják" a 30 és a 60fs közti különbségét: nem látják. A 60fps-el nem lesz jobb a játék mozgása. Csak a finom mozgások lesznek élesebbek. Magyarán amikor belassítják a lejátszást. De ezt bárki kipróbálhatja: rajzoljon egy animátor programmal egy valamit amit megforgat 30 majd 60fps-el. Semmi különbséget nem fog látni, ui. az agy 24 felett folyamatos képet ad.
    De ha van egy iphona akkor 240fps-el vegyen fel valamit majd játsza vissza normál módban. Semmit nem fog észrevenni a 30 és a 240 között. Egészen addig míg be nem lassítja. Szóval kár ezen rugózni, hogy most 30 vagy 60fps.
    Utoljára szerkesztette: Macropus Rufus, 2016.04.23. 12:06:37
  • tmisi
    #85
    Hmm már 4 napja írtál be, de a vibrálást úgy érted, hogy alacsony a képfrissítési frekvencia??? Mert az OpenGL sajnos WinXP alatt 60Hz-en fut... Megfelelő segédprogrammal (refreshlock pl.) viszont be lehet fixálni nagyobbra.
  • vargilius
    #84
    geforcom van nekem is ( ráadásul régi ) és ment rajta ( geforce3 titánium 200)

    Most cseréltem ki nagyobra. Geforce7600. és 1Gb ram. Most is jól megy.

    Próbáld meg a netről frissíteni a kártyádat
  • vargilius
    #83
  • vargilius
    #82
    doom 3, jó game
  • daf xf
    #81
    Szaisztok!
    Kellene egy kis segítség!:(
    Nekem nvidia geforce fx5500-asom van 128 mb-os és vibrál a kép.
    Ez mitöl lehet?
    nvidia forceware 81.98-as illesztöprogram van fent.
  • nimdhar
    #80
    Üdv! Nagy valószinűséggel nem szereti a videókártyádat, vagy nem jó driver van felrakva hozzá. Az tuti, hogy így soha a büdös életbe nem tudsz játszani vele. Szerintem még kalóz verzióval sem.Vagy lehet, hogy egyszerüen nem bírja a graf felbbontásokat. Ajállom az Ati Radeon 9000-es sorozat bármelyik Game Edision-jét azzal tűrhetően megy.( persze csak min 256Mb videókártyával.)
  • Harly18
    #79
    Biztos a videókártyáddal van valami. Talán geforce mx-ed van, mert azt nem támogatja ha jól tudom.... :(
  • ngagenorrec
    #78
    Sziasztok!
    Amikor elindítom a DOOM3-at akkr nekem ezt írja ki...:S
    NAgyon megköszönném ha valaki segítene...
    ERROR: The current video card / driver combination does not support the necessary features.
    ********************
    Error during initialization
    Shutting down OpenGL subsystem
    ...wglMakeCurrent( NULL, NULL ): success
    ...deleting GL context: success
    ...releasing DC: success
    ...destroying window
    ...resetting display
    ...shutting down QGL
    ...unloading OpenGL DLL
  • BiroAndras
    #77
    A memória elsősorban a textúrákhoz kell. Lehet, hoyg a DooM3 automatikusan lejjebb veszi a textúrák felbontását, ha látja, hogy nincs elég memória.
  • Csaba
    #76
    Hát, jelenleg szerencsére még tökéletesen elég a 128 mega ram. Pont a Doom3 a jó példa: 512 mega videoram kell az ultra felbontáshoz. Persze... Én meg Bill Gates vagyok... Mekkora parasztvakítás. Ultrán nyomtam, és teljesen jól ment, 60 fps körül van szinte mindig. Csak akkor lassul be nagyon, ha 8 meg 16X-os antialiasingot teszek rá, de hát kibírom nélküle.:-)
    Egyébként a 256 mega ram nem a nagyobb felbontásokhoz kell? Pl. 1600-as felbontásokhoz?
  • BiroAndras
    #75
    Azért 256MB RAM nem árt egy korszerű játékhoz.

    Egyébként az X700-at is nagyon dícsérik, azt is érdemes megfontolni.
  • Csaba
    #74
    A 6600GT a legtutibb kártya még mindig, viszont tudtommal max. 128 mega rammal van felszerelve (nem is kell több rá). Csak annyit róla, hogy a Fear demot (ami a legújabb játékok közül való) megette reggelire 1024-es felbontásban. Kell ennél több?
    Ajánlom a Leadtek márkát, az egyik legjobb gyártó. (Nekem is ez van, és nagyon bevált.)
  • Richard90
    #73
    6600GT-t vegyél
    a legjobb középkategóriás kari!
    azt hiszem 35-40 ezer forint körül mozog
    25-30ezerért nem kapsz olyan jót amivel minden játék futna rendesen.
    a cod 2 mindenképp futni fog rajta
  • devaygeri
    #72
    Sziasztok!

    Remélem tudtok segiteni nekem.
    szeretném egy kicsit böviteni a szamitogépem.
    most 256Mb memoval es egy gf fx 5200 vga van a gepben.nem vagyok egy nagy pc tudos es csak arra lennek kiváncsi,hogy milyen vga kartyat vegyek amivel a legujabb es egyben leggepigényesebb játék is simán fut.memoriat 2x512mb_ot gondoltam,de a vga-val gondban vagyok.25-30 ezernél nem nagyon akarok többet adni,de jo lenne egy 256 mb-os kari.irjatok es segitsetek nekem,mert mar nagyon játszanék.köszi mindenkinek.

    üdv.:g.
  • a_n_d_r_e_w
    #71
    Milyen videókártya?
    Melyik driver?
    stb...
  • Fishbone
    #70
    szewasztok! nekem a
    "X..GL_ARB_multitexture not found
    X..GL_ARB_texture_env_combine not found
    X..GL_ARB_texture_cube_map not found
    X..GL_ARB_texture_env_dot3 not found
    X..GL_ARB_texture_env_add not found
    X..GL_ARB_texture_non_power_of_two not found
    X..GL_ARB_texture_compression not found
    X..GL_EXT_texture_filter_anisotropic not found
    X..GL_EXT_texture_lod not found
    X..GL_1.4_texture_lod_bias not found
    X..GL_EXT_shared_texture_palette not found
    X..GL_EXT_texture3D not found
    X..GL_EXT_stencil_wrap not found
    X..GL_NV_register_combiners not found
    X..GL_EXT_stencil_two_side not found
    X..GL_ATI_separate_stencil not found
    X..GL_ATI_fragment_shader not found
    X..GL_ARB_vertex_buffer_object not found
    X..GL_ARB_vertex_program not found
    X..GL_ARB_fragment_program not found
    ********************
    ERROR: The current video card / driver combination does not support the necessary features
    ********************
    Error during initialization
    Shutting down OpenGL subsystem
    ...wglMakeCurrent( NULL, NULL ): success
    ...deleting GL context: success
    ...releasing DC: success
    ...destroying window
    ...resetting display
    ...shutting down QGL
    ...unloading OpenGL DLL"
    Ha valaki orvosolni tudja ezt a hibát akkor köszi!
  • maniac001
    #69
    DOOM 3 gyorsítás!!!
    EZT PRÓBÁLJÁTOK KI:
    Keress rá a "DoomConfig.cfg" fájlra. Nyisd meg egy szerkesztővel, pl. Notepad. Keress rá arra a sorra, hogy seta image_cacheMegs "32", majd próbáld meg átírni először 64-re, majd 128, 256-ra is akár."
    Állítólag látványos sebességnövekedést eredményez!!!
    Várom a visszajelzéseket. köszi.
  • HellBurner
    #68
    "A Low Quality beállítás mindent ugyanúgy csinál, mint a Medium Quality, csak éppen a textúrákat lekicsinyíti 512x512 méretűre, és a specular mapeket is lekicsinyíti 64x64-re. Ez így már belefér egy 64MB-os kártya tudásába.
    "

    Ez az egyik doom3 hírből van.

    nincs is benne nagyobb textura
  • Cleawer
    #67
    sghu:igen végig olvastam,ne ma az 5200 lenne bajom mert hát ultra,meg 256 mb.(nem tudom mit tud) de a radenon nem tudhat annyit (38,9 fps) nekem 18,3FPs (alap órajelen) az igaz hogy a time demoban ahhol csilli-villi,tüzbogyók repdesnek,néhány monszta kerget
    Nekem nemtűnik hitelesnek
  • mentos
    #66
    akkor valszeg a 16mbos voodoo 2-mel ultra bigyón tom majd nyomni!:DD
  • sghu
    #65
    Lehet hogy az, nekem nincs 5200-asom, hogy ellenőrizni tudjam. Mindenesetre az eddig megjelent tesztek eléggé alátámasztják azt, hogy a Doom 3 az NVIDIA-é. FX-eken és 6800-on jóval jobban megy mint bármi máson, így akár még a kis 5200-ason is elfutkározik a gáma.
  • sghu
    #64
    A teljes mondatot is elolvasod, vagy csak odáig szoktad, hogy 64?
  • Cleawer
    #63
    na kipróbáltam a fullt ,és egy GF fx 5600 (256 mb)MIN FPS:15
    MAX FPS:60
    átlag 20
    LOWon
    (2,66 P4,(2,94) 768 ddr

    És sghu: szerintem az általad linkelt cucc csak parasztvakítás
  • NeoMaN
    #62
    Te miről beszélsz ember??? 64bit-es memóriabusz nem jelent nagy különbséget? LOL
  • sghu
    #61
    Abban igazad van, hogy a tesztben egy Ultra eredményei vannak, Te pedig egy NU-ra kérdeztél rá. Igen, valamelyest le kell abból az eredményből venni, de pl. a 128bit ill. 64bit-es memóriabusz 640x480-as felbontásnál már nem okoz nagy különbséget. Ekkora felbontásban szerintem a Te kártyáddal is játszható lesz a medium.
  • GABOR16
    #60
    Sajnos ez az ultra model sebeségét mutatja , nekem megy 64-bites van kicsit húzva.
    Max szerintem minimumon menni fog.
    Na mindegy...
  • Wing Rockling
    #59
    Igazad van, menni fog neki medium-ba 5-10 fps-el. Az FX 5200 az nVidia egy nagy átbaszása, nem tudom hallottál-e róla.
  • sghu
    #58
    Természetesen fog. ( Az alattam levő 2 kiscsákó nem tudom miért akar átverni téged, valószínű fingjuk sincs miről beszélnek. )

    Persze nagyon sokat ne várj ettől a karcsitól, de mindenesetre pl. egy ATI 8500-nál lényegesen jobban viszi a Doom 3-at. Nézd meg magad:

    GeForce FX 5200 Medium Quality

    Radeon 8500 Low Quality

    És mégis az FX a gyorsabb. Ennyit arról, hogy a leglassabb videokártya.
  • ttt ttt
    #57
    ..vagy még ott se, azt a valamit videó kártyának nevezni SZÉGYEN, mármint a gyártója részéről...
  • Cat #56
    kizárt, az fx5200 a jelenlegi leglassabb videókártya, kb. 3 évvel ezelőtti szinvonalon van
  • GABOR16
    #55
    Vajon 64-bires FX 5200-on (128MB) menni fog "Medium Quality"-n?
  • Tetsuo
    #54
    Első személyben beszélj!
  • lola
    #53
    Torrent-ent van ekkora méretben, de az lehet, hogy fake, mert az nforce-on lévő méret nagyobb.
  • dre
    #52
    szerintem ez a dóm3 sokkkal szarabb lesz mint a HL2
    bizonyíték hogy a hl1 a "világ legjobb fps e"
    sok hasonlóval jácottam de a hl1 teccett a legjobban
  • dre
    #51
    azt monta nekem valaki hogy megjelent a doom3 ittmagyaron és 1,5 giga
    ez igaz?
  • hopp
    #50
    hát én nem vagyok elájulva ezektől a képektől.. az 512mb meg ehhez képest rotfl... amúgy valaki elárulhatná, hogy miért jó, ha 60-80-100 fps-sel megy a játék, mikor nem is fog fel annyit az agyad.....
  • janos666 #49
    És ebbe az 512Mb-be beleszámít amit a rendszermemóriából adunk az AGP-re? (apreture size, vagy mi)
  • Wing Rockling
    #48
    szadista állat vagy?
  • Tetsuo
    #47
    Kínzod az állatokat?