86
  • N.E.O.!!!
    #46
    De gondój béle mijen fasza ányékok vonnak bénne.!Ha a mósztani gépüdbe még belekőtesz csutka 300 rongyot akko ojjan minha a Fár krájal jáccaná csa' jobb fény és árnyékeffektekkel. Há nem megéri?
  • Wing Rockling
    #45
    Most hogy jobban megnézem a képeket, már én se tudom hova ez a nagy hardware igény. A Far Cry very high grafikkás belső terei is hozzák ezt a szintet.
  • Tiby
    #44
    De szerintem 32 megás kártyával is megy , nekem ment a béta verzió
  • Tiby
    #43
    Hát nagyon már Ultra gépigény kell majd minden játéknak , ez a korral jár
  • lola
    #42
    Én kétfajtát is leszedtem, hát nagyon brutális. Elmehetne hozzájuk a Carmack gyerek programozni tanulni.
    Azok a videok NAGYON JÓK!!!!!!!!
  • Sadist
    #41
    Atyaég azok a régi szép 3dfx-es és Revoltos idők... Szerintetek honnan van a nickem? :) Lehet találgatni!
  • [HUN]PAStheLoD
    #40
    és savage 4-el ReVoltoztam akadás nélkül elment .. és egész tűrhetően nézett ki ..
  • [HUN]PAStheLoD
    #39
    igen igen , mikor megjelent az első HL2 videjó akkor mindenki áll a padlón , aztán ugye jött a stalker meg a doom3 és megint mindenki ááá .. kúl .. izé .. de még 1iket se adták ki és mára már a legnévtelenebb fejlesztőcégek (persze lehet hogy neves emberekkel) is simán hozzák ezt az über grafikát .
    ha hl2 megjelent volna időben (ahogy ígérték) akkor aztmondom igen ez már valami , de így hogy csak a képeket mutogatják a fasza grafikáról meg pár havoc-os videjót .. ez engem nem hoz lázba , nekem a játék kell , de mivel a legtöbben arra is szarnak majd csak az FPS meg a mégULTRA HÁJABB beállítások ... ígyhát a valve és tsai. se sietnek , hisz ebben is van üzlet
  • Mice
    #38
    én meg a virge dx-re amivel még ha szögletes kerekekkel is de már otthon is elfutott a revolt és a 3dfx még borsos volt
  • Mice
    #37
    anno leszedtem abban többek közt az nv-t dicsérik hogy az egyik render 2-3 nap alatt vagy 2-3 fps-sel jött össze (rossz a memóriám, de a lényeg hogy k.lassan) végignéztem 2006-ra attól még nem kell elájulni

    addigra

    az már abszolút hétköznapi lesz
    lesz hardver a doomhoz
    és végre bejelentik hogy már csak 1 hét és megjelenik a hl:)
  • Mice
    #36
    a rendszermemóhasználatról nem tudok (nem vagyok szakmabeli) csak a nagyobb sávszélről tudok 8x esetén ami már többx10 giga/sec

    a pci-x-ek meg egyenlőre valymi szerencsétlenen muzsikálnak

    egyenlőre azoktól csodát nem kell várni csak reklám majd ha egy kicsit forr még
  • Mice
    #35
    talán ha mind2 1600x1200 lenne akkor tényleg látszana így kicsinyítve még az is lépcsős, ami 1600 mellett fel se tűnne

    egy ilyen sötét tömörített picúr jpegen mit vársz?
  • Mice
    #34
    bocs egy picit off de ha már felső kategóriés hardverek akkor kérdezném, hogy r9800 mellett miért csak 60fps van nfsu-ban ha tiltom driverből a vsyncet hol van még vsync beállítás ami nincs átbillentve? (regisztriben, config fileban nem láttam)
  • Punker
    #33
    az első vga-m 1 megás volt és akkor én voltam az isten a haverok között mert nekik csak fél megás volt :)))))))))))
  • Piscator
    #32
    Eszembe jut az a korszak, amikor 32MB-vel is ragyogót játszottam.
  • Dinosaur
    #31
    Most néztem az Unreal engine 3.0-t ami állitólag a kiállításon a 3.6 Ghz-es NV 6800-as gépen többször befagyott (looool) és vmi 8 millió poligonból épül fel egy komolyabb szörny. A lényeg hogy a motor 2006-ra lesz készen és 1 GB memória kell a grafikus kártyára hozzá állítólag.
    Egyébként van a neten az unreal 3.0-ról videó vhol kurva überfasza ami a Doom3-at helyből alázza.
  • lola
    #30
    1. Utálom, ha - közvetve is - rám akarnak erőltetni valamit.
    2. Soha semmi bajom nem volt a win98se-vel.
    3. Amit az xp pluszban nyújt(ana), arra nincs szükségem.
    4. Az xp lomhább és nagyobb gépigényű.
    5. Van egy-két hw elemem, ami xp alatt nem támogatott.
    6. stb...
  • Tetsuo
    #29
    A 8xos AGPnek nem az a lényege hogy a videokari a rendszermemót is használhatja fennakadás nélkül?? Meg ez az új PCI-X (v mi?) is mi a faxra való, ha erre sem??
  • pakura
    #28
    Nem tudok rájönni miért ragaszkodsz ennyire a win98-hoz.
    Az XP egy megváltás volt a 98 után. Persze az is marha messze áll a tökéletestől.
  • Tetsuo
    #27
    Ehh..
    Technical Demo Only.
  • tehen_m
    #26
    Az 512mbos vid kari parasztvakítás.
    Ulra és high quality között a különbséget ki veszi észre?
    link
    link2
  • lola
    #25
    John Carmack már annak idején, amikor a quake3-at bemutatta, volt róla egy video. Volt egy forgó tükör, amitől mindenki seggre esett, a szaksajtó ettől volt elájulva. Érdekes, hogy pont az nem volt seholsem a játékban. Szóval az én szememben akkor még nagyobbat esett.
  • lola
    #24
    Az eddig látott képek alapján nem is értem, hogy mire az a fene nagy hw igény. Ilyen, sőt ennél különb képeket láttam már más játékokban. Nevetségesek a szögletes alakok. Ja, hogy a fény-árnyék hatásnak ekkora a gépigénye? Akkor fel is dughatják maguknak.
    John Carmack egy pár évvel ezelőtt még másról beszélt, mint fejlesztési irányelvről. Persze akkor még a 3dfx ellen beszélt, a sponzora javára (nvidia). Most az Ati az ellenség(ük), meg még a mikorszopsz is belépett sponzornak - gyorsítani kell az xp elterjedését - így a régebbi win-eken nem fog menni. Ez mellesleg csak azért érdekes, mert volt idő, amikor a mikorszopsz kifejezetten openGL ellenes volt, hogy a saját termékét, a DX-et nyerő helyzetbe hozza. Ha tényleg igazak a hírek, miszerint a Doom3 nem megy win98 alatt, akkor leszarom a doom3-at, játszom majd a HL2-vel, az mint játék egyébként is jobbnak igérkezik. Meg majd a Stalker, stb...
  • a_n_d_r_e_w
    #23
    Annak idején valami olyasmit hallottam, hogy alacsony poligonszám ugyan, de überbrutál textúrák.
    Nem tudom milyen beállításokkal készültek ezek a képek, de itt csak az alacsony poligonszám a feltűnő, azok az isteni textúrák meg sehol :P
    Hogy én ezért nem vennék 512 megás videókártyát az egyszer biztos...
  • pakura
    #22
    Én nagy rajongója vagyok az id-nek, imádtam például a quake sorozatot stb. de ezek a képek a Doom3 videok engem nem igazán nyűgöztek le, lehet, hogy bennem van a hiba, de én a HF-et sokkal szebbnek látom, a STALKER-t meg pláne!
    Persze lehet, hogy ha látom majd futni egy kemény gépen akkor megváltozik a véleményem. Állítólag nagyon állatok lesznek a fény-árnyék effektek, ezeket meg csak mozgás közben lehet igazán látni, így képeken nem igazán jön át.
    Az id eddig soha nem hibázott, remélem most sem fog.
  • Sadist
    #21
    Olyan graf engine-t ami erőmű gépeken tud szép grafikát nyújtani, bármely cég tudna csinálni, csak egy kis pénz kéne hozzá. Viszont egy olyan motort csinálni, ami gyengébb gépen is tud szép grafikát mutatni (vagy legalább folyamatos futást) az már annál nehezebb. Ott van például az UT2003 motorja. Geforce2-n is elfut, elfogadható fps-el. Vagy a másik a Q3 motor. Az is hány játékban befigyel? Szerintem amikor kijön, mindenki örülni fog a dúmháromnak mint majom a farkának, aztán szépen le fog csengeni. Azért a játék sztorijára, meg a fizika motorjára kíváncsi leszek (a sztori nem egy nagy durranás, a fizikáról meg semmi infó nincs, csak annyi hogy "űberbrutálhiperjó fizika"). Half-Life 2-nél legalább kiadtak egy szép kis videot, ami részletesen bemutatja a fizika motort (ami hihetetlen jónak ígérkezik). Szóval én kíváncsi leszek, hogy mi fog ebből a nagy dúmhárom őrületből kisülni.
  • Wing Rockling
    #20
    Ehh ez tetszik
  • Wing Rockling
    #19
    Fater NASA-ná dógozik, osztan szóttam émmá neki hogy hozzon valami fasza kareszt, oszt hozzott valammi X900XT-t, asszongya 900/1700-as órajelei vannak dehát kidobtam me szar, csak 256 megás, szóttam má neki ho "mi van bazzeg csak ilyenre tellik, he?he?he?"- 1 hét múva hozza másikat, valami szar X999Xt Btutal Atomic Super Power Edition 1200/2300-as órajelekke, aztat megnéttem, má 512 megás, de mondom heeee fater! Mi a fasz, ez a paraszt 21" moncsi nem tuggya csak a 100 fps-t öccse, há hogy fogok én itten bruttálissan doom-olni he? Gyütt erre a fatter osztan ott vót a kezibe a 23" moncsi, asszongya az öreg 299 effpéesst tud a kiccsike jeleníteni. Eggy hétte késöbb, megnéttem infót a gépemrül, nézem, mondom mi a faszom a gépembe az az AMD Barton64 5000+? Valami elavút szarteknológiás ize? Kéddem öreget, asszongya má: tavaly ezze dógoztak munkahelye. Émmek rászóttam, hogy na hozzá valami nómálisat embör, ez a fasz procci nem foglya bínni a dúmot.
    Új proccit hozza, meknézem, asztat íjja róla, ho valammi: AMD At(om)hlon 128, 6800+@7200+. Osztan haver szót a mútkor, hogy he köccsög ilyen kurva szar a hűtésed? Montam nekilye ho fogd be pofádat köllyök, mingyá csinálok neked ojan vanzer hűtést he! Lementem, kipakótam a Lehel fagyasztóbul a cuccost, oszt beleraktam gépházatt, bementem a BIOSZBA, addig nyomtam nekije a procckót amíg így nézett ki ne: 6800+@9999+. Memcsive azzal nem vót gond asszonta haver így nézett ki ne: Eggyik Dual Csannelbe 2X 2Gb DDR3,900megaherc, mássik Triple Csannelbe meg 3X 2,5 GB DDR4, nyóc terraheec meg minde, étted.
  • Sadist
    #18
    Azért, mert Júeszéjben sok fps mániás núb él, akiknek a szülei elég vastagok ahhoz, hogy százezres összegeket kifizessenek akár egy videokártyáért. Ehhez jön még, hogy hülye amcsi kölöknek nem a játékélmény számít, hanem hogy milyen csilli-villi grafikája van. És ez bizony biznisz és a bizniszben 3 fontos dolog van: pénz, pénz, pénz (vagy ez a háborúhoz kell?...Na mindegy ). A lényeg, hogy a szoftvergyártók a hardvergyárókkal karöltve minél több pénzt csikarjonak ki a vásárlókból. Sajnos a mai világ erről szól.
  • Wing Rockling
    #17
    Ha csak Doom 3-azni akarsz vele akkor tényleg jobban.
  • Athlon64
    #16
    Nem értem mi a francnak ekkora HW ha a mocsok lángoló kopony fejtetője 3 volaból van megoldva?
  • N.E.O.!!!
    #15
    Akkor az Abit radeon 9600xt-vel jobban járnék, az már 256 megás...
  • Loxa
    #14
    ő... akkor most én nem játszok?
    Mikor jövök én?
    Én miért nem játszhatok?

    Már megint kiestem.
    Akkor játszok mással!
  • N.E.O.!!!
    #13
    számjegyet na...
  • N.E.O.!!!
    #12
    Bibibí az én apukám megvette a paksot, meg a csernobylt is, és berakta őket dual channelbe. 1600*1200 ultraqualityn, 8x élsimítással játsszok akadásmentesen, sajna az FPS számláló progim csak 3 szemjegyet tud mejleníteni.
  • JZO
    #11
    úúúúúúúúúúúúúristen, na elmennek ezek a picsába
  • Herkulles
    #10
    Látom sokan olvassák a HARDWIREDET :D
  • TheZsenyka
    #9
    Hát 512MB-os kártyák biztosan nincsenek. Majd lesznek 1 év múlva.
  • Smuge
    #8
    Jólvan nemcsalódtam! NASA HyperSpeed gépeken talán normálisan fog futni a doom3...végül is minden második háztartásban ilyen van ugyebár
  • Gladiator
    #7
    Nemtom mi olyan nagy szám a grafikában. szentem tk szögletes. a stalker szebb