228
  • AtisH
    #228
    A garanciáról inkább neked kéne tájékozódni, mert az adható és nem kötelező. Ha tájékozottabb lennél a témában akkor tudnád, hogy a szavatosság és a jótállás az ami kötelező.
  • tajfun
    #227
    "Egy kicsit tájékozodnod kéne a garanciáról szóló törvényekről. Nekem sem tetszik, de a szoftverekre olyan értelemben nincs garancia, mint mondjuk az autóknál."
    Inkabb neked kene. Minden termekre KOTELEZO a gari, csak az ilyen torvenyszego, de nagyszaju BSA ugynokok nem akarnak tudomast venni rola.

    "Ha sérült a megvásárolt cd, flopi, dvd akkor kicserélik. Ha telepítéssel, használattal van probléma, akkor ott a hivatalos support, hot-line, stb."
    Kisfiam, a szoftveredre mint termekre ugyanugy kell a meghibasodas esetere garit vallalnod. Ha nekem 1 bugos szart adsz el, javitani, cserelni, illetve penzt visszafizetni vagy koteles.

    "a törvény az állapolgárokra is vonatkozik nemcsak a gazdasági társaságokra"
    De arra is! Aki pedig torvenyt szeg, az nekem ne pampogjon lopasrol!
  • h4x0r
    #226
    A torveny mindig a gazdagokat szolgalta (altalaban, az mas, hogy vannak esetek, amikor ez az allampolgar).

    Nem lehet olyan torvenyeket hozni, ami mindenkinek tetszik.
  • Rusid
    #225
    Szerintem a gond ott van hogy a tövényeknek az emberek töbségének az érdekét kellene szolgálnia, jelen pillanatban ez sajnos nem igy van.
    A törvényeket valóban be kell tartani de ha egy törvényt nem lehet betartatni akkor változtatni kell rajta.
  • AtisH
    #224
    Akkor gondolom abban egyet értünk, hogy a törvény alól senki sem kivétel. Ugyan úgy vonatkozik az állampolgárokra és a gazdasági társaságokra is. Ha csalást, szabálysértést, vagy bűncselekményt követnek el mindegyik felelőségre vonható.

    Nem értem egyébként azt a felfogást, hogy miért gondolják azt egyesek, ha valaki nem tartja be a törvényt, akkor ő is ugyan azt csinálhatja mint a másik. Illetve bocsánat ő dönti el, hogy csinálja, de akkor vállalja is érte a felelőséget és ne azzal próbáljon érvelni, hogy mert a másik is azt csinálta.

    Egyébként ezzel kapcsolatban ajánlok egy idevágó olvasmányt:
    A jogkövetkezmények tana
  • NEXUS6
    #223
    Háj AtisH!

    "A törvény sem örülni sem bánkódni nem tud. Esetleg a törvényalkotók vagy a szoftverek tulajdonosai.
    De jobb ha tudod a törvény az állapolgárokra is vonatkozik nemcsak a gazdasági társaságokra. Ahogy mások is írták az már más tészta mennyire foglalkoznak vele a hatóságok."

    Válaszom:#26
  • AtisH
    #222
    Egy kicsit tájékozodnod kéne a garanciáról szóló törvényekről. Nekem sem tetszik, de a szoftverekre olyan értelemben nincs garancia, mint mondjuk az autóknál. Ha sérült a megvásárolt cd, flopi, dvd akkor kicserélik. Ha telepítéssel, használattal van probléma, akkor ott a hivatalos support, hot-line, stb. csak hát ez az erredeti termékekhez jár így aki másolt szoftver futtatt, annak elképzelése sincs ez utóbbi dolgokról. De az is igaz, hogy rengeteg különböző hardver létezik a világon és ezeket képtelenség mind letsztelni. Nem biztos, hogy jobban járnál, ha mondjuk a szoftver fejlesztője meghatározná milyen hardveren használhatod csak a terméküket. Pl. a gépjárműveknél elő van írva milyen időközönként kell vinned kötelező szervíre a járművet és milyen olajat, legszűrőt stb. használhatnak. Ha ezek nincsenek betartva ugrik a garancia.

    A másik, meg jobban kéne elolvasnod a hozzászólásokat, mert:
    1. Mutasd meg melyik hozzászólásomban írtam, hogy én cég vagyok, vagy egy cég nevében válaszoltam.
    2. Ha elolvastad volna a #175-ös hozzászólást vagy a beszúrt idézetet, akkor ott arról próbált meggyőzni minket Nexus barátunk, hogy a magánszemélyekre nem vonatkozik az idetartozó törvény. És ha végig olvastad volna a hozzászólásom, akkor idézem "a törvény az állapolgárokra is vonatkozik nemcsak a gazdasági társaságokra".
  • AtisH
    #221
    :-))))))))))))))))))))))))))
  • Mike at home
    #220
    kapd be
  • tajfun
    #219
    Ahogy te is elismered, a cegekre is vonatkoznak a torvenyek, szal akkor el is kezdhetitek betartani. Mondjuk a szoftverekre kotelezoen adando garanciakkal.
  • AtisH
    #218
    "Magán személy legjobb tudomásom szerint, habár a törvény ennek nem örül, de annyit és olyan szofvert használnál, másol amit csak akar, és pont!!!!"

    A törvény sem örülni sem bánkódni nem tud. Esetleg a törvényalkotók vagy a szoftverek tulajdonosai.
    De jobb ha tudod a törvény az állapolgárokra is vonatkozik nemcsak a gazdasági társaságokra. Ahogy mások is írták az már más tészta mennyire foglalkoznak vele a hatóságok.
  • Lola.
    #217
    én beszéltem 15 napról vagy te? Akkor én is gratulálok, jobb lett volna, ha te is utánanézel mielőtt hülyeségeket irsz le...
  • Mice
    #216
    hát ez az hogy 60 már rég nem volt

    gratulálok! látom utána néztél! 2 nappal ezelőtt állítom még fogalmad sem volt róla
  • AtisH
    #215
    Mike: ez a menstruáló vagy a climaxos nők szövege.
  • tajfun
    #214
    Aki meg kevesli a befolyt bevetelt, az adja olcsobban a szarjat, ahelyett hogy rinyalna.
  • tajfun
    #213
    Te viszont ingyen tanultal, vagyis megloptad az allamot. Vonulj is be 1bol 20 evre a sittre, te kis tolvaj!
  • tajfun
    #212
    "Egy fenét. azzal okozol kárt, hogy nem fizetted meg a készítőjének járó díjat és használod."
    Ha nem hasznalnank, se fizetnenk. Akkor meg hol itt a ka'r? De ez a problema tulmutat a szellemi kepessegeiden.
  • tajfun
    #211
    "A szoftver lopasanak a modja a masolas. A szoftvernek nincs fizikai erteke (pl a CD lemez, doboz...) csak szellemi, ezert a masolas lopas. (Hat igen ma mar ilyen szuper digitalis vilagban elunk, hogy nem kell szemelyesen odamenni lenyulni a dolgokat.)"
    1 ilyen digitalis vilagban nem kell odamenni es kifizetni a dolgokat.
  • tajfun
    #210
    Ha mar torvenyt sertesz, "akkor akkor a pofádat fogd be, és húzd meg magad a sarokban, ahelyett, hogy legyen nagyon pofád, hogy milyen ügyesen" bunoztel.

    "De aki még büszke is erre és másokat is erre buzdít, arra nagyon szivesen ráeresztem a bsa-t..."
    Amig nem kapsz 1 vascsovet a pofadba 1 sotet uccasarkon.
  • Lola.
    #209
    "utoljára az 5ös verzió környékén volt azóta híre hamva"

    Mi, a corel vagy az adobe? Csak, mert mindkettő 30 napot ad per pillanat...
  • Mice
    #208
    de egy gyerekes vagy

    inkább bélyeget és azzal jobbat teszel a világnak
  • Mice
    #207
    pont erre mondtam hogy mint a fehér holló

    utoljára az 5ös verzió környékén volt azóta híre hamva

    látszik baromira otthonos vagy a témában

    harminc nap meg sz$$ra sem elég
  • asdasdasd
    #206
    Rosszul tudod.
    Filmet, zenet letolthetsz buntetlenul, meg ha illegalis is a forras. Szoftvert nem.
    Fel nem tehetsz, meg nem oszthatsz. (Legfeljebb amit te keszitettel legalis eszkozokkel.)

    Ideznek az Artisjus oldalarol:

    "Jogszerű-e művek magáncélú letöltése az internetről?

    Magáncélra általában igen. A letöltés maga a szerzői jog kifejezésével élve „többszörözés", amely kiindulópontként a szerző engedélyéhez kötött. E kötelezettség alól kivételt enged a törvény szabad felhasználásokról rendelkező fejezete. Az Szjt. 35.§ (1) bekezdés kimondja, hogy magáncélra bárki készíthet a műről másolatot, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja (kivéve építészeti mű, műszaki létesítmény, szoftver, számítástechnikai eszközzel működtetett adattár esetén). Ez a szabály vonatkozik a letöltésekre is, méghozzá attól függetlenül, hogy a "feltöltés" jogszerű volt-e."

  • hzx
    #205
    "Gondolom minden egyes külön kazi/cd/szoftver külön tételnek számít."

    Tuggya a fene, évente változik a gyakorlat. Mindenesetre nyilvánvaló, hogy a felderített bűncselekmények száma elenyésző hányada a valós jogsértéseknek...
  • NEXUS6
    #204
    Gyorsan felugrottam a BM oldsalára, statisztikák:

    szerzői jog és szomszédos ....elleni ismertté vált bűncslekmények száma: mind 2000 és 2001 évben olyan 19000 körül. Ezt pedig 523 (2000) és 777 (2001) bűnelkövető vitte véghez. Gondolom minden egyes külön kazi/cd/szoftver külön tételnek számít. Újabb adatok ezen az oldalon nincsenek.


    Hány millióan használnak szgpet Mo-n 2-3-5 millióan?

    Megyek veszek egy lottó szelvényt;)))
  • h4x0r
    #203
    Aki meg sokalja az arakat es lopni v. masolni se akar, az hasznaljon Linuxot v. *BSD-t, meg egyebb szabad szoftvereket, ahelyett, hogy rinyalna.

    Igaz, hogy nincs Photoshop alatta, meg egy kicsit gyengebbek a szolgaltatasok, de otthonra az is jo.
  • h4x0r
    #202
    Nos, visszaterve a BSA-ra csak annyit mondok: kb. egy eve a Veszpremi Egyetem kozponti kollegiumaban tortent az eset. Ket csavo dc-n megosztotta a Gyuruk Ura II-t (most mar nem lehet DC-zni ott). Mivel minden kolegistanak "rendes" IP-cime volt (nem intranetes) ezert "valaki" feljelentette a kolegistakat ezert a "bunert".

    A "megfelelo lepesek" megtortentek, a ket diakot kirugtak a kolibol es asszem eljaras is indult ellenuk. Nem penzert adtak, talan ezert nem indult ellenuk komoly eljaras.

    Mindenki szurje le a tanulsagokat.
  • repro
    #201
    eztá a Loller küldte?? vázz! szánalmas..

    Apukám úgyis erősebb, mint az övé.
  • Lola.
    #200
    "BSA csak jön a rendőrség után"

    Ez milyen nyelven van?

    eddig se volt semmi érved, de látom ez is elfogyott. Sebaj, ezzel a forum szinvonala emelkedni fog :)
  • Mike
    #199
    de mondom, mindeki olvasgass azt a fórumot, a kérdéseit is ott tegye fel
    nálam a témában autentikusabb emberek fognak válaszolni

    téma részemről lezárva
    Lola szintü emberkékkel továbbiakban nem foglalkozom
  • Mike
    #198
    egyébként meg elég, ha pl. hangos házibulit tartasz, és a szomszéd bosszúbol névtelenül feljelent a rendősrég ingyenes besúgóvonalán

    ez ma Mo.
  • Mike
    #197
    BSA csak jön a rendőrség után
    hiába mondogatod, hogy szerinted nem, akkor is így van
  • Mike
    #196
    ha ebelolvastál volna jobban, akkor tudnád
    100-as nagyságrendü
    kimennek házkutatni mert rendeltél a postán
    kimennek mert mondjuk a cég ahol hw-t vettél illegálisan rakott OM windowsokat a gépekre
    először csak tanú vagy de aztén gyanúsított
    vkihez azért mentek ki, mert bontott ablakokat akart venni ettől az illetőtől, aki lebukott, pechére volt gépe

    stb

    menj bele a topikba mélyebben
  • hzx
    #195
    "A kérdésem csak az lenne, hogy nagyságrendileg, hány ilyen eset van rendőrségi, ügyészi, vagy bírósági szakaszban?"

    Számokat nem tudok mondani, de elenyésző. Az egész országra nézve nem hiszem, hogy túllépné a százas nagyságrendet, de ha nagyon kívácsi vagy, a Legfőbb Ügyészség Információs Főosztályán tudnak neked pontos adatokat is mondani.
  • Lola.
    #194
    olvasgassál:
    http://origo.hu/csevegoszoba/20021218nemkutat.html

    Én hiába jelentelek fel a bsa-nál, magasról tesznek rá. A rendőröknél kéne feljelentsek, hogy mozduljon valaki, bsa ilyennel nem foglalkozik.
  • NEXUS6
    #193
    Nézegettem a linket, és igen látszik, hogy mind a bíróság, mind a rendőrség, vagy az ügyészség csak ugatja a témát, mint ahogy minden szakmai témát, ami egy mezei tyúklopásnál bonyolultabb.

    Igen vannak is sajnálatos esetek, és ezeknél a szenvedő alanyt egyáltalán nem vígasztalja, hagy Mo-n ő az egyetlen, akit ilyen ügyben magánemberként meghurcolnak.

    Valóban, gyakorlatilag milliók vannak akik potenciális áldozata lehet egy ilyen eljárásnak.

    A kérdésem csak az lenne, hogy nagyságrendileg, hány ilyen eset van rendőrségi, ügyészi, vagy bírósági szakaszban?

    Van egy olyan érzésem, hogy tizes nagyságrendű. Ez pedig az "elkövetők" milliós táborához képest elenyésző. Gyakorlatilag a lottóra nagyobb eséllyel játszik az ember.

    Újra ismétlem ez nem vígasztalja azt aki megbukott, de a törvény betartása esetén gyak bedugulnának a bíróságok, a börtönök, és mindenki börtönbe, előzetesben, vagy akárhol csücsülne, MÉG A RENDŐRÖK IS;)))
  • Mike
    #192
    a szerzői jogi törvények kb. olyanok mintha az utcán elkapnának azért, mert hamis rolex órét viselsz

    ezekután bíróság elé állítanak
    börtönbüntetést kapsz
    a Rolex képviselője meg beperel, és kifizettetik veled egy új Rolex árát
    persze a hamis Rolexedet meg elveszik, sosem látod viszont

    nevetséges vagy siralmas?

    persze ha vennél egy eredeti Rolexet, akkor csak a használati jogát kapod meg
    el nem adhatod
    másnak oda nem adhatod
    sőt más még az időt sem nézhetné meg rajta, mert az is jogosulatlan felhasználás
    mindezek uán évente fizethetnéd az update díjat
    ha meg nem, nem húzhatod fel újra
    illetve egyből hamis Rolex lenne
  • Mike
    #191
    a bsa csak simán polgári pert indit a magánszemély ellen
    milyen igaz
    tényleg nem foglalkozik csak cégekkel

    jelents csak fel minél több embert
  • Mike
    #190
    nem igaz

    hatósági bejelntés mi?
    az, hogy névtelenül feljelentesz?
  • avman
    #189
    paintshopt akartam írni... részemről az adobe termékek feketelistásak...:)
    a lényeg a lényeg: tolvajtól lopni nem bűn... ergo én NEM fogok fizetni a winfosért....:)
    ja lopásról: múltkorjában verték szét a vasért a a méhészházunkat... az okozott kár 300 ezer HUF az elkövető ellen gyakorlalag semmit nem lehet tenni mert megélhetési bűnöző... én megélhetési szofverhasználó vagyok...
    szerzői jogvédelem és illegális szofverthasználat esetén pedig kb jó lenne ha az anyagi értékkel foglalkoznának 30 ezer HUF tv ellopása egyenértékű legyen egy vinfoséval.. ez így lenne korrekt... de ha szó szerint vesszük a törvényt akkor ugyebár tellejsen más a büntetési tétel!!!!!!!
    a törvényekkel meg ne jöjjön nekem senki... ezek után