446
Star Ocean
  • aabyssx
    #366
    Velem előfordult olyan, hogy "na végre egyedül vagyok egész délután, haladjunk egy kicsit" felindulással elkezdtem olvasgatni. Eszercsak arra ébredtem, hogy az ajtócsengő szól és megjött párom - azaz nyomhatom a póver gombot.
  • rolika
    #365
    kezdem érteni az alcímet: till the end of time...
    én ezzel sohasem végzek
    másfél órát olvasgattam a királynői vár könyvtárában, először a könyveket, aztán még a dictionary-ben a magyarázatokat is. durva ez a játék, veszettül ki van dolgozva!
    most meg vissza kell csettegnem a bequerel-bányába sárkányokat kifüstölni. de asszem még gyúrok előtte egy kicsit :)
  • rolika
    #364
    kimentettem ameena-t duggus forest-ből. háát, nem volt semmi, elvett vagy három órát az életemből. nem sikerült 100%-ra bejárni, van egy elzárt terület, sajna
  • Prof William
    #363
    Star Ocean van animesorozatban is! Tessék nézni!
  • rolika
    #362
    kösz :)
    concentrate on healing-em még nincs, sajna, én is a másik kettőt alkalmazom
  • aabyssx
    #361
    Én sem tudom. De nekem nem kellett. Attack with all might, balanced és a concentrate on healing nekem bőven elég volt. Csak attack esetében le kell tiltani a költséges symbology-kat, mer' le MP KO-zzák magukat a hülyék.
  • rolika
    #360
    a taktikai beállításoknál mit jelent a "don't use coup de grace"?
    nem bírok rájönni
  • rolika
    #359
    tényleg ez történt :)
    úgy csapkodok lefelé mindenkit, hogy már szinte sajnálom őket :)))
  • aabyssx
    #358
    Ja. Egyszer (kétszer/háromszor ;) kell csak magad elé kerülni fejlődésben ahhoz, hogy gond nélkül meglegyen a fő story. Most egy darabig gond nélkül csapsz majd szét mindenkit, aki az utadba áll. ;)
  • rolika
    #357
    végre letudtam kirlsa training facilitiest...
    már nagyon idegesített
    miután a 3. emeleten megkaptam a culprite key-t, 2 órán (!!!) keresztül kerestem, hogy hol is kell felhasználni... igaz közben 100%-ra bejártam a pályát :) meg úgy feltápolódtam, hogy még gyógyítani sem volt időm a boss-harc alatt, shelby már ki is feküdt :)
    jó játék
  • aabyssx
    #356
    Én tudok egyszerű végigjátszást magyarul:

    1. tápolj, mint az állat
    2. fejlessz, mint az állat
    3. cancel-kombózz, mint az állat
  • rolika
    #355
    magyarul nincs, de a gamefaqs.com-on biztos találsz (angolt)
  • maffia79
    #354
    van valakinek a Star Ocean 3 Till the End of Time ps2 végigjátszása magyarul?
    nagyon megköszönném!
  • aabyssx
    #353
    Az a gáz, hogy má' tápolásra sincs sok lehetőség.

    Még olyan item-jeim is vannak, hogy 30 sec invincibility, meg whole party 90% recovery stb.
    Úgyhogy úgy döntöttem, hogy a 99,9%-os teljesítés is hőstett és az nekem elég. ;)
  • Sir Quno Jedi
    #352
    Feladtad ?!! Ez olyan uccaiszamurájos dolog ?!!
  • aabyssx
    #351
    Tegnap polcraraktam a játékot.

    Egy ellenfél maradt, akinek létezéséről tudok és a 150-es party-val alig tudok belecsapni. Még a celesta-t is másodpercek alatt gyűröm be, de Luther-Fayt páros azé' má' túlzás.
  • rolika
    #350
    "útálok meghalni"

    nem mondod!

    :-D
  • Sir Quno Jedi
    #349
    Én a BoF-ban sem használtam, útálok meghalni, így ha mégis sikerülne, kezdem újra mentésből, velem ne tegyen szívességet a program (arról nem beszélve a japó proggyknál nem lehet tudni mit számolnak a háttérben, aztán még valami hátránnyal jár a halál utáni tápolásos folytatás).
  • aabyssx
    #348
    Nekem nemvót'/nincs gondom a sűrűséggel.
    Én inkább az nem bírom, hogy ha véletlenül kipurcanok, akkor odaveszik fél, háromnegyed óra tápolás.
    Pedig ezt pár JRPG-ben tök praktikusan megoldották. Pl. a Breath of Fire-ben ha kinyiffanok, akkor a legutolsó város save-pontjára rak vissza és a tápolás megmarad.

    BTW mos' má' nem (nagyon) nyiffanok ki (level 151, attack 9999). ;)
  • Sir Quno Jedi
    #347
    Valóban néha idegesítő, hogy nem elég sűrűek a mentőpontok, dehát ez expert gamereknek vanik...
  • KaTy
    #346
    jogos...
  • rolika
    #345
    ami egész egyszerűen idegbajt okoz nekem:
    MIÉRT NEM LEHET MENTENI AKÁRHOL???!!!
    ez egy idióta konzolos/japán rpg betegség? ettől hosszabb és nehezebb?
    akkora dungeonben vagyok, hogy egy óra alatt jártam be 15%-át, és sehol egy mentési pont, mindig vissza kell loholnom a bejárathoz, de az ellenségek meg újratermelődnek ugyebár...
    ezt nagyon-nagyon rühellem... sajnos nincs időm naponta 4-5 órát játszani
  • Sir Quno Jedi
    #344
    Énszerintem alapból nem 1xű matériákat szerezni, de biztos van valami expert matéria szerzős dolog (én nem találtam, igaz szükségem sem volt rá).
  • aabyssx
    #343
    BTW annyira nem nagy szám, mer' normal-on játszok.
    De még mindíg nem találok szintézis anyagot. Más nem játszott vele mélyebben? FAQ-t nem szeretnék megnézni.
  • rolika
    #342
    jézus
    14. szint, 4000 fol, s jó ha 150-et csapok :)
    na mind1, van hova fejlődni, meg egy ideig nem kell játékot vennem :D
  • aabyssx
    #341
    Ócska OS X explorer elb*ssza a válasz gombot. :(
  • aabyssx
    #340
    110 óra, Fayt level 105-ön, több, mint 20 milla FOL (amit amúgy egy vásárlással + szintézissel el is tudok költeni).
    Azér kell a rakás szintézis matéria, mert kombók elején még nem csapok mindíg 99999-et.
    És ugyan a jelen party másodpercek alatt darálja be a final boss-t, még mindíg akad pár unexplored rész.
  • Sir Quno Jedi
    #339
    Nekem mégjobb én a végső csatánál untam meg !
  • Sir Quno Jedi
    #338
    Így fejből, utólag, hááát...
  • rolika
    #337
    de jó neked :)
    én még sehol nem vagyok ezek szerint, mert fogalmam sincs, miről beszélsz :D
    pedig már 21 órám van benne
  • aabyssx
    #336
    Nagy mennyiségben volna szükségen szintézis matériákra.
    Tud valaki tuti lelőhelyet?
    Le kéne gyártanom pár +4600 attack-os fegyvert. ;)
  • Sir Quno Jedi
    #335
    Meg ha az ellenfél durvító fent van, akkor szarrá gyaknak az alap kiscsókák is !
  • rolika
    #334
    nah, elővettem...
    tök jó :)
    jihááá, gyakok, mint állat :D
    nekem nagyon tetszik, teljesen hangulatos, megint megjött a kedvem a játékhoz :)
    tuti jó, hogy vannak részek, amikor minden figyelmeztetés nélkül durván bekeményít, és még a mezőn futkozó ellenek is simán levernek.
    (ööö.. ez azért jó, mert kölcsönöz némi nemlinearitást a dolognak: vissza kell jönni, ha feltáposodtam :)
  • aabyssx
    #333
    Baromi jó a zenéje!
  • Sephi
    #332
    Az a baj hogy az elejen ez mind szep is jo de aztan...
  • Gábor
    #331
    Vitatható.
    Pro és kontra vannak érvek a tanuló AI-ra.
    Egyébként a gyógyító jól tenné, ha megtanulná tőlem, hogy nem a monsta szájában kell elsütni azt a healing spellt! :)
  • Sir Quno Jedi
    #330
    Az a baj, hogy a karaktereid tőled tanulnak meg harcolni, ha te elbújós vagy, azok is azt teszik majd...
  • Gábor
    #329
    Én azt csináltam, hogy hátul álltam a healer karakterrel, a többiek mentek előre gyakni...mondhatom nagyon élvezetes volt...igaz, inkább csak level upra használtam ezt a felállást, hogy ne szűnjön meg a bónusz egy bekapott maflás után.
  • aabyssx
    #328
    Ja. Az úgy néz ki, hogy távoli O, közeli O, közeli X, közeli X.
    Ez standard de a távoli O sok ellenfél ellen nem jön be, mert lassú. Skill-ekkel többet lehet ügyeskedni.

    Az igazán biztonságos módszer a standard evade + counter és az csak közel jó. Körbe kell futni az ellent, és amikor melléd támad, akkor kell belekombózni. Csak a többieket vissza kell fogni, mert 2 csata alatt ellőnek mindent.
  • Sephi
    #327
    Valoban :D

    Figyej a jatekban van egy tuti kombo a fohossel csak mar nem igazan emlekszem.
    Aszem :

    O 0 X O

    Magyaran 0 amikor mellete vagy igy felbaxa a levegobe majd O hogy ugorjon utana majd X hogy beledof picit es aszem megint O hogy huzza kia kardjat.