38
  • Mice
    #38
    de talán ha döngetik többen figyelnek erre a témára és hallják meg, hogy még mennyi embernek nincs

    nem az a lényeg, hogy ők adtak hanem hogy arra hívják fel a figyelmet hogy mennyinek nincs

    láss csodát már az is kiderült itt, hogy van egy önként szerveződött netes oldal

    ha csendben tették volna, akkor tudtunk volna róla? néhányan talán igen, néhányan meg nem...
  • fonak
    #37
    Csak az szúrja sokak szemét, hogy ilyen szerény adománnyal kiállnak a világ elé a mellüket döngetni... Jótékonykodhattak volna csendben is
  • fonak
    #36
    Win95-ből nem SE volt, hanem OSR2, de végül is nem lényeg:) Szerintem azt akarta mondani, hogy a w95 sem indul el rajta (hát pedig dehogynem... 386-oson, 8 mega rammal láttam először futni w95-öt és ment rajta:)) (amúgy az oprencerek elsősorban a memot zabálják, nem a procit)
  • Mice
    #35
    gyermekotthonban fognak már 3-4 megás xls fileozni
  • Mice
    #34
    azt mondták hogy felújítási költség

    azért ha azt mondják, hogy még több évig használható legyen akkor gondolom hogy nem a 10éves MAG monitorokat meg a sugárzásveszélyes vackokat adják óvodába...

    normális moncival meg ha 11gépet számolsz már nem jössz ki 60ból. ez baromság amit írsz.

    jófiú imázs, persze
    meg kell hogy mondjam ismét hozza az SG a szintet

    ha valaki jótékonykodik az a szemetekben
    vagy hülye
    vagy barom
    vagy jófiúimázsoló

    ha nem teszi, akkor meg szemét

    gratulálok nektek...
  • Mice
    #33
    nem is tudtam hogy win95ből is volt se
    bár biztos csak aludtam azidőtájt

    én csak 98nál tudok se-ről

    486oson word és excel 6.0-ot kiválloan lehet tanulni ill proginyelveket

    p1esen meg már megy a win95 aminél meg szélesebb a választék

    a danone témá nem érdekel, de ha komolyan így érzel ott a telszám rajta és nem kell enned
  • Mice
    #32
    ha meg 486-P1-P2-ket vennének HIDD EL akkor meg azért szidnák őket

    láss csodát itt is hány fafej szidja ezeket a gépeket

    az én elindulásom 286-oson indult xt-t meg c64-et csak a mesében hallottam

    ennek ellenére még a 233-as cyrixxal is rengeteg mindent meglehetett csinálni és érdekes mind a html-t mind a cdírást meg lehetett rajta tanulni

    menjen a fenébe amelyik szidja ezt a céget
  • brutom
    #31
    Üdvözlet mindenkinek.
    Akit érdekel:
    Interneten szerveződött non-profit csapat/társaság:
    >>felajánlások.<<
    Ők már a 65-70-edik ajándékozásnál járnak :)
  • Rosco
    #30
    486-os 120 Mhz-es gépen 16 MB RAM-on a következő programokat futtattam és használtam egy évig:
    - Win95 majd Win98
    - Delphi 1, Delphi 3 és Delphi 5 Enterprise Full(!)
    - Office 97
    A gépet szó szerint a szekrény aljából halásztam ki, dobozban volt. 1000 forintért vettem hozzá a 133 Mhz-es procit(hiánycikk volt, ezért volt drága :-).
    A gép elboldogult vele, igaz, az 5-ös Delphinél rekordot döntöttem, mikor 15 percig fordította be az egyik kódhalmazomat.
    Ettől függetlenül én is azt mondom, hogy ez elég olcsó reklámfogás. :-(
  • St
    #29
    Én elajándékoznám 2 db celeron 366-os full konfigot, 256 mbyte rammal. Kb. 2 éve a szekrény tetején csücsülnek 8 gigás vinyókkal. Talán pl. lecserélhetnénk a "Játszva Megelőzni Közalapítvány"-nak a 486-osait :)
  • TheZsenyka
    #28
    Ja, elfelejtettem: nagyon überek a cuccok...
  • TheZsenyka
    #27
    Ingyenreklám a Senorgnak, semmi más...
  • gz8
    #26
    Elolvastad az oda kapcsolódó hírt? Azért a három év gari sem két fillér, bárhol is veszel olyan cuccot, amire _adnak_ is három évet!
  • fonak
    #25
    Ha el akarnám adományozni a P1-esemet (van a szekrényben, monitor nincs hozzá (nyomtató sem) de különben teljes konfig) akkor hova fordulhatok? Netán rólam is írnak promóciós cikket?:)
  • fonak
    #24
    win95 futott már 386-oson is. Nem volt légszomja, de ha 8 mega ram volt a gépben az akkor leggyakoribb 4 mega helyett akkor már használható volt:) (4 megával természetesen 486-oson sem volt az)
  • Laccnemotthon
    #23
    Valaki említette lentebb az óvodás 1 milliós gépeket. Azon is érdemes elgodolkodni, hogy mi kerül egy "kakaóálló" gépen 1 millióba. Gumibillentyűt kapok 6k-ért. Valami hasonló egeret szintén hasonló áron. A házat bezárom egy szekrénybe, a monitorról meg minden nap letörölgeti a maszatot a helyi közeg :P

    És megint van x*3/4 millió huf, ami valakinek a zsebébe vándorolt.
  • Laalee
    #22
    probálj meg betölteni egy 3-4 megás xls filet :D
  • NEXUS6
    #21
    Egy 486 szinte tényleg nulla manapság, az árát tekíntve is.

    De ....
    486-osok között is van különbség. Egy 100-120-as gépre azért szívbaj nélkül feltelepül a w95, 64 meg rammal meg az Office 2000 is szinte ugyan olyan sebességgel futtatható, mint egy P4esen!!!!
    (Tapasztalat)

    Mondjuk jáccani tényleg csak mariózni meg jazzrabbitozni lehet vele, esetleg doom meg heretic;)) szintű gamék jöhetnek szóba. Persze nem a gyermek otthonban.
  • harcu
    #20
    Főnököm évente több, mint tíz darab gépet adományoz el, jelenleg p3-okat 256 rammal. Mindezt marketing nélkül. :(
  • Laalee
    #19
    persze hülye lanversenyeken kiloszámra osztogatja a szenorg is a pénégyeket
  • Laalee
    #18
    azért szánalmas hogy 11 p1 es vagy szarabb gép adományozásából akar jófiu imázst teremteni egy cég. ez egy magánebmer számára sem megterhelő összeg, kb 60000 ft monitorostul egerestül.
  • Laalee
    #17
    futassanak linuxot :D
  • lck
    #16
    Itt az osztrák határnál lomtalanításkor a magyarok tucatjával hozzák be a kidobott P2-eseket ingyen.
  • Szabina
    #15
    Itt most nem erről van szó, hanem hogy biztos hallottad, hogy óvodák (!) 1 milliós gépeket kaptak, akkor inkább pont ezek a gyerekek érdemelnék meg. Persze, igazad van, jobb mint a semmi.......
  • Róka
    #14
    Égéééééés
  • St
    #13
    486-oson nemigazán fog elindulni egy Win95-se...
    Azzal meg b@szhatják, DOS alatt tanulgatni 2004-ben? Vicc. Szerintem ennek a sajtóanyagnak a kiküldése többe került, mint maga a "jótékonyság".

    Ez olyan mint a Danone akciója, minden joghurt árából átultanak 1 ft-ot a daganatos gyermekek javára. Hát én inkább átutalok 3000 ft-ot a daganatos gyermekeknek, minthogy megegyek 3000 db joghurtot...

    Ez kb. ugyanaz, szégyen, Magyarország 2004.
  • NEXUS6
    #12
    Csak azt nem tudom, hogy ilyenkor az informatikai miniszter hol a francban van?
    Azért tök égő, hogy egy ÁLLAMI! gyermekotthonba "normálisan" egy nyamvadt gép nem kerül, a gazdagéknak meg visszafizetik adóban azt a digitális fényképezőgépet, amit a sulinet keretében vásárolt a gyerköc nevére.

    Amúgy, ilyen bizbaszokat (digitkamera, 1.5 milkós konfigok, stb) nem támogatnék sulinet expresz keretében, mikor az a cél, hogy a hátrányos helyzetüek is géphez jussanak, nem az hogy a gazdagéknál, most már a kistesónak is p4 meg dzsiforc9 legyen az iróasztalán.
    Ja, mindezt az állam visszafizeti, AZ ÉN ADÓMBÓL! Köszi!!!!
  • hungi
    #11
    Szabina rosszul tudod...
  • hungi
    #10
    Pentium 1-esekkel? Lássuk csak... sokmindent???

    Látszik, hogy nem úgy nőttetek fel, hogy örültetek bármiyen szgépnek... egy P1-200as win98-al (win2000 workstation is simán elmegy rajta, ha van 64 MB ram), szövegszerkesztésre, zenehallgatásra, internetezésre, régi játékokhoz simán megfelel. Én örülnék, ha ilyet kapnék egy otthonban...
  • Szabina
    #9
    Tudtommal ezekkel a gépekkel még internetezni sem lehet. Tulajdonképpen, mit lehet kezdeni ma már ilyen gépekkel?
  • Me Ga
    #8
    szánalmas...
  • RangeR
    #7
    Ilyeneket én is adtam már ingyen, akkor több reklám kelett volna, most rólam s írnának... nevetséges emerek nevetséges országa... sajnos
  • Pheel
    #6
    Kellett neki valami, amivel nyílvántartja a P4-es gépének a bekapcsolási időpontjait :D
  • formatuq
    #5
    "Foleg, hogy tavaly vettem egy Pentium I-est..."

    minek vetted? billegett a szekreny es a laba ala alatetnek? :D
  • Alexease
    #4
    Hat ja. Foleg, hogy tavaly vettem egy Pentium I-est, full komplett (szokasos+cd+hangkartya+modem+monitor+eger) 15000-ert (!).
  • St
    #3
    Hát azért ez elég gáz, 5000 ft alatt lehet kapni komplett 486-os konfigokat, múltkor egy hasznátcikkesnél 486-os alaplapot+procit kilóra árultak. Szal elég gáz, ha egy cég azzal marketingel, hogy 486-os gépet adományoz.
  • Alfa Of NS
    #2
    Hat nem is tudom. Alapesetben mind1 milyen szar a PC ha nincs mas, de pl egy 486 eseten mar a win95 futtatasa is gubancos lehet. Penyan mar fut rendesen, meg egy win98 is, ami eleg a tanulashoz.
  • St
    #1
    azta, éljen