68
  • Punkerwork
    #1
    Al Bundy felmondott a cipő boltban
  • item
    #2
    Szerintem tuti film ez! Másrészt nem is olyan távoli ez az egész,rohamosan fejlődünk,csak idő kérdése és létrejönnek inteligens gépek,amiket remélhetőleg a végén nem az motivál,hogy minél elöbb eltegyen minket embereket lábalól!
  • Punkerwork
    #3
    attól függ mennyire intelligensek, amint értelmesebbek lesznek nálunk rögtön rájönnek mennyire kártékony a jelenlegi társadalom
  • zobor
    #4
    "A film cselekménye a törvények megszegése körül bonyolódik, melyben egy robotot egy híres tudós meggyilkolásával vádolnak."

    I, Robot ----------------------------------------------------------------------------------------------Asimov
    Ez a film kb. ilyen távol áll Asimov gondolatvilágától!
  • [negativ] Les
    #5
    lol :D
  • kukacos
    #6
    A gond igazából ott kezdődik, hogy a mai majdani intelligenciára tervezett gépek világa fényévekre van az emberi kontextustól... lehet, hogy lesz hamarosan valamilyen "intelligencia" - azaz olyan mesterséges szellemi teljesítmények, ahol sokaknál bekattan az "ez valami intelligens kell legyen" érzés, ennél jobban senki sem tudta még definiálni - de az nem lesz "emberi" semmilyen értelemben. Persze a gépek már ma is kítűnően sakkoznak és számolnak, de ezt az érzéseink imitációnak tekintik, nem valódi intelligenciának. Sokak szerint ez az érzés "folyamatosan" fog kialakulni az egyre bonyolultabb rendszerekkel, és nem lesz majd valamikor egy hirtelen minőségi ugrás.
  • valaé valaé ná
    #7
    Izé, olvastál már Asimovtól valamit?
    Mert több regényében, pont ez az alapsztori.
    Baromi sok sci-fibe bújtatott ponyvakrimit írt, főleg a robotos témakörben.
  • SuperCow
    #8
    a nagy Haliwoodi Forgatokönyv irok valamelyike biztos elolvasta Asimov egyik könyvet es. aszonta ebböl filmet csinalok. Csak az a baj. hogy kis ez kis az is került bele. es egyet kell ertenem zobor-ral .
    Ugy emlexem hogy. Asimov összeset kiolvastam. es ugy gondolom . hogy nagyon nehez lenne megfilmesiteni mindazt amit ott olvastam.

    Mindenesetre a filmet megnezem, kivancsi vagyok ra.
  • valaé valaé ná
    #9
    Ha olvastad az összeset, akkor gondolom észrevetted, hogy nagy hullámzó volt a minősége a könyveinek (főleg a vége felé). Néha már leziellaurensz jutott róla eszembe.
    De az alapítvány sorozat tényleg jó volt.
  • Nethyrrea
    #10
    hehe, az első képen otthagyták véletlen a kép-onmouseover ikonokat is :DD
  • WiLDoR
    #11
    hát én ezt nem értem.
    az intelligens mosóporok korában ideje lenne már végre egy robotot is összerakni
  • tigeroo
    #12
    lesznek majd szopatórobotok is??? Csak ne kapjanak szájzárat eksön közben =D
  • zobor
    #13
    Az összes ismertebb robotokkal foglalkozó novelláját és könyvét elolvastam, és sehol egy büdös szó nem esik arról, hogy a robotok tudatosan kárt akarnának okozni embereknek. Sőt, még annak elgondolása is óriási problémát jelent egy robot pozitron agyának, hogy tétlensége folytán emberi lény kárt szenvedhet. Az ő könyveiben inkább onnan eredeztethető a 3 törvénnyel kapcsolatos problémakör, hogy az emberek nem megfelelő parancsokat adtak a gépembereknek. De olyan eset egyetlen könyvében sem volt, hogy egy robot embert ölt volna...
  • zobor
    #14
    Bár volt egy könyve, a "Robotok és Birodalom", amiben android formájú robotok emberekre támadtak, de ott nagyon logikusan meg volt magyarázva, miért nem tekintették embernek a területükre betolakodó idegeneket. Kétlem, hogy ebben a filmben is ugyanilyen alapossággal meg lenne ez magyarázva, de ki tudja...
  • TheZsenyka
    #15
    Szeretnéd, ha a középső képen levő rábukna mi?
  • asdasdasd
    #16
    Volt egy novella ahol talalnak egy hullat, es a megallapitas hogy mivel mas nem volt jelen csak egy robotja olhette meg. Mar nem emlekszem...
  • Laccnemotthon
    #17
    Nem emlékszem ilyen novellára. Olyan előfordulhatott hogy hibás parancs miatt ölt meg egy embert robot. Meg olyan is mikor egy ember ölte meg egy másikat és egy robotra akarták kenni.
  • floatr
    #18
    No akkor mindekinek házi feladat, hogy olvassa el, az összes Asimov regényt/novellát :)
    A trélert nézegetve naon ócska momentum volt, amikor robotok tömkelege vérengző arckifejezéssel ront az emberek tömkelegére. Hogy ezt melyik regényéből vették, nemtom.
  • PetruZ
    #19
    A Kalibán c. regény is innen indul.
  • Rosco
    #20
    Tom Selleck: Gyilkos robotok
  • artschi
    #21
    nemááááááá :((
  • [HUN]PAStheLoD
    #22
    amit nem asimov írt :)
  • GrizzlyBear
    #23
    Nemtom látta-e valaki rajtam kívül az animátrixot, ott is vannak hasonló dolgok. Mármint ilyen tárgyalás, meg törvények, meg asszem két robot össze akar házasodni, de a genny emberek nem hagyják őket!
  • Ligend
    #24
    Asimov kezdte el irni, de vegulis nem O fejezte be. Legalabbis en igy tudom...

    asdasdasd:
    Lehet, hogy "A meztelen nap" c. regenyre gondolsz? Abban kozvetve mergezett meg robot embert.
  • Sith
    #25
    A gond nem ott kezdődik hogy e film az előzetesek alapján elégé akciodús, és én nem emlékszem olyan Asimov regényre vagy novellára ami tul akcio duss lett volna
    Attol tartok hogy ezt is "kicsit" áttdolgozták és hollivúdositották
  • Sith
    #26
    öhh pontosítok.. a gon ott kezdődik sory.. aludnom kéné
    Grizzly én láttam de azt nem tudom hogy mi kőze van az Animatrixnak Asimovhoz
    Engem is emlékeztetett a film az Animatrix egyes jeleneteire.. és ezen kivül még jó pár filmre de sajnos az egyiknek se volt sok köze Asimovhoz
  • PetruZ
    #27
    Persze, félig-meddig közösen írta Roger McBride Allen-nel (mint egy csomó egyéb mást is), de gondolom, nem adta volna hozzá a nevét, ha az általa lefektetett alapoktól nagyon elrugaszkodik. Egyébként pont ebben a könyvben lett bevezetve a negyedik törvény első változata. :)
    Egyébként meg az eredeti I, Robot történetek között is van egy-kettő, amely zűrösen működő robotokról szól. Ott van pl. a bányászkolónia több ezer robotja, amelyek közül egy nem igazán akarja megvédeni az embert (mert mérlegelte a veszélyhelyzetet) és végül egy csoportos kísérlettel leplezték le. Nem emlékszem már a címére, régen olvastam.
  • grobs
    #28
    A mezitelen napban megvagta magat az aldozat, es a rendszer fertozes veszely miatt a levegotol zarta el ... ha jol emlekszem.
  • dez
    #29
    Asimov - az akkori elképzeléseknek megfelelően - meglehetősen "mechanikusan" (egyszerű szabályokat követően) képzelte el a robotok majdani agyának működését. A mai AI megvalósítási irányok már kissé mások (tanuló neuronális háló, stb.), és rugalmasabb robot-agyakat szülnek. Az emberi rugalmassághoz kevés egy leegyszerűsített neuronális háló modell, de már ez sem biztos, hogy megmarad a neki kijelölt keretek között...
  • Ligend
    #30
    Szerintem rosszul emlekszel... A sztoriban egy urlako (urasz/urjaro) robotikus volt a tettes, es valami "lecsatolhato vegtagu" robottal lett elkovetve a buntett. De hogy vegulis ki sulytott le azzal a bizonyos vegtaggal, abban mar nem vagyok biztos. Talan az emlitett robotikus volt, de nem mernek ra merget venni.
  • Ligend
    #31
    Ehhez azert hozzafuznek ezt-azt. :-)

    Asimov kezdte el irni a Kalibant, de nem tudta befejezni... Roger McBride Allen a jogutodokkal egyeztetve viszont befejezte a munkajat, remelven, hogy a Mester is elegedett lenne vele.

    A negyedik torveny pedig a Robotok es Birodalom c. regenyben jelent meg eloszor, megpedig Giskard Reventlov alkotja meg, de nem eleg fejlett ahhoz, hogy alkalmazhassa, es mukodeskeptelenne valik. Atadja viszont mentalis kepessegeit Daneel Oliwav-nak a nulladik torveny eszmejevel egyutt, aki pedig igen komoly valtozasokat eredmenyez ezzel az emberiseg fejlodeseben. De aki meg nem olvasta a teljes sztorit, inkabb nem lonem le a poent. :-)

    A Kalibanban az uj torvenyes robotok, es a torveny nelkuli robot (maga Kaliban) lep szinre. Mar Asimov is regen felismerte, hogy a klasszikus harom torveny nem mukodne megfeleloen, ezert probalt ujitani, csakugy, mint a nulladik torvennyel korabban.
  • Mage
    #32
    Légyszíves ne írjatok ennyi sületlenséget, mert másoknak fáj. Ez a SG-re is vonatkozik.
  • h4x0r
    #33
    Már elnézést, de a legnagyobb baki az, hogy Asimov I, Robot antológiájában (amire a film alapszik) a Földön tiltottak a robotok használatát.

    Robot pedig nem ölt embert, csak megpróbálta (a Nexusok).
  • grobs
    #34
    Valoban. A feleseg sulytott le. A robot arra volt programozva, hogy ha veszekednek es a feleseg elveszti a fejet akkor adja oda a kezet.
  • nemcsakfeel
    #35
    a bökkenő itt a nigger fazonban van.,
  • DBM
    #36
    Ja, szerintem is. Olvastam a könyvet, azért mondom.
  • DBM
    #37
    Végül is az ember is egy kiszámíthatatlan robot. Elektromosan működik, és ingerekre válaszol.
  • DBM
    #38
    Egyrészt. Másrészt pedig mindenki másképp képzeli el. Én nem így, ahogy a részlet a filmből mutatja.
  • DBM
    #39
    Legalább is nem közvetlenül. "Ez is a te hibád, hogy létezel!" De robotot igen!
  • DBM
    #40
    nekem kissé ellenszenves ez az egész. Szerintem is beleolvasott, asszongya:"Tyhű! Ebből jó sok manim lessz, csinálok valami szart, amit a hülye emberek bezabálhatnak."