145
asztali DVD felvevők
  • Athem
    #145
    Sziasztok!

    Adott egy Merevlemezes DVD felvevő/DVD lejátszó eszköz.Benne egy 80GB-os WD-s winyo amit PC-val össze kötöttem és nincs meghajtó betűjel ki osztva neki, csak 2 partíció ami egy 270Mb és a többi maradék.Hogyan tudok róla lementeni filmeket ha az eszköz dvd írója bekrepált?
  • FrezeR
    #144
    senki?
  • FrezeR
    #143
    Ha akkor is zúg amikor még közel sem jött el a felvétel ideje akkor nem természetes.

    Ha már feljött a téma esetleg nem tudná megmondani valaki, hogy egy vinyó csere mibe fáj egy ilyen készülékben úgy kb-re? Vagy még is hogy megy ez...
  • Freeda Krueger
    #142
    Nekem teljesen kikapcsól,nem zúg.
  • SovereignXY
    #141
    Üdv emberek!

    Ha időzített felvételre állítom a DVD felvevőt az természetes, hogy iylenkor nem kapcsol ki rendesen? Zúg. Megy benne a ventilátor vinyó vagy a farnc tudja mi. Oylan mintha ba lenne kapcoslva.
  • ssx22
    #140
    Az miért lehet hogy a dvd felvevőm DVD-RW vagy +RW vagy RAM-ról nem játssza le a divx-et? Azt írja ki hogy UNFORMATTED. DVD-R meg +R-ről gond nélkül lejátsza! Csak újraírhatókról nem. Pedig ugyanugy írtam meg őket ! :(
  • DARYL
    #139
    Fél óra áramtalanítás megoldotta gondot. Most minden OK.
  • biomage
    #138
    vidd el szervizbe ha még garis.
  • DARYL
    #137
    LG RH387H Super Multi DVD Recorder+HDD.

    A gondom,hogy az EJECT gomb megnyomásakor a tálca csak félig,vagy még annyira sem jön ki (ha van benne lemez-ha nem.)Néha viszont kiadja teljesen,köv. ismét csak félig stb.

    Nem volt megerőltetve a tálca és DVD sem törött szét benne.
  • Baggio73
    #136
    Nem mindegyik DVD felvevővel lehet másolni HDD-re.
    Az LG pl. engedi a DivX filmeket HDD-re másolni, de most vettünk egy Funai felvevőt és az nem engedi.
    (Ugyanúgy szürke a másolási lehetőség DVD->HDD menünél, mint nálad.)
    A használatiban egyébként írják is, hogy nem lehetséges.
  • zsolti001
    #135
    Sziasztok!

    Esetleg tudja valaki mennyi garancia van az LG asztali merevlemezes felvevőkre? Sajna számomra a garancia papirokból nemigazán tünik ki!
  • #134
    Ok kösz a segítséget
  • biomage
    #133
    lehet hogy védet a dvd, vagy néz körül a beállitásoknál, lehet ott van a probléma
  • #132
    Berakom a dvd-t ami rendesen meg is tudok nézni sőt van egy gomb amivel za aktuálisan nézett dilmet tudja venni az működik de ott nem tud több hangot meg deliratott átvenni meg nincs semmije beállítási lehetőség viszont ha beemegyek a Másolás Menübe azon belül meg a DVD->HDD akkor az szürke ez a gomb és nem tudok belemenni amikor ráviszem akkor alul irja ki hogy nem lehet másolási listát létrehozni
  • biomage
    #131
    elindul a video olvasáskor?
  • #130
    Hellosztok !
    Olyan kérdésem lenne hogy van egy Sony RDR-HX980 merevlemezes felvevőm de eddig egy lemezt sem tudtam lemásolni a hdd-re mert azt írja ki mindig hogy Nem hozható létre Másolási lista ehhez a lemezhez .
    Valaki találkozott már ilyen problémával ?
  • biomage
    #129
    Senki?
  • biomage
    #128
    Ezt nem kell mondanod tudom, az ugy idö pazarlás lene ha felvenném dvd felvevö vinyojára és kiirom dvdre és végül lemásolnám a videot a pc vinyojára :)
    Azért akarok dvd felvevöt venni hogy lecserélhesem a video magnot, anyi kazettám van már hogy már utban van, amit tévében láttok azt videora veszem nem pcre, ugy hogy ne is probálkoz ilyesmivel hogy vegyem fel pcre a videokat :P
  • schrank
    #127
    pedig a tv és hdtv rippek nem asztali sazrokkal készülnek csak úgy megsúgom
  • biomage
    #126
    igen van egy tévé tunerem, és van a gépen egy dulpa lezes dvd irom, de nem igazán akarok tévé tuneren keresztül videot csinálni, azért kösz a tanácsot :)
  • schrank
    #125
    mire kell ? tévé műsort felvenni ? akkor inkább tv kártya
  • biomage
    #124
    Hali
    Remélem nekem segit valaki nem ugy mint az alattam ironak, Na szóval itt a karácsony, és meg akarom lepni magamat egy olcsobb DVD felvevövel, miven én egy panasonic kedvelö vagyok, csak panasonic dvd felvevöt néztem mégpedig ezt Panasonic DMR-EH 57K, nem vagyok járatos a dvd felvevökben, kéne egy kis háttér info menyi jó a dvd felvevö amit kinéztem, ha nem lene jó, akkor ajánljatok jobb panasonic vagy nem panasonic dvd felvevöt max 60000FT ig
  • Kaci70
    #123
    Sziasztok!
    Van egy csak NTSC szabványt ismerő lcd-m, /ntsc tuner és képmegjelenítés/ van-e arra lehetőség , hogy azon valamilyen formában Pal rendszerű adásokat nézzek. Én arra gondoltam , hogy egy dvd felvevő esetleg megoldás lenne, amelyben van PAL/NTSC tuner és hdmi kimenet. A dvd képes olyanra, hogy a PAL rendszerű adást NTSC rendszerben nyomja ki a hdmi-n. Illetve még annyi ha én a gépemet hdmi-vel kötöm össze az lcd-vel akkor a színrendszernek nem sok köze van a megjelenítéshez vagy rosszul gondolom. Remélem valamennyire érthető voltam . Köszi.
  • kohl
    #122
    Hi! Engem az érdekelne, hogyha ha csak merevlemez nélküli dvd felvevőt veszek, akkor ha veszek fel vele, az egyből dvdre égeti a cuccost? és megállítani már nem is tudom közbe, vagy van valami minimum tárhelye? Előre is köszi a választ!
  • lowdog
    #121
    értem, köszönöm a válaszodat!

    korábban olvastam egy cikket erről a témáról, ahol sikerült kicserélni a merevlemezt a felvevőben. ezt úgy oldotta meg az ember, hogy a belső IDE csatlakozót és a kábelt kivezette a felvevő házán kívülre, így kikapcsolt állapotban cserélhető a HDD.

    ha jól emlékszem, csak ugyanolyan méretű merevlemezeket használt, és az eredeti lemez fájlrendszerét duplikálta valahogy az újakra - így lehet hogy nem működik ez a megoldás ha fel akarjuk turbózni a készülék kapacitását. sajnos nem sikerült megtalálnom újra a cikket, de mintha arról is szó lett volna, hogy lejátszótól függően meg lehet buherálni a firmware-t úgy, hogy más méretű ÉS sorozatszámú merevlemezekkel is működjön! De sajnos megoldást még nem találtam...
  • philipsdl
    #120
    500Gb-os DVD felvevő eladóóó!!! Philips DVDR 7570 a készülék vadi új dobozában 1 hónap garival magyar szoftverrel és magyar leírással rendelkezik. Minden dvd-t ír, és olvas divxet, DL-t is!!! Van rajta 1080P HDMI DCDI képjavító processzorral. Akár 800 óra felvétel fér el a vincsire, TIMESHIFT funkció, felvételek kategorizálása, másolása dvd-hdd-usb között. Scart ki-bemenet, composite ki-bemenet!!! Igen van rajata composite bemenet is. SVIDEO ki-be. Az ára 75000Ft Ajándékba adtok 25db írható dvd-t hozzá!
  • jzsolt
    #119
    ezekben nem tudsz vinyót cserélni...nem véletlen vannak úgy megcsinálva különben sosem tudnák eladni a pl 250 gigás felvevőt. mindenki venné a 80 gigásat és cserélné benne orrba szájba a vinyókat. ezeknek saját fájlrendszerük van amit szerintem 7 lakat alatt őriznek.
  • miche
    #118
    köszi, a scart kábellel volt gond. zseni vagy!
  • REALista
    #117
    Kapd szét és keresd meg a hibát majd javítsd meg...:D
  • Breki33
    #116
    scart kábelt mozgatva nem tűnik el?

    Az szokott ilyet csinálni igaz nemcsak a menüjében
  • miche
    #115
    Sziasztok!

    Van egy panasonic es10 dvd felvevőm és néhány hete azt vettem észre, hogy mikor belépek valamelyik menüjébe vagy filmet játszom le vele kissé rózsaszínes árnyalata lesz a képnek, ha kilépek vagy megállítom a lejátszást azonnal visszaugrik a kép "normális" színűre. A kép egy műholdvevőről jön egy sony videón keresztül scart kábelekkel. Eddig semmi baj nem volt, egyik napról a másikra csinálta ezt pedig már több mint fél éve megvan.

    Van valakinek ötlete?
  • lowdog
    #114
    sziasztok!

    egy kérdésem lenne - hol lehet arról tájékozódni, hogy hogyan lehet merevlemezt cserélni egy ilyen felvevőben? egy sony felvevőm van, a 160-as helyett egy 300-ast megpróbáltam belerakni, de nem ismerte fel.
    mi a véleményetek?

    előre is kösz a segitséget!
  • Punker
    #113
    nem ismerem, de 2 pana írónk van nekem hdd-s tesóméknak meg az ES10-es és eddig nem volt gond velük
  • Attila 007
    #112
    hmm, akkor csak egy kérdés hogy mi a véleményetek a Panasonic dmr eh55 ről?
  • Punker
    #111
    minél drágább lejátszót veszel annál rosszabb a viszonya a mindenféle írott lemezekkel.
  • Attila 007
    #110
    Üdvözlet mindenkinek, én nagyon új vagyok a témában, ne kövezzen meg senki azért mert nemolvastam el a forumot vásárlás előtt, de tegnap sikerült szeruntem az egyik legrosszabb dvd recordert megvásárolnom, egy Thomson DTH8650 est. elkezdem beüzemelni, hosszú ideig tartó tvprogram scannelés után berettem egy dvix el telerakott dvd t, erre nemolvassa, beraktam egy rendes dvd filmet , azt sem, és most jön a poén, ugyanabból a márkájú fajtájú dvd ből beraktam egy másik filmet, azt olvasta, szóval hol az egyiket hol a másikat olvassa viszont a sima divx lejátszóink még a 8000 ft s is röhögve olvassa az összes lemezt, az a kérdésem ez normális? Kérdésem pedig továbbá az lenne hogy 90.000 ig bezárólag milyet érdemes vásárolni ehelyett a nemis mondom mi helyett....esetleg másik dvd felvevők is ezt csinálják?Válaszokat előre is köszönöm, és hasznos lenne számomra ha délelőtt valaki érdemleges választ adna mert délután kikell cseréljem, szép és kellemes napot mindenkinek.
  • Davidus
    #109
    thx:C akkor inkább nem dobom ki a pénzt. nem szeretem a zsákbamacskát
  • Punker
    #108
    régiókód bezavarhat
  • Davidus
    #107
    nem akartam ezért topicot nyitni szal itt fogom megkérdezni:)
    nálunk vásárolt DVD filmet le lehet játszani amcsi DVD játékoson?
  • mrbaba
    #106
    Sziasztok!
    Egy felvevővel felvett filmet le lehet zárni egy másik felvevővel is?
    Előre is THX!!!!