145
asztali DVD felvevők
  • mrbaba
    #105
    Sziasztok!
    Van egy problémám...Felvettek nekem a tévéből dvd-re egy filmet, de nem tudom lejátszani mert nem olvassa semmi, a gép meg azt írja ki, hogy üres lemez! Hogy tudnám megnézni? PLS aki tud segítsen!!! Előre is THX!!!
  • blackgamer
    #104
    Szeretnék segítséget kérni hogy az alábbi követelményeknek megfelelő egyáltalán létezik-e

    - winchester-est szeretnék (Discovery és Spektrum adásainak kényelmes rögzítésére)

    - wireless kapcsolattal nappali és szoba között (hogy a felvett adást a gépemen megvághassam, tömöríthessem, dvd-re kiírhassam)

    - VGA bemenettel, hogy a gépről játékok videóit jó minőségben tudjam rögzíteni, mivel az S-video kimeneten erősen butított formába kerül a kép
    ha nem konkrét monitor kábel bemenet van a lejátszón, akkor milyen egyéb megoldások vannak a jó minőség megtartására?

    illetve érdekelne hogy a tuner része ezeknek mennyivel kifinomultabb? mert a gépen nem a legjobb a minőség
  • ibrik
    #103
    Már régóta tervezgetem, hogy valamikor (pl. ha tönkremegy a videómagnó) veszek egy asztali DVD-felvevőt, de még mindig van egy-két fenntartásom ezekkel szemben. Pl.:
    - Relative még mindig drágák (különösen a HDD-sek) - bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a maguk idejében volt egy-két olyan videómagnó típus, amelyek szintén ennyire drágák voltak...
    - A másik dolog, hogy csinálhatnának olyan felvevőket, amelyekben van műholdvevő is (bár ezt a videómagnóknál sem oldották meg, és valószínűleg már nem is fogják), hogy ne csak arról a csatornáról lehessen felvenni, amelyik be van állítva a beltérin.
    Jó, most ebbe bele lehet kötni, hogy nagyon sokat akarok, de tudomásul kellene már venni a gyártóknak, hogy vége van annak a korszaknak, hogy van a két birodalmi TV-csatorna és abból lehet válogatni.
    Kábel-TV esetén még nincs probléma, de rengetegen előfizetők valamelyik műholdas szolgáltatónál.

    Most ha elmegyek valahová egy-két hétre, akkor el kell döntenünk, hogy ezalatt az idő alatt melyik az az egyetlen egy műholdas csatorna, amelyiknek a műsorait akarjuk felvenni.
    Maximum annyit lehet csinálni, hogy a földi sugárzásúak (nálunk: m1, TV2, RTL-KLUB, plusz a helyi TV) mellett még egy műholdas csatornáról lehetne felvenni.

    Hát ez így nagyon gyér...
    GYÁRTÓK! ITT AZ IDŐ A TOVÁBBLÉPÉSRE!
    DIGITÁLIS MŰHOLDVEVŐT AZ ASZTALI DVD-FELVEVŐKBE!

    (Kit érdekel, hogy DVD_RAM, blue-ray bizbasz? Úgyis a HDD-k lesznek a legnagyobb kapacitásúak továbbra is...)
  • Ramore
    #102
    A SONY RDR HX-72X lejátszó családja nem támogatja az ac3-as hangot, ez több fórumban is le lett írva.
  • keeper2
    #101
    Az nem túl valószínű, hogy az ac3-at nem támogatja, lévén, elég alapértelmezett formátum az. Nem lehet, hogy valamilyen tömörített film volt az, ahol nem jön a hang? Elképzelhető, hogy valami afféle tömörített hang, amit nem tud lekezelni. Próbálj meg letölteni hozzá firmware-t és azt frissíteni, jó esély van rá, hogy az megoldja.
  • popov2223
    #100
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem...
    Most vettem egy SONX RDR HX-722-es merevlemezes dvd felvevot, és nem játsz le egyes filmeknél a hangot, azt írja ki,hogy"Audio data not supported", ez mit jelent? Lehet,hogy nem AC3-kompatibilis? Ha igen,elég gáz,hogy egy 100 lepedos felvevo képtelen lenne erre...
    Ha vkinek van vmi ötlete,hogy ez a probléma hogyan orvosolható,az plz írjon!
    Arra is gondoltam,hogy egy progival átkonvertálom megfelelo formátumura a hangot,de eddig még nem találtam ilyen progit...

    Elore is köszönöm a tippeket,ötleteket,segítséget!
  • Sam87
    #99
    előre is köszi
  • Sam87
    #98
    csá!!
    az a baj hogy a DVD felvevőmmel ha felveszek egy filmet PL. X-men

    a gép nem tudja lejátszani..

    csak tölt és tölt és........
  • JohnnySmith
    #97
    Én 109ért vettem máshol meg 115-140ig lehet kapni avplanet.hu :) A magyar leírással nincs gond korrekt meg minden csak hát scannelt a minősége :(
  • keeper2
    #96
    Félreértés ne essék itt sem, én sem azért írtam, mert úgy ellenzem, de meg kell gondolni, hogy megéri-e a leírás az árat (lásd pl. a dvd játékos... leírását. Ott volt magyar papír leírás, de a fordítás egy fordítóprogrammal készült. Nálunk az egyik ismerősünk szólt csak vissza, hogy megéri elolvasni, mert olyan szintű gyönyört okoz, és igaza volt, egyetlen használati útmutató vette fel vele humorban a versenyt, de az Nagy Bandó paródia volt. Mindensetre, más is olvasta, mert késöbb elég szépen elterjedt a neten a scannelt változat.
    Viszont 20 ezerrel olcsóbban megkaptad? Én, ha 5 ezerrel olcsóbban adnák a terméket, lemondanék még a külföldi leírásról is. :)
  • JohnnySmith
    #95
    Eltudok "boldogúlni" vele.... félre értés ne essék ,csak kurvára zavar.
    Plusz hogy nincs benne magyar menü szintén zavar.
    Proli dolognak tartom hogy egy fénymásolatot nem tudtak mellékelni,ráadásúl a pdf-en nem egy "minőségi" fénymásolat van.
    Viszont tény hogy nagyjából 20ezerrel olcsóban kaptam meg:)
  • keeper2
    #94
    Szerintem eléggé gáz, ha valaki nem tud elboldogulni magyar leírás nélkül, ha csak pl. angol/német/francia trió van meg neki (ezek általában meg szoktak lenni együtt), ugyanis legalább egyiket illendő dolog megfelelően ismerni. Mindenesetre, a magyar leírás asztali dvd eszközhöz kötelező, ellenben sehol nincs megkötve, hogy papír formátumban kell lennie. Persze, vevőcsalogató dolog a magyar papír leírás, de azt is bele kell számolni, hogy ez csak emeli a termék árát. Kiskeres koromban nekem is hepázott egy ember, hogy a fax modemhez miért nem adunk magyar tájékoztatót, holott az kötelező (ahhoz ugyan nem kötelező, csak nem ismeri a törvényt), és különben is, előző nap látta egy másik boltban ugyanazt a típust magyar leírással.... mégis nálunk vette meg... miért??? vagy mert mazochista, vagy mert az drágább volt a leírás miatt... Sorry az offtopicért.
  • JohnnySmith
    #93
    Oks thx! Mindenképpen élek majd a lehetőséggel még egyenlőre nem csináltam vele semmit, csak beállítgattam meg tv-t ps2-t rákötöttem :)
    Szép lesz mondjuk amikor ps2-ről Gran Turismo4 videot fogok felvenni:))))
  • FrezeR
    #92
    nekem szerencsére volt hozzá rendes magyar kézikönyv.
    ha an valami kérdésed akkor nyugodtan tedd fel. egyébként én nagyon meg vagyok vele elégedve jó vásár volt:) szóval attól is függ mire szeretnéd használni, meg stb. ami előnye, hogy halk gyorsan és pontosan lehet vele szerkeszteni a dvd-re másolás is elég gyors. a képminőségéri sincs panaszom...szóval röviden ennyi, de mondom ha van valami konkrét kérdésed tedd fel nyugodtan és ha tudok segitek:)
  • JohnnySmith
    #91
    Konkrétum nincs :) Tapasztalat hogy ne fussak bele szenveésekbe:) Az a baj hogy most a magyar nyelvű kezelési útmutatóval kell játszanom, ki kell nyomtatnom az egészet mert ugye az nincs :)) Beleolvasgattam picit körülményesnek tünt.
  • FrezeR
    #90
    nekem is ilyen van, mit szeretnél tudni?:)
  • JohnnySmith
    #89
    Van valkinek tapasztalata Sony RDR-HX710 terén :) Most hozta a futár. Hát masszív kis szerkezet :)
    Istenigazából az idegesít hogy magyar kézikönyv nincs a dobozban, habár rendesek voltak mert dvd-re kiírták pdf-ben... (de azért pont ez az ami kéne ameddig az ember belejön....most én kezdjem kinyomtatgatni.. na mind1)
    Némi specifikáció.
    Az enyém mondjuk fekete :)


    - DVD-R/DVD+R/DVD-RW/DVD+RW felvétel (kettős RW-kompatibilitás).
    - Nagy tárolóképességű merevlemez : 160 GB.
    - High Picture Quality : HQ+ felvétel és Dynamic VBR dubbing, merevlemez használatával
    - D-Matrix zajcsökkentő rendszer.
    - Precision Cinema Progressive, 12 bites/108MHz Video DAC.
    - Élő tévéadás szüneteltetése.
    - Intelligens jelenetválasztás és vizuális keresés ( merevlemez és DVD-RW VR mód ).
    - DV Terminal (i.LINK™) : Program Dubbing/One Touch Dubbing/Advanced Program Dubbing.
    - MP3 és JPEG lejátszás ( CD-R/RW ).
    - +R kétrétegű lemezzel kompatibilis (8,5 GB-os lemez ).
    - Chasing Playback.
    - Kifinomult és gyors válaszidejű grafikus kezelőfelület.
    - DVD Video/CD/Video CD lejátszás és DVD-R/DVD-RW/DVD+R/DVD+RW lejátszás.
    - Gyors lejátszás hanggal együtt (merevlemez) : x1,5.
    - Nagysebességű másolás: Akár x64 sebesség (x8 meghajtó).
    - S-Video be- és kimenet / analóg AV be- és kimenet / komponens videokimenet
    - 2X Scart (az egyik RGB bemenettel) és digitális hangkimenet.
    - ShowView®/VIDEO Plus+®, és VPS/PDC.
    - A/V szinkronizált és STB szinkronizált felvétel.
    - A felvett programok elnevezése az Automatikus programelnevezés funkció segítségével (mely a Teletextből másolja ki a neveket).
  • OlsenSAJT
    #88
    Szerezz be egy DVD tisztító lemezt és azzal pucold meg a géped fejét.
  • Punker
    #87
    ez itt az asztali felvevők topic-ja mégegyy warez gyanús post és morcos leszek!
  • DarkDemon
    #86
    van egy Panasonic DMR-ES10 -esünk, kb 2 hónapos, de mostanában furcsán viselkedik, ha ugy tartja kedve, akkor bármelyik bettett lemezre (ram -rw ...)hosszas olvasgatás és furcsa hangok kiadása utan azt irja hogy NO READ.. ami utmutató szerint a lemez miatt van (karcos stb), de annak semmi baja, és egyébként is gépen olvassa, meg ha ugy van kedve akkor a felvevö is szereti. Meg egyébként sem hiszem, hogy egyszerre ment tönkre az összes lemez. Ha bevette a lemezt akkor két lehetöség van, vagy simán lehet felvenni/lejátszani vagy nem. a lejátszást pl eléggé kinlodva csinalja, képek átmosodnak, akadozik, hang hol van hol nincs...
    vkinek vmi ötlete van mi baja lehet?
  • ati2002
    #85
    Azért látja üresnek, mert nincs lezárva a lemez.
  • ffxi
    #84
    Nemtom, sík hülye vok az ilyenekhez. Még az enyémét semtom, h mire képes. Az semtom milyen funkciói vannak még. Csak Jácca már le PC-n is már cuccost.
  • Punker
    #83
    tesómék problémája az hogy, adott egy Pana kamera a felvett cuccot kiírják Pana asztali íróval, és csak az hajlandó lejátszani más nem, a tetves másolás védelmet meg lehet valahogy kerülni?
  • ffxi
    #82
    HELP! Van egy asztaliíróm, a felvett anyag nem akar PC-n lejáccani, csak 20percet jácca le. És utána bezár a DVD lejáccó progi(PowerDvD, WinDvD, MediaPlayer, stb.)

    Köszi a segíccséget!
  • keeper2
    #81
    Az airis-ról mint márkáról: a kollégámnak l103b van, tudom, az nem is felvevő, ellenben problémája volt, hogy nem minden feliratot jelenített meg, és kérte, keressek hozzá új firmware-t. Az eredménye a dolognak: az airis cég magasról tesz rá, egyetlen új firmware volt készülőben, az is a magyar importőr saját készítése, tehát, azthiszem a gyártó termék-támogatása nagyon alacsony szinten áll, ez sokat ront a megítélésén.
  • Marcell
    #80
    Ido kozben leszedtek az arat, meg az infokat. Pedig volt fenn kep is es nagyon kedvezo aron kinaltak.
  • bracsek #79
    Szerintem nem sikerült az árat jól kiírni de ha nincs más pénzköltési lehetőséged ki lehet próbálni sok szerencsét!!!!!!! (Még a fogalmazó sincs meg tehát a lap még nincs kész szerintem)majd később (hetekkel) még meg kell nézni.
  • Punker
    #78
    Panasonic DMR-ES10 -essel vettem föl -RW-s lemezre, a pana gond nélkül lejátsza de, itt a gépben a Pio író üresnek látja, ez azért van mert a Pana máshogy formázta meg magának?
  • Marcell
    #77
    Airis DVD-L105 - errol mi a velemenyetek? Gagyi?
  • keeper2
    #76
    Egyenlőre én csak infókat gyűjtök, ráadásul így első körben csak teljesen általános infókat, lásd lejjebb, de jó volna majd beruházni egy felvevőbe (bár, ez már csak jövőre lesz, mert karácsonyra úgyis mindig felmennek az árak.
    Szóval, a haldokló videó felvevőm leváltására lenne. Egyenlőre nem tudom, megérné-e egy vinyós? Mivel sokszor esti filmek felvételére használom, amit már nem nézek meg, de még nem is alszom, és az egyég kb 1 méterre lenne a fejemtől, így jó volna tudni, milyen hangos. Nem decibel értékekre lennék kíváncsi, azokból úgy sem tudom meghatározni, hogy az mekkora hangerőt jelent, hanem inkább egy átlagos video felvevővel összehasonlítva. Ugyebár a videonál a felvétel elkezdésekor és leállításkor van egy-egy jó hangos kattanás (az éji csöndhöz viszonyítva), a felvétel alatt pedig végig az idegesítő surrogás. dvd-nél ez hogy van? Tapasztalható valamelyik, és ha igen, milyen hangosan? Valamint van-e különbség e szempontból abban, hogy lemezre vagy vinyóra történik a felvétel?
    Ahogy olvastam, a felvétel egy tuner segítségével történik. Milyen képet ad? Mivel a pc-s tunereknél nem valami jó minőséget tapasztaltam, ezért érdekelne, hogy a felvett kép van-e olyan jó, mintha közvetlenül nézném az adást? Írják továbbá, hogy több hosszban tud felvenni egy lemezre (általában másfél-6 óra terjedelemben), gondolom, ezt úgy éri el, hogy a minőséget rontja le.
    A memóriatörlés áramkimaradásnál nem hiszem, hogy gond lenne, van egy szünetmentesem, arra rákötném.
    Olyan típusra lenne majd szükségem, ami lejátszást divx és xvid formátumból is meg tudja oldani, de az még majd késöbbi probléma, hogy melyik legyen a konkrét típus. Apropó. Régebben minden lejátszónál írták, hogy a gmc-s és még egy fajta divx opcióval készült filmet nem tud lejátszani a chipset korlátoltsága miatt. Mi a helyzet ez ügyben manapság? Mely chipek tudják/nem tudják ezeket? (már ha van erről valami leírás)
  • Punker
    #75
    "A minap vettem egy LG RH7800-as asztali DVD írót 160 gigás vinyóval. Örültem is neki egészen az első áramszünetig. Akkor ugyanis az az 1 másodpercnél rövidebb kimaradás elég volt, hogy a készülék "elfelejtse" az órát és a beprogramozott felvételi időket. Megkérdeztem az ügyfélszolgálatot, hogy ez üzemszerű dolog vagy az én cuccom hibás. A válasz: sem ezekben, sem a videomagnókban nincs aksi, így az áramszünet törli a memóriát. Kérdem én: EZ A 21. SZÁZAD???? A több mint 10 éves Siemensem tudta tartani a programokat, sőt kb. 2 órán keresztül még az órája is tovább ment! Ezek után jól gondoljátok meg, hogy mit vesztek, mert az én szememben egy a cucc innentől kezdve 1 kalap sz@r!"


    ezt most találtam másik fórumon.

  • Met
    #74
    Van már olcsó asztali dvd felvevő ami kb annyiba kerül mint egy jobb videó?
    Néha jó lenne felvenni ezt azt tv-ből megnézésre de túl sok értelmét nem látom videót venni.
  • Punker
    #73
    Yamada 8xxx-es sorozat?
  • ZsirosKenyer
    #72
    üdv!

    tudnátok ajánlani divX -es dvd felvevőt? (félreértés ne essék, nem kell hogy divX-be tömörítse a felvett anyagot, elég ha lejátsza a divx formátumot)
  • Punkerwork
    #71
    amúgy szerintem nagy különbség nincs + amilyen minőséget produkálnak a TV adók azzal úgyse használja ki az ember a cuccot.
  • FrezeR
    #70
    remek :)
  • Punkerwork
    #69
    házimozi újságban szoktak tesztek lenni :)
  • FrezeR
    #68
    nem, asztali dvd iró
  • Punkerwork
    #67
    házimozi?
  • FrezeR
    #66
    köszi! és esetleg tudsz olyan oldalt ahol tesztek vannak?