165
Árpa Attila első filmje
  • winnie
    #40
    ki fog jönni nemsokára kamerásban
  • mikike
    #39
    aha
    aztán szerzünk tárhelyet
  • Kaszi46
    #38
    fölvegyem kamerára?
  • Kaszi46
    #37
    remélem megéri a pénzét:D
  • Kaszi46
    #36
    19.30 ra megyek rá
  • mikike
    #35
    honnan lehet letölteni?
  • Hentes Bill #34
    na, láttam ár vki a filmet ? :)
  • Hentes Bill #33
    Argó

    Szeptember 16-án kerül a mozikba Árpa Attila első rendezése.

    Ön várja már az Argót?

    Számolom a napokat 49 2.9 %
    Alig várom 128 7.6 %
    Csak annyira, mint a Getnót vártam 122 7.2 %
    Várja a franc 1300 77.0 %
    Látványosan bojkottálom 90 5.3 %

    Összesen:
    1689

    Köszönjük, hogy szavazott!

    lol?
  • Alien!
    #32
    részemről a Shrek 2 minden sikerét boitékoltam,már jóelőre...
  • Kaszi46
    #31
    részben meggyőztél:)
  • winnie
    #30
    minden film anayagi és nézői siker! sajnos csak azert, mert kurvára értenek ahoz, hogy hogyan hitessék el az emberekkel azt hogy igazán nagy alkotást készítettek és ha nem nézi meg az ember filmjüket valami nagy fantasztikus dologról lemarad.

    a mondandód többi részével egyetértek, de ezzel természetesen nem:) tavaly is és most is tele volt a nyár gigabukásokkal (a 100M alatt maradt macskanő, artúr király vagy a közepesen teljesítő terminál, vagy a hatalmas pénzből készült 100M-ót éppcsak elérő van helsing, falu és trója), valamint volt az évben eddig 3 óriási siker a 370M-ós pókember2 és passió, valamint a 438M-ós shrek 2.

    amire célozni akartam, hogy a pókember nyitánya az a marketingen múlott, ez igaz, de utána (amerikában) hetente nem 50-60%-kal csökkent a látogatottsága, mint ahogy az átlag, nagyköltségvetésű filmeké, hanem 25-35%-kal, ami arra utalt, hogy sokan megnézték újra, és jó volt a szájhagyománya - szóval erre akartam célozni a pókember sikere esetében. (és a 2. rész nyitásban felülmúlta az elsőt - ez is az első rész sikerének volt köszönhető)

    sok sz*rt megszik a közönség, de szerencsére nem mindent:) (bizonyíték: gondolta volna valaki, hogy a shrek2 első péntek-szombati bevétele több, mintmondjuk a tomb raider2 ÖSSZbevétele)
  • Alien
    #29
    Kiváncsi vagyok a filmre én is, biztosan megfogom nézni! :)
  • BaLeeX
    #28
    LOL

    Mondjuk ez mind igaz de ezt közzétenni elég gáz. :)
    Ennyi erővel minden filmhez adhatnának ki egy ilyet.

    Én a KONTROLL-t néztem meg egy bizonyos "rendezői változat"-ban ahol jó szar volt a képminőség, volt ahol hang nem volt szóval én a felhívástól függetlenül a mozit részesítem előnyben olyan filmeknél amiket meg akarok nézni. :)

    Ami meg annyira nem érdekel, hogy moziban megnézzem azt majd gépen ha meglesz.
  • Kaszi46
    #27
    FELHÍVÁS!

    Kérjük, hogy tekintettel az alkotók szerzői jogaira ne töltse le Árpa Attila ARGO című filmjét az internetről!

    Tudomásunk szerint a szeptember 16-án bemutatásra kerülő vígjáték egy kópiája, illetve a film négy betétdala 2004. augusztus 19-én került fel a világhálóra, egyelőre tisztázatlan körülmények között. A szerzői jogok ilyen jellegű megsértését a törvény szigorúan bünteti! Az 1999. évi LXXVI. törvény 10. és 11. paragrafusának alapján az ARGO illegális letöltése BŰNCSELEKMÉNYnek minősül, így magas pénzbírságot vonhat maga után.

  • Kaszi46
    #26
    az a baj hogy manapság minden film anayagi és nézői siker! sajnos csak azert, mert kurvára értenek ahoz, hogy hogyan hitessék el az emberekkel azt hogy igazán nagy alkotást készítettek és ha nem nézi meg az ember filmjüket valami nagy fantasztikus dologról lemarad. ebből következik az hogy sokan elmennek rá moziba, igy már anyagi siker és nézői siker is. az persze senkit nem érdekel a statisztikák elkészítésénél hogy az adott emberkék milyen szájízzel jönnek ki a moziból! a másik meg hogy az iylen filmekre nyilván sokan elmennek mert mert bíznak benne hogy átélhetik azt az élményt, sőt nagyobb élményt kapnak, mint gyermekkorukban amikor a képregényt forgatták vagy a sorozatot nézték!

    amugy meg a teállításod tükrében nem lenne jogosultsága a akritikusoknak sem, sőt senkinek sem véleményt nyilvánítani semmiről.
    közben észrevettem hogy a kritikai siker is ott bújkál a hozzászólásodban. arrol meg ennyit: maradjunk akkor a mozinetnél csakhogy kis ellentmondást is mutassak az oldallal kapcsolatban Pókember 1 első élmények

    uiratnak csak annyit hogy nem kötekedni nem állt szándékomban! ez csak az én véleményem
  • VinylToy #25
    Most olyan poénos kedvemben lennék, és lehetne unregként írni, biztos beírnék valami ilyesmit:

    "Én már töltöm a DC-ről a Matrix Hubról, Argo.XVID-EBSZ, valami [HUN]ArAti-nak van meg!"
  • Kaszi46
    #24
    !spoiler gyanus hozzászólás!

    ez nem egy történelmi film lesz, sőt nem is dokumentumfilm! annyi ideig lesz benne ókori jelenet tudomásom szerint amig megtudjuk kik hogyan és hova rejtették el a kincset, amit majd keresni fognak a film alatt! ez egy akcióvígjáték ne is várjatok tőle mást
  • winnie
    #23
    nade pókember 1 bármi jót írni elég merész dolog!

    szerintem mások különböző ízléséről írni ilyet elég merész dolog. a pókember tipikusan az a film, ami hatalmas anyagi, kritikai és nézői siker volt. az, hogy neked nem tetszett (és nekem sem annyira) az nem jelent semmit. atól még sok mindenkinek tetszett
  • winnie
    #22
    semmi extra csak az elején egy kevés.
  • RangeR
    #21
    Mennyi az ókori jelenet benne? 5s, vagy több? Az fogja eldönteni. Ha visszaemlékeznek fél órára, akkor elmegy, ha 1 órán át a múlban játsódik, akkor jó. Különben nem érdemes rá szót vesztegetni.
  • Dynamic
    #20
    Mondjuk a mozinet alapján megítélni egy filmet elég merész dolog.Főleg amikor azt látom hogy ugyanarra a filmre az egyik 80%-ot, ad másik meg 30%-ot.Én is csak arra használom az oldalt, hogy nagyjából képben legyek a filmet illetően.
  • Kaszi46
    #19
    mozinetről meg csak annyit hogy épp minap akartak elcsalni barátaim valami filmre, mondom előtte utánajárok neten mi is lehet az. épp a mozinet oldalát találtam meg ahol belebotlottam aa pókember2 részének bemutatásába. ez igy kezdődik: A grandiózus sikereket elérő, a szakma és a közönség által egyaránt elismert Pókember bemutatása után senkit nem ért váratlanul, hogy folytatás készül a népszerű képregényhős kalandjaiból. A színvonalas adaptációt látva bebizonyosodott: Sam Raimi tökéletes választás volt a hálószövő éltre keltését illetően, és a rendező második nekifutásra sem okozott csalódást. szoval spiderman 1 röl ilyeneket irni azert eléggé brutális. bár a 2. nem láttam lehet az már yo, nade pókember 1 bármi jót írni elég merész dolog!
  • Kaszi46
    #18
    valóban ez az 1etlen dolog ami elbaszhatja! de éppen azert irtam ide mert a bemutatóbol az jött le, nem oylan. én amugy semmilyen hálivudi buziságot nem nézek meg (Tisztelet a kivételnek), persze asszonnyal néha kötelessélgem megnézni néhány remekbeszabott kliséfilmet:D szoval ha a koppintás legkissebb szikrája is érezhető lett volna nem írok ide.
    na mind1 reménykedjünk.
  • frodó néni
    #17
    szerintem!
  • frodó néni
    #16
    szerinteem olyan!
  • Dynamic
    #15
    Hát nem tudom.Ha nem akar majd amerikai stílusú akció/vígjáték múvinak látszani, akkor akár jó is lehet.
    A mozineten egyelőre 50%-ot kapott.
  • Kaszi46
    #14
  • Davidus
    #13
    ezekkel a színészekkel még a barátok közt is ütne szal ez is fog;)
  • Kaszi46
    #12
    *Z+ rol
  • Kaszi46
    #11
    mind1ik coool még az az enyhén szolva is hányinger csávó az+rol, tökéletesen illik a szerepébe:D
  • Hentes Bill #10
    hehe

    olyan dumák lesznek, meg az a néma faszi már most a kedvencem lett, tudod a Psycho :D meg Nagy Feró is kúl , de az egész az lesz
  • Kaszi46
    #9
    látom akkor kb ugyanaz jött le:D
  • Kaszi46
    #8
    most láttam a bemutatóját , és sztem ez KIBEBASZOTT NAGY FILM LESZ!
    igazi magyar humor nagyon nagy szereplőgárda, remélem a megvalósítás is hasonloan frenetikus lesz! de ha nem a többi akkor is el kell hogy vigye a filmet.
  • Hentes Bill #7
    hát bazzeg, most volt az rtlklubbon egy kb fél órás "hgoyan készült a film", basszus ez nagyon nagyot fog ütni
    kegyetlen jó lesz :)
  • Hentes Bill #6
    szeptember 16-án jön a film

    "Egy igazi profi mindenre fel van készülve - kivéve a Magyar Valóságot. Fekete Versace öltönyben és csúcstechnológiával felszerelve érkezik Magyarországra az az "ügyintéző", akit a szakmájában csak a Tejesembernek hívnak. Feladata, hogy végrehajtson egy újabb különleges megbízást: egy titokzatos ókori kincset kell megtalálnia. A "rutinmunka" azonban hamar élete legnehezebb küldetésévé válik. Nem számolt néhány zavaró tényezővel: Balogh Tibivel, és ex-biztonsági őrökből álló csapatával, akik szintén szemet vetettek a kincsre - ezzel véresen keresztülhúzva terveit; valamint a kincsvadászatba akaratlanul belecsöppenő lúzer diákokkal, akik úgy gondolják - nekik is járna egy kisebb sikerélmény. A hajsza Budapestről a Balaton parton keresztül egészen a Puszta közepéig vezet, ahol hirtelen mindenki szembe találja magát a másikkal - na meg sok, sok puskacsővel..."
  • zaki
    #5
    Jáksónak csak egy kicsi szerepe lesz (hála az égnek :D)
  • Dynamic
    #4
    Egy trailert azért megnéznék.Nem tudom mit fog összehozni, de egy-két nyúlfarknyi szerepen kívül még nem igazán láttam Árpát a filvilágban jeleskedni.Mucsi és Csuja ígéretes név, Jáksót meg hagyjuk.
  • zaki
    #3
    már kíváncsian várom, én biztos vagyok benne, hogy jó film lesz
  • cyrus #2
    szeressük....
  • zaki
    #1
    Szeptemberben jön Árpa Attila első filmje


    Szeptember 16-án érkezik a mozikba Árpa Attila első filmje, az ARGO. Az akcióvígjáték A ravasz, az agy és a két füstölgő puskacső nyomdokain szeretne haladni.

    A 2003-ban forgatott film vágási munkálatai nemrég fejeződtek be. A bemutatót eredetileg márciusra tervezték, de elhúzódtak az utómunkálatok.

    A rendező a Színház-és Filmművészeti Egyetemen tanulta a filmezést. Az egyik kereskedelmi csatorna kreatív igazgatójaként vált ismertté, később botránykönyvet írt a hazai médiavilágról.

    Az akcióvígjáték egy kétezer évvel ezelőtt Magyarországon elrejtett kincs kereséséről szól. Három csapat vág bele a kalandba, a high-tech bűnözőbanda, a lúzer diákok és a magyar alvilág piti emberei.

    Az ARGO-ban olyan neves színészek vállaltak szerepet, mint Oszter Sándor, Csuja Imre, Mucsi Zoltán, Görög László, Kovács Lajos, Scherer Péter. A rendező által trash-mesének nevezett filmben feltűnik Nagy Feró és Jáksó László is. A forgatókönyvet Trunkó Bence és Huszár Péter írta.

    Árpa szerint a film a magyar közönség számára készült, de egy német forgalmazóval is kötöttek szerződést az ottani terjesztésről. A rendező nagyon elégedett lenne, ha az ARGO itthon elérné a százezres nézőszámot.

    A film állami támogatás nélkül készült, bár indult az Alapítvány nézettségigarancia-pályázatán. A zsűri azonban úgy döntött, hogy a Kontroll-hoz hasonlóan az ARGO-t sem támogatja.

    Info: Origo Filmklub