3221
  • Maco13
    #2541
    debrecenben soha nem volt még netem, pesten is t-online van szal nem tudok segíteni sry
  • Scooby87
    #2540
    A chellosat én is leírtam...azt tudom,hogy 10 %-ra....,de én a dmcc-ről érdeklödnék,ott mennyire csökkentik a sebeséget és mennyi adatforgalomnál?....mert ha úgy van lehet átváltok rá..mondjuk idáig sok jót nem hallottam róla...,de azért mégiscsak érdekel,hogy mi a helyzet..a chelloval meg idáig semmi gondom nem volt kellően gyors..csak nekem néha nem elég a 30gigás limit.
  • Maco13
    #2539
    asszem a chellonál 10%-ra
  • Scooby87
    #2538
    mennyire csökkentik le a sebbeséget?---nekem most chello classicom van meg kábeltv...chellonál 40k/sel tölthettek 30giga után ez dmcc-nél hogy van...amúgy UPC-nél így 13e-t pengettek....ténlyeg 6000e a dmcc+kábeltv,mert akkor az csak a fele annak amit most pengettek.
  • Maco13
    #2537
    az adatforgalom korlátlan, csak a sebességet csökkentik drasztikusan
  • BaliBoy
    #2536
    Ok. Köszi az infót. A honlapjukon azt írják egyébként, hogy korlátlan adatforgalom. De ezen annyira nem lapődök meg, hogy mégsem. Túl olcsó. 2 megás netet + 46 tv csatornát kínálnak 6000 ft-ért. Túl szép, hogy igaz legyen.
  • Maco13
    #2535
    a chellonál is durván csökkentik a sávot havi 30 giga fölött
  • ugot2know
    #2534
    van egy tesztoldal és valóban kihozott egy ilyen eredményt...nem jellemző a sebességingadozás,de talán az adott hónapban a 30 giga feletti letöltésnél történt már olyan,hogy jelentősen visszaesett a sebesség!DE sztem jobb,ha megérdeklődöd...
  • bld
    #2533
    hát nem midneki "lokibuzi"
    de amúgy én nem onnan ismerem:)
  • BaliBoy
    #2532
    Vazze, Dzsudzsák Balázs a Loki egyik játékosa.
  • bld
    #2531
    nagyon ismerős a neve ki az fúú nem jut ezsembe
  • Maco13
    #2530
    ammekki?
  • BaliBoy
    #2529
    Tehát a 2Mbit az 2 mega a nap bármely szakaszában? Nincs sebesség ingadozás? És ez fix IP-s, ugye?
  • ugot2know
    #2528
    Nálunk nincs gond a szolgáltatásával...
  • ugot2know
    #2527
    Dzsudzsák Balázst autóbaleset érte, amely után mentőhelikopterrel szállították kórházba
  • BaliBoy
    #2526
    Nem ismeri véletlenül valaki a DMCC zrt által nyújtott internetet meg tv, hogy milyen? (valójában) Túl olcsó, hogy igaz legyen. DMCC
  • Membrah
    #2525
    :)
    még szerencse..:)
  • parizer
    #2524
    csak a détévéééé
    egyébként szerencsére nem én vagyok az ügyeletes, úgyhogy ebből én teljesen kimaradok :)
  • BaliBoy
    #2523
    :O
    Te bele látsz a fejembe???? Ezt akár én is írhattam volna elejétől a végéig, szóról-szóra.

    Két kiegészítést tennék. Amikor kezdődött a botrány egy Kossuth téri tüntető azt nyilatkozta, hogy most megmutatják, hogy a magyar nem bírka nép és ki megy tüntetni... Valószínüleg mielőtt ezt kimondta nem gondolkodott előtte egy percet sem, mert ha megtette volna akkor rájöhetett volna arra, hogy aki nyílvánosságra hozta a felvételt annak pontosan ez volt a szándéka.

    A második kiegészítést is egy tüntető megszólalásához kapcsolódóan írom, bár ez inkább egy általános félre értése a történelemnek.
    Tehát a nyilatkozatban arra tért ki emberünk (vagyis inkább az volt a mondandója lényege), hogy Gyuriferi nem hasonlít Szt. Istvánra vagy Mátyásra. Összefoglalva a léyneg az volt, hogy az intézkedései nem szolgálják a haza érdekeit. Jelezném ebben a hozzászólásban nem kívánok állást foglalni abban, hogy jó-e nekünk vagy sem, csak egy kicsit a tisztán látás kedvéért írok még pár sort.
    Tehát vegyük Istvánt. Tuti, hogy olyan jó kiráylunk volt? A válasz természetesen igen! Ezt igazolja, hogy még mindíg létezünk. De! Vajon a kor embere is úgy gondolta-e, hogy István jó király? Az már nem olyan biztos, hiszen rákényszerítette a kereszténységet a magyarokra akik addig évszázadokon keresztül - vagy a fene sem tudja mióta megjelent a földön a magyar - pogány hitben élt. És ahogy a rockopera is mondja István "tűzzel, vassal" térítette át az embereket az új vallásra. De ma már mindezt megköszönjük neki, mert valószínü már nem lennék, ha nem teszi meg ezt a radikális lépést. (aki tanult törit az tudja, hogy muszáj volt az ellenségeskedés helyett közelíteni európa felé)

    Még a vallásos témánál maradva. Reggel nem csak arra a papra gondoltam akit te emlegettél, hanem egy másikra is aki a Kossuth téren szokott beszédet mondani. (http://index.hu/politika/belfold/egyhvsgyf101/)

    Azt hiszem nem tudom jobban zárni a hozzászólást csak, hogy idézek tőled: "nem az a baj,ha az okos ember hülyéskedik,hanem ha a hülye okoskodik."
  • BaliBoy
    #2522
    Elhiszem. Én se mennék ki szívesen minden nap... De hát ez az operatőr dolga ezzel azért gondolom te is tisztában vagy. És nem is azzal van gond, hogy rögzítésre kerül. A gond azzal van, hogy milyen körítéssel tálalják a tv-k. Ahogy Membrah is leírta, első sorban a kereskedelmi tv-k.
  • Membrah
    #2521
    amúgy még egy mondat a tüntetősdihez,és ezzel pont mára.
    apum mondta régebben,és én is egyetértek,erre az esetre pedig nagyon igaz.

    nem az a baj,ha az okos ember hülyéskedik,hanem ha a hülye okoskodik.

    remélem a célzás egyértelmű.
  • Membrah
    #2520
    most melyik adónál vagy?
    amőgy egyetértek..
    mondjuk elsősorban a kereskedelmi adók igyekeznek midnenütt ott lenni,de az alkalmazottaknak meigntcsak semmi köze nincs ehhez.
    ez tény,persze a zsíros pénzeket bekebelező vezetőségnek igenis nem véletlen küldi ki a beosztottakat.

    de némelyik trágya napi lap-nem mondok nevet,sztem sokan sejtik- jobban megjárja a pénzét,csak mivel sokan az olvaásás szintjére nem alacsonyodnak le,így a tv az elsődleges forrás.
    ott pedig kell az akció,a hírverés,ami ott kotlasztja őket a fotelban.
  • Membrah
    #2519
    boccs,h sokszor ironikus,cinikus vagyok...
  • Membrah
    #2518
    bizony,bizony...felháborító.
    főleg az h sokak csak a "poén", a "hecc" kedvéért mennek ki,de közben azt ordítják,h hajrá Magyaroszág,meg -itt pl- Nyíregyháza ébresztő..-.-
    Fogalmuk sincs róla h miért is vannak ők ott,azt meg a 99%uk nem tudja h nincs értelme ennek az egésznek.
    Vagy legalábbis nem ebben a formában.
    engem elkeserít,h egy anya képes kivinni gyermekét egy ilyen megmozdulásra..eleve a tömeget nem tartom gyermeknek valónak,pláne nem az ilyet.
    tényleg nem olvastam a cikket,de nem is igazán tudok elképzelni semmilyen indokot sem arra,amiért valaki ezt teszi.

    más:
    az egyház mindig minden esetben beleszólt a poltikába,csak általában a háttérben sakkoznak az emberekkel.
    az h most felállt egy közülük,és mint magánember ott volt lényegtelen,de az is h ha az egyház nézeteit hangoztatta..a lényegen mit sem változtat.
    bár úgy tűnik, h semmi közük a világi élethez,sztem csak jobban utána kell nézni és máris látjuk milyen pénzeket szakasztanak le a szoknyás kanok azzal,h nem csak a vallással foglalkoznak.
    mielőtt bárki félreértene hozzáteszem,h nincs bajom a valással,magával.
    hanem ott is csak a vezetőséggel,ill annak egy -nagyobb- részével van a probléma.


    az pedig,hogy a történelmet belekeverik...borzasztó...egy vicc az egész,nevetséges.
    mondja már meg valaki,h hol volt Gyurcsány Trianon idején?
    Még cak egy kéjes érzet sem volt akkor...-.-
    Nem voltam fényes töriből,de az alapvető történelmi tudáéásom megvan,magyaroszgára nézve legalábbis biztosan.
    Úgy gpndolom ez egy nagy baja a magyaoknak,h sohasem a lényegre koncentrálnak,mindig csak a bűnösöket keresik,sosem v csak ritkén a probléma megoldásást...ráadásul oda nem illő dolgokat is belekevernek.
    tisztára mint régen az osztáylomban a csajok..azok hisztiztek órákig h milyen legyen a szalcsis táncruha,csakmert nem arra öszpontosítottak,h nah akkor egyeztessünk,hanem h ha valaki mást gondolt,akkor "hülye ribanc"..
    Nekem ez a fajta tüntetősdi a dedót juttatja eszembe..
    nem azért,mert nem értek egyet abban,h szemét illetőnek tartom,vagy h magát a hazugságot-nem embert,ahhoz nincs jogom- ítélem el,csak jobban irritál az emberi butaság,az h végig se gondol a nép egy sor dolgot,de máris mennek tüntetni.

    simán lehetne tervezni nekünk is egy Hyde parkot,ott aztán szépen dumálhat bárki kedvére.


    Jah és legalább nem fizet a csorda,csak mert kiállt,kezében egy hangosbemondóval.


    de ha a történelmi péládkank mégis lenne valami köze "Fletóhoz",akkor csajk azt mondja meg valaki,h az olaszliszkai esetnek tényleg mi köze van hozzá??
    Ezt már szánalmasnak találom...módfelett..


    jah és hozzáteszem,h sokszor azt látom,h inkább a jobboldaliak bigottabbak,mint a baloldal.
    az előbbiektől sűrűbben hallom,h "mocskos szocik,kommunisták,ésatbbik"
    és ha valaki nem tüntet,vagy úgy gondolja,h alapvetően a szocializmus eszméje nem volt egy rossz gondolat,csak félreb***ták ott is a vezetők az eszmét,az illető egy rossz vörös,egy mocskos szoci..
    engem ez is zavar,mert ez is bizonyítja h az emberek hány százaléka él ész,műveltség és tolerancia nélkül.
    de sebaj,így kell ezt...-.-
    Hajrá Magyaroszág!


  • parizer
    #2517
    nehogy azt hidd, hogy mi örömünkben járunk ki a tüntetésre forgatni! már a szerkesztőknek is tele van a tökük vele, de azért vagyunk médium, hogy tudassuk a néppel az aktuális helyzetet... márpedig most az a helyzet, hogy 60 ember kint fagyoskodik minden nap. idióták!
  • BaliBoy
    #2516

    Csak annyit, hogy ezt az egész tüntetősdit a media fújja fel. Napközben pesten is mindössze 10!!!!! ember van a téren. LOL Este kb. 300. Ebből 150 azt sem tudja, hogy mi van csak kiment "tüntetni". A maradék 150ből 30 nézelődő, kíváncsiskodó. A maradék 120 az aki ténylegesen kimegy tüntetni a kormány ellen.

    ...

    Ide én is írtam egy hosszabb szösszenetet, de mert nem tartozik a topoikhoz szorosan, és az esetleges politikai a tartalma miatt mégsem küldöm el.

    Valószínüleg nem olvastad a HAON-on egy kedves hölgy hozzászólásait, hogy miért viszi ki a tüntetésre nap mint nap két óvodás koru gyermekét. Szánalmas és elkeserítő.... tényleg sajnálom a gyerekeit, és csak remélni tudom, hogy azért a többség aki gyereket vállal nem gondolkodik hasonlóan.

    Még annyit, hogy az én szememben ott vész el az egész dolog, amikor meglátja az összetételét a tüntetőknek. Itt azokra gondolok akik nemcsak a jelenlegi dolog miatt töntetnek, hanem belekeverik a történelem bizonyos részeit. Asszem mindenki vágja, hogy kikre gondolok. (esetleg azzal egészíteném ki, hogy nem csak a kemény magra gondolok)
    Ezért megmondom őszintén, én nem haboztam volna feloszlatni a "tűntetést" a Kossuth téren (Bp) az '56os megemlékezések idejére.


    Jah, még valami. Én hihetetlen felháborítónak tartom, hogy papok egyáltalán megjelennek a tüntetéseken, nemhogy még szónokolnak is.
  • Membrah
    #2515
    boccs,de ezt mindeképp le akartam írni.
  • Membrah
    #2514
    kinek kell manapság tv,ha ott a jó öreg Kossuth tér,legyen az Budapest, vagy Debrecen,vagy Nyíregyháza!!!

    Én most itt vok nyíregyen..
    Itt se értelmesebbek az emberek,mint máshol.
    Naponta tartanak "tüntetést",kb 100 főnyi tsg,melynek átlag életkora kb 50 év.
    No de h ne legyen üres,unalmas a sztori,belekezdek végre..
    Este azt terveztük,h megnézünk egy újabb magyar filmet,egy art moziban.
    Sajnos a filmet nem tudtuk megnézni,mert ugyancsak 5percet késtünk,de csak ketten lettünk volna,így agyhajszolt gépész hazament,ígyhát a filmet nem vetítik az üres nézőtérnek,sem pedig csak 2 főnek.
    No nem baj,akkor sétáljunk egyet- gondoltuk-, nézelődünk,beszélgetünk,stb.
    Ki hitte volna milyen mulatásgos műsorra lelhet az ember a Kossuth téren, a többi fajtása előadásában, nevezzük őket az egyszerűség kedvéért tüntetőknek.
    Lám-lám,milyen szép az emberi inteligencia,büszke vagyok,h képesek voltunk lemászni a fáról.
    De a lényeg:pár "pillantkép", eme rendezvényről.
    tanulságos.

    Kezdjük az elején.
    Figyelemfelkeltő hang:Már elértük a 100 főt!
    No ez ám a szám,ezt meg kell nézni,szóval közeledtünk.
    Szónokolni tudni kell,főleg ha tüntetésről van sző,pláne effajta nemes ügyért.
    Gondolom ezért is fizették meg(!!!) a nyíregyi Cicerot!
    Nah de nem kell ezen csodálkozni,hiszen tüntetés holnap is lesz,megmondta ezt a szónok is,és megígérte h mindenkinek aki feliratkozott,azaz kb 100 fő,küld 1-1 smst.
    Ugye nem lehet csak úgy most megbeszélni?
    Ezt nem gondolhatjuk komolyan?
    Nem,nem!
    Modern világot élünk,smst küldünk a tüntetőtársaknak.
    Ezt pedig finanszírozni kell,úgyhogy az erre a célre kijelölt tesco-s szatyor kasszaként funkcionál.
    (Nah jó,nekünk is megfordult a fejünkben,h holnaptól mi is tüntetünk,mondjuk h több órából álljon egy nap,amit csak alvásra használatunk fel.
    Tervünk megvalósítására természetesen mi is gyűjtjük a mánit..Persze abból fizetjük a következő havi kolidíjat...)
    Remek.
    De lapozzunk!
    Már el is helyezkedtünk kényelmesen egy padon,mintha a tv előtt üllnénk, csak hidegebb van.
    A távkapcsoló se működik,de sebaj elég hallható így is.
    Hallható?
    Hiszen nem hallok semmit!
    Jah már értem,persze!
    Hiszen Cicero2 felszólított mindenkit,h "Egyperces néma megállással(!) tisztelegjünk az olaszliszkai tanárember előtt!.."
    Hmmm,nem is tudtam h ehhez is van köze Fletónak,de hát semmin se lepődök már meg,bár a néma megállás fogalma kisebb képzavart okoz.
    Sebaj.
    Új felfonás következik.
    Ugye mindeki ismeri azt a nótát,h "még azt mondják részeges vagyok.."?
    No, erre komponált bizonyos Hargitai Laci - ha van már nekünk Lagzi Lajcsink, MC Hawerünk,Bunyós Pityunk,ésatöbbink,legyen akkor egy Hargitai Lacink is-, egy módfelett "megható" versikét,amelyben hőn szerett kormányunk "közkedvelt" vezetőjét ócsárolja.
    Nätürlich a nép meghajol az újsdonsült poéta nagysága előtt,és mint a bekötött szemű lovak,mennek előre,teszik,amit mondanak nekik, azaz együtt kántálják az éneket.
    Fantasztikus volt.
    Van itt minden:próza,líra,miegymás.
    Hopp,de köszöntsük tisztelettel az esperes urat,persze csak ha nem zavarjuk,konferálja Cic2!
    Természetesen nem.
    Esperes úr felcammog a szobor talapzatára és eldünnyögi gondolatait.
    Elképesztő.
    Bámultatos.
    Katarzis ért,elérékenyültem..-.-
    Nah de Cicero2 megint dumál,szóval félre a könnyekkel.
    Mégis csak egy mondat üti meg fülem:"Budapest kitart"
    Remek!
    BRAVO!!!
    Végülis Eger is kitarott,akkor hát Bp is ki fog!
    Igazán bájos az embernek nevezett teremtmény.
    Oh,de a legbájosabb az,h anyuka és apuka kézenfogva sétál,anyuka tarkójánál fogva voncolja a "gyermekét".
    A fiúcska 5éves forma;kezében nemzetiszín logót hurcol.
    Igaza van,"Magyarok vagyunk, nem?"
    Anyuka sem rest, a cseppséget felküldi a szónok mellé a szoborra,leüllteti a hideg kőre..
    Oh mit beszélek,átfűti azt a nemzeti önérzet.
    És a kisgyermek anyai szónak engedelmeskedvén, nyugodtan csücsül egy darabig,és lobogtatja zászlónkat.
    Ez ám a műsor,néhol mulatságos,néhol megható...szóval igencsak szórakoztató.
    Sokáig viszont nem élvezhetjük új tvnket,mert csatlakozik egy újabb értelmiségi hozzánk,aki szintán elmondja véleményét.
    mily meglepő,ő is azt állítja neki van igaza.

    De mégsem...mégsem olyan meglepő.
    Hiszen ezen a világon az ész van elosztva a legigazságosabban,mindenki meg van győzödve h neki jutott a legtöbb.

    DE elég volt mára, búcsuzunk,és azzal a nyugodt szívvel távozunk, h holnap ugyanitt ugyanez a társaság,ugyanezt a műsort folytatja,és Hargitai Lcai is velünk lesz,szóval aggodalom nélkül tudunk elmenni.
    Addig is:
    Budapest kitart!
    Egyperces néma megállás a tiszteletükre..
  • parizer
    #2513
    ö... szia!
  • bld
    #2512
    te is jó voltál de az evidenciát képez gondoltam már bese pötyögöm;)
    amúgy votl vki felvonulni, msot tudtam meg h osztottak pólót is nekm nagyon kéne egy oylan póló
  • Varadium
    #2511
    ..szia,parizer...
  • parizer
    #2510
    na és a makk?? az év híre! - sok egyéb mással együtt a détévében :)
  • YaniMan
    #2509
    Ha lex@rod, az nem gáz. Majd ha durrantasz mellé... ;-p
  • Maco13
    #2508
    akko sry
  • ugot2know
    #2507
    elkezdődött a fáklyás felvonulás...
  • BaliBoy
    #2506
    Eléggé. :)
  • bld
    #2505
    azért az IC még téged is érint ;) meg sztem a meleg radiátorok is:DD:D:
  • Maco13
    #2504
    az gáz ha leszarom mind3 cikket?
  • BaliBoy
    #2503
    Utánnam a tűzözön.

    Na de, hogy ne linkelgessünk feleslegesen szóljunk is hozzá a cikkekhez. :D
    Kezdem a sajátommal mert úriember vagyok.
    Én nem bánom, hogy újra a nyugatiba fognak járkálni az IC-k. Bár ahogy az egyik kedves hozzászóló mozdonyvezető elmondta, nem mind1ik IC fog a nyugatiba menni, amit én hülyeségnek tartok. Legalább a menetidő csökkeni fog 10 percel. Meg az sem rosz, hogy meg fog állni a vonat újra ferihegynél. Na nem mintha olyan gyakran járnék a reptérre.
    Erről jut eszembe. Mostmár nem járhatok Pestre repülővel.

    Makk. Hát erről lecsúszóban vagyok. :) Egy mindíg van nálam. De azt nem adom oda. Egyébként tuti a mókus szervezi az egészet a háttérben. :D

    Háát.. nem tom otthon hány fok van, de itt Pesten reggelente suliba menet kifagy a.... khm. De hát már lassan elhagyjuk az ősz felét szal nem csoda. Viszont az idei bor nagyon fini lesz köszönhetően a hosszabb meleg időnek, pont amikor a legjobban kellett.
  • Membrah
    #2502
    :D
    de jó h épp lyukasórám van...:)