35
  • Praetor
    #35
    Ha már winfos vitánk van, akkor én is beszálok. :oP

    Sztem is az NT vonal klasszissal jobb és megbízhatóbb, mint az 9x sorozat.
    Az összes NT-vel együtt (4.0,2k,XP,2k3) nem szívtam annyit, mint a win98-al(buta és instabil). Az összes közül is a legstabilabb a 2k, és végre hálózati oprendszernek lehetett nevezni. Viszont a 2k-ra íródott a vírusok 80%-a.
  • Emmegki
    #34
    Ó, tájfun, ha a te Win98-ad állandóan fagyott, az a te bénaságod miatt van, az enyém már 1,5-2 éve újratelepítés nélkül működik. Az eddigi leghasználhatóbb MS opr, sose fognak jobbat csinálni nála, mert az MS szerint a számítógép teljes erőforrását le kell kötnie az oprendszernek. Így készült az XP és így készül a Longhorn.
  • tajfun
    #33
    Biztos jo a linux is, csak ugye alkalmazas nem nagyon van hozza. Most nem a shareware szirszarokrol beszelek, hanem amit hasznal(na) is az ember. Ezert vagyunk kenytelenek windowst hasznalni, nincs alternativa.
  • tajfun
    #32
    De csak ha allandoan szarra telepited minden szirszarral. Irodai hasznalat soran ilyen nem nagyon van, sokaig kibirja. Ellenben a win98 magatol is beszarik, nem kell hozza semmi kulso munka.
  • Frank99
    #31
    nekem 1 éve van fenn.
    néha megpucolom Regcleanerrel.
    nem kell 2-havonta telepíteni.
    Az a Win98 volt...
  • Piscator
    #30
    A windows 98-at havonta(kéthetente) kell újratelepíteni, az Xp-t elég két havonta, félévente :))
  • Piscator
    #29
    Voltak érdekes viták 98 vs újabbak.
    De az erőforrások nagyobb igénye mellett tagadhatatlanul stabilabb az ikszpé, kettőezer.
    Nem tudom, most így nem használnék már win98at, bár tényleg litebb volt.
    Mindenki mondja a linuxot.
    És a többi, IBM alapún futó opé?
    Hát nekem is fagíott kádée, de nagyon.
  • Piscator
    #28
    Piscator beszól:
    És most mit várnak?
    Eléggé telítötödd a piac, a többség így vagy úgy hozzájutott egy viszonylag stabilnak mondtható 2000 vagy xp rendszerhez, és azzal megelégszik.
    Egyáltalán nem mindenki fejelszt állandóan; ez nem egyenlő a biztonsági updatevel.
    Van aki csak irodai munkára használja a gépet, az meg bőven elég 5 évre is.
    A többi termék meg nem tudom, talán drágák?
    Mondjuk állítólag az enkarta vagy mi az jó ms termék.
    És számba kell venni a "büdös" konkurenciát.

    Na most jól megaszmondtam.
  • tajfun
    #27
    Win98 az akkor is szar, ha ott allsz mellette. Leallitod rendesen, kovetkezo bekapcskor aszongya hogy szerinte nem megfeleloen lett leallitva, es akkor most ennyi meg annyi lost vhain ("szerencses" esetben spool32, irodai felhasznalasnal ez azt jelenti hogy nyertel magadnak 1 ujratelepitest). A win2000 azert ilyeneket nem csinal. Az NTFS elonyeirol nem is beszelve, kirantod a tapkabelt, teljesen jol bebootol, nincs scandisk, lost chain, magyarazas.
  • tajfun
    #26
    Az offisszal nincs is gond, a win98al van. Accest meg isten mencs hogy hozzanyuljak, ott az oracle.
  • Frank99
    #25
    csakhogy már nem kapsz Office97-et.
    mert ahogy kijön az új, nem kapsz régit.
    és ez sajnos igaz pl. a Dreamweaverre is.
    Qva jól jönne 50-60 dilcsiért egy Dreamweaver 4.0 de már csak MX-et vehetsz sok száz dolláért, + alkudhatsz a Ebay-en, de sosem lesz a tied, főleg egy csomó demo xar....
  • Frank99
    #24
    nem kell csodálkozni....
  • Razgon
    #23
    Az alkalmazások, és a grafikus felület (KDE-nagy kalap shit) bizony ugyanúgy fagy, mint a jó öreg Win alatt. Régebbi linuxok jobbak voltak.

  • Csatti
    #22
    A linux mint hülyebiztos? :) Nem tudod mire nem képesek a hülyék. :)
  • NEXUS6
    #21
    Háj tájfun!

    Egy karbantartott, nem összekócolt w98 meg sokkal jobb, mint egy közhasználatba vett, szabad prédaként hagyott w2000 vagy xp. (pláne egy kisebb gépen)

    Szerintem házi oprendszerek közül csak a linux hülyebiztos, többé kevésbé. Viszont ahogy látom az is rendesen fagy, ha nem is az rendszer, de az alkalmazások. A júzerfrendli felépítéséről már nem is beszélve...
  • Razgon
    #20
    Amire egy cégnek az irodai csomag kell, bőven jó az Office97!

    Azért meg senki nem róható meg, ha nem vesz olyan erőforrásokat felemésztő Office csomagot, amelynek az új hülyeségeit nem tudja kihasználni.

    Az Office-of M$-éknál hibás elgondolás alapján lettek fejlesztve (Office 2000-től felfelé). Csoportmunka támogatás, és minden szar dokumentumot felteszünk a netre - voltak az irányvonalak. Óriási baromság.

    Bezzeg az Office 2000 Access-ében rosszak a beviteli maszkok, a beviteli maszk ellenére is lehet hibás adatokat bevinni...

    Azt meg csak maguknak köszönhetik, hogy milyen kép alakult ki róluk.

    Tényleg megpróbálkozhatnának az árcsökkentéssel, szerintem ők is meg lennének lepve.
  • TheZsenyka
    #19
    Valahogy Zámbó Jimmy-re emlékeztet ezen a képen...
  • tajfun
    #18
    Ja, ilyen korban mar ciki a Tisza cipo". :)
  • eldiaz
    #17
    De sajnálom öket,még a végén csődbe mennek
  • gz8
    #16
    Ha ettől nem lesz lidérces álmom, akkor semmitől..
  • Herkulles
    #15
    Ennél rondább fotot nem találtatok rólla?
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    persze .. kopasz meg feketebe jar .. tuti azer nem egeszalakos a kép mer fehérfűzős bakancsba nyomja ...
  • Vers
    #13
    tiszta náci ez a ballmer
  • riska1982
    #12
    Csak ismételni tudlak!!!!!

    ""A Microsoft vezérigazgatója elégedetlen az eladásokkal"
    En meg a pofatlanul magas a'rakkal vagyok elegedetlen.
    Ki nem szarja le a feje't..."

  • Laci73
    #11
    Iv@n, Nexus6: ott a pont. Nem várható el hogy 3-4 évenként vegyünk új termékeket, csupán azért mert van újabb. Legalább tíz évnek kell eltelnie mire egy irodai szoftveres cucc felett valóban eljár az idő. A problémák maradnak a régiek :)
  • Cleawer
    #10
    mi van az EU s birsaggal?
    honnan is fogjak vissza szedni?
  • patrik
    #9
    és azért a 2000 sem egy csődtömeg
  • tajfun
    #8
    Hat azert a win98on volt mit javitani. A 2000 es az XP fenyevekkel jobb a percenkent behalo 98nal.
  • tajfun
    #7
    "A Microsoft vezérigazgatója elégedetlen az eladásokkal"
    En meg a pofatlanul magas a'rakkal vagyok elegedetlen.
    Ki nem szarja le a feje't...
  • Mice
    #6
    "de tisztában kell lennünk a ránk háruló felelősséggel is" basszus még a végén glória lesz a feje fölött
  • Mice
    #5
    "ha még inkább egyénre szabott változatokat adnak ki a már elérhető szoftverekből"

    a legyen olcsó kripli thai windows verziók után van tippem a fenti sorok mit jelenthetnek...

    Windows Nagyi verzió
    Windows Gém Station
  • NEXUS6
    #4
    "Meg kell változtatnunk a vásárlókban kialakult nézetet, miszerint a Windows és Office korábbi verziói is ugyanúgy megfelelnek a célnak..."

    Rajta!!!!
    Amúgy a a w'98 és az Offic'97 óta milyen új soha nem látott képességgel ruházta fel termékeiket a MNKPOCOFT. A W2000 alias NT5 egy csődtömeg, ameddig készült (kb 6 év) olyan szar, amit az XP talán kijavított 2x erőforrás igény árán. stb stb.
  • RpPRO
    #3
    Develop first, develop first....
  • Yv@n
    #2
    "Meg kell változtatnunk a vásárlókban kialakult nézetet, miszerint a Windows és Office korábbi verziói is ugyanúgy megfelelnek a célnak..."

    Tehát azok tulajdonképpen rossz termékek? :)
  • Nethyrrea
    #1
    tudok jobbat. árcsökkentés monnyuk?