2421
:: TransFormers :: just 4 FANS
  • Tripod
    #979
    Tudom BSPlayerben én is sárga feliratot használok.
  • Zomil
    #978
    figy nekem van egy progi amivel lehet szinezni a feliratot nos én ilyen sötétebb sárgán szoktam nézni és hidd el minden háttér mellett lehet látni :)
  • Tripod
    #977
    Azért nem raknak be sárga feliratot, mert akkor a sárga háttérnél nem lehetne látni :D:D
  • Neogan
    #976
    Mint már írtam én táborban leszek, és csak 8-án jövök haza, már alig várom hogy láthassam. Bár bevallom youtubeon megnéztem a bevezetőt, szigorúan csak a Transformers feliratig, de már az az a másfél perc is tetszik ami addig történik. Úgyhogy várom.
  • Zomil
    #975
    sajna ezt el lehet mondani szinta az összes feliratos filmröl :D
    nem értem mért nem lehet egy sárgát berakni pl.
  • D4nY
    #974
    az zavart hogy a feliratot néha nemlehetett elolvasni mert fehér és voltak világosabb részek alul és igy eltünt...
  • Darkerboy
    #973
    Azon kívül hogy jó volt, vmi mást véleményt is mondhatnátok ám...:D
    Pl. kép, hang...sötöbö
    Csak azér' mert én kedden fogom megnézni, mivel csak akkor lesz "premier előtt" Szolnokon éshát kíváncsi vagyok a véleményekre. Meg sztem a többiek is!:D
    Persze csak spoiler nélkül! xD
  • Zomil
    #972
    jah egyébként nem volt itt egy banner? :) hova lett? v ha nem volt akkor kéne egy :P
  • D4nY
    #971
    nah nekemis megvolt :D Jóvolt nagyon sztem :D
  • Zomil
    #970
    nah megnéztem én is a filmet és nagyon bejött, sztem iszonyatosan jól eltalálták a hangulatát stb :)
  • Beast Machine
    #969
    a film egy gyenge 7/10-est kap tőlem.
  • Pheaper
    #968
    TRANSFORMERS
    Kezdd PREMIER ELŐTT a háborút!
    Jegyek már kaphatók a Transformers hétvégi előadásaira.
    Péntektől az adott mozik műsorán.

    ezekszerint nme :O
  • LasDen #967
    őőő, de hogy? nem júl 3-tól adják??
  • Pheaper
    #966
    jaja már adják, feliratosan :-)
  • LasDen #965
    Most lehet én vagyok a hülye, de a filmet adják már a mozikban???
  • Tripod
    #964
    "Aki ismeri a bb-ket vagy a pearl harbort, az nagyon jól tudja, hogy igazából a bukerlövöldözés és az autópályás volt bayes."

    És a Transformersben ezek közül szerinted melyik nem volt benne? Mert nekem mind a kettőt sikerült felfedeznem a filmben!

    És igen ismerem a Bad Boys 1.-2.-t, a Pearl Harbort, A Sziklát, A Szigetet, az Armageddont (az Armageddonban tényleg nem volt "bukerlövöldözés és autópályázás" és mégis Bay-es szerintem). Szóval ismerem Bay minden filmjét.

    Egyébként meg nekem sincs semmi bajom a 300-al, nagyon jó film, csak nekem a TF valahogy jobban bejön.

    Szóval hagyjuk abba ezt az értelmetlen ellenkezést és egyezzünk ki abban, hogy neked is tetszett a film és nekem is. (egyébként tényleg nem mondtad egy szóval sem hogy rossz a film).

    Vannak akik még nem is látták a filmet mi meg már itt vitatkozunk értelmetlen dolgokon. :D:D:D
  • winnie
    #963
    tripod: "Hát ha neked ez nem volt Bay-es, akkor te még nem láttál tőle filmet amit ő rendezett a TF előtt."

    épp ez az, hogy aki tudja, hogy milyen bay, aki ismeri a bb-ket vagy a pearl harbort, az nagyon jól tudja, hogy igazából a bukerlövöldözés és az autópályás volt bayes. amúgy a rendezés tök személytelen.

    " Spilbergnek meg az egészhez semmi köze (rendezésben), mert ő csak az executive producer, azaz a pénzes dolgokat intézi."

    spielberg meglehetősen kreatív pozícióban volt - a tinirománc, a kitaszított csávó az bármelyik 80-as évekbeli spielbermoziból előjöhetett volna.

    "A 300-ban pl. csak a szereplők és a fegyverek, meg talán a lovak voltak igaziak. "Az összes többi cgi. Ugyanígy a másik két filmben."

    így van. erre akartam célozni. hogy a szerinted leglátványosabb film alapjába véve simán összehozható bármelyik másik cgi-filmmel, azzal a difivel, hogy itt a robotok voltak szinte csak cgi-k, máshol a teljes világ, vagy batmanben gotham városa - de ha gondolod, ott van a sky captain, ami szerintem dettó sokkal látványosabb volt, mert nem csak a világ 1-2 darabja volt cgi.

    "Szerintem ezek labdába sem rúghatnak a TF látványa mellett."

    elhiszem, nyilván saját vélemény, csak próbáld kevésbé fanboyosan, nem elvakulva szemlélni a dolgot.

    "De hát most attól hogy nekem nagyon bejön a film nem kell, hogy neked is bejöjjön, nem igaz?"

    hol is írtam ezt, hogy nem jött be?
  • D4nY
    #962
    discoveryn volt a bemutató ottmár szinkronos volt :D
  • winnie
    #961
    speedway: direkt írtam nagy robotot, nekem is volt mentőautóm:) a szimpla cgi-t arra értettem, hogy egy számítógépes játékdemót a vászonratéve simán látsz jobbat is, pláne, hogy folyton közeli felvételeket nyomattak, nem tellett sok totálképre.

    legjobb cgi, oké. (nem az, de elfogadható) de, hogy legjobb látvány?:) túlságosan is tág fogalom a látvány. veszel egy baromi szépen fányképezett filmet és máris látványosabb, nem?
  • winnie
    #960
    "Azért ahhoz már pofa kell hogy ezt valaki leszarozza :D:D:D"

    nekem spec nagyon tetszett a film, de azért nem érdemes elszállni tőle. tólontúl is egyszerű, túlontúl is tininyálas, túlontúl is amerika megmenti a világot és lobognak a zászlók film. egyszerűen buta, de ettől még remek szórakozás.
  • Tripod
    #959
    Igaz még csak ma második nap hogy vetítik, de én még nem hallottam olyat, hogy valakinek ne tetszett volna. Persze biztos van ilyen nagy igényű ember, akinek még ez sem tetszett, de nem sok szerintem. Azért ahhoz már pofa kell hogy ezt valaki leszarozza :D:D:D
  • spedway
    #958
    "de ez... szimpla cgi, nem?"
    1. mi az a CGI???
    2. kit érdekel???

    300-al sztem össze se lehet hasonlítani... mindkettő kurva nagy fuilm, de a Transformers tényleg a leglátványosabb film amit eddig láttam, és tömény zúzás.:)

    "mégiscsak pár nagy robot és semmi más."
    winnie ez a pár nagy robot sokaknak gyerekkoruk egyik nagyon fontos darabkája.:) Ez a pár robot überel bármit, amit eddig láttam.
  • Tripod
    #957
    Na ugye. Ennyit erről :D :P
  • Zomil
    #956
    egyetértek veled 300-at az egészet egy studioban forgatták, szép kék és zöld háttérrel
    egyedül a lövas jelenet volt a szabadba mert kicsi volt a lovaknak a studio :D
  • Tripod
    #955
    Hát ha neked ez nem volt Bay-es, akkor te még nem láttál tőle filmet amit ő rendezett a TF előtt. Spilbergnek meg az egészhez semmi köze (rendezésben), mert ő csak az executive producer, azaz a pénzes dolgokat intézi. De hát egyáltalán mi köze annak, hogy Michael Bay erre a filmre született, ahhoz, hogy "baromira nem Bay-es"? Nem értelek. na de mindegy.
    Meg azt kérdezed tőlem, hogy "szimpla cgi nem?". Hát már ne is haragudj, de az általad említett három filmet zöld meg kék szobákban forgatták, a többi csak oda lett utólag vetítve. A 300-ban pl. csak a szereplők és a fegyverek, meg talán a lovak voltak igaziak. Az összes többi cgi. Ugyanígy a másik két filmben. Szóval megint nem értem miről beszélsz.
    Szerintem ezek labdába sem rúghatnak a TF látványa mellett. De ez az én véleményem. De hát most attól hogy nekem nagyon bejön a film nem kell, hogy neked is bejöjjön, nem igaz? Meghát sosem lesz olyan film ami mindenkinek egyformán tetszik.
  • winnie
    #954
    huhh.

    szerintem a transformers annyira egyszerű film, mint a kavics, szóval spoilerről beszélni necces:) (a film teljesen jó volt, 7/10, buta, tipikus amerikai, de élvezetes)

    viszont, hogy michael bay erre a filmre született volna? baromira nem bay-es film. van benne pár bay, de egy spoilberg kisujjból jobban hozza alulról filmezett főszereplők nélkül.

    "ez a leglátványosabb film amit életemben láttam. E"

    de ez... szimpla cgi, nem? nagy robotokkal. nem vagyok 300-rajongó, de látványban simán lekörözte. vagy akár egy sin city vagy akár egy karib kalóz. szerintem. mondjuk így is 1-2 oda. látványos volt, de mégiscsak pár nagy robot és semmi más.
  • Tripod
    #953
    Ebbe lesz pár spoiler!!! (De nem sok)
    Én is megnéztem tegnap este és nekem is szintén ez a leglátványosabb film amit életemben láttam. Engem már a Paramount és a Dreamworks logók alatt elhangzó hangeffektektől kirázott a hideg (persze pozitív értelemben).És bátran kijelentem, hogy a trailerekben szart se látni a nagy jelenetekből. Na meg a párbeszédekből az Autobotok között, meg az átalakulásokból meg a ...(na jó nem mondok többet mert az nagy spoiler).
    A humor szerintem nem volt túlzás, sőt jól le is vezette a néha 10-15 percig tartó folyamatos akciójelenetek feszültségét. Nekem különösen tetszettek az utalások Michael Bay korábbi filmjeire (Bad Boys 2, Armageddon). Sajnáltam viszont hogy néhány "alakváltó" kevés szerepet kapott a filmben vagy hamar "megsemmisült".
    A zenék gyönyörűek, látvány ilyen még nem volt filmben, hangok hátborzongatóak.
    Szóval szerintem igaza volt Spilbergnek amikor aztmondta, hogy Michael Bay erre a filmre született.
    Na nem mondok többet mert vannak akik még nem látták a filmet.
    Hát ennyi a rövid véleményem a filmről.
  • Attila 007
    #952
    Szerintem is nagyon ott van a film, tegnap néztem meg este, nagyon tetszett, ez eddig a leglátványosabb film amit valaha láttam, pedig az nem kevés:)
  • spedway
    #951
    Nem akkor amikor a trailerben.
  • Optimus Prime
    #950
    G1 transform sound effect akkor nem csak a Trailerben volt?
  • Bucser
    #949
    Sokan A szigetet is ezért szídták.
  • spedway
    #948
    A Pearl Harbor ilyen film volt... :)
  • spedway
    #947
    Sztem muszáj volt ezt humorosra venni, ugyanis ezt a sztorit nem lehet komolyan előadni. Annyira egyszerű és lineáris, annyira meseszerű, hogy ha ezt véresen komolyan adják elő, kiröhögik a filmet mert manapság ez nem lenne színvonal. Ezzel a humoros fílinggel viszont elütik sztem a meseszerű sztori gyengeségeit, hiszen itt nem is a sztori a lényeg, hanem a látvány. Számomra pedig külön pozitív, hogy elkapott az a félelemetesen nagyszerű hangulat, amikor 10 évesen ültem a tv előtt és néztem a rajzfilmet. Engem ezért nyűgözött le. Pláne, amikor a meséből ismert átváltozás hang megütötte a fülemet:)))
  • spedway
    #946
    Kb. a tiezedét lőtték el.
    A látványos átváltozásos jelenetekből meg szinte semmi nem volt az előzetesekben, kivéve Optimusból egy részlet, meg Bumblebee. Egyébként a feliratban a képregényneveket használták, gondolom a szinkronban is azokat fogják.
  • spedway
    #945
    Én is ma néztem meg a filmet, és nekem k.rvára bejött!!! Akcióorgia a szó szoros értelmében!!! Én azt kaptam, amire vágytam. Persze látszik rajta hogy amcsi film meg néha túlzásba vitték a poénokat de számomra felhőtlen bő két óra szórakozás volt. A látványvilága miatt pedig aki kicsit is komolyan gondolja, az mindenképpen szánja rá a pénzét és nézze meg a moziban! Én nem vagyok nagy mozis, ez viszont gyerekkori kedvencem, elfogult vagyok a Transformers-el szemben, de azt kaptam amire számítottam, sőt, még többet is. Isteni film!!!
  • Nyarlathotep
    #944
    1 olyat mondjál!
  • paco24
    #943
    Gondolod ha tudnám akkor megkérdezném ezért írtam hogy valaki írja meg hogy igaz-e amit a rendező nyilatkozott ha te láttad a filmet akkor gondolom tudod.Ugyanis általában a leglátványosabb jeleneteket szokták beletenni a bemutatókba
  • Nyarlathotep
    #942
    Én még olyan előzetest nem láttam amiben ellövik az összes jó részt! Nem tudom, hogy te miről beszélsz! Az előzetesben látni úgy 1 percnyi CGI-t, a filmben meg van egy órányi. Szerinted vannak látványosabbak?
  • paco24
    #941
    Azért kérdeztem, mert manapság a bemutatókba ellövik az összes jó részt csak, hogy sokan menjenek a filmre és hogy igaz e amit a rendező nyilatkozott. Különbbe értelmezd a kérdésem, nem azt kérdeztem, hogy ennyi az összes akció, hanem hogy vannak ennél látványosabbak is?
  • Nyarlathotep
    #940
    paco24 azért gáz, hogy 24 évesen ilyet kérdezel!