2421
:: TransFormers :: just 4 FANS
  • desigo
    #1099
    Duna Plazaban 1250 volt egy jegy
  • #1098
    Ma mentem a miskolci Cinema City-be megnézni a filmet. Ideollóznám, hogy jártam egy másik fórumba írt hozzászólásom.
    Előzmény az, hogy felkocsikáztam miskolcra pár haverral megnézni a Die hardot, és a Transformers-t. Die Hard 17_30-tól, aztán a FILM ...

    "19:45 brigád ki a moziból. Wc, McDonlads, cigi, kinek mi volt a sűrgősebb, aztán készültünk a Transformers-re! Én ezt jobban vártam, mint a Die hard-ot, sőt jobban vártam mint bármi mást az éven (ezt gondolom mindenki leszűrte a fórumból). Nah jó, talán egy szinten volt a Planet terror-ral.
    Szóval a srácok vették az 5 literes popcorn-t, a kólát (én egyiket sem szoktam), állunk be a sorba, jegyszedő megnézi a jegyet. Megkérdi:- A Transformers-t nézítek?
    Gondoltam magamban, nem baszd meg, A fedőneve : Pipőt. Jegyre rá van írva, minek kérdezz ilyen hülyeséget. Erre szól egy kolegának, aki odafárad hozzánk, és közli:
    -Sajnálom, de elmarad a Transformers, mert rossz a film hangja, és így nem tidják levetíteni!
    EEHHH! Nah ezt kommentáljátok! Fél perc csend, nézzünk egymásra ,majd megkérdem. És mikor lesz a következő? - Holnap!
    Anyád, mondom magamba! És a kedves figura közli, hogy nem áll módjában a pénzt visszafizetni, de pecsétel, meg aláír és akkor bármikor megnézhetjük újra a filmet. Hát haha!
    Mondja a haver, hogy ő pedig kéri vissza a pénzét, mert fizetet valami olyanért, amit nem kapott meg. De nekik nem áll módjukban. Ekkor már nekem is beindult a pofám. Mondtam neki, hogy tudom nem az ő hibája, de azt azért vegye észre, hogy mi nem felültünk a helyi buszra, aztán 10 perc itt voltunk, hanem egy órát jöttünk kocsival. Persze reakció erre sem volt, meg rájöttünk, nem érdemes kibaszott 850-ft-ért cirkuszolni, tehát aláírták a jegyet, aztán mérgesen, én kibaszott idegesen, távoztunk... Cimbora persze még mókásan megjegyezte, hogy : SEbaj, este leszedjük netről és megnézzük! És a tetű faszinak még volt pofája csúnyán nézni! A kurva anyját! Tény, hogy nem az Ő hibája, hogy szar volt a kópia, ezért nem rá haragszom hanem a Cinema City-re, mert amikor kértem a jegyet, egy kurva szóval nem mondták, hogy : vazze, nem jó a hang, eridj haza!
    Szóval basszott nagyot csalódtam, Msikolc immár egyetlen nagyobb mozijában! És mit tudok tenni? Holnap újra beülök a kocsiba, persze előtte telefonon érdeklődök van-e már normális hang, és újra bekocsikázom ( még jó, hogy a benzin olyan olcsó) és talán látom a filmet! "
  • Zomil
    #1097
    nagyitom én de akkor meg nagyon elmosodik vhogy nem tudom normálisan beállitani :(
  • desigo
    #1096
    Nekem a film elején voltak olyan pillanatok...
  • spedway
    #1095
    Nem tudom én beleborzongtam Optimus utolsó monológjába... :)
  • spedway
    #1094
    Lehet nagyítani.
  • desigo
    #1093

    Korrekt film lett nagyon.
    Ami nem tetszett:
    -A robotok küzdelméből alig lehetett valamit kivenni.
    -A robotok szövegei,beszólásai néha bénák voltak.
    -A végét jobban is befejezhették volna.
  • Zomil
    #1092
    lehet én vok vak de a szöveget alig birom elolvasni ami a képregényre van irva:(
  • spedway
    #1091
    Nem gyenge cucc! :)))))
  • Optimus Prime
    #1090
    Aha, nagyon jópofa. :D
    Ha akarzs még valami viccset látni, nyomd meg a "d" billentyűt.

    A filmmel kapcsolatban készült egy Movie Prequel 4 részes képregény. Itt helyre tesznek ezt-azt, meg szerintem a korai forgatókönyvől is vannak benne dolgok. Pl. Arcee.
    Hivatalosan megtakinhető a Hasbro oldalán.
  • Zomil
    #1089
    egyébként ez a játék nagyon nagy:DDDDD
  • Zomil
    #1088
    hát igen ez a nyom duma érdekes:)
    fögenya? hát megatron tuti lesz benne mert nem hiszem h a nyomás szétszedné max a hideg miatt lesz inaktiv, de az álcák gonodlom, majd felhozzák onnan, esetleg 20-30 év mulva játszodik majd a köv rész amikor véletlenül vki felhozza:)
  • Optimus Prime
    #1087
    Jól emlékszel. Nos, azért az egsz világ nem tudta mi történt. És néha a kséz tényekkel megerősített híreket könnyebb semmisé tenni, mint a feltupírozott média híreket vagy mi. Amúgyis ki hinné el?
    Óriás robotok harcoltak LA utcáin, aki Chevy-vé meg replülővé alakulnak.
  • Shiwo
    #1086
    kérdés ki lesz ott a "főgenya"

    Sokkoló mondjuk esélyes is lehet.. Unicron is feltünhet..




    ill a végén mondtak valami olyasmit, hogy Megatront azé dobják a mélyvizbe, hogy eltüntessék a bizonyítékokat..vagy én vok hülye, és rosszul emléxem ? mert ha tényleg ezt mondták, nem értem ki elől akarják eltüntetni..az amcsi nép elől ? mikor nyílt utcán darálták 1mást a robotok ? nehezem hihető, hogy senki nem vette fel kamerára és nem került ki a sajtóba...
  • Tripod
    #1085
    Hát ez nagyon kolbász játék
    Elszórakoztam vele.
  • Shiwo
    #1084
    jah, sőt..vicces és reális volt, hogy a TF-ek az infókat a netről szedték :D szerencsétlenek :DD
  • csgj
    #1083
    az a "kis" képletesen pont a "nagy"-ot jelenti :) De azért sztem nem volt idegesítő vagy ilyesmi... szépen beékelték a történetbe az eBay-t
  • Optimus Prime
    #1082
    Screamer meglépése a sztratosférán keresztül még a végcím előtt volt.
    szokás szerint menekült, mint a képregényben. Gyáva. A 2-ben tuti visszatér, mert lesz kettő. Bay mondta és Cullen-nek is 3 filmre van szerződése.
  • Shiwo
    #1081
    kicsi ????? :)
  • csgj
    #1080
    ja, azért volt a filmben egy kis reklámja az eBay-nek :D :P
  • Shiwo
    #1079
    a riporterest láttam..legalábbis 1 részét.. kettőt v. hármat...üstökösről már lemaradtam..
  • Optimus Prime
    #1078
    Mert van ez a MD játék.

    A végcímben, az elején még amkr Sam szülei beszélnek a sajtónak(?) Az nangyon jó.
  • Zomil
    #1077
    hát én nem vártam végig kb a feliratok közepénél van egy bevágás mikor üstökös kirepül az ürbe, tovább nem néztem
  • csgj
    #1076
    a végéig nem, csak addig, amíg Sam szülei dumáltak sok hülyeséget egy riporternek... :P
  • Shiwo
    #1075
    amúgy nem tom ki hogy várta végig a filmet a feliratok végéig.. van a végén vmi slusszpoén, mint a karib tengernek ? mert én igyekeztem kifele wc-re...megártott a sok pia :D
  • spedway
    #1074
    "a csatában látni a Mountain Dew-s italautoamta Transformert"
    Ez esetleg vmi utalás a rajzfilmből vagy csak egyszerűen jópofa azért írtad a pro-k közé?
  • Optimus Prime
    #1073
    Belenéztem a lentebb írt index kritikáiba és ezen nagyon fenn akadtam (mint Funes a fán):

    "Viszont ha már nem valami Star Wars-szerű űroperában szerepelnek, a robotok nekem ne pislogjanak, ne tördeljék fémujjaik ízületeit és főleg ne hugyozzanak, hanem viselkedjenek legalább egy kicsit robotszerűen, mondjuk úgy, mint a T-800-as a Terminátorokban."

    Ritka ilyen fantáziaszegény emberrel találkozni. A pisilős jelenet már kcisti sok volt, de a többi stimmel. Főleg a BW/BM-et veszük.
  • Optimus Prime
    #1072
    Én is láttam a filmet, nyertem rá jegyet muszáj volt - sose nyertem semmit. De mégegyszer muszáj megnéznem itthon (Egerben).
    Ami nem deült ki nagyon, hogy a filmet kcisit viccesre vették. Szóval senki és semmi nem 100%-ig komoly. A látvánnyal semmi gond. Már több kritkák is írtam és mind már, mert tudnék még ezt-azt írni. Szóval itt pro és kontra lista:

    Pro:
    - Peter Cullen = Optimus Prime
    - CGI effektek 100%-osak
    - humor minden mennyisgben és stílusban, célozva a régi G1-re több szinten
    - Optimus és Megatron klasszikus mondatai a régi The Movie-ból és a sorozatból
    - Megan Fox
    - hosszú műsoridő, ennek ellenére pergős film 140 percben
    - a csatában látni a Mountain Dew-s italautoamta Transformert
    - "I am Megatron!"

    Kontra:
    - nem Frank Welker megatron hangja
    - néha már én se láttam ki kit lő
    - hiányoltam a... original theme klasszikus feldolgozását másnem az end credits-nél


    Mint fan: 10/10
    Mint sci-fi és filmnéző: 7/10
  • Tripod
    #1071
    Sztem is mondj nyugodtan, csak úgylátszik egyesek szeretnek belekötni mások véleményébe. Dehát mindig lesznek ilyen emberek sajna. Ez van.
  • Shiwo
    #1070
    mondj nyugottan sztem
  • csgj
    #1069
    én igazán a szuperhősös Mo-ban ismert képregényekre gondoltam, amiket ismerek... De hát azoknak általában tényleg nincs túl jó történetük

    Ja, egyébként ennyiből legközelebb nem mondok saját véleményt, saját szemszögből, mert muszáj abba mindig belekötni.
  • csgj
    #1068
    jaj istenem... ez most nem egy véresen komoly imdb-s skála, csak úgy ezt írtam rá magamnak, mert rohadtul tetszett a film :D
  • Pheaper
    #1067
    nekem holnapra van lefoglalva (15:00) :-)
  • Zomil
    #1066
    egyébként vkinek nincs kedve kicsit szöszmötölni? :P
    leirhatná vki h a soundtrack-röl meik szám mikor megy:)))))
  • Shiwo
    #1065
    hasból..a mostani képregényeket nem követem figyelemmel.. már vagy 8 éve..
  • winnie
    #1064
    "én több filmre is tudnék 10-ből 10-et adni... ahogy erre is. És tudod miért?"

    akkor viszont minek a tizes skála?:) lehetne 1/2 a rossz film és 2/2 a jó. van hollywood annyira mélyen, hogy 10/10-et évek óta nem csinált. (vagy, ilyenkor lennének 15/10-es filmek is?)

    oké, mindenki másképpen osztályoz, szíve-joga, de a 10/10-ezés túlságosan fanboy dolog. tudja, hogy vannak hibák - de mi lenne, ha nem lennének? akkor a tansformers 11-es lenne? nyilván a filmek többségét meg lehetett volna jobban is csinálni, ilyenkor pedig, ha már az ember odáig merészkedik, hogy osztályoz a véleményének leírása helyett, akkor érdemes pontosnak lenni.
  • winnie
    #1063
    "tulajdonképpen nem sok képregény, és rajzfilm van, aminek egetrengetően cool a története"

    ez viszont nagyon durva. eszméletlen történetek vannak képregényben - kíváncsi lennék, hogy aki ezt írta, az melyik amerikai képregényt követi real time? csak a kommerszeket? nem tetszett a batman: hush vagy a monstani marveles civil war? vagy szerintem nem király a walkingg dead vagy a fables? a battle pope?

    vagy csak hasból jött a kijelentés?
  • Shiwo
    #1062
    viszont ha mindenre 10/10et adsz, miben fogod megkülönböztetni őket egy olyan filmtől, ami igazán odab@sz és a moziban még 10 percig csak ülsz utána és pislogsz ?
  • csgj
    #1061
    én több filmre is tudnék 10-ből 10-et adni... ahogy erre is. És tudod miért? Mert nem érdekelnek az apró részletek. Ha tetszik, akkor már okés... nem fogok kutatni a hibák után. És ha nagyon bejött, akkor nem kényszerítem rá magamat, hogy vmilyen hibák miatt kevesebb pontot adjak rá. Összességében semmi bajom vele, ezért a többit lesz*rom. Így megmaradt minden pont, és 10/10 lett :) De ez csak az én szokásom :)
    (Ja, amúgy A Sziget is 10/10 nálam, ezért voltam erre a Micheal Bay-es filmre is kíváncsi... megérte)
  • Shiwo
    #1060
    "tulajdonképpen nem sok képregény, és rajzfilm van, aminek egetrengetően cool a története."


    20-30 évvel ezelött a képregényeknek sztem inkább volt "cool" a története, mint manapság..most már tényleg nehéz újat mutatni, és ámulatra késztetni a népet..én speciel már a mátrixtól se vágtam hanyat magam..

    amúgy most értem haza, szintén most néztem meg a filmet a moziban..
    hát..zene egész jó..legyen 8/10...történet 6/10..holywood sablon megfűszerezve egy kis TF-világgal..látvány 7/10..manapság minden akciófilm tele van pörgéssel, robbanással, stb-vel..sőt, néha nem is bírtam teljesen lekövetni, hogy melyik autobot melyik álcát püfföli és főleg mi módon.. szval nálam 7/10-es összességében.. szval egész jó kis film, még 1szer valszeg megnézem, ha lesz vmi dvd-minőség belőle, de biztos nem fogom "rongyá" nézni..és ezzel nem lehúzni akarom, objektívan próbálom értékelni, és nem tudnék most olyan filmet mondani, amire nyugodt szívvel megadnám a 10/10-et..


    ui: akik még csak most fognak moziba menni, azoknak javaslom, hogy a literes kólájukat ne nyakalják be az első órában, mert akkor az uccsó 20 perc "kínszenvedés" lesz ,)