2421
:: TransFormers :: just 4 FANS
  • zenemano
    #1899
    Fél perc? Kicsit telhetetlen vagy szerintem, ahoz képest hogy általáben egy score cd tartalmából nagyon ritkán adnak ki a megjelenése előtt részleteket, szerintem bravúros felfedezés volt a rajongók részéről, hogy észrevették a 23 perces kisfilm végén futó stáblista alatt hallható fél perces részletet, amit miután valaki gyenge minőségben kirippelt majd feltöltött és kb. 100-200 helyen megjelent, becslések szerint 50/100 000-en töltöttek le. Szerintem elég nagy lelkesedésnek és megbecsülés jelének számít. Látszik, hogy ennek a kevésnek is milyen veszettül tudtak örülni (pedig Amerika).
    Nehogy azt hidd, hogy a SCORE CD tele lesz 5-10 perces számokkal. Bizonyos témákat amúgy se nyújtanak olyan hosszura.
    Meg aztán, hogy lehetne elvárni hogy a SCORE cd megjelenése előtt már hallható legyen a teljes autobot téma, így is kész csoda hogy a deceptikon témát feltették a BK oldalára... persze elég vastagon reklámozva volt a filmben (mikor Sam elvágódik a biciklivel), ez lehet kijárt nekik.
    Meg mint mondottam külföldön nagyon tisztelik, becsülik a score zenéket, zeneszerzőket. Itthon sajnos elég gyatra a hozzáállás ehez a témához is. Ha valamiről kikiáltják (a médiában) hogy menő és divatos, akkor azt rögtön mindenki (élő és halott) letölti mint az őrült és azt hiszik ettől ők is a menők társaságába tartoznak. Nem fórumoznak róla, nem áldoznak rá pénzt vagy nagyobb figyelmet, pár pillanat múlva meg jön a következő divathullám (a régi megy a süllyesztőbe)... az (igazi) értékek meg szépen lassan kihalnak.
    Gondoljatok bele vajon miért ad egyre több élőkoncertet egy-egy előadó ahelyett, hogy a stúdió meghitt nyugalmában összeütne egy 50 perces albumot és várná, hogy kellő mennyiségben elfogyjon... ??? Igen azért... úgyis sejtitek.
  • Tripod
    #1898
    A gyűjteményedből egy zene benne van a filmben még pedig a BK Decepticon's Theme. Ez akkor hangzik el amikor Frenzy az elnöki különgépen átalakul és elkezd hackerkedni. Ja és köszi a gyűjteményt :D
  • Optimus Prime
    #1897
    Na, végül csak összedobtam a neten talált zenéket, részleteket meg mindent egy pakkba Jablosnky zenéjéből. talán nem mind ő írta, mert a The Game-ben van egy társzerző is.
    Transformers Steve Jablonsky zenei gyűjtemény

    Van egy szám a játék zenéi között ami hasonlít az Autobotok érkezésekor játszotra, talán kicsit átírva a játék stílusához. Amúgy a játékban is akkor szól, mikor jönnek az Autobotok. Ez a fájl neve "TG Bumblebee 4.mp3"

    U.i.: zenemano igazad van, én írtam hülyeséget. Hajnali 1-kor nem a legjobb ötlet fórumkba írogatni 2-es nyelvtannal.
  • Casillas
    #1896
    én is azt a zenét keresném, amikor az autobotok megérkeznek a Földre, de az utolsú hszekből úgy látom, hogy nincs meg senkinek :(((
    ha mégis, akkor valaki priviben adna egy linket légyszi, hadd ne kelljen visszaolvasnom vagy 1000 hszt...
  • Molnibalage
    #1895
    Autobotok földreérkezéséből fél perc? Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú! Bazzeg, de sok az... Nekem az EGÉSZ kéne és nem viccből. Amilyen jó a film olyan szar ez az egész hercehurca egy NORMÁLIS OST körül.

    Steve Yablonsky adhatna ki saját maga CD-t vennék, mint a cukrot.
  • zenemano
    #1894
    Nem kötekedés képpen kérdem, de érdekelne mit értettél ezen:

    "a filmhez írt dalok gyakorta totál mellékelését." ??? (ez "mellőzését" akart lenni???)

    Igen, amik Bumblebee rádióján szólnak és kimaradtak a CD-ről:
    14 - Marvin Gaye - Sexual Healing
    15 - James Brown - I Feel Good
    16 - Player - Baby Come Back

    Meg van 2+1 téma a filmből, amik már most beszerezhetők:
    1. az autobotok témája (földreérkezés) fél percben (az HBO Transformers Preview kisfilm végén hallható)
    2. deceptikonok témája 3 és fél percben (a Burger King amerikai oldalán)
    +1: a Teaser Trailer végén szóló zene, amit szintén Steven Jablonsky írt (ez a magyar TF oldalon hallható 36 mp-ben, de egy kis munkával sikerült egy 1:06-os verziót is kisajtolni belőle, poén de az amerikai oldalon nincs fent ez a zene!!!)

  • Optimus Prime
    #1893
    A zenével kapcsolatban azt még elfelejtettem írni, hogy szerte a kritikákban, más fórumokon, stb. jócskán lehordják és ócsárolják a film zenéjét. Gyakorta minden taktusát.

    Amit én furcsáltam az a filmhez írt dalok gyakorta totál mellékelését. A Transformers Theme sehol, a Before It's Too Late is csak fél mp-ig hallható. Ellenben amiket Bumblebee játszott be számok nincsennek az OST-n, pedig azok között voltak jó.

    A Goo Goo Dolls számnak amúgy van egy music videója is - csalódtam volna, ha ennek a filmnek nincsen - részemről is ez a legjobb szám: Before It's Too Late
  • DJ Skyline
    #1892
    de jó hogy nem fejeztem be a kommentem, na mind1, látom már más megtette helyettem :D (#1888 eleje)
  • DJ Skyline
    #1891
    az még csak hagyján, de az elején azt mondja 10 mérföldre van a helikopter, ez 16 kilóméter! na most fényes nappal volt mikor ezt mondta, mire leszállt már este volt! hogyis van ez? 16 kilómétert egy helikopter ilyen csiga tempóval tenné meg?:D vagy amikor Barricade és Bumblebee kergetőznek a városban!
  • spedway
    #1890
    Én háromszor láttam a filmet de eddig ezekre nem figyeltem fel... :)
  • Molnibalage
    #1889
    A soundtrack egy kalap szar. Mellesleg egy SOUNDTRACK-en mit keresnek olyan számok amik a filmben nem is szerepelnek és kismilló más albumon rajta vannak???? RÖHEJ!
  • LasDen #1888
    ez olyan, mint hogy Barricade reggeltől estig üldözi Bumble Beet....

    Nekem az tünt még fel, hogy mikor az üldözéses dolog előtt Barricade megáll Megan Fox előtt és megelőz egy kocsit....aztán később mikor szól Üstökös a többi Álcának hogy készüljenek akkor ugyan az a jelenet megy csak alulra kiírták, hogy Barricade on-rout v mi....
  • zaki
    #1887
    Most néztem meg a filmet, de erre én is felfigyeltem...
    Érdekes volt... :D
  • Optimus Prime
    #1886
    A régi The Movie zenéjének is ilyen hánytatott sorsa van. Most adtak ki egy 20. évfordulós albumot, de azon is csak 4 számmal van több, mint a régin. De a '86-os filmnek legalább jó számai voltak, és a 7-ből 3-at a filmhez írtak Stan Bush "The Touch" és "Dare", valamint az überelhetetlen Lion "Transformers Theme" - ez a szám minden Transformers rajongóknak tetszik kivétel nélkül.

    Viszont az első TFTM albumon is csak 3 score volt "The Death of Optimus Prime", "Autobot-Decepticon Battle" "Escape", ami igaz instrumentális Vince DiCola-tól, de a lényeg, hogy a score. Ráadásul az omniózus "Unicron's Theme" lemaradt. Az új kiadványra felkerült, meg az alternaív Bush-DiCola-s Transformers Theme is, de a film teljes score CD-je csak a Botcon rendezvényeken jelent meg. Az új film zenéjénél is ilyenben reménykednek.
  • DJ Skyline
    #1885
    jó nagy darab! :O Hasbro oldalán 17-18 ezer Ft értékben van, itthon a duplája lenne kb :|
  • zenemano
    #1884
    Ácsi ácsi...
    Picit helyesbítenék az OST CD (Original Soundtrack) és a SCORE CD között van különbség.

    AZ OST-ot rég kiadták, azzal nincs is gond, bár még Amerikában is jól leírták a gyenge összeállítást. Az egész CD-ről kb. 3-4 szám szerepel a filmben, a többi egyáltalán nem hangzik el. Pedig sok rock/metal csapatnak adhatott volna kiugrási lehetőséget a válogatás hátszele. És pont a film téma-zenéje (theme song) ami a Mutemath-tól származik, sikerült a legellentmondásosabbra, ...egetverően gyenge lett, szinte minden érdeklődő szerint...

    Namostmár a SCORE CD-n meg a film eseményeinek hátterében hallható zenekari kompozíciók lennének felsorakoztatva, amolyan komolyzenei mű-szerűségek, dob+fúvósok+vonósok..stb... Ez gigászi sikert ért el a rajongói körökben (világszerte).
    Kb. 10 TF fórumot követek figyelemmel és mindenhol már a falat kaparják és majdhogynem az őrűlet határán vannak a fan-ok, csakhogy megjelenjen a SCORE CD és lehetőleg a film DVD kiadása előtt.

    Külföldön hihetetlen nagy kulturája van a SCORE zenéknek, szinte mindenki tudja fejből melyik film, melyik jelenetének ki írta a háttérzenéjét. Nálunk már az is nagy eredménynek számít, ha valaki felismeri valamely filmben a Linkin Park vagy a Blackeyed Peas zenéit, aztán kifújt...

    Sok információval találkoztam eddig, igaz rá is érek napi 24 órát lógni a neten ... és valóban folynak a munkálatok SCORE ügyben, de még rizikós a dolog, mert elvileg az is megeshet(ne), hogy a készülő felvételeket, a DVD változathoz veszik fel újra, a még nagyobb otthoni mozizás élményének fokozásáért.

    Ha valami biztos kiderülne és ez persze Amerikában történik meg leghamarabb, igyekszem itt is mihamarabb tudatni a fejleményeket.


  • Molnibalage
    #1883
    Hát naná, ki találta ki, hogy ne kerüljenek rá a soundtrack-re a jó számok nem tudom, de jól pofánverném.
  • Seten
    #1882

    Megnéztem újra és egy dolog fura volt:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor Blackout leszáll a katari bázison, figyeltétek, hogy pár másodperc alatt teljesen besötétedik? (és most ne gyertek azzal, hogy Katarban így megy le a nap!) :)


  • Optimus Prime
    #1881
    Én is alárítam 2566
    Addig is itt van egy kis zene a játékból: music ripek

    Majd készítek egy gyűjteményt a fellehető zenékből. Vane gy pár száma itt-ott. Csak CD-n nincs.
  • BumbleBee
    #1880
    Én is aláírtam :)
  • Tripod
    #1879
    Általam is aláírva! Steve Jablonsky nagyon szép zenét komponált már a Szigethez is, de a Transformersé sztem még szebb lett. Várom a megjelenést!
  • Neogan
    #1878
    aláírva!
  • csgj
    #1877
    yesss! :) Steve Jablonsky zenéje ezerszer jobb a ratyi Linkin park-féle "számoknál".
  • Optimus Prime
    #1876
    Ez jó ötlet, de azt hiszem már valami készülőben van. Olvastam a Seibertron.com-on. Augusztus, szeptember. De valami lesz.
  • zenemano
    #1875
    Neked is köszönet érte Blase Arcane!
    Ha van rá módod (a témához kapcsolódó) általad látogatott fórumokon is hívd fel a figyelmet erre a remeknek ígérkező kiadványra. Támogassunk együtt egy remek kezdeményezést (ami jelenleg már világméretű, sok lelkes zeneszerető forumozónak köszönhetően).
  • csgj
    #1874
    erre várok már mióta, naná, hogy azonnal aláírtam :)
  • zenemano
    #1873
    Akit érdekel a Transformers mozifilm SCORE (azaz a filmhez komponált zenék) CD-je, az itt teheti le a voksát amellett, hogy kiadják:

    Petició aláírása (angol nyelvű oldal!)
  • csgj
    #1872
    azta... te aztán megmondtad :D
  • Predgirl
    #1871
    Murloughnak üzenem: Tudod mit haver a fikázás helyett inkább vonszold el a seggedet a moziba, és nézd meg!!! ok bevalom én se szeretem a transformerst, se a rajzfilm változatát, se a hozzá kapcsolodó dolgokat. De...végül unalmamban elkesztem nézni és minő véletlen megkedveltem!!!! Én mindenkinek azt ajánlom hogy áldozon egy kis pénzt rá és nézze meg!!! Jó magam is megnéztem a faterommal, és nagyon tetszett!!! ATOMKIRÁLY, PÖPEC, SIRÁLY, ZSÍR stb...
    A NYÁR LEGJOB FILMJE!!!!!!!!!!!!!!!!! YEEEEAAAAHHH, ROLL OUT, TRANSFORMERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Ry0K3N
    #1870
    Én 2x néztem meg a moziban de annyi audiovizuális dolgot zúdítanak ott az emberre hogy 2. megnézés után elmondhattam hogy végre megmaradt valami a filmből :)
  • otrosinka
    #1869
    ez igaz, nekem is bejött..............meg még sok más, a moziban kafa volt :)
  • DJ Skyline
    #1868
    nekem ez van meg:
    Transformers.TS.XViD-20th
  • Optimus Prime
    #1867
    De volt már. :) Viszont azt a bazi agy Autobot inszigniát néhoz volt számomra nem észrevenni. :)
    Amúgy az egyik legjobb jelenet a filmben.
  • genRob
    #1866
    Természetesen meghajlok előttetek srácok. :-) Naná, hogy megnéztem moziban, 2x is. Nekem ennél sz*rabb a kamerás verzióm mint ami itt van. Nincs még jobb cucc, vmi akadémiának szánt dvd rip vagy egyebek?
    Optimus: Nem vettem észre, ja. Veled még nem fordult elő, hogy vmit nem figyeltél meg rendesen és csak többszöri nézésre tünt fel? :-)
  • spedway
    #1865
    Jaja angol, de már van egy másik angol könyv, amit olvasok, igaz még nem haladtam vele sokat.:)
  • Shiwo
    #1864
    mondjuk az energonos rodimusz érdekes... csak 1-2 részt láttam az energonból, abban az 1ikben szerepelt rodimusz.. 1részt elég dölyfösnek tűnt, 2részt nem úgy tünt, hogy nagy puszipajtása lenne optimusznak, 3madrészt meg mintha vmi olyasmit pofáztak volna, hogy rodimusz is valami régi vezér, mint optinyuszi
  • Beast Machine
    #1863
    nánánánánánánáná BETMEEN!!!
  • DJ Skyline
    #1862
    egy pillanatra azért kilehet venni a kamerás verzióból is:


    csak sajna tényleg egy pillanatra, utánna elmosódott lesz az egész
  • Optimus Prime
    #1861
    Miért elsőre nem vette észre? A bazi nagy Autobot jelet az égen?
    Engem az Energon egyik epizódjára emlékeztetett, amikor a kutató csoport kereste a meghasadt űrben rekedt Autobotokat, és Rodimus(?) egy Autobot inszigniát sugárzott, ami a rendszerben mindehol látható volt. És a Decepticon halálra rémültek tőle.
  • Shiwo
    #1860
    akko okés :)