401
\"Mikor a Pokol megtelik, a holtak a földön fognak járni.\"
  • fifi
    #240
    Mondanom sem kell, hogy a Deathwatch dokumentumfilmet, mivel természetesen megtörtént dolgok vannak benne...
  • fifi
    #239
    Én sem érek rá 0-24. Mert dolgozom, főiskolára járok, fusizom :)
    Csak nem osztok olyanban amiben hiányos a tájékozottságom!
    Az meg hogy ki mitől parázik embere válogatja. No befejezem a flémet bocs! Ha parázni akarsz nézd meg a Deathwatch-ot. Az idén nálam ez áll mindenek felett!
    !!!BÉKE!!!
  • Ramza
    #238
    A jó horrorok mind megtörtént eseményen alapulnak ;)
  • _Vegeta_
    #237
    Kar h nemosztom a nezeteid. Sztem egy horror attol horror hogy parazok rajta. Mar bocs, de amik filmek mostanaba jonnek ki amcsibol khm..
    Azert mas dolgom is van, nemcsak filmeket nezek 0-24 mindent nemismerhetek.
    Ramza: Nem kifejezetten csak ra ertettem a dolgot. :) A the ringes esemeny viszont megtortent esemeny minden szenzacio nelkul. ;)
  • fifi
    #236
    Nem hinném hogy kicsivel is nagyobb, vagy jobb HORROR lenne a Dark Water mint ez pl.! Más stílus /sajátján belül/ így hasonlítgatni, melyik a keményebb, melyik a "horrorabb" szvsz értelmetlen. Más eszközökkel játszi, más hangulatot teremt, máshogy reagál a néző is rá, de ettől függetlenül ez is horror. Ha te ezen a filmen csak nevetni lehet hát lelked rajta.
    Én pl horrornak tartom a Bad taste és a Toxic Avenger stílusú loál filmeket is bár nem hinném hogy ilyen hozzáállás mellett ismernéd őket!
    Bocs.
  • Ramza
    #235
    Ez az "újfajta amcsi bigyó" 26 éves...
    Azt pedig, hogy mi horrofilm, talán pont nem neki kellene magyaráznod :D
    (legendásan komoly gyűjteménye van _igazi_ horrorokból, és nem gyenge SK könyvátiratokra gondolok, bár hozzáteszem, örülök neki, hogy ismersz japán horrorokat, ugyanis szerintem is náluk készítik napjaink legjobb beteg filmjeit)
  • _Vegeta_
    #234
    Nemnagyon akarok reagalni mer hamar lehurrognak itt a tobbiek, de azert megis megteszem, aztan meghuzom magam.
    Tehat: Javaslom megnezetre a Ringu ill. Dark Water cimu alkotasokat esetleg meg nehany Stephen king filmet mondjuk Rose red. Na azok horrorfilmek. Ezeken az ujfajta amcsi bigyokon csak nevetni lehet.
    Ezen az eletkor betartason meg csak rohogni tudok. Bezzeg a The Ringre bemehetett egy 13eves is mi ? Aztan osszehugyozta magat felelemben /tapasztaltam :D/ Hat gyonyoru...
  • Böjtös
    #233
    Hát...ha nincs is valóság alapja, azért a film után (moziban volt, késő este) figyeltem ám minden sarkot, hogy ha valahol valaki harap másokat, akkor én sprintelni fogok.:))
    Azért volt itt egy-két nagyon vicces szöveg, de mindegy...ezt tudjuk be ízléseknek, pofonoknak. Meg annak, hogy ki mennyire van otthon a horrorokban, mitológiában, legendákban. Szvsz nagyon jó kis film volt, pár apróság kivételével, ráadásul többet nevettem rajta szívből, mint egy bugyuta/erőltetett vígjátékon. Ez mondjuk nem mindig jó egy horrornál, de szerintem ide nagyon kellett.
    Három fontos dolog:
    1. Marhára nem az elején bevágott jelenetek voltak a fontosak, ugyanis azok közben max csak annyira voltak tökéletesek, hogy bemutassák, mennyire hajlamos az emberi faj az önpusztításra...akár zombik nélkül is (kapcsolódó rész Ramza kolléga kíváló hozzászólásában a 28 nappal később megemlítésénél).
    2. Engem nem izgat annyira, hogy nem csoszognak. Ez csak kitaláció. Minek mindig klisékben gondolkodni? Lenne horror, vagy fantasy, ha mindig csak szigorú szabályok lennének a lényekkel kapcsolatban? Kiskorom óta kedvenc filmjeim azok, amikben élőhalottak, vagy fertőzöttek vannak. Ezektől is féltem a legjobban. Viszont volt bennem egy tudat, hogy az élőhalottak még ha sokan is vannak, de legalább lassúak. Pár filmben ugyan már eljátszották,hogy tudnak ők gyorsak is lenni, de ami a Holtak hajnalában várt, az leomlasztott bennem minden korábbi védelmet, amit én gondoltam velük kapcsolatban. Olyan hangulatot adott a megállíthatatlannak tűnő, gyorsan reagáló/támadó élőhalott horda, amit már régen nem tapasztaltam ilyen jellegű alkotásoknál.
    3. Láttam, hogy sokakat megmosolyogtatott a dagadt nő. Ez azért érdekes, mert a kór nem ismeri a testsúly fogalmát. Ha pedig valaki dühöngő, brutális lénnyé változik, akkor az ugyanúgy a húsra megy, mint a többiek.

    Szvsz qurva jó a film. Egyébként erősen szívóztak az életkorok betartásánál. Ezt töbször tapasztaltuk a jegy megvétele és a beengedés környékén. Pár 18 alatti srác kint is maradt, mert nem engedték be őket.
  • fifi
    #232
    Ettál már kutyát??? :)
  • Kaplan
    #231
    ja és ez a zombi futás . Hát a 28dl-ben nem haltak meg csak megbolondúltak a szertől. és azért tudtak futni.
    Egy halott ember pedig csak vonszolja magát.
    Amikor a böhömnagy banya felkelt és rárohant a csajra. Én hangosan röhögtem. Annyi kilóval .....pfff :)
  • Kaplan
    #230
    Na, megnéztem a filmet.
    Akit rdekelte a mozi-ban néztem meg....
    Van pozitív/negatív véleményem
    Pozitív: a kézikamerás felvételek nagyon élethűek ,de egyet fel is ismertem . amikor paraguay-ban zavargások voltak.
    És a felvételek a mi korunkban volt.
    Kérdem én ki az a hülye ezt beveszi.
    Keneth kurva jól megválasztották mint szereplőt hidegvérű és pontos.
    a pontos szóról jutott eszembe nagyon kemény amikor leüllnek sakkozni + modják kit lőjenek le, és a csávó snipperal leszedi.
    Negatív: a kutyás cucc , a kutyának ugyanolyan húsa van mint az embernek szóval simán megehették volna.
    A csecsemős dolog és hülyeség . Kicsit lopásnak érzem a Doom3-ból :)
    ennyi lenne.
  • Solid Snake GH
    #229
    A Cinematrixban volt részlet benne, ott a feka "zombi" tiszta véres arcú volt.
    Abban a filmben zabálnak ezek a "zombik"?
  • _Vegeta_
    #228
    Szerintem is a 28dl-ben inkabb fertozott beteg emberek vannak, nem meghalt feltamadt emberek. Csak meg kell nezni a filmet es lathato h semmi se utal arra h mar eccer meghaltak volna.. mar emberi modon. :)
  • Loál János #227
    Idézőjelbe írta, szal...
  • Solid Snake GH
    #226
    Nem láttam a filmet. :)
  • repro
    #225
    .... nem. Egy olyan kórt kap el mindenki, ami dühöngő őrölté változtatja az embert, állatot, stb.
    Emlékezz, h a végefelé összeesnek, mert nem foglalkoznak az evéssel.
  • Solid Snake GH
    #224
    Aha, értem. A 28 nappal később-ben pedig mindenki egyből "zombi" lesz. Ugye?
  • Loál János #223
    Igen, de mindegyik a halála után támad fel vérengző fenevadként.
  • Solid Snake GH
    #222
    A Holtak Hajnala is ugyanilyen, nem?
    Ott is megfertőződött emberek vannak.
  • Ramza
    #221
    Lehet bárminek nevezni őket, a zombi egyszerűsítésnek megteszi :)
    Valóban élő fertőzöttek, de úgyis van egy csomó zombi-klasszikus, amiben az "élőhalottak" nagyban eltérnek a voodoo-eredetű iagzi zombiktól :)
    (Return of the living dead vagy Hell of the living dead a példa kedvéért)
  • Loál János #220
    Nem, nem beszélnek (kivéve a magyar szinkronban, de az annyira szánalmas buziság, az eredetiség sárbatiprása, hogy azt inkább hagyjuk).

    A lényeg, hogy a 28 nappal később-ben, nem élőhalottak vannak, hanem betegséggel megfertőz(őd)ött, és nem holtából feltámadt emberek.
  • Solid Snake GH
    #219
    Miért? a 28 nappal később-ben a zombik beszélnek, vagy mi?
  • Loál János #218
    Bocsesz, de nem volt energiám akkor éppen! :D

    Nem mutánsok, hanem düh-kórral fertőzött, beteg emberek.
    Ment a vita ezen a kérdésen sokáig, ugyanis a rendező Danny Boyle is zombi-filmként említette a 28 nappal később-et, de a legtöbb emberben az élőhalott egyenlő a zombival. Ja, és azon is ment a vita, hogy mi a klasszikus értelemben vett zombi, szal... :D
  • _Vegeta_
    #217
    Kosz a reszletes elemzest, jano bacsi meg ennyire se meltatott.
    Naggyabol egyet is ertek azokkal amit mondtal kiveve talan a forgatokonyvrol, nah de m1 ez az en velemenyem. Engem csak a jo hangulatu filmek fognak meg. :)
    Ize, tudom h mar parszor atragtuk rajta magunkat, de a 28nappal kesobbe miert is zombik azok a bizonyos mutansok ?
  • Ramza
    #216
    Azért, mert nem akció-horror, hanem több annál. Bemutatja, hogy ha 10 ember is marad egyszer a világon, akkor az a tíz is szét fogja baszni egymást fegyverekkel, mert egy ilyen hulladék faj vagyunk.
    A film nagyszerűen bemutatja, hogy mennyire nem képes egymás mellett élni két csoport, melyek alapelvei, világlátása és céljai ellentétesek egymással.
    Ennyit a tartalomról. Ami ezen felül van, az is közel tökéletes: a színészek játéka, a döbbenetes nyitó képsorok, a nagyon jól megírt forgatókönyv - és emellett a klasszikus zomkbifilmek rajongói is elégedettek lehetnek, mert nem alázza meg a klasszikusokat, sőt (a rohanó zombik pedig úgy néz ki, mostantól felváltják a csoszogókat, úgyhogy ezt megbocsátjuk :)

    Hát röviden ezért. Bizonyára mindenkinek mást jelent, nekem ezt. Valaki majd biztosan leírja jobban is nálam.
  • Jano
    #215
    Nemmongyuk!
  • _Vegeta_
    #214
    Vilagositsatok mar fel, miert istenititek a 28nappal kesobbet ennyire ?
    Amig nem jelennek meg a virusfertozott emberek, még egesz jo filmnek tunik, de onnantol annyira unalmas h azt elmondani nemlehet.. nos ?
  • Shaman
    #213
    mer ha csak a stáblistáig nézed,akkor annyi a vége,hogy elhajóznak szép lesz-jó lesz....
    De ha kissé tovább nézued,akkor kiderül,hogy annyira nem is lesz szép meg jó...
  • Shaman
    #212
    mindössze annyi,hogy tök más a vége....
  • Loál János #211
    Ja.
  • Unknow
    #210
    ŐŐőő hát én nem néztem teljesen végig csak addig,hogy a szigeten ahol kikötnek tele van zombival és megölik őket. Vagy ez volt a csattanó?
  • Gabe18
    #209
    Ha belegondolok a helyzetükbe,a rosseb ment volna át azért a hülye dögért a másik házba...
    Vajon mi volt a csattanó a stáblista végén...,az a házi változatról lemaradt.
  • guardian hero
    #208
    Hát igen, az durva poén volt, imádom az ilyet! :)
  • Unknow
    #207
    Azt hittem velünk voltatok mert mi is jókat röhögtünk rajta:) A vadászós jelent hatalmas benne:D
  • guardian hero
    #206
    Eggyel korábbi turnus, 16:30, de amúgy ott :)
  • Unknow
    #205
    Ezekre inkább a megfelelő választ asszem akkor kaphatsz ha belegondolsz a helyzetükbe. A kutya volt a csaj egyetlen barátja aki önzetlenül szerette stb... Tehát itt a lelkiek miatt ment utána.A buszokkal meg gondolom azért mentek 150el,hogy amikor odaérnek a kikötőhöz minnél több idejük legyen zombik nélkül megoldani a dolgokat. Meg ugye pánikoltak is.

    Amúgy a filmről vélemény:
    Szerintem nem üti meg a 28 nappal később színvonalát DE mivel ez egy feldolgozás ezért elnézem neki. Az utóbbi idők legjobb remake filmje.
  • fifi
    #204
    Jajó!
  • Unknow
    #203
    Duna Plázában néztétek a 11es teremben 18:30kor?:D
  • guardian hero
    #202
    Akinek nem inge... :)
  • fifi
    #201
    Én nem mondtam hogy nem tetszett!