401
\"Mikor a Pokol megtelik, a holtak a földön fognak járni.\"
  • ForzaInter
    #401
    beszerzem az összest, eredetit és remaket is aza biztos:D
  • Challanger
    #400
    Night of the Living Dead (eredeti) - nekem nagyon tetszett, este kell nézni fejhallgatóval. Nem félelmetes, inkább olyan nyomasztó.
    A Tom Savini féle feldolgozás nekem kevésbé jött be, de érdemes vele egy próbát tenni.

    Dawn of the Dead - k*rva jó mindkét verzió

    Day of the Dead (eredeti) - én kicsit untam, de egynek elmegy
    A 2008-as viszont egyenesen szar.

    Land of the Dead - Első nézésre fura volt, azóta megkedveltem

    Diary of the Dead - nem láttam (még)

  • ForzaInter
    #399
    megakarom nézni mind az 5-öt, de első 3 ból remaket vagy régit nézzem meg? melyik a jobb, állítólag a régi részek ma már nevetségesek...
  • ForzaInter
    #398
    1.Night of the Living Dead
    2.Dawn of the Dead
    3.Day of the Dead
    4.Land of the Dead
    5.Diary of the Dead

    így jönnek sorba a Romero által rendezett filmek?

    dawn of the dead mellet day of the deadból is készült remake...
    eddig csak a dawn of the deadet láttam aból is csak a remaket:S
  • Solid Snake GH
    #397
    Most látom, hogy már az Act 7 is felkerült! Remek!
  • Prof William
    #396
    Íme egy jó kis a legjobb Zombis hagyományokat követő manga... Remek utalásokatl ehet benne találni, más filmekre/jázékokra...

    http://xamayon.org/hsotd.php
  • Voltan
    #395
    Hi!
    1. Nem teljesen, de végül is hasonló.
    2. Jó.
    3. Mert a hó nem lila.
  • Seten
    #394

    Ezt is ajánlom minden rajongónak:
    "UNDEAD"
    Egy zombis sci-fi/horror.

  • bricsi01
    #393
    Hi all!

    A 28 nappal késöbb is zombis film?
    S jó?
    Miért nincs topikja a "Holtak földje"-nek a "28 nappal késöbb"-nek meg a...?
    Köszi.
  • _Vegeta_
    #392
    A holtak hajnala egy vigjatek. :)
  • Solid Snake GH
    #391
    Jaja.....ahhh, nosztalgia... ;)
  • chungey
    #390
    Az nagyon komoly! Return of the living dead! Ez a nagy kedvenc! Ehez képest a holtak hajnala egy estimese :)
  • Kaplan
    #389
    Ilyesmit mondok én is :P
  • _Vegeta_
    #388
    Mar a holtak hajnala fele zombifutas is sok..

    Solid snake amirol te beszelsz egy egesz mas tema. Szentem ha az ember kimondja h zombi akkor a fantasy-k altal felvazolt kepet latja maga elott nem a voodoos fajta baromsagot. :)
  • Kaplan
    #387
    Jól mondod , de a zombik ne lövöldözzenek már.... ez már sok.
  • Solid Snake GH
    #386
    Nem minden esetben.

    Az ősrégi zombis filmekben a zombik tudtak BESZÉLNI, kommunikálni, okosak voltak, és emberi AGYAT ettek, nem pedig magát az emberi testet (akik emlékeznek, BRAAIIIIIIINN........BRAAAAIINNNN.....).

    Lehet, hogy Romero pont erre apellált, mivel az új filmjében a holtak már az egész Földet uralják (bár lehet, hogy csak kapitális marhaságot beszélek ).
  • Kaplan
    #385
    Biztos jó lesz, de egy kicsit aggaszt , hogy állítólag a zombik kommunikálnak meg fegyverrel lőnek.
    Ez elég gáz sztem mert a zombik kifejezetten buta lények
  • Solid Snake GH
    #384
    Egyáltalán nem.

    A Holtak Földje (Land of the Dead) a nagy mester, George A. Romero legújabb alkotása, ami az eredeti Halott-trilógia (Night of the Living Dead, Dawn of the Dead, Day of the Dead) folytatása, nem pedig a Dawn of the Dead 2004-es remake-nek.
  • R9
    #383
    holtak földje a folytatása?
  • Ramza
    #382
    Röviden.

    Night of the living dead: egy lány és testvére egy temetőbe mennek meglátogatni rég halott rokonukat. Pechükre éppen akkor kezdődik az országban a pokol, a fiú rögtön meg is hal, a lány megmenekül. Egy házban barikádozza el magát egy színesbőrű férfival, ahol kisebb társaságban töltik el az éjszakát. Tulajdonképpen ennyi a sztori, azonban nagyon sok dolog miatt hihetetlenül igényesen van megcsinálva a film. Egyrészt a feszültségkeltés és a párbeszédek sokkal jobbak, mint a 90-es remake-ben, másrészt a befejezés is sokkolóbb és kidolgozottabb.

    Dawn of the dead: már az egész országban megy a felhajtás (nem akkor kezdődik éppen, mint a feldolgozásban). Egy helikopterrel menekül egy kis csapat, amikor azt hiszem üzemanyaggondok miatt le kell szállniuk. Egy plázát választanak, ahol elbarikádozzák magukat háromnegyed (!!!)évre. Előszőr kitakarítják az épületet (száz lenyomott zombi), majd élik a mindennapjaikat (emlékeim szerint mindössze négyen). Megismerjük a mindennapjaikat, a személyiségek kidolgozására nagy hangsúlyt fektettek. Egy kisebb baleset folytán egyikük megfertőződik, vele végeznek a társaik (és mivel a szívünkhöz nőttek a szereplők, így ez az egy halál is szomorú). Hosszú idő után egy motoros banda betör az épületbe, és velük együtt megnyílik az út a zombiknak is - mindenki öl mindenkit...
    A végén egyedül az egyik nő menekül meg - vagy mégsem?

    Day of the dead: egy föld alatti katonai bázison játszódik, már az egész világon alig vannak élők. A katonák tanulmányozzák a zombikat, hogy megtalálják az ellenszert ellenük. A humános doki bácsi tanítani, nevelni szeretné őket, a kicsit fasisztoid főnök megsemmisíteni. Egy idő után ebből probléma lesz, természetesen betörnek a bázisra a zombik - a végére sokan nem maradnak életben. Senki.

    Lehet, hogy kihagytam dolgokat, vagy van olyasmi, amire rosszul emlékeztem, meg kellene nézni megint.
    Az első kettő egyébként a legjobb (szerintem minden idők három legjobb zombifilmje között vannak a Beyonddal együtt), a harmadik inkább érdekes, de annyira nem jött be.
  • Ramza
    #381
    Tudom, és nagyon köszönöm!
    Már elolvastam! És kedvet is kaptam hozzá, mert bejövősek a keleti filmek, a horrorok pedig pláne.
  • Solid Snake GH
    #380
    Semmi gond, haver.

    Mellesleg aki tud, az lökje már le a régi trilógia rövid sztorijait! Érdekelne.
  • fifi
    #379
    El kell mondjam hogy/szánom-bánom/ olyan szinten félreértelemztelek a 371-ben hogy magam is csodálkozom...Bocs! Értem miről beszélsz!
  • fifi
    #378
    írtam neked/is/ a JU ON-ról!!! -tudod hol...
  • _Vegeta_
    #377
    Azert a a brutalis nem egyenlo azzal h veres.

    A passio /nekem/ nemvolt se veres se brutalis.
    A holtak hajnalaba meg a lancfureszes jelenet is inkabb nevetseges volt.
    Egyebkent ense sztem a nagyon veres jeleneteket. Olyan filmet inkabb nem is nezek. A cannibal holocaustot is vagy 10-20 jelenetbe neztem meg. :)
  • Ramza
    #376
    Hát nem teljesen erre gondoltam :)
    Hanem arra, hogy az átlagember hiába lát sok horrorfilmet, azok nem a Guinea Pig-Violent Shit kategóriából kerülnek ki.
  • Waterhorse
    #375
    Szóval ez olyan dolog, hogy, nekem mint átlagembernek brutálisak a horrorfilmek, de egy elvetemült sorozatgyilkosnak nem:)))
  • Solid Snake GH
    #374
    Ki mondta, hogy a Passió nem brutális?
    Olvasd már el még egyszer azt a hozzászólást.
    Vagy inkább kiveszem a lényeget: "Mindenki hihetetlen brutálisnak tartotta, én mégis valahogy sokkal brutálisabbra számítottam"
    Említettem én, hogy nem brutális?
  • Ramza
    #373
    Maga a horrorfilm fogalma mást jelent egy rajongónak, és mást egy átlagembernek.
    Olyasmi ez, mint a punkzene. A tarajos-csöves valószínűleg Sex Pistols-ból hallgat sokat (már ha van min), a diszkópunk pedig Offspringből meg Blink 182-ből.

    Nem tudom, érthető-e, mire akarok kilyukadni.
  • fifi
    #372
    És szted a Passió nem brutális?
    Ilyen című filmet láttál már pl. hogy : Violent shit ?
  • Solid Snake GH
    #371
    Ja igen.
    Én például abszolút nem tartottam durvának. Talán azért, mert már rengeteg horrort láttam.
    Példának okáért legyen mondjuk a Passió. Mindenki hihetetlen brutálisnak tartotta, én mégis valahogy sokkal brutálisabbra számítottam a leírtak alapján, szal kellemesen csalódtam a filmben.

    A Holtak hajnalában az egyedüli durva rész sztem a nagypapa láncfűrészkedése volt.
  • fifi
    #370
    Nem! Aki hihetetlenül kemény és edzett, annak szeme sem rebbent!
  • guardian hero
    #369
    Neked biztos minden napod így zajlik :).
  • Ramza
    #368
    Ha nem ismernélek személyesen, akkor olyannak hinnélek, mint a logódon szereplő lény :)
  • Jano
    #367
    Pedig egy gyermek születése csodálatos dolog!!!!!!!!!!!!6
  • Ramza
    #366
    A szülés pl. még nekem is durva volt benne.
  • Solid Snake GH
    #365
    Attól függ, hogy kinek mi a durva.

    Anyámnak például már az durva, ha megütnek valakit. :)
  • Jano
    #364
    De volt.
  • _Vegeta_
    #363
    Sztem egy durva jelenet nem volt benne.
  • Solid Snake GH
    #362
    Ja.

    Én még André halálát éreztem feleslegesnek.
    Mi a fenének kellett lepuffantaniuk egymást az öregasszonnyal? Ennél a jelenetnél erősen érződik a forgatókönyv megcsorbítása, a további helyzetek egyszerűsítése.