18741
  • Loogan
    #18381
    Nekem 19. előtt nem jó. Államvizsgázok. :(
    Utána meg júni 29-től 1 hétig nem frankó, megyünk nyaralni. Azon kívül OKAY. Szimpla esti sörözést is be lehetne iktatni egyik hvg-n, az nem tart egész nap.
  • Balu san
    #18380
    valóban, először a létszámot kellene megszondázni. Ha nem vagyunk legalább hatan-heten, talán tolni kéne egy alkalmasabb időpontba.
    [msének és nekem jó]

    mi van például Sys-el??
  • Botond #18379
    Én meg járom a bútorboltokat. Megkaptuk a lakáshitelt, mostmár kéne néhány alapfelszerelés, nincs több kifogásom az asszony felé. :-(
  • eLviRA
    #18378
    arról nem kell meggyőznöd, hogy jobban érzeném ott magam, mint a szobában mikroökonómiát és vállalatgazdaságtant tanulva...
  • Punker
    #18377
    nekem vagy verpelét vagy miskolc lesz a hétvége nem tudom még,
  • Kage Kage
    #18376
    Loo? Enikő, Emese? Netán Punker, Botond?

    (Egyébként nagyon jókat lehet ilyen helyeken tanulni... ;-)) )
  • eLviRA
    #18375
    nekem változatlanul nem jó sajnos.
  • Kage Kage
    #18374
    Ennek kéne lennie szombaton:


    Azzal a különbséggel hogy a Tiszán. Voltunk tegnapelőtt kenuzni a Dunán, egy ilyen hely ideális lett volna.

    Annyi kellene hogy be kéne röffenteni mindenkinek, akinek jó, hogy lássuk minek van értelme és minek nem.
  • Balu san
    #18373
    gyerekek, lesz akkor valami piknik szombaton??
  • Balu san
    #18372
    Meg sem merem kérdezni, hogy mivel mentél Pestre... :)))
  • Balu san
    #18371
    Egyetértek. Ez a forma-1 már nem az A forma-1... fugazy
  • Loogan
    #18370
    Hvgn Pesten vagyok. Sajna pokker nekem nem jó.
  • lord nihilus
    #18369
    Raiko? :DDDDDD
  • Kage Kage
    #18368
    Ja és mégvalami. Ma a versenyzők már sztárok és üzletemberek, mintsem sportemberek. A verseny már nem tudja kihozni köztük a különbséget, az előzőek miatt. Massa sereghajtó volt, ma esélyes. Ma mindenki esélyes. Én is az lennék, ha beleülnék az autóba, én is tudnák olyan időket menni mint akárki, hisz a dolgok már legkevésbé a versenyzőkön múlnak. Ma már csak ujságírói belemagyarázás, ha valakit jobbanak emelnek ki.

    Ha majd újra _kiélezett_ verseny lesz, akkor megint a _legjobb_ sportemberek lesznek. Ugyanúgy az orrukban fognak turkálni interjú alatt, mint Senna, ugyanúgy parasztgyerekek lesznek mint Senna.

    De ők lesznek a pályán a legjobbak. Ámen.
  • Kage Kage
    #18367
    Az tuti, hogy a Schumacher korszak előtt a Forma-1 százszor izgalmasabb volt mint most, de nem csak Schumacherben kell keresni az okát. Az autók annak idején sokkal gagyibbak voltak, emlékszem ahogy Sennáék szó szerint farolva mentek a kanyarban. Ma már úgy megy mintha sínen menne, ami elsősorban annak köszönhető hogy nem tudnak elmenni arra a bizonyos határra. Ugyanis ami Sennáék óta nem változott, az a versenypálya. Egyszerűen olyan, mintha gokartpályán versenyeznének. Megoldás: az olyan versenypályákat, mint a Hungaroring gokartpályának kell nyilvánítani, és a versenyautók teljesítményéhez illeszkedő pályákat kell építeni, hosszabb egyenesekkel, hosszabb ívű kanyarokkal, hogy ismét el lehessen juttatni az autót arra a bizonyos határra, hogy _veszélyes_ legyen.

    A másik gond pont az ezzel kapcsolatos hozzáállás. Pontosan Senna felelős amiatt, hogy a versenyzők jóval nagyobb biztonságban vannak a pályán, mint maguk a nézők. Sportellenes szabályokat hoztak létre, hogy a biztonság kedvéért megöljék a versenyt. Például mi az, hogy el kell engedni valakit, mi az hogy kék zászló??? A verseny attól verseny, hogy elsőnek kell beérni a célba, ez a lényeg, a többi másodlagos. Aki elsőnek beért, az volt a legjobb, kész. Ha kilök valakit, akkor kockáztat hogy ő is kiesik. Ha őt kilökik, akkor annak oka volt. Aki elsőnek ért be az volt a legjobb, ez a lényeg!! Aki csalt, és nem derült ki, az a legügyesebb!

    A Forma-1 döglődik, a vak is látja, de csapdában vannak. Ha nincs fejlesztés, ha az utcai autók gyorsabbak lesznek a versenyautóknál, akkor a gyáraknak nem fogja megérni. Ha van fejlesztés, nincs verseny a mai pályákon és a mai felfogással.

    Egy szónak is száz a vége, onnan kezdődik majd megint a verseny, ha meghal valaki. Mert ez a verseny mindig is attól volt izgalmas, hogy _veszélyes_ volt!
  • Kage Kage
    #18366
    A kis koxos, mi? :-)))) Nem gyenge... De az biztos, hogy a mi kölkeinket ő fogja egyengetni a játszótéren, nem fordítva, ő lesz az idősebb... :-)

    Bár ahogy én kinézek, már rég egyetemista lesz... :-)
  • Kage Kage
    #18365
    Egyet nem vágok, nekem miért nem volt ilyen osztálytársam???? :-)
  • Punker
    #18364
  • Punker
    #18363
    "...Könnyű, nyári, fű. Harcosok nagy álmai így végzik csupán..."
  • Loogan
    #18362
    Én is jókat olvastam a tesztekben. A váltója pl. nagyon tetszik.
  • Balu san
    #18361
    Jól hangzik! Abban az évjáratban kifejezetten jó Fiestákat gyártott a Ford. Az üléshuzat színével nem vagyok kibékülve!! :)))
  • Loogan
    #18360
    Kage, Balu! Conan-t nézzétek meg iwiw-en, megszületett a kislánya...
  • Punker
    #18359
    hát ezt csak te tudod eldönteni a nigge rkölök jól nyomja nagyon
  • Botond #18358
    A nap híre btw. :-D
  • Botond #18357
    Mindenesetre vagy 7 éve nem nézek rendesen forma-1et,idén azt hittem lesz vmi, de nem, még korai újra nézni. :-)
  • Punker
    #18356
    vagy azért hogy a ferrari-val [email protected] arra nem gondoltak hogy ez visszafelé is elsülhet, mert mindig 1 el tud húzni.
  • Botond #18355
    Sennáék egyszer lökdösték egymást, ki is estek mindketten, majd Sennát visszatolták a pályára, ami szabálytalan volt ezért kizárták a futamról, és Prost lett a világbajnok. Szóval közel sem ugyanaz a szitu volt. Ott egy kamikaze akció sima öngyilkosság lett volna Senna részéről, mert Prost volt pontelőnyben.

    Lényegében egyről beszélünk. Szerintem is az ölte meg a forma-1et, hogy nem 3 évente módosítanak valami szabályt, hanem egy évben 3x sokat. Én ezt egyértelműen sumi számlájára írom, mert mindig úgy változott a szabály, hogy neki/a ferrarinak kedvezzen, és ez minimum gyanús.
  • Punker
    #18354
    érdekes módon mikor senna-ék lökdösték egymást akkor nem volt gond?
    az F1-et az ölte meg hogy elkezdték a motoroka tlefelé butítani, és helyette annyi szárnyat tervezni mint ág a karácsonyfán, naná hogy nincs 1 db előzés mert olyan szelet kavarnak nincs értelme közel menni egymáshoz, a pontrendszert MS miatt lebutították eredmény senki nem kockáztat 2 pontért, szal lehet szidni MS-t meg a Ferrari-t de a jelenlegi helyzet leginkább a szabály alkotók hibája, 98-99 mikor Mika volt a mercivel na ott csaták voltak nem is kicsik aztán elkezdtek a szabályokkal vacakolni.....
  • Botond #18353
    Nézd, én nem nagyon szerettem sose a forma-1et, már gyerekkoromban is az első mondat amit ki bírtam mondani, hogy "jön niki laura a totojával". Igaz ebből látszik, hogy mennyire nem értettem hozzá, mert Niki Lauda sose ment Toyotával. Szóval minden futamot láttam, minden statisztikát vágtam fejből, előttem voltak az összes futam előzései, aztán jött a sumi korszak. A kilökdösősdi, jött a csapattársak összedolgozása a korábbi öldöklő küzdelmek helyett, az egyhangúság, az unalom, a bunda.

    Régebben, amikor a Williamseket még meg se bírták szorítani akkor is izgalmas volt minden futam, mert Piquet meg Mansell ölre mentek a győzelemért és a világbajnoki címért. Vagy ugyanez McLarenben Senna és Prost. Aztán jött az a kis senki, aki már a második világbanoki címét is csalással szerete. Ugye abban az évben a Benettont kizárták. Na most legalábbis érdekes, hogy szabálytalan az autó, de sumi világbajnok. Ezen még túlléptem. Pár évig gyengén muzsikált a srác, hiába no, szabályos autóval nem olyan penge. Aztán jött a kilökdösősdi. Na itt kellett volna végleg eltiltani. De sajna ez nem történt meg, akkor már éreztem, hogy zavar van az erőben. Következő évben a lökdösősdi megint! Na mostmár végleges eltiltást neki!!!! De nem, csak elvették a pontjait, és következő évben megint ott feszített a rajtrácson. Utána meg vicc volt az egész. Ha lemaradt a Ferrari a pontversenyben új szabályok. Ha nagyon ment neki, akkor jó az úgy. 4 újabb világbajnoki cím suminak. Persze erről a korszakról csak töredék információim vannak, mert felfordult a gyomrom az egésztől.

    Szóval igen valószínűleg agyamra ment a sumi utálat, de kedvenc hétvégi programomat sikerült a pankrációval egy komolysági szintre hoznia, ezt nem tudom megbocsátani.
  • Punker
    #18352
    nem ment neked az agyadra az MS ellenesség? 5 évvel ezelötti történet, megbüntették őket átírták a szabályokat azt pont az ügy lezárva, nem lett volna itt most semmi gond ha az egész tetves futamon van csak 1 db normális előzés.....
  • Botond #18351
    Persze,hogy nem kaptak, de suminál nem volt ez a fújolás, meg az ecclestone se nyilatkozott, hogy ki kéne zárni őket, meg így csalók úgy fúj. Kicsit félre húz a mérce, de nagyon.
  • Punker
    #18350
    még szerencse hogy figyelmes vagy, semmi büntetést nem kaptak, viszont 3 napig a bulvár média csak velük foglalkozott így dől a szponzoroknak a lóvé :)
  • Loogan
    #18349
    Na, mi történt a Merdzsóval?
  • Botond #18348
    Kocsikról jut eszembe. Már majdnem elkezdtem megint a forma-1et nézni, hogy végre megint lesz verseny erre tessék. Merci ki lesz tiltva, mert megcsinálták ugyanazt, amit a suminak elnéztek 20x. Vicc az az egész sportág még mindig, a pankrációban van így leosztva előre a lap, mint a forma-1ben. Most megint nem nézem vagy 2 évig. :-(
  • Botond #18347
    Kazettás magnót kiveszik és raknak be CDset egy 20asért. :-) 1,4es még sok is ilyen kis autóba szerintem. :-)
  • Loogan
    #18346
    Nah szóval!
    Ford Fiesta, 2003-as (2004-ben lett forgalomba állítva), 1,4 -es benzines (Duratec), 23000km !!! van benne, elektromos pedálok, manuális klíma, ABS, elöl légzsákok, 5 ajtós, kazettás rádiós :(, sportszűrő, központi zár, riasztó, igazi városi kis bestia. Autópályán 140-150-el is simán bírja. Nagyon karbantartott, és szervizelt... Fogyasztását majd tesztelem. Öööö egyebet nemtok mondani.
    Jah és a színe, ilyen mittomén világos szürkés kékes valami. :) Üléshuzat csak Balázsnak: :))), fekete és ilyen sötét szürkés izés.
    Jányom nevén van a kis Oszi, de én nyúzom inkább.
  • lord nihilus
    #18345
    lol
  • Punker
    #18344



    :)))
  • Punker
    #18343
    én közben játszottam.....
  • Botond #18342
    Tegnapi meccs jó gyenge volt, be is aludtam rajta. ^.^ Ez az olasz "foci" még mindig nem az én világom. :-D