375
DVD menü készítő program
  • streetracer
    #175
    hát nemtom? Szerinted is kéne? mert akkor máris nyitok...
  • Gladiator
    #174
    Ennek nem nyitsz új topikot? Ide is régen írtak, meg hát amúgy is!
  • drob
    #173
    próbáld az 1.5-ös verziót :)
  • streetracer
    #172
    Végülis annyira nem fontos számomra ez a program, csak ki akartam próbálni. ;P
  • Sonajk @:o)
    #171
    Ha olvasod @drob hsz-át, megérted, miért nem fut a program nálad. Ha bírod anyagilag, megoldható a problémád. Kérdés csak, hogy bírod-e? :(
  • Sonajk @:o)
    #170
    Ez tényleg így van :(
  • drob
    #169
    idézet egy hozzászólásból:
    "Ez az SSE2 pedig csak az Inelekben van, ill állítólag már az újabb AMD-kben is. Lényeg, hogy akinek régebbi AMD-je van, annak se a Premiere, sem az Encore, sem az After Effetcs legújabb verziói, sőt még a Premiere Elements 2 sem fog futni."
  • Buba007
    #168
    AMD 2800+ Barton, azt hiszem, hogy ezt a szériát még nem lehet húzni.
  • Sonajk @:o)
    #167
    Azt hiszem azt, hogy a processzorod nem támogatja (nem rendelkezik vele) az SSE2-es utasításkészletet.
    Mi a procid?
  • Buba007
    #166
    Ez mit jelent?
  • Sonajk @:o)
    #165
    Csak ha érdekel valakit: megjelent az Adobe Encore DVD 2 :)))))

    Azért nem lenne baj, ha többen is írnátok ide, akik ezt a programot használjátok.
    Számomra még sok "sötét pont" van a program kezelését illetően, de igyekszem leküzdeni őket :)
  • clumsy
    #164

    A gombokért nem szóltam, megvan..

  • clumsy
    #163

    ..furcsaságok. már elnézést a sok ertetlenkedés
    miatt. Megnéztem !!ALIEN!!-márkájú TV-n A SZÍNEK MOST JÓK!
    Sajna máson jelenleg nem tudok tesztelni:(
    DE!! :

    1: van olyan gomb, ami nem reagál TV-n, míg másik igen,
    PC-n meg mind jó!!, tehát a linkelések megvannak..

    2: furcsán torzúl a videó, amit a SAFE AREA-n belülre
    hoztam.(ha sikerül most bemutatom)

    SZÓVAL. a szürke az egész kép (PAL), a piros vonal jelzi,
    amit láttam a TV-n.. kb. ilyen levágást kaptam, valamint
    felhívnám figyelmedet a jobb felső saroknál befelé
    húzza a képet..
    Ezt onnan látom, hogy a safe area mentén vörös keretet
    húztam, hogy láthassam a levágások mértékét.

    elvileg feltöltöttem a magyarázó képet..
  • drob
    #162
    és az eredeti nem fakó? passz, nemtom miért ment el a szine nem találkoztam még ilyennel
  • clumsy
    #161

    Már a monitoron is fakó,
    folder-be szoktam kirakni,
    majd leellenőrízni. De RW.DVD-n
    ugyanez..

    ha a videóm szabvány AVI, PAL-ban
    lett behozva, akkor még át kellene
    transzkódolnom? (a video Afteres munka..)

    Ha igen, mibe?
  • drob
    #160
    1: lehet hogy másik transzkódolást kell választanod
    2: a monitoron mindig más szine van
    a monitoron is fakó a kész anyag v. csak a tv-n?
  • clumsy
    #159

    Beletörődtem és átvariáltam a menüt, de mi
    történik a videóval, mármint a színével?
    Ugyanis teljesen kifakúl, mintha csak a
    brightnes-t vettem volna fel..

    Erre van v.mi beállítás? A preview-nél még szépen
    néz ki..
  • drob
    #158
    semmi gond nem történt...
    én is csak azt tudom mondani amit ott írtak, ezt valaki kitalálta hogy a tv többet takar ki mint a pc monitor, ez ellen nem lehet tenni semmit sem...
  • clumsy
    #157

    Igazad van én voltam! Amikor megírtam a halivudon, majd vissza
    akartam lépni az oldalon hírtelen azt kaptam; h. az oldal felújítás alatt
    áll és pár nap múlva próbáljam, így kerestem másik fórumot.. és várni
    akartam pár napot..

    Az esetleges kellemetlenségért mégegyszer elnézést!!

    ..és köszönöm a segítséget!
  • drob
    #156
    2 napja ugyanezzel a szöveggel tette fel valaki a kérdést, véletlenül ugyanezzel a nickel is a Halivud-on. Ott válaszoltak az általad feltett kérdésre kicsivel részletesebben mint én, tehát nincs rá megoldás, ez így van rendjén (mármint a túlnyúlás)...
    Csak zárójelbe: ottani regisztrációd: 2006-Jan-29 16:27, Itteni:2006-Jan-29, csak azért nem tudtál kérdezni, mert: A frissen regisztrált hozzáférésedet biztonsági okokból a jelszóváltástól számítva minimum 24 óra múlva használhatod! ezt a szöveget kaptad.

    Ezzel csak azt szerettem volna közölni, segítünk bármiben egy feltétel van: tudjuk a kérdésre a választ..., de azt ne is mond hogy "Azt hiszem nem én voltam az, aki a választ kapta." mert elég furcsa egybeesés van, amit elég nehéz véletlenül összehoznia 2 embernek.

    Egyébként még 1x a válaszok:

    "Semmi. Nincs megoldás. Ez igy van. A TV alpból nem mutatja a teljes képet. A menüt úgy kell megszerkeszteni, hogy figyelmbe kell venni ezt. Ezért van safe area. A felvételeket is érdemes igy elkésziteni."

    "clumsy: a problémád nem is igazából probléma, mivel MINDEN vágó programnál, szerkesztőnél, az összes számítógépes grafikai szofternél ez így működik. Magyarul a monitoron többet látsz, mint amit majd a TVben fogsz. ez csak akkor gázos és vicces, ha egy olyan DVD filmet nézel meg a számítógépen, amit 100%osan TVre optimalizáltak, mert akkor láthatsz benne hibákat a monitoron, amik a TVn nem láthatók. Sajnos sokan ezt még nem tudják, és sok menü és master anyag szerkesztő cég elbassza amikor csak Tvre optimalizálja az anyagát...Mi is kaptunk már úgy betaról bedigizett amcsi filmet, hogy az alja iszonyat beta hibás volt, csíkozott, persze aTVn nem volt gáz, de gépen...vicces.:) A DVD technológia hiába már több éves, nincs 100%osan kidolgozva, és szerintem már nem is lesz."

    Hmm ...
  • clumsy
    #155

    Ne haragudj, de nem értem. Most vagyok itt először, mivel nem
    találtam a választ máshol..! Azt hiszem nem én voltam az, aki
    a választ kapta.
    Akkor kérhetnék rámutatást, hogy
    melyik fórumon is keressem a megoldást.

    Előre is köszönöm szépen.
  • drob
    #154
    minden program így fogja megcsinálni, ezen nem kell fennakadni. ez természetes dolog. de erre már egy másik fórumun is választ kaptál, elég pontosan megfogalmazva, tehát nem fogom újra elmagyarázni ...
  • clumsy
    #153

    Bocs..

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám; Menü szerkesztésnél természetesen
    figyelembe vettem e safe area-t ->OK, hogy kilóg a kép TV-n,
    de mi lessz a videóval??
    PAL-ban csinálom az elejétől fogva, az encore-ban így
    is importáltam be az AVI-t. A kép viszont kilóg, ha a biztonságos
    kereten belül raknám a videóm, akkor meg számítógépen jelenne meg egy
    nemkívánatos keret...

    Nagyon sürget az idő PLZ!!
  • clumsy
    #152
    Szias
  • drob
    #151
    nincs mit :)
  • asysoft
    #150
    Akkor bogarászok:) Köszönöm a segítséget!
  • drob
    #149
    tökéletesen :)))
    így már értem mit is szeretnél, erre sajnos csak a bogarászás a megoldás ... :(
  • asysoft
    #148
    Van egy video, mely egyelőre több kisebb jelenetből áll... Namost, úgy akarom DVD-re írni, hogy a jelenetek között lépkedni lehessen egyszerűen. Ha külön timeline-okra raktam az egyes jeleneteket, a DVD lejátszó nem volt hajlandó léptetni, ezt csak chapterek között csinálta, így jött az ötlet, hogy egy timeline-ra dobáljam az összeset. Azonban csak egy videót lehet, így külön kell kibogarásznom, mikortól kezdődik a következő jelenet. Remélem sikerült érthetően leírnom:)
  • drob
    #147
    ha eleve jelenetekre akarod osztani, akkor nem értem mit is szeretnél pontosan, az előbb azt akartad h egy timeline sávon legyen, mostmeg nem jó, mert macerás "szétbontani" :)
  • asysoft
    #146
    Na igen, csak úgy kicsit macerásabb a jelenetekre való osztás... Mindenesetre ez lesz.
  • drob
    #145
    premierbe rakd össze a videókat és egy timeline sávra tudod encorban berakni :)
  • asysoft
    #144
    Kösz a választ amúgy:)
  • asysoft
    #143
    Akkor jól sejtettem:( Chapterekre osztást megkönnyítette volna...
  • drob
    #142
    nem lehet, miért kellene?
  • asysoft
    #141
    Egy Timeline-ba hogy lehet több videofájlt elhelyezni? Egyáltalán lehetséges?
  • drob
    #140
    semmi gond, ujozsi tudja, mire itt megírtam a választ, bejelentkezetett msn-be :)
  • Gladiator
    #139
    :-DD

    [LE MERI FOGADNI, HOGY SENKI SE FOGJA ÉRTENI A POÉNT]
  • drob
    #138
    azért nem jelenik meg, mert nem vektoros a kép, próbáld átalakítani vektorosra, bár akor szerintem el fog tünni a virág képe ...
  • ujozsi
    #137
    Hello Mindenkinek! Tud valaki segíteni nekem menü szerkesztésben. Elég sok mindent megoldottam már csak van egy két dolog amivel nem bírok! Segítségetekt előre is köszönöm! [email protected]
  • b-type
    #136
    igen..
    A könyv sok problémát megold, viszont itt gyorssegítség kellett volna.