375
DVD menü készítő program
  • ggffyy
    #215
    én adobe encode-hoz keresek leírást, vagy magyarosítást. Tudtok segíteni?
  • balinet
    #214
    Sziasztok !

    Valaki tudja, hogy premiere, hogyan működik együtt az Encore-al?????

  • Takocaa
    #213
    üdv

    vhs-ről átvettünk egy asztali felvevővel egy filmet

    a lemez tartalmát felmásoltam vinyóra és az encore-ban importáltam a video_ts.vob -t
    látszólag tök jó megy is... 18'41" -ig ott megáll és nem tudok tovább menni
    megnéztem eddig tarott a vts_01_1.vob, szóval a 01_2 -re nem lép át!

    tudtok segíteni hogy ilyenkor mi van?
    köszi
  • balinet
    #212
    Miért is kellene, hogy együtt müködjön az After és az Encore, nos pl.: A főmenüben rákattintok a jelenetek menüre akkor azt szeretném, hogy ne csak átváltson egyik menü kép a másikra, hanem pl.: Megnyomom a jelenetek menü ikonját és ekkor a menü elhomályosodik vagy szétfolyik vagy darabjaira törék... s majd esztkövetően feluszik a jelenetek menü. Nos szerintem ez jó pofa, persze csak akkor érdemes így trüközni, ha tényleg van funciója, azaz ne legyün öncélú "amatőr videóvarázs 2000"

    Sikerült rájönnöm, hogyan lehet ezt megoldani, ha valakit érdekel:

    Kijelöljük az Encore-ban menüt amelyikkel ezt szeretnénk, majd a fenti legördülö menübe megkeressük "menu" ikont majd az "After effects composition" - ra kattintunk, ekkor behívja az After effectsbe a menü psd fájlunkat rétegekkel együtt. MJegcsináljuk a kívánt Kompoziciónkat, majd le rendereljük ekkor létre hoz egy avi fájlt.

    Ekkor jött az amit nem értettem, hogy most az Encore-ban mit kezdjek az avi-mal.

    A megoldás, szerintem: Kijelöltem a menüt ott pedig a jelenetk menüt és ahoz likeltem azt az avi-t amit after-el készíteettem és ennek az avi-nak meg beálítottam, hogy amikor ez az 5mp-es avi lemegy akkor jelenjen meg a jelenetek menü.

    Tehát ez eddig úgy nézz ki, hogy a főmenüben kiválasztom a jelenetek menü pontot akkor a főmenüm elhomályosodik, s ezzel párhuzamosan leúszik feketébe. Majd megjelenik a jelenetek menü.

    De ha ez így nem jó, azaz nekem nem tetszett az, hogy leúszik a főmenü és utána jelenetek menü csak beesik, akkor azt tettem hogy ugyanezzel a teknikával behívtam a jelenetk menüt az afterbe és azzal meg azt csináltam, hogy felúszik feketéből+a feliratok (layerek) egyesével jobbról fentről becsúsznak. Majd ezt is le rendereltem és ugy linkeltem össze őket, hogy:

    Főmenü.psd-főmenü leúszik.avi-jelenetek menü felúszik.avi-jelenetek menü.psd

    De ha valaki máshogy gondolja írja le nekem is.

    Üdv
  • matta
    #211
    Valaki tudna a menü készítésben segíteni?
    Van 3 video fájlom nem kellene szerkeszteni sem, csak egy menüt szeretnék hozzá úgy hogy nem keljen konvertálni, csak kijelülni melyik videót szeretném betenni a menübeés megcsinálja a menüt.

    Milyen progival léehetséges ez?
  • drob
    #210
    az encore dvd készítő, az after pedig effektező progi, miért kellene hogy működjön együtt? (a premiere és az after megy együtt)
  • Astronomer
    #209
    Legjobb tudomásom szerint sehogy. Ha mégis , akkor xarul :(
  • balinet
    #208
    Valaki nem tudja, hogy hogyan működik eggyüt az Encore az After effects-el.
    Odáig eljutottam, hogy át tudtam küldeni az Afterbe, de onnan vissza úgy nem tudom, hogy a layerek megmaradjanak.

    Valaki??????????
  • balinet
    #207
    Valaki nem tud segíteni abban,hogy amikor az egyik menüből a másikba megyek, akkor ne csak átváltson, hanem mondjuk átússzon.

    Tud ilyet az Encore????????????

    Előre is köszi!!
  • balinet
    #206
    Köszi a segítséget.

    Arra jöttem rá nehezen, hogy egy vonalat kell húzni, és úgy linkelem össze.
    Én mindenféleképen lenyitni akartam.

  • Gladiator
    #205
    videót úgy hogy, rányomsz arra az eblakra amiben a menü van. akkor a propertiesben feljön a menü tulajdonságai, és ott van oylan, hogy video meg sound, vagy vmi ilyesmi. ott kell kiválasztani, hogy mi menjen.
    utána renderelni kell, hogy meg tudd nézni milyen lett.

    afterre nem tok válaszolni.
  • balinet
    #204
    Van valaki még ezen a fórumon !
  • balinet
    #203
    Sziasztok !

    Már régóta kerestem egy normális DVD készítő szoftvert. Próbálkoztam a Sonic Reel DVD-vel, Ulead Movie Fac. 4.0-val...

    A napokban raktam fel a Encore DVD 1.5 verzióját, sajna csak ez ment fel, mert AMD procim van. Végre ez egy normálisabb program.

    Már pár dologra rájöttem magam, de van ami nem megy. Ebben kérném a segítségeteket.

    Hogyan lehet mozgó videót a menübe rakni, illetve zenét????????????????

    A másik ami nagyon érdekelne, olvastam hogy elég jól együtmüködik az After Effectsel és érdekelne, hogy ez mit jelent, mert nem találtam hivatkozást az Encore-ban. Esetleg lehet olyat, hogy a menüben lévő feliratokat meganimálja az ember After Eff.-el??????????????????????

    Előre is kössz!!!!!!!!!
  • Gladiator
    #202
    húúú.... adobe.com kiválasztod melyik program kell, majd system requirements.
  • káku
    #201
    Elfelejtettem odaírni, hogy a 2.0.s hoz kellene!
    Köszi
  • káku
    #200
    Hello!
    Rendszerkövetelményt hol találok a programhoz?
    Köszi
  • szeki13
    #199
    sziasztok.olyan kérdésem lenne hogy tudnátok e olyan progit mondani amivel az újabb DVD filmeket is fel lehet grabbelni vagy lehet másolni.ha tudtok légyszi írjátok meg a prgi nevét.segítségeteket előre is köszi
  • Gladiator
    #198
    megódottam.
  • Gladiator
    #197
    "Device Error - Sense Code(3 57 00) - Unable To Recover Table-Of-Contents - Read (OS Error 21880)"

    őőő... akor most mi is a baja? kódolta a videót, meg a hangot, aztán utáa írtaki ki íráskor.
  • akyyy
    #196
    nah a diavetítést megleltem, de olyan is jó lenne amikor a távirányítóval irányítjuk, hogy jöhet a köv. kép
  • akyyy
    #195
    nem baj, sikerült most már megvan minden:)

    már csak anagokat kell várni és csinálni egy faca kis dvd-t persze addiga ameglévőkkel próbálkozok, hogyis fog kinézni.

    Gallériát sztetek hogy lehet csinálni? egyes filmenék ezt diavettítéseknke hívják, lehet időre és manuálisan is nézni aképeket.
  • Gladiator
    #194
    ja, hülye vagyok, fent van, mind1:

    windownál beállítod, hogy mutassa a properties ablakot. a project fileok között kiválasztod a menü fileját, ekkor annak a "tulajdonságai" kell, hogy megjelenjenek a properties ablakba. ott van rész, hogy videó, és ott kiválasztod.
    ahoz, hogy previewnál lássad a mozgó hátteret a fileban rá kell nyomni a render motion menust.
    nem hiszem ,hogy érthető volt, de rmélem.
  • Gladiator
    #193
    na, ehez fel kéne tennem ,hogy pontosan tudjam mondani, pill
  • akyyy
    #192
    akkor animációs háttérképet hogy is lehet csinálni?:)
  • Gladiator
    #191
    de ezzel most nem segítettél senkinek sem. amúgy nem tom mért kell így felhúzni magad, egáltalán nem komoylan mondtam, nem gondoltam, hogy ilyen mély érzelmeket fog kiváltani belőled. bár lehet bennem van a hiba. mostanában mindenki bedurcizik rám tök ártatlan "beszóálások" miatt...
  • drob
    #190
    kár hogy az általad keménykedésnek minősített hozzászólásomhoz hasonlókkal tudtam segíteni pl Neked is ...
    mind1, témát lezártam
    #187
  • akyyy
    #189
    msn címetv és segíts!!!!!!!!!:D
  • Gladiator
    #188
    ha megsértődsz ha nem, számomra akkor is keménykedésnek minősült.
  • drob
    #187
    "jóóó... msot itt frenkizel"
    oké, oldjátok meg a problémáitokat egyedül, nem kötelező válaszolnom majd a kérdésekre ...
    amúgy meg "frenkizik" a ...
  • Gladiator
    #186
    jóóó... msot itt frenkizel, most már én is megcsinálom 15 perc alatt, de én úgy kezdtem el, hogy még használható tutorjaim se voltak. mindegyik ilyen haladó volt, azt, hogy egyáltalán hogy kell elkezdeni nem is tudtam.
  • drob
    #185
    eddigi legkomolyabb dvd-m:
    2 oldalas menü, oldalanként 6-6 mozgó menüpontokkal
    mindegyik oldal alatt más mozgó háttér
    oldalanként külön zene kb 2 percesek
    kb 15 perc alatt összepakolva :)
  • Gladiator
    #184
    na, a háttérben menjen egy kis videószerűséggel én hónapokat (!) baszakottam ,mire kiderült, hogy kb. két kattintás. de dühös voltam...
  • drob
    #183

    pedig nem bonyi a progri
  • zakika
    #182
    szerintem sokat akasz. en egyetlen egy DVDt csinaltam vele, de megizasztot rendesen meg allomenunel is
  • akyyy
    #181
    valaki el tudná mondai nagoyn részletesen, egy kezdőnek, hogyan lehet olyatokat csinálni a progiban, hogy 1.
    jelenetválasztós menüt, ahol több gomb közül lehet választani, és ha rámegyek egy gomra, egy pici animáció mutasson belőle részleteket (akár ugyis jó, ha mindvégig az összes mozog)

    2. a háttérben menjen valami ksi videó szerűség, de ne egy teljes videó, hanem félig kitakarva....

    mint alegtöbb filmes menüknél szokott lenni :)
  • Sonajk @:o)
    #180
    ne aggódj
    vagyunk így többen is
    pl. én sem
    (remélem nem voltam túl zavaros)
  • Gladiator
    #179
  • streetracer
    #178
    "Feledtébb szimpatikus,Úriember" by Üvegtigris 2
  • streetracer
    #177
    én viszont neked
  • Gladiator
    #176
    nem neked mondtam