122
történt veletek már ilyen?
  • The Garrett
    #81
    Tényleg köszi mindenkinek a rengeteg jótanácsot.
    Lehet jönni tékelni, offolni a topikot, innentől már boldogulok ;) azthiszem.
  • Dzsini
    #80
    jókis segítség tud lenni ideges időszakokban, pihentet, kipucol, segít önmagadban rendezni a dolgokat...
    nekem meg sok másra is jó volt, de az már egy.szoc.prob.
  • The Garrett
    #79
    Utánnaolvasok neten, de egyelőre nem sok csodát várok tőle, inkább érdekesség. ;)
  • The Garrett
    #78
    nemhiszem hogy bárki is lett volna még ott rajtam kívül. Vagy ha igen, akkor röhögött volna 1 jót. De mondom 1x nem láttam még ott embert magamon kívül, pedig minden héten 1x-2x eljárok arra.
  • Dzsini
    #77
    a buddhizmus "alapú" meditációs eljárásokkal rosszul nem járhatsz, azok tiszta, rendes dolgok. mellesleg úgy igazán a többivel sem, itt nagyon azon múlik a dolog, hogy neked melyik stílus az, ami könnyen működik... én anno úgy kezdtem neki, hogy rengeteg linket meg ilyen "how to meditate" stílusú dolgot elolvasgattam, és elkezdtem próbálgatni, hogy melyik eljárás működik jól... aztán találtam olyat ami ment, csak nehézkesen, meg olyat ami nagyon könnyen, meg olyat ami abszolut nem... türelmesnek kell lenni, az nagyon fontos.
    ... és ha jól rémlik van meditációs topic itt az általánosban is, ott vannak tanácsok leirogatva. 1-2 hónapja pörgött talán
    könyvet venni meg - hát, szerintem 90%ot megtalálsz itt online is, és csak ha tudod már, hogy melyik "irány" az, ami neked való, akkor érdemes az olyan könyve(ke)t megvenni.
  • FREAK
    #76
    mi van, ha tényleg nézett valaki? ha elég sokáig nézed egy idegen hátát, megfordul és rádnéz (az esetek többségében, saját tapasztalat), vagyis lehet, hogy ez érzékelhető valamilyen síkon
  • The Garrett
    #75
    http://www.mimi.hu/vallas/meditalas.html az ilyen google-s linkek "megbízhatóak" vagy csak ilyen veddmegakönyvetmerjódrága?
  • The Garrett
    #74
    értem kössz. Ennek a meditálás dolognak mostmár tényleg utánnaolvasok. elkezdett érdekelni :))
  • Dzsini
    #73
    bizonyos szintig igen - de nem tudsz "parancsra" elaludni, vagy felébredni (najó, ezt igen, de nem megyünk bele), nem tudod a vegetatív dolgaidat irányítani - az álom pedig, mint pihenés közbeni élményfeldolgozó rendszer (nagyrészt), félig-meddig vegetatív dolog. kiváltható meditáció útján, megfelelő hullámok közlésével az agyban, meg sok egyebek által - ezért írtam, hogy álmodoztál vagy egy meditatív-jellegű állapotba kerültél, és ott pedig már elég sok nem-aktív dolog beindul a szervezetben. ha esetleg szoktál meditálni, vagy majd megtanulsz, akkor látod te is, hogy rengeteg olyan dolog megy folyamatosan az agyban, amit nem te irányítasz. (ettől függetlenül az "úgy gondolta, hogy lepihen" dolog picit túlzás volt, tényleg)
  • The Garrett
    #72
    bevallom őszintén igen kocadrogos :D vagyok utoljára kb érettségi előttkörül éltem bármi ilyesmivel.
    mint írtam lejjebb megelégszem az alkohollal ;)
  • oneal1
    #71
    szval ez a futás dolog elég gyilkos
    nem szabad futni
  • oneal1
    #70
    nekem is volt ilyen egy kukoricásban:((
    uyg volt hogy...
    még pici voltma oylan kb 10 éves és néztük a kukorica gyermekeit!
    nakon egyik havermmal horgásztunk a tavon és ő előbb el ment...
    és egy kukoricatáblán keresztül tudtam menni hozzájuk!!!
    nah gondolhatod hogy mi volt:((
    futottam de annyira hogy amikor kiértem majdnem megdöglöttem!!
  • The Garrett
    #69
    " az agyad meg úgy gondolta, hogy akkor lepihen "
    ilyet tud tenni az engedélyem nélkül? Mármint én irányítom magam nem?
  • Takezó
    #68
    füvezel? nem viccből kérdem, nekem is volt hasonló... az eset előtt egy hónapja nem szívtam, aztán aznap szagoltam egy kicsit füvet és az történt. Nem biztos, hogy a kettő összekapcsolódik, de lehet..
  • The Garrett
    #67
    hát nemtudom ki mit tett volna utánna hasonló esetben, én futottam mint az állat.
  • oneal1
    #66
    az nem lehet hoyg csak simán beparáztál???
    mer modntad hogy futottál el onna utána!
  • Dzsini
    #65
    a leállás lehetett 1-2 tizedmásodperc, és utána az "ébredés-sokk" volt az a plusz 10, amitől annyira megijedtél.
  • FREAK
    #64
    vagy TÖBBET, úgy látszik ez MÉG NEM ELÉG!!! :D
  • Dzsini
    #63
    #60 a miértre pedig jó válasz, hogy egy meditatív jellegű állapotba kerültél - álmodoztál, csak most a szó teljes értelmében :) nyugodt, békés környék, te is békében érezted magad, az agyad meg úgy gondolta, hogy akkor lepihen :D
  • The Garrett
    #62
    nem, az egész csak pár mp volt... "csak" vagy 20-30mp. Végig eszméletemnél voltam.
  • Dzsini
    #61
    elalváskor a kisagy leblokkolja a testet az agyban zajló dolgok alól, hogy az álombéli cselekvések ne hassanak ki a testre - természetesen ez a blokk nem teljes és nem tökéletes, ebből adódik a fogcsikorgatástól kezdve az alvajáráson át a (néha értelmes) beszédig minden, és ezért van az, hogy van, amikor ébredéskor egy rossz álom után minden izmod fáj, mert meg voltak feszítve - lehet, egy ilyen kósza feszítés görcsölte be az ujjad (meg így belegondolva nagyon rövid lehetett a "blokk", hiszen nem írtad, hogy összeestél volna)
  • The Garrett
    #60
    "kikapcsol" hirtelen pár másodperce, egy sokkal földhözragadtabb magyarázat." => még akkoris ha tulajdonképpen csak a jelenséget magyarázza, nem a miértjét.
  • oneal1
    #59
    de!
    leeht ohgy mindenki az:D
  • The Garrett
    #58
    DE ahogy igy vegignezek a topikon ezekszerin ez nem ilyen "egyedi" eset, mert itt Sg-n is 8 emberbol 5 el elofordult. Ez picit "megnyugtat" tehát beteg semmiképp nemvagyok.
  • The Garrett
    #57
    de a mutatóujjam még mindig fáj 1 kicsit.
  • The Garrett
    #56
    na az volt még 1 érdekes. Amint engedelmeskedett a lábam sarkonfordultam és futottam az erdő széléig, ahol van 1 buszmegálló megálltam és benyomtam a fejem ilyen nyomós kút alá. Utánna gyalog haza.
  • Pyx #55
    Pár éve tapasztaltam hasonlot, kivülröl 2-3 méterröl láttam magamat a többiekkel sétálva éjszaka. Nem volt félelmetes, csak furcsa. Pár pillanat mulva hirtelen megint "saját magamban" találtam magam, még mindig emlékszem rá, pedig nem ma volt...

    Utána rögtön elmult? hogy mentél haza?
  • The Garrett
    #54
    vagy megérztem 1 földrengést, ami legalább 5 éve nem volt felénk.
  • The Garrett
    #53
    Olyan nincs. PL amit dzsini írt a 48/2 ben azt el tudnom fogadni. Valahogy ez a szellemvilág meg megérzések távol állnak tőlem.
    Az ohgy az agy eljuthat olyan állapotba, amikor "kikapcsol" hirtelen pár másodperce, egy sokkal földhözragadtabb magyarázat. és szimpatikusabb is, minthogy átment rajtam valami szellem és leblokkoltam .
  • Dzsini
    #52
    álmok és álmodás terén otthon vagyok :) de azért az önvizsgálat amit terveztél nagyon nem rossz ötlet, de most már van egy elég megnyugtató magyarázat is, amit kipróbálhatsz, hogy illeszkedik-e rá.
  • The Garrett
    #51
    v.38: Ez azthiszem elfogadható magyarázat. :)
    Lehet utánnaolvasok
  • oneal1
    #50
    jaja álom változik mindgi!!
    votl hogy tök jót álmodtam egys gyezr csak még álom közben valami fos zenét hallgattam de netmom miért!!
    erre felébredtem és anyám azta fost hallgatta hangosan amit vlaszeg meghallottam:D
  • Bandew
    #49
    Hát biológiai magyarázatot pedig nem fog kapni. :-D
  • Dzsini
    #48
    39: nem, azt nem mondtam, hogy nincs - de Garrett felvetette, hogy biológiai magyarázat kellene neki, ami jelenleg nincs - szóval bárhogy is hiszel az ilyesmikben (ahogy én is) - a topicban most kár gondolkodni rajta.

    38: álomban többször előfordul a harmadik személyes / külső nézet, és az, hogy egy álomképet láttál meg egy hirtelen felébredés közben, és álom-állapotba kb 2-3 tizedmásodperc alatt tud váltani az agy, és vissza is - ezt kimérték, tesztelték, nagyon jól mérhető az agy különféle állapota.
  • traXion
    #47
    direkt azért írtam
  • oneal1
    #46
    vagy ma este:)
  • oneal1
    #45
    holnap nézz el arra felé!
  • The Garrett
    #44
    dirket ezért írtam az utolsó mondatot #1
  • The Garrett
    #43
    Ez viszont már 1 másik kérdés. Teljesen más ;)
    Attól hogy valamit nem tudunk megmagyarázni, nem értjük mi az még létezhet.. ÉS ez lehet kézzel fogható dolog, ugyanugy mint valami megfoghatatlan "jelenség", vagy akár a legegyszerűbb érzelmek.
  • traXion
    #42
    Csernus