2422
  • LittleBiG
    #1422
    Hoppá! Nem tudsz odamenni taposni, mert alattad vannak és távol, te pedig egy kerítéssel vagy elválasztva tőlük. Ha nem lenne kerítés és leugranál, akkor meg nem lehetne visszamászni!
  • nutiform
    #1421
    Nekem is ez a gond,meg én is megcsináltam párszor,de én sem tudom még használni az E-t.
  • IMYke2.0.0.0
    #1420
    Elkábítás és taposás.

    Mondjuk, én ezzel nem próbálkoztam, mert nem szálltam ki a gépből :))
    Majd egy 3. végigjátszáskor megteszem

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • LittleBiG
    #1419
    Segítsetek! A Riddickben történt egy dolog velem, ami azóta sem hagy nyugodni. Amikor a Riot Guard-ban aprítottam a népet, egyik helyen kiszálltam a gépből, és bementem egy ajtón. Az ajtó sötétben volt és csak a spéciskubival (gyk. eyeshine) láttam meg. Ott éppen kivégzés zajlott, két őrt és két falhoz állított rabot láttam egy arénában, én pedig fölöttük álltam egy rácsos folyosón. Körülbelül 10 másodperces várakozás a kivégzés megtörtént. Gondoltam egyet: meg fogom menteni a két rabot a kivégzéstől és letesztelem, mennyire van felkészülve a játék előre nem várt eseményekre. A gond az volt, hogy csak kábítópisztolyom volt és mindig újra felkeltek az őrök, és befejezték a kivégzést. A raboknak nem volt annyi eszük, hogy elmeneküljenek. Ha pedig a Riot Guard-dal mentem be az aréna folyosójára, a kivégzés azonnal megtörtént, mielőtt én lőhettem volna. A megoldás szemtelenül egyszerű, de jólesik rájönni, úgyhogy most arra nem térek ki. A lényeg, hogy a két őrt megöltem, a rabok pedig szépen nyugodtan elsétáltak. Hová mentek? Mi lett velük? Ez azóta is foglalkoztat.
  • nutiform
    #1418
    Ez mit jelent?
  • tibor16
    #1417
    np :)
  • IMYke2.0.0.0
    #1416
    Hát az tényleg az, mert sajna sok hibalehetőséget rejt. Lásd lejjebb.

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • LittleBiG
    #1415
    Nekem a Myth féle rippelt verzió van, amit egyszer, ha jól emlékszem, gánynak neveztél

    LittleBiG: from meló too.
  • IMYke2.0.0.0
    #1414
    Nekem elsőre megjelent. DVD-verzióm van.

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • LittleBiG
    #1413
    A kapszulánál tényleg nem ilyen egyszerű a megoldás, hogy leguggolok és E gombot nyomok. Én már mindent megpróbáltam (még valami belefekvésfélét is produkáltam), de nem ment. Több mint fél órát keringtem, bolyongtam, és persze számtalanszor újra felkeltem, mire egyszer megjelent az E betű használatának lehetősége. Szerintem ez rippelési vagy programhiba, hiszen a fúrót is csak úgy tudtam beindítani, hogy újra lejátszottam a pályát (a tanácsotok szerint). Ott sem jelent meg E betű.
  • Ren
    #1412
    Ize, ez a resz nem egeszen errol szol: a lenyeg az, hogy ebben a koporsoszerusegben tarolnak lefagyasztva, de naponta ket percre kiengednek (szerintem eleg vicces, hogy a terem 4 negyede mas kornyezetnek felel meg -> kulonbozo hangokat lehet hallani, ugymint erdo, tenger, stb) A ket perc lejarta utan automatikusan ujra elkabitanak, semmi koze hozza, hogy elhagyod a dobozt vagy sem.

    Egyebkent a Commentary modban, beszelnek rola, hogy elvileg nem lenne szabad masik rabbal talalkoznod, de mos eppen tul van terhelve a tripl max reszleg, leven hogy a double max-ot elozonlottek az idegen lenyek es az ottani foglyokat ide hoztak.
  • IMYke2.0.0.0
    #1411
    Régen olvastam ilyen összeszedett, indokolt hozzászólást!
    Én mindkettőt végigjátszottam, s szívemből szóltál.
    Külföldi fórumokat is olvasok néha és - ez nem meglepő - a Riddick ott is tarol.

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • LittleBiG
    #1410
    Sziasztok! Játszottam a Half Life 2-vel, és óhatatlanul is elkezdtem összehasonlítani a Riddick-kel. Kezdem a jóval: szép a grafika a Half Life-ban. (Bár a Riddickben is az, de kevés a külső helyszín, a Half Life jobbnak hat.) De ennyi az előnye, és semmi több.
    Sorolom:
    - Egy kézzel és pisztollyal ellátott anyagtalan pontként "csúszom" a Half Life 2 világában, a legnevetségesebb az, amikor a létrán "felcsúszok". Nincs a valós mozgást utánzó kameramozgás, ez okozza a csúszásélményt. A Riddick külső nézetre vált néha, valamint belső nézet esetén is folyamatos árnyékkal próbálja elhitetni, hogy a helyszínen vagyok.
    - A tárgyakat telepatikus energiával mozgatom, nem kézzel. Kollégám amikor meglátta, hogyan vettem "kézbe" egy ládát, röhögőgörcsöt kapott.
    - A zseblámpa már majdnem jó, de elég elnagyolt. Egy fix fénykört rajzol a falra, akkor is, ha közelebb mégy a falhoz. A Riddickben legalább tökéletesen lemodellezték a fénykör beszűkülését!
    - Szintén nevetségesek a karakteranimációk. Ha elvégezték az MI által rájuk rótt feladatokat, maximum sűrűn pislognak, de ezen kívül semmit sem csinálnak. A Riddick szereplőit élvezet volt nézni: cigiztek, a néger felüléseket csinált, és mindezt tökéletes motion capture jellemezte! A Half Life 2 szereplője viszont képes a lába megmozdítása nélkül 180 fokban megfordulni! Ezt csináljátok utána!
    - A Half Life 2-ben sok kis Riddick ellen kell küzdeni, ugyanis tökéletesen látnak a sötétben is. Elbújni egy idő útán már nem is próbáltam... A sötétség csak egy effekt a játékban.
    - Egészségügyi csomagok tekintetében idézek a Riddick alkotóitól a Directors Cut-ból. "Szerettünk volna valami izgalmasabbat kitalálni az egészség visszaszerzésére, mint a sarokban fekvő fehér doboz piros kereszttel." Jé, a Half-Life 2-ben pont ilyen kis dobozok vannak, csak kicsit részletesebben vannak megrajzolva.

    Összegezve: a Riddick egy jól átgondolt FPS, ahol a készítők megpróbáltak újat nyújtani, elszakadni a sablonoktól. A Half-Life 2 pedig a régi tipusú FPS-ek grafikailag és környezetileg (víz, gravitáció) gyönyörűen felturbózott változata. A Riddick végigjátszása élmény, a Half Life 2-é feladat.
  • nutiform
    #1409
    Akkor sorrendben válaszolok neked,hogy én is lezárhassam:
    Szerintem elég pontosan jelöltem meg ,mert nem hiszem hogy az a rész mégegyszer szerepel a játékban.Igaz még nem is játszottam végig.
    -Azért mert azt írtam,hogy cseszd meg,attól még nem voltam ideges.A b..meg-et is gyakran használom,bármiféle idegeskedés nélkül.
    -"Ha valakinek valami baja van, és nem tudok segíteni,akkor nem válaszolok rá csak azért,hogy egyel több hozzászólásom legyen...
    Ez nem rád vonatkozott."-ezt meg neked írtam.


  • tibor16
    #1408
    -számtalan azoknak a sora kik beírnak, de nem jelölik pontosan, hogy hol a probléma - köztük te is
    -tán nem kellene egyből az ideg,. ha nem a megfelelő választ kapod elsőre
    -a tököm tele van azokkal, akiknek segíteni próbál az ember, és még vagdalkoznak is
    -visszanézhetsz, hányx szóltam feleslegesen
    -a továbbiakban sem fogom tenni, úgyhogy a témát a magam részéről lezártam
  • nutiform
    #1407
    Megpróbálom mégegyszer,mert magamtól is ezzel próbálkoztam,de nem ment.
  • IMYke2.0.0.0
    #1406
    Odamész, lenézel és megnyomod a guggolás gombod, majd a használ gombodat (alapértelmezett: E) és akkor beszállsz és jön az anim.

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • nutiform
    #1405
    LÁttam elolvastam,de ha odamegyek a csávó kapszulájához nem tudok mit csinálni vele.Nem indul el az animáció.Ezért nem tudom,hogy mi a lekvár van.Ha a kapszulához megyek,nem tudok vele mit csinálni.Na mindegy,legfeljebb szerzek egy mentés az utánalévő részről.Azért köszi!
  • IMYke2.0.0.0
    #1404
    Remélem, nem rám gondoltál...
    Nem vagyok hozzászólás-vadász. Azért írtam amit írtam, mert sokan észre sem veszik, hogy a jobb felső sarokban ott villog a Súgó felirat, és azt sem, hogy a J megnyomásával automatikusan áttekinthető a feladatok sora.
    Amúgy a Feladatoknál - ennél a résznél - pontosan le van írva, hogy mit kell tenned, csak azt gondoltam, jobb, ha magad jössz rá. De ha nem, hát nem:

    A fehér dühöngőben mindaddig szenvedni fogsz, míg nem érkezik egy újabb páciens és annak kapszulája.
    Amennyiben mozogni kezdesz (értsd: kilépsz a saját kapszuládból) a rendszer ideggázzal elkábít, tehát gyorsnak kell lenned.
    A páciens megérkezik jobbról.
    Te menj a bal oldali kapszulához és feküdj bele (ránéz, E gomb megnyom) és ha jól tetted a dolgod, akkor jön egy animáció.


    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • nutiform
    #1403
    Ha valakinek valami baja van, és nem tudok segíteni,akkor nem válaszolok rá csak azért,hogy egyel több hozzászólásom legyen...
    Ez nem rád vonatkozott.
  • IMYke2.0.0.0
    #1402
    "csezd meg"? Legalább helyesen tudnád írni...

    Amúgy, a Játékban valóban le van írva, hogy mit kell tenned!

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • tibor16
    #1401
    hó..hó, hőőőő, - drága barátom, -vegyél vissza... asszem eltévesztettél vmit... ez nem az a hely amire gondolsz..
  • nutiform
    #1400
    Ha abból rájöttem volna akkor nem írtam volna ide csezd meg!
  • tibor16
    #1399
    aham, bocsi, ott még nem tartok :), -ez a vége felé lehet, én meg most találkoztam a gázpalackos mech-el.
  • IMYke2.0.0.0
    #1398
    Segítek: Súgó.

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • IMYke2.0.0.0
    #1397
    Olvasd már a Játék instrukciót is!!!

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • nutiform
    #1396
    Miután felmész a repülőre és elkapnak,amikor meglő a másik pajti.Egy fehér szobában ébredsz és 2 óráig vagy csak ébren.Nem hiszem,hogy túl sok ilyen rész van a játékban...
  • tibor16
    #1395
    ez hol van? -az elején? -végén? -1 párszor elkapnak, úgyhogy közelebbit...
  • mike369
    #1394
    [b]Bocsi a bannerhiány miatt!
    A banner az én uw-s oldalamon van, az uw-n viszont épp szervercsere van...
    Amint ez lemegy (remélem órák kérdése) visszaáll a banner!!!
  • nutiform
    #1393
    Ott mi a rákot kell csinálni,amikor elkapnak és abba a fehér szobában vagyok (kötelező 2 órás testgyakorlat).Hogy tudok onnan lekoccolni?
  • reaper4
    #1392
    nem ez volt a mondandóm lényege
  • MerlinW
    #1391
    J billentyű az inv, de boltok nincsenek benne, ez nem a tesco3D :D
  • tigeroo
    #1390
    Egyébként van inventorid?? mármint olvastam hogy vannak benne boltok, stb..:)
  • Dimitri
    #1389
    Köszi a segítséget !!
    bocs hogy nem olvastam vissza
  • MerlinW
    #1388
    és csinálj 6-7giga üres helyet hozzá a vinyodon:D
  • tibor16
    #1387
    de már én is leírtam vagy 5x, tán vissza kéne olvasni
  • tibor16
    #1386
    van a telepítet játékban egy *.bat dosos file, ha elindítod, csak akkor fogja kicsomagolni magát... addig nincs a leírt dll
  • MerlinW
    #1385
    mindenkit csinálj ki, akkor kinyilik az ajtó.

    a nehéztüzérséget minigunnal tudod kiiktatni. sha már nálad van, a többit is
  • Dimitri
    #1384
    Tehát ezt a hibaüzenetet írja ki :
    "az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert MCCDyn.dll nem található. Az alkalmazás ujratelepítése megoldhatja a problémát"
    ??
  • isotec
    #1383
    Lenne még valami. Eljutottam a űrkikötőbe de nem tudok beszállni az űrhajóba. Ez miért van?