2214
  • Breki33
    #2014
    na ha fapados járatokat nézünk Athénba az általában Bécsből indul

    A Malév oldalán pedig pl május végéig foglalhatók kedvezményesen athéni és szaloniki repülőjegyek 23e Ft-ért.

    máris jóval több így és akkor még nem is beszéltünk ezekről

    "Leszállási illeték, felszállási illeték, biztonsági adó, állategészségügyi adó, üzemanyagfelár, stb. stb. Becsapósak azok a hirdetések, ahol azt látod, repülőjegy New Yorkba 15.000.- Mert valóban lehet ennyiért repülőjegyet kapni oda-vissza útra, csak épp ez az ár nem tartalmazza a reptéri illetékeket. (Ami pl, erre az útra 79.000) Tehát manapság a reptéri illeték sokszor ugyanannyi, vagy akár több, mint maga a jegy. Tudni kell, hogy ha olyan jegyet veszel , ami nem visszatéríthető, és aztán mégis meghiusul az utazás, a reptéri illetékek visszatérithetőek. (feltéve, ha az indulási dátum előtt visszamondod a jegyed. )"

    És akkor ugye még ott a tranzitköltség adott országon belül ez pl ez esetben Athén-Tolo, vagy Athén -Hydra ez se olcsó.

    Két éve néztem úgy hogy repülővel Athén aztán onnan szárnyashajóval egy óra Hydra, de így nagyon drága.

    Arról nem is beszélve, hogy repülőjegyet jó előre kell foglalni ha olcsóbban akarsz menni, maga az utazás pedig last minute tehát akár két nappal előtte derül ki, hogy mehetsz.

    Szval menj repülővel én is mentem már azzal, de ne akard megmagyarázni nekem, hogy ugyanannyiból kijön így egy utazás+last minute út.
  • JürgenKlinsmann
    #2013
    Ejnye hinnye. 30 ezer oda-vissza a buszjegy egy dolog, de a repjegy sem sokkal drágább ha diszkont társasággal mész. Döntse el mindenki, hogy 30 ezer busszal, vagy 40 ezer repülővel... megér-e neki egy nyaralás alatt +10 ezer forintot, hogy ne rohadjon le a töke amíg odaér.

    Voltam már én is ilyen országok közötti busz úton, de ha nekem 3-4 óránál tovább kell ücsörögnöm egy buszon akkor megőrülök és kitépem az összes hajam. A hajbeültetés meg többe kerül, mint +10-20% a jegyárban. A vonatot kicsit jobban kultiválom, de ha két országnál messzebb távra megyek akkor inkább a repülő.

    Gondolj bele:
    Jegyár diszkont (fapados) társasággal kb 6-15 ezer Ft szinte bármilyen európai nagyvárosba illetékkel együtt, plusz a poggyász feladás költségei és ott tartasz, hogy nem sokkal több mint a busz, de akkor nem 20-24 órát rohadsz egy buszon, hanem ott vagy kb 2 óra alatt.

    Az evés mindegy, európán belül nem olyan hosszúak a repülőutak, hogy ne lehessen kibírni. Persze aki szereti a buszról nézni az elsuhanó tájat és neki ez örömet okoz, akkor utazzon azzal. Nekem a repülés élménye is épp annyira fontos (főleg mivel repülésmániás vagyok, itthon is többnyire repszimulátorokkal játszom), szóval nekem megéri azt a pár ezres felárat a repülőjegy.
  • Breki33
    #2012
    This country is a paradise for tourists who are interested in Art, culture and literature. Far away from the beach bum, an amazing country for the lover of the classics.

    located in southeastern Europe, bordered by Albania, Turkey, Bulgaria and the Former Yugoslav Republic of Macedonia
    It is constitutes the Balkan Peninsula, is surrounded by thousand of little islands, in which less than 200 are inhabited. this is a mountainous country, with a major pick at over 1,500m above sea level.

    This country one of the more ancient history countries in Europe. Antiquity dates back to 3000 BC when the powerful Cycladic, Minoan and Mycenaean civilisations flourished. Greece evolution of powerful city-states, especially Athens and Sparta, in the years 800 and 500 BC produced the classical age of Athens which was the most high point of the Grecian civilisation.
  • Breki33
    #2011
    erre a széntabletta nagyon jó megoldás

    kettőt kell bevenni utazás előtt és nincs gond akár 25 órás úton se
    Horvátország meg nem távolság oda egyértelmű busz, vagy kocsi

    30 ezer a buszköltség oda vissza ne mondja már senki, hogy a repülés illetékkel tranzittal egyéb járulékos költségekkel ehhez viszonyítva nem drága.

    És egy csomó kaland kimarad útközben
  • Smallsock
    #2010
    Én háromszor voltam ilyen hosszabb buszos úton, egyszer Dortmundba mentünk még a sulival (cserediák-kapcsolat), aztán Horvátországba társasutazás, előtte meg Németország-Anglia-Skócia-Franciaország körutazáson voltam. Szerintem nem is az evés része az idegesítő, azt tényleg meg lehet oldani, engem inkább az zavart, hogy egyáltalán nem tudtam aludni, (ami rányomja a bélyegét az első napokra), és hogy csak 3-4 óránként álltunk meg, és majd bepisiltem néhányszor. Sőt, a legrosszabb az volt, amikor ment a hasam, görcsölt a horvátországi hazaúton...:S, hiába van wc a buszon, mint tudjuk, szeretik kihangsúlyozni, hogy ne nagyon használjuk, csak ha muszáj......meg amúgy is, néz a fél busz, hogy Te most akkor elkérted a kulcsot...ááá soha többet, inkább repcsi, időben lefoglalva, úgy nem is drága
  • Breki33
    #2009
    ilyenkor már nem, bár görögországban azt mondják a múlt héten 20 fok volt és fürödtek a tengerben !
  • Breki33
    #2008
    a buszon simán lehet enni inni hűtőtáskából

    azt meg hogy repcsi olcsóbban jön ki nem tudom honnan veszed pont fordítva van
  • blazsa
    #2007
    Én tényleg imádok buszozni, de mióta Franciaországba mentem busszal síelni, azóta eldöntöttem , hogy hosszabb távra én soha többet busszal. Be voltunk zsúfolva és fent aludni a buszon, egész nap ott lenni és utazni szörnyű volt. Míg a repülőn, igaz, hogy ott is kevés a hely, de sokkal rövidebb idő alatt megteszed a nagy távolságokat. Repülőn etetnek itatnak, míg a buszon, meg ki kell várnod, hogy megálljatok valami benzinkútnál és ott esetleg tudsz valami kaját venni magadnak.
    Max akkor éri meg a busz , ha sok csomaggal kell mennie az embernek. Amúgy meg a repcsi olcsóbban jön ki.
  • a bajusz
    #2006
    És ilyenkor érdemes még olyan helyre utazni, ami repülő nélkül elérhető?
    Görögországban is csak olyan 10-15 fok van jelenleg, ha nem csalnak az adatok, amit találtam. Jó, hogy nem strandolni készül az ember feltétlenül, de azért én úgy vagyok vele, hogy ha elutaznék valahova, akkor azért ne kelljen már kabát - különben itt is lehetnék
    Meg mondjuk családdal, gyerekkel már nehezebb kibírni a buszt is...
  • Breki33
    #2005
    hát csak nézz vissza én mit kaptam azt hiszem csodálkozni fogsz

    én legutóbb szinte végig aludtam az odafele utat a hátsó üléseken fekve :P
    mondjuk több az mit 10 óra, de ki lehet bírni ezekért a helyekért megéri
  • kalaposkan
    #2004
    Igen, azok sem rosszak, csak én amiatt aggódom mindig, hogy mit kapok azért a valószínűtlenül kevés pénzért... Meg itt-ott olvasni is azért dolgokat, hogy pl. pont görögben nem a legtisztább meg legkulturáltabb helyekre esik a szállás stb., az utazási iroda csődökről már nem is beszélve... Persze aki olcsón akar kijönni, annak kell némi kockázatot vállalnia
    Nem is ezek tántorítanak el engem a buszos utaktól - gondolom ilyenre gondoltál, mert a teleportálósban még benne lennék -, hogy a hátsóm egyszerűen nem arra van tervezve, hogy annyi órán át egy helyben üljek, még egy kétórás autóút végén is nagyon tudok szenvedni, repülővel azért a legtöbb európai helyre ennyi idő alatt eljut az ember, de a buszos zötykölődést több tíz óráig, azt nem bírnám ki...

    De amúgy igazad van, tényleg jó ötlet azokra is figyelni, ha az ember bevállalja a kényelmetlenebb utazást az olcsóságért cserébe.
  • Breki33
    #2003
    igazából én nem repülős last-minute útra gondoltam
  • fogantyu
    #2002
    Szerintem ezek a last minute jegyek a fapados járatokra nem vonatkoznak. Ott inkább az a séma, hogy hónapokkal az indulás előtt nagyon olcsók a jegyek és szépen lassan kúsznak felfelé. Ezekben a becslésekben én nem hiszek. Így is nehezen tudja azt az embertömeget kiszolgálni Ferihegy mint ami most van, nem hogy még ennél többen utazzanak. Gyorsan el kéne készülnie ezeknek az újításoknak, mert szerintem is többen fognak repülni, mert nagyon lent vannak az árak. De amíg nem készül el a bővítés elég nehézkes lesz a közlekedés sajnos. Főleg még ha ilyen vulkánok, meg plusz biztonsági előírások bejátszanak. Teljes káosz és zűrzavar. Nagyon örültem , hogy végre van valami hosszútávú fejlesztési terve Ferihegynek. Több járatot is indítanak ami elég jót tesz a gazdaságnak.
  • Breki33
    #2001
    ez csak részben van így pl szeptemberben last minute-ban több mint két hetet lehet sokkal olcsóbban üdülni pl Görögországban nem is akármilyen helyeken.

    Szerintem annyiból még a repülőjegy se jön ki ez esetben.........

  • Nickyke88
    #2000
    Én szeretek télen valami meleg helyre utazni. Ilyenkor annyira hideg van, és zord az idő. Általában (persze, ha tehetjük), akkor elutazunk ilyenkor. Keresünk valami kedvezményes repülőjegyet, és elindulunk. Akárhova megyünk ilyenkor sehol sem drágák a szállodák, szóval nem kerül sokba ilyenkor üdülni menni. Főszezonban az ember otthagyja a gatyáját is egy-egy nyaralásra. Ilyenkor ez nem így megy. Általában az országot sem határozzuk meg. Legyen olcsó repjegy, és legyen meleg :) Mi is a bud.hu oldalon szoktunk tájékozódni. Jól működik, megbízható.
  • morleone
    #1999
    Nem tudom hogy a terhelés miatt van-e ez, hisz ha jól emlékszem 2007-ben volt egy becslés, miszerint 2011-re Ferihegy utasforgalma eléri a 10 millió utast/év. Aztán most meg örülnek hogyha 8,1-ről 8,22-re (épp az elébb olvastam el egy cikket azért tudom). Oké volt egy válság, ami miatt értelemszerűen nem utazgattak akkora hévvel mint azelőtt, de talán majd most mivel eléggé a padlón vannak a repjegyek árai, talán többen fognak.
    Amúgy pont ez miatt is, épülhetett az új SkyCourt terminál, hisz már most le van foglalva a kereskedelmi helységek 100%-a (üzletek, éttermek), hisz a reptér a légi közlekedésből már nem igen tudja eltartani magát - pont az olcsó repjegyek miatt - így muszáj "több lábon" állniuk, ezért kell a sok üzlet, meg étterem - aminek csináltak még helyett ezzel az új terminállal.
  • kalaposkan
    #1998
    Ja, ez szerintem nemrég lehet, mert én sem emlékszem rá, hogy korábban lett volna, bár néha nézegettem a reptér oldalán, hogy egy-egy gép mikor érkezik, mikor ismerősök érkeztek, de nem emlékszem ilyenre. Azért kell is ez, meg a fizikai bővülés is, hogy elbírja a reptér az egyre nagyobb terhelést.
  • Thaison
    #1997
    Arra lennék kíváncsi ha ti utaztok valahova télen akkor hova? Mi most tervezgetjük a téli utazásunkat. Decemberben vagy januárban szeretnénk utazni valami melegebb helyre de még nincs konkrét ötletünk. Van valami jó ötletetek, elérhető árban, vagy valami oldal ahol jó ajánlatokat lehet találni. Én most Ferihegy oldalán nézegetem hogy mik vannak, van pár elég korrekt ajánlat. Tunézia elég olcsó szokott lenni, az is felmerült már mint úti cél. Amúgy elég jól fejlődik Ferihegy, nem csak a reptérre gondolok hanem az oldalukra is, utazási irodák kedvezményes csomagjait is meg lehet találni ami nekem úgyszintén egy új dolog mert eddig nem láttam.
  • morleone
    #1996
    Szerintem:
    Az IATA - International Air Transport Association - egy szövetség aminek 230 légitársaság a tagja (köztük a Malév, de megnéztem 4 olasz légitársaság is a tagja). Mivel a barátodnak nagyon gyorsan kellett hazaérnie, gondolom ezen keresztül kerestek (230 légitársaság) a jegyeket. És mivel nem a légitársaságot kereste meg közvetlenül, hanem ezt a szövetséget, gondolom a szövetség is leszedett magának egy kis pénzt.
  • masika
    #1995
    Simán lehet, hogy ilyen drágán jön vissza. PL. ha már nagyon kevés hely van a gépen azoknak az áraik már hihetetlen magasak is lehetnek. Én mikor megveszek egy repjegyet több hónappal előtte, és az utazás előtti nap megnézem , hogy ha most venném meg mennyibe kerülne, mindig leesik az állam. Óriási a különbség! Stoppal lehet olcsóbban kijött volna :D
    Amúgy ilyen névvel ellátott légitársaságot én nem találtam a budapesti reptér honlapján. Bár lehet már nem létezik...
  • grizzly21
    #1994
    Ez volt a jegyen mint legitarsasag:
    http://www.iata.org

    De a jegy abszolut nem business class volt hanem sima economic. Letezik ilyen lehuzas igy is? 2 nappal elotte vette meg de akkor is, ennyibe nem kerulhet...
  • morleone
    #1993
    Valami összefüggésnek csak kellene lennie a távolság és a jegy ár között, hisz Budapest Palermo kb 1500 km, és amennyi pénzért ő hazajött már New Yorkba is el lehet jutni ami meg kb 7500 km.
    Jó mondjuk az is igaz, hogy simán többe kerül utazás előtt 2 nappal jegyet venni, mint jó előre.
  • JürgenKlinsmann
    #1992
    Lehet kicsit megkésett válasz, de szerintem ez nem volt túlszámlázás. Nem írtad melyik társasággal jöttek haza, de ha nem diszkont, hanem prémium társasággal repültek akkor ez kb reális ár. Ott van például az ötcsillagos Qatar Airlines vagy a Lufthasa amivel egy Budapest - New York út simán kerül ennyibe. Ráadásul a repülőjegyek árát csak kis mértékben befolyásolja a távolság. Repültem én már olcsóbban Skóciába átszállással, mint közvetlen járattal Prágába.

    Bár most nézem a Lufthansa Budapest - Palermo viszonylaton 50.000 Ft-ot számol fel (plusz ugye az egyéb illetékek). Meg kell nézni a társaság díjszabását.
  • RelakS
    #1991
    repülős utazáson a folyadékokkal mi a helyzet?
    Az, hogy a kézi poggyászban max 1 liter lehet, az is 100ml-es adagokban lezárva átlátszó, stb, az ok. De a nagy poggyászban lehet, vagy nem? Pl egy 250ml-es tusfürdő, nagyobb flaska kontaktlencse lötty, ilyesmi.
  • grizzly21
    #1990
    Nem igazan talaltam jobb topikot erre a kerdesre, hatha valaki itt is tud valaszolni:

    Egy ismerosom Olaszorszagban ragadt, mert a visszafele szolo repulojegyet rosszul vettek meg, mar hazajott vegul, de nagyon dragan, a kerdesem az hogy realis-e vagy atcsesztek? Palermobol akart hazajonni, az ottani repteren helyileg 2 tarsasag volt csak, az egyiknel nem volt hely 1 hetre eloremenoleg, a masiknak volt 2 nap mulvara, de 750 Euro-ba kerult! Vegul igy jott haza.

    En neztem wizzair-es repulojegyeket, kb 70 euroba kerultek, de Romabol indultak, tehat oda eloszor el kellett volna valahogy jutnia. Lehet az hogy ennyibe keruljon (750) egy repulojegy olaszorszagbol ? Ez usa-ba is nagyon sok oda/vissza nem hogy Olaszorszagba csak oda! Meg ugy is hogy 2 nappal utazas elott veszi meg.

    Lehetett volna mas opcioja? Ha neten vesz jegyet akkor lehet hogy talal olcsobban? (pl olyan tarsasagtol akinel nem lehet helyben a repteren venni valamiert, az is furcsa hogy csak 2 tarsasagtol vehetett)..

    koszonom elore is
  • Breki33
    #1989
    A kiállításra szánt képekből pár
    a 2. és harmadik már kiesett az előzetes rostán, meg itt kicsit más szempontok érdekesek, de azért sztem jók ide is







  • Punker
    #1988
    Nagyszalóki csúcson (Magas Tátra)



  • Breki33
    #1987
    Pár kép egyedi szemszögből ahogy még biztos nem szerepelt







  • RelakS
    #1986
    ha rám gondolsz, hát pont az a bajom, hogy mindenhol csak a reklámszövegét találni, nem véleményt róla -_-'
  • Breki33
    #1985
    Már megint REKLÁM !

  • RelakS
    #1984
    nya, hátha változott a helyzet.
    Hallott már valaki a Holiday Plus Unlimited nyaralási lehetőségeiről? link

    Mire jó ez egyáltalán? Nem tűnik olcsóbbnak attól, mintha magam foglalnám a szállodát
  • Breki33
    #1983
    Az én egyik Hydrás kikötői képem nagyíttattam ki poszter méretre fotóssal és azt raktam keretbe



    Egy kis játék így festenék :P
    Mondjuk ez most csak egy gyors változtatás, hogy hogy nézne ki festményként úgyhogy lehetne jobb is.

  • Breki33
    #1982
  • Breki33
    #1981
    Loutsa



    Alonaki

  • Breki33
    #1980
    És jó nagyokat ugrálni :-)

    Olyan jó Brekiseket :P
  • Breki33
    #1979
    Parga Panorama from Castle



    Eredeti méret (10839 x 2208)
    klikk


    Kikötő és Castle



    Eredeti méret (2655 x 900)
    klikk


  • CattiBrie
    #1978
    Az elsőnél jó volna pancsolni egyet. :)
  • Breki33
    #1977
    Sarakiniko



    Egyik vár ez alatt Anthousa van



    Itt vannak a hajók lehet válogatni, érdemes az árbócmagasságot is nézni, mi a jobb oldali elsővel voltunk



    Egy ilyen hajóra szívesen felülnék kicsit



    Másik vár és alatta a kikötői sétány este

  • Breki33
    #1976
    Parga felülnézetből

  • Breki33
    #1975
    Toló

    kutya



    és csillagszemmel :P