2214
  • willsmith
    #2054
    Na, már 800-nál van a követők száma, mindjárt ezer, gyertek Ti is, hogy mihamarabb meglegyen a kellő szám és sorsoljanak. Persze remélem, hogy én nyerek:)De ehhez nem csak én kellek:D

    http://www.facebook.com/Apponyi.Kiskastely
  • willsmith
    #2053
    Én a kastélyszállókra vagyok rákattanva, imádom őket, rengetegben voltam is már. Most ezt néztem ki: Apponyi Kiskastély

    Nem is drága, hétvégén meg is nézzük a párommal, bár lehet várni kéne, mert ahogy látom, a Facebookon van egy nyereményjátékuk, csak meg kéne nyerni:D

    http://www.facebook.com/Apponyi.Kiskastely
  • Béccy
    #2052
    Rengeteg szép hely van az államokban. New York csak az egyik ahova szeretnék egyszer eljutni, de tengeren túlra még nem sikerült nekem se pedig egyetemista koromban lett volna rá lehetőség.
    Jó hogy szólsz egyébként, én is szoktam az Alleba járni. Ott megyek el naponta a 41-essel, majd elteszem ezeket a kuponokat.
  • Tompabodza
    #2051
    Sziasztok!

    Én New Yorkba vágyom régóta, nagyon szeretném megnézni azt a várost.
    Csak kicsit még drága lenne nekem ez a kis túra..

    Kár hogy ilyen messze van..
    Addig is nyereményjátékokkal próbálkozok, most éppen ezzel, hátha bejön:
    New York
  • CattiBrie
    #2050
    Ezek nagyon szép képek! :)
  • SNP
    #2049
    http://www.surveymonkey.com/s/W5FL5BL
  • SNP
    #2048
    Tisztelt látogatók!

    Kezdő utazásszervező vagyok, célom, egy kulturális körutazás megszervezése Olaszországban egy 40 fős csoport számára. Azért fordulok hozzátok, hogy ezzel a nagyon rövid pár perc alatt kitölthető kérdőívvel segítsétek munkámat. Minden egyes válaszadó hatalmas segítséget jelent nekem amit előre is köszönök. Várszegy Gábor
    http://www.surveymonkey.com/s/W5FL5BL
  • Lacika 79
    #2047
    Mindenképpen tervezek egy kis utazást az utazáson belül, szóval bele fog férni ez is. Egy 2 napos ibizai kalandtúra is benne van a pakliban, szigorúan csak táncos-zenés mulatságok látogatása céljából ;)
  • Lacika 79
    #2046
    Nagyon szépen köszönöm! :)
  • jointo
    #2045
    Uhh, Bora Bora már nekem is egy régi nagy álmom!!! Az is marad még egy ideig sajnos.
    Nem a hétköznapi pénztárcáknak való az a hely.
    Mallorca szép, bár szerintem, találnál érdekesebb és szebb helyet is.
    Mondjuk, ott van a nagyon közeli Spanyolország, annak is inkább déli része. Marbella és társai! Ha szépet, sőt gyönyörűt szeretnél látni, akkor utazz át oda is.
    Repülővel kb 1 órára van, és elég olcsón hozzájuthatsz a jegyekhez.
    Ajánlom a Vuelinget, elég olcsók a jegyek és sűrűn vannak járatok.
    Tudsz természetesen angolul is foglalni.
    Megéri átugrani, mert Mallorcán nem sok a látnivaló, inkább csak a fürdés van. Persze, ha csak azért mész, hogy süttesd a hasad, érthető. :D
    Jó pihenést!
  • Breki33
    #2044
    Nagyon szuper leírás
  • viizo
    #2043
    itt egy kis infó Mallorcáról, ha érdekel, a saját tollamból...

    link
  • Lacika 79
    #2042
    Sziasztok!

    Mallorca-ról tudna nekem valaki egy kis infoval szolgálni? Persze, olvastam a neten, hogy mi hol található, hova menjek, stb. de inkább adok olyan ember véleményére, aki nem azért írja, mert írnia kell, hanem mert tényleg ott volt és jól érezte magát! :)
    1 hét pihenést engedélyezek magamnak, és úgy döntöttem, most ide muszáj elmennem.
    Bora-Bora továbbra is álom marad egy ideig :D
  • zsoflas
    #2041
    én kikapcsolódásként mindig a természetet választom,idén is tervezünk egy nagyobb lélegzetvételű túrát a Magas-Tátrába,anyagilag nem megerőltető annyira és viszonylag közel is van a táj pedig mesés,legalábbis mi imádjuk!Nem is kell más csak egy jó bakancs(nekem Merrell van és eddig sosem hagyott cserben)és irány a hegyekbe!
  • Breki33
    #2040
    értem természetesen

    csak én másképp gondolom

    amit állítasz meg csak részben igaz

    Miskolcról 377 Km kb Pécs és 179 Km Budapest és ha ehhez hozzávesszük a repülőjegyet jegyet sehogy sem jön ki és akkor még nem szánmltam a londoni árakat

    Nekem meg Pécs csak 62 km Pest pedig 144 tehát már a reptérre eljutni, is drágább és sokkal több idő.

    Tudom, hogy ez egy példa csak, de erősen sántít.
    Szerintem egyáltalán nem jössz ki hasonlóan.

  • JürgenKlinsmann
    #2039
    Én csak a legvégére akarok reagálni, a többit már kitárgyaltuk kellőképpen. Én nem is állítottam, hogy meg lehet ismerni egy országot ha csak egy hétvégére utazol oda, vagy akár csak egyetlen napra. Én csak arról beszéltem, hogy ha időben és költségben kb hasonlóan jössz ki egy országon belüli utazással, hogy láss egy-két múzeumot és egy másik várost, akkor miért is ne lehetne ezt megtenni egy idegen országgal is?

    Érted amit mondok? Csak azt voltam bátor mondani, hogy én pl voltam Londonban csak egy napra, megnéztünk két múzeumot és a belvárosban fotóztunk. Ez került kb annyiba anyagilag és időben, mintha teszem azt Miskolcról leutaznék Pécsre megnézni az EU Kulturális Fővárosa programsorozat keretében néhány kiállítást.

    Továbbra sem állítom, hogy ez felér egy nyaralással! :)
  • kalaposkan
    #2038
    couchsurfing-nek hívják, amire gondolsz, és ha bővebb infókat szeretnél róla, akkor szerintem lesd meg a hasonló nevű honlapon.
    Tényleg jópofa dolog, mert így az olcsó repülést olcsó szállással párosíthatod, cserébe csak néha Neked is fogadni kell külföldieket itthon, de az csak tiszta jó buli, mert jó arcok, aztán meghívnak jól piára
  • Breki33
    #2037
    nem gyorsabb viszont olcsóbb a busz mint az autóút általában

    és nekünk tavalyelőtt pl nagyon jó társaság jött össze a magyarok között
    és mivel csomó üres hely volt és nem rohantunk a megállóknál, teljesen osztálykirándulás felingje lett az egésznek és olyan jó társaság és hangulat alakult ki, hogy ezután hajókirándulásokra is direkt együtt mentünk, sőt még kisbuszt is béreltünk hogy bejárjuk Lefkadat.

    Ha repülővel mész akkor szerintem egy csomó mindenről lemaradsz az adott országban amit útközben láthatsz tapasztalhatsz, és azt továbbra is fent tartom, hogy 1-2 nap alatt nem lehet rendesen megismerni azt a részt ahová utazol, sőt nekem Görögország esetében egykét hét is kevés mint látható volt korábban :P
  • loál
    #2036
    Sziasztok!

    Egyik csőportársam említette, hogy van egy olyan online szálláslehetőség, hogy felajánlják a "kanapéjukat" Európa szerte és ebből lehet foglalni a neten adatbázis alapon. Ismerősei már próbálták is és így hála a mostani fapados áraknak nagyon olcsón látogatták meg London-t.

    Tudtok erről bővebb infót?
  • JürgenKlinsmann
    #2035
    Akkor szépen elbeszélünk egymás mellett, mert én meg pont az ilyen 1-2 napos kiruccanásokról beszélek, mondjuk egy hosszú hétvégéről. Nem beszéltem komplett nyaralásról, csak magáról az utazásról... annak költségeiről és módjáról.

    De azért az autós körút és a buszozás között elég nagy a különbség. Én is voltam már ilyen autós körúton amikor Észak-Franciaország első és második világháborús emlékhelyeit és múzeumait jártuk végig nagybátyámmal. Ez egy teljesen más módja az utazásnak, mint a busz. Én a buszt eleve rühellem, nem tehetek róla, be vagyok zárva egy dobozba egy rakás másik idegennel, nem akkor és ott állunk meg ahol én akarom és ennek tetejébe nem gyorsabb, mint egy autóút. A repülő meg... hát istenem, repülés mániás vagyok, csak azért nem mentem pilótának, mert nem 100%-os a látásom, szóval csak itthon bohóckodok a szimulátorokkal. Nekem élmény amikor felülhetek egy repülőre és a felhők felett vagyok.

    Az 1-2 napos utazások meg nem csak a bevásárlóturizmus fogalmát meríthetik ki. Én itthon is sokszor mentem 1-2 vagy 3 napos hátizsákos túrákra, kastélyokat, vármúzeumokat végignézni egy adott régióban. De ha ugyan ezt időben, költségben megtehetem külföldön is, akkor miért is ne szakíthatnék erre időt és pénzt? Ha lemegyek vonattal vagy busszal Pécsre megnézni, hogy mit alkotnak ott, Európa kulturális fővárosában, akkor nem sokkal olcsóbb és gyorsabb, mint kimenni Londonba repülővel egy napra és megnézni két múzeumot, csinálni pár fotót a Big Banről meg a Buckingham palotáról.
  • kiskapucska
    #2034
    Mi november végén töltöttünk el négy napot Krakkóban. Igaz nem egy wellness-hétvége volt, és az időjárás is elég változékony volt - vagy hó esett, vagy hétágra sütött a nap -, de nagyon jól éreztük magunkat, és a kapcsolatunkra is ráfért némi változás, egy kis kikapcsolódás..
    Vidéken a legjobb pihenni, még jó, hogy a szüleim nem költöztek el valamelyik nagyvárosba :) Illetve vidéken, kis falukban is vannak nagyon jó wellness szállodák.
  • jolanerika85
    #2033
    Ebben igazad van. Tényleg nyugtatóbb dolog vidéken elintézni az ilyet. Itthagyni a munkát, a tömeget és a stresszt
  • printsreen
    #2032
    szilveszterre tényleg jó ötlet mondjuk madrid:D de ez még mindig nem segít azon hogy egyedül fogok kimenni, ha megfogadom az ötletet:D
    a rudas elég jó, a széchenyi sem rossz, de olyan szolgáltatásokkal nem rendelkeznek azért mint hévíz. meg nekem jobban megadja az érzést, ha elmegyek picit vdékre, ha több időm van, mintha itt városon belül próbálok meg ellazulni.
  • jolanerika85
    #2031
    De a kevésbé bátrak mint például én maradunk országon belül, és akár a városon belül ha már valami extrémebb élményre vágyunk :D Plusz most voltunk Bécsben a karácsonyi vásáron, az is élmény volt. Most jöhet a masszázs és a pakolások és a szauna :D
  • aladar63
    #2030
    Most én is áztatnám csontjaim egy jó meleg termálvizes medencében. Hévízre nem is gondoltam már nagyon rég, hogy el kéne menni. De vannak Budapesten is kikapcsolódási lehetőségek, pl. Rudas fürdő vagy a Széchenyi. Barátnőm örülne ilyen programnak az biztos. De még mindig a toppon van az újévi elrepülünk valahova egy hétvégére terv. :) Aki kicsit bevállalósabb és mondjuk még kettecskén éldegél a párjával annak ajánlom, hogy külföldi kiruccanással próbálkozzanak. Nagyon jó arra, hogy felpezsdítse a kapcsolatot, mert mindig történik ilyen nagyobb utazásoknál valami extrém dolog :D
  • printsreen
    #2029
    hát igen, páros hétvégéket árulnak. az egyedülálló kényeztetésre vágyó férfiakra miért ne gondolnak?:(
  • jolanerika85
    #2028
    Hát ha az nincs is, van sokminden más ami után eszedbe se jut a lótusz lányai se más egyéb, csak a wellnessezés és önkényeztetés és a testi-lelki harmónia :D Mondjuk jobb az ilyenre pároddal menni, vagy barátnőddel :)
  • printsreen
    #2027
    lótusz...akkor itt akadnak afféle lótusz leányai is vagy az nincs az árban?:D
  • jolanerika85
    #2026
    Téli wellness? Nem rossz ötlet :)
    Egy kis pihenés és forróság ebben a hidegben.
    Talán meglepem vele kedvesemet karácsonyra. Az ilyennek gondolom örül az ember. Én legalábbis kiugranék a bőrömből :)
  • jancso22
    #2025
    A Lothus csak gy ötlet volt,keresgélj még ha nem megfelelő!
  • pudváspipacs
    #2024
    hát én sajnos nem engedhetem meg magamnak idén ezt a fajta pihenést...de az év végi fáradalmakat vhogy ki kellene pihenni a családdal
  • jancso22
    #2023
    Igen,ezek sem rosszak ,sőt!!! :)
    De nekem még mindig a Lothus a befutó! :)
  • pudváspipacs
    #2022
    igen a lotust már néztem én is....még ezeket találtam közben...igazából tetszik ez a Hévizes dolog....biztos nem lehet rossz télen hóesésben fürdőzni:)
    http://www.carbona.hu/
    http://www.europafit.hu/
  • jancso22
    #2021
    Hello!
    Én Hévizet tudom ajánlani,azon belül a Lothus hotelt!
    http://lotustherme.net/teli-wellness
  • pudváspipacs
    #2020
    Sziasztok!
    karácsonyra szeretnénk elmenni belföldön vhova....tudnátok ajánlani vmi wellness szállodát?
  • Megtörhetetlen
    #2019
    Jah csak holtidőszakban és ez azért rizikós mert előszeretettel mondanak le járatot mert nem jön össze rá elég ember.... Tehát ilyet csak legutolsó legkétségbeesettebb esetben szabad eljátszani! Inkább 1 évvel hamarabb lefoglalod és akkor is sokkal de sokkal olcsóbb... Egyébként Európában szinte mindenhová eljutsz fapadossal, 2-3 ezres jegyárral + illeték miegymás de akkor sem jön ki sokkal többe mint 5-6 ezer ft/fő...
  • grizzly21
    #2018
    6000 ft-ert ki lehet menni cakumpakk? 12 oda vissza? Eleg durva..

    Amugy olyan is van, hogy utolso pillanatban odamesz, hatha van szabad jegy, es ha igen akkor meg nagyon olcso (mert kulonben ures lenne az a hely, nekik megeri), de ez persze kockazatos es ahol elore szepen feltoltik ott nem jatszik
  • Breki33
    #2017
    én viszont pontosan arról beszéltem korábban
    amihez kapcsolódóan válaszoltál :P

    tehát arról volt szó, hogy görögországba miért mentem inkább busszal illetve autóval, tehát konkrétan déli tengerpartra történő last minute utazásról beszéltem

    Ez esetben Athén csak Bécsből indul szval így elég macererás megoldani, időben le kell foglalni és járulékos költségekkel együtt sokkal drágább.

    És milyen jelentős hányadát?
    Két hét last minute és max két nap az utazás

    Itt nem egykét napos kiruccanásról van szó, mondjuk azzal is vitáznék, hogy egy két nap elég rendesen megismerni egy helyet.
    Ez inkább olyan bevásárlóturizmusnak tűnik.

    Ez esetben aláírom a repülőt, de számomra ez nem igazi nyaralás.

    De ha már erről van szó pár éve volt itt részletesen képekkel szó a nyári körutunkról autóval amelynek során 27 városban jártunk rövidebb-hosszabb ideig és pont az utazás során szereztünk olyan felejthetetlen élményeket ismertük meg az adott országokat.

    Aki csak felül egy repülőre aztán a célállomáson kiszáll mit ismer meg ebből?


  • a bajusz
    #2016
    Én meg is néztem és tényleg benne van már a reptéri illeték a Wizz Airnál. Beszarás már nem tudom mióta úgy számolom, hogy hozzá dobok egy plusz tizest, de így tuti fogom magam és foglalok valamit februárra, már csak egy olcsó szállást kell kerítenem és indulhat is a buli :)
  • JürgenKlinsmann
    #2015
    Nem beszéltem itt last minute utazásról. De nézd meg azt is, hogy pl Wizz Air és az EasyJet (most hirtelen ezek jutnak eszembe) weben rendelhető jegyeiben az ár már tartalmazza a reptéri illetéket. Akinek Malévhoz van ingere, mert a diszkont (bocs, "fapados") járat neki nem elég kényelmes az vegyen sokszoros áron.

    Vegyünk például egy Wizz Air repjegyet Londonba (épp ez volt előttem)

    Viteldíj: 5990 Ft
    Ebből repülőjegy: 1540 Ft
    Ebből reptéri illeték: 4450 Ft
    + egy személyi poggyász feladása díjmentes

    Lehet nézni a Malév árait, de az még mindig a "prémium" légitársaságok között van. Igen, ez a London sem éppen a Heathrow, hanem Luton, de szerencsére náluk jól megoldott a tömegközlekedés is, ha nincs ezernyi csomagod akkor ideális, de a transzfer is 15 ezer körül van.

    Athén repülővel történő megközelítését nem ismerem, de nem is konkrétan Athénról beszéltem, hanem az ilyen hosszú buszozás és a repülés közti differenciáról, ami sok esetben már éppen a repülésnek kedvez, de ezt is városa válogatja. Prágába például én sem mennék repülővel, akkor inkább vonat vagy busz, de például Svájcba vagy Angliába hülye lennék busszal menni, még akkor is ha mindent összevetve valamivel drágább a repülő.

    Voltam már 1-2 napos kiruccanáson Londonban egy hátizsákkal, emiatt nem ülnék buszra, pedig tudom, hogy lehet úgy is menni (annak idején középsuliban és az egyetemen is szerveztek buszos utazást Londonba, de pocsék hosszú út tud az lenni.

    De persze kinek mi az izgalmas, nekem az amikor ott vagyok és bőven van időm megnézni a hely nevezetességeket és múzeumokat, másnak meg az, hogy a nyaralás egy igen jelentős hányadát a buszon ülve tölti és közben nézheti a tájat. Ezzel nincs is semmi baj, csak nekem ez az álláspontom.