36526
10528995171162147123.jpg
10528995171162147112.gifTilos meghívót kérni vagy csereberélni!
Úgyis törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások

  • SirAlo
    #36046
    Hello , van egy kis gubanc nalam uTorrentel kapcsolatban: ha uTorerntbe azt irja hogy 1.9 mb/s-el toltok , viszont Control-alt del-el behozom a Feladatkezelot es Ethernetnel 19-20 mb/s-et ir , (windows 8.1) Ilyenkor mi a helyzet? Mbit-be irja ki a Feladatkezelo nem MB/s-be?

    Lehet nem artana mar torrent klienst se cserelnem mert meg az uTorrent 1.7.7-et hasznalom, tudtok mondani valami jol bevalt verziot vagy valami mas torrent klienst ami jobb az uTorrentnel ?

    Gondolom ez nem normalis hogy a merevlemezt 10x olyan gyorsan hasznalja mint amilyen sebesseggel toltok , es szerintem az a 20mb/s nem is kiiras hiba mert erezhetoen belassul a gep letoltes kozben
  • kjhun
    #36045
    Csoda, felkerült az első Xvid-es torrent, Staff engedéllyel a tiltás óta. :D
  • kjhun
    #36044
    Most, mellényúltak a magon, de rendesen. :D Legalábbis, 1 staff az biztosan. Most tette ki valaki az ASVA-ra.

    A tiltás óta, összesen, ha jól néztem az oldalon, csak 1! db Xvid-es film került fel az oldalra. Bár, nem AVI-ban, hanem MKV-ba csomagolva került fel. “Staff engedéllyel” szöveg nélküli leírással fogadták el. Felraktak, ma is 1-et, az is Xvid-es volt, de már törölték. Amaz, utánakérdezve, Divx5-ös film volt.

    Valaki felrakta ezt, amit viszont elfogadtak:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Általános
    Teljes név : E:\Feltöltés 3\Croisieres Siderales\Croisieres Siderales.mkv
    Formátum : Matroska
    Formátum változat : Version 1
    Fájlméret : 679 MiB
    Időtartam : 1 óra
    Teljes adatsebesség : 1 075 Kbps
    Kódolás dátuma : UTC 2015-06-24 17:03:20
    Kódoló könyvtár : WonderShare Matroska Muxer

    Kép
    Sáv száma : 1
    Formátum : MPEG-4 Visual
    Formátum profil : Simple@L1
    Formátum beállítások, BVOP : nem
    Formátum beállítások, QPel : nem
    Formátum beállítások, GMC : 0 warppoint
    Formátum beállítások, mátrix : Default (H.263)
    Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/ASP
    Kódek azonosító/adatok : Advanced Simple Profile
    Időtartam : 1 óra
    Szélesség : 640 képpont
    Magasság : 480 képpont
    Képarány : 4:3
    Képkockasebességi mód : állandó
    Képkockasebesség : 25,000 fps
    ColorSpace : YUV
    ChromaSubsampling : 4:2:0
    BitDepth/String : 8 bit
    Sorváltás típusa : folytonos
    Kódoló könyvtár : FFmpeg0.4.9-pre1b4736
    Default : igen
    Forced : nem

    Hang
    Sáv száma : 2
    Formátum : AAC
    Formátum/adatok : Advanced Audio Codec
    Formátum profil : LC
    Kódek azonosító : A_AAC
    Időtartam : 1 óra
    Csatornák száma : 2 csatorna
    Csatorna kiosztás : Front: L R
    Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
    Default : igen
    Forced : nem

    Amint, látható, a kvantálási mátrix az H.263. Ilyet az H.264/x264 nem használ. De, a hang viszont AAC kodekes. AVI-ba rakva vinné az összes, csak Xvid-et tudó lejátszó, de hang nélkül.

    Update: 17:37-kor, már nincs ott fent, az ASVA-n, a fentebb írtak, cenzúrázva.
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2015.07.15. 17:38:10
  • kjhun
    #36043
    Gondolom nektek is feltűnt ez. És, ezek mellet, jó pár oldal, mint többek közt a TPB is SSL-es (ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH) hibaüzivel szarakodik egy ideje. Tudja valaki mi az oka? Másik gépen és nettől függetlenül nem csinálta ezt.

    A MicroBit közben helyrejött, nem írtak róla mi volt a leállás oka.
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2015.07.11. 20:43:48
  • kjhun
    #36042
    A MicroBit-el mi van, tudja valaki?
  • Met
    #36041
    Jay Dobyns A pokol angyala ebook-al találkozott valaki?
    A nagyobb oldalakon néztem már.
  • kjhun
    #36040
    Az, iNSANE válasza rá:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Kedves mindenki!

    Mint néhányan tudtok róla, a mai nappal az nCore betiltotta az XviD feltöltéseket.
    Mivel az nCore-nak komoly befolyásoló szerepe van a magyar torrent világban, ezt akár trendfordulásnak is tekinthetjük a magyar letöltési szokásokat illetően, valószínűleg ezt jól át is gondolták a döntés meghozói. Általában nem szoktunk más oldalak híreivel, szabálymódosításaival direktben foglalkozni, mert minden oldalnak joga van olyan irányba forgatni a kormánykerekét, ami neki tetszik, de ez most talán kivételes eset lehet.

    Hogy ez jó döntés volt-e vagy sem, nem tisztünk eldönteni. Az nCore rendelkezik akkora tapasztalattal és tudással, hogy elfogadjuk ezt.

    Ami biztos, hogy az iNSANE-en sosem akarjuk majd mi meghatározni azt, hogy mit szeressenek a felhasználók és mit tölthetnek le, ill. mit nem. Így ilyen jellegű korlátozás biztosan nem lesz.

    Kicsit nézzük át a dolgokat részletesebben is:
    Első kérdés az xvid kontra x264 kérdése. Ez a két codec a legelterjedtebb a releaser-ek körében manapság, az x264 nagy előretörése mellett. Az xvid azért lett népszerű a 2000-es években, mert ingyenes alternatívája volt az akkori legelterjedtebb DivX codecnek, és emellett elég jó minőséget tett lehetővé.
    Ugye a mindenkori standerdeket a gyártók határozzák meg és ők is jelölik ki a fejlesztési irányokat. Jelenleg a legintenzívebb fejlesztés az x265 irányába mutat, így lassan elbúcsúzhatunk az x264-től is, de jelenleg ez a legkedveltebb codec a torrentes világban, mert kisebb méretben jobb minőséget képes produkálni, mint az xvid.

    Miért kell hát akkor az xvid?
    Alapvetően a kérdésre a válasz az, hogy nem kell. Mégis sok esetben az elterjedt eszközök nem támogatják még az x264-et (és lehet, hogy nem is fogják, csak az x265-öt sok esetben).
    Sokan csak megszokásból ragaszkodnak az xvid-es kódoláshoz, egyébként hibásan. Itt javasolnánk mindenkinek, hogy amennyiben van lehetősége, nézzen utána, hogy kedvenc eszköze támogatja-e az x264-es kódolást, és térjen át arra, ha van rá lehetősége - egyébként az eszközök többsége képes erre, még ha nem is tudunk róla.

    Miért lenne jobb csak egy codec-kel kódolni mindent?
    A kisebb oldalak esetében, mint az iNSANE is, komoly problémát okozhat, ha a seedelők több release/verzió közt oszlanak meg, így csökkentve a letöltési sebességet. A több verzió rontja kereshetőséget (bár erre van szűrési lehetőség az insane-en alkategória formájában), mivel nő a torrentek száma. Így is elég sok verzió kerül fel egy-egy adott filmből, pl. xvid+x264+720+1080+mHd+3D-SBS+3D-OU+stb. és ezek méretbeli variációi, amik valóban feleslegesen ronthatják az egyes filmek elérhetőségét. Tehát az alapötlet egyáltalán nem rossz, sőt!

    Miért nem akarjuk az iNSANE-en korlátozni mégsem a verziókat?
    Egy torrent oldalnak - szerintünk - a funkciója a felhasználók kiszolgálása. Sokszor leírtuk már, hogy szerintünk az oldal van a felhasználókért és nem fordítva. Nekünk nem tisztünk eldönteni, hogy ki mit szeressen, még ha ez nem feltétlen logikus választás is. Jelen esetben azt tartjuk elfogadható iránynak, hogy a releaser-ek majd felhagynak az xvid gyártásával, ha arra már nem lesz igény - jelenleg még van - és akkor ezek a feltöltések kikopnak maguktól. Ha majd az x265 lesz a sláger, mert pl. támogatja a 4k-s filmeket értelmes méretben és az x264 kopik ki, az is az igényekből fakadjon, ne a mi döntésünkből.

    Az nCore egyébként ezzel a trendfordítással biztosan közelebb visz minket ehhez, ami nem feltétlen baj.

    Tehát még egyszer: az iNSANE-en nem lesznek az xvidek tiltva - legalábbis belátható időn belül biztosan nem.

    Nem titkoltan, alternatív lehetőségként, kinyitjuk a regisztrációt 3-4 napra. Ha valaki szimpatikusnak találja az insane-t, akkor legyen lehetősége váltani (még ha csak részben is).
    Az nCore-nak pedig sok sikert kívánunk a "hittérítő" munkájához (nem cinikus megjegyzés, mielőtt bárki félreértené)

    Staff


    Mennyi VHSRIP van ott fent??
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2015.06.22. 22:56:17
  • darkSectorxxx #36039
    Hát majd kiderül...vagy nem. :D
    Honnan tudom meg ha nem? :D
  • broman191
    #36038
    ' A továbbiakban kizárólag staff engedéllyel kerülhetnek fel, amihez nyomós indok szükséges' - A ritkaság kivételt fog képezni gondolom... :)
  • darkSectorxxx #36037
    Atyaég...ennek aztán sok értelme van.
    Így kevés torrent lesz, főleg hogy aki feltöltene valami ritkaságot de éppen nem x264-be....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.06.22. 17:38:47
  • kjhun
    #36036
    Ajjaj, nCore.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    xvid < x264

    Kedves Felhasználók!

    A mai napon tiltásra kerülnek az xvid kódolású filmek és sorozatok. A továbbiakban kizárólag staff engedéllyel kerülhetnek fel, amihez nyomós indok szükséges. Ezzel együtt feloldásra kerül a dvdrip x264 tiltás/korlátozás az említett kategóriákban.
    Külföldön már 2-3 éve előnyben részesítik az x264-et, ezért a fejlődés érdekében mi is hasznosnak találtuk ezt a lépést. Röviden és mindenki által érthetően összefoglalva, az x264 és az xvid közötti különbség az, hogy az x264 kisebb méretben biztosítja ugyanazt- vagy esetenként akár sokkal jobb képminőséget is. A technika fejlődésével mára elértük azt a szintet, hogy az utóbbi években megjelent eszközök kivétel nélkül lejátsszák az x264 kódolást. A régebbi lejátszóval rendelkező felhasználóknak sincs mitől tartania, mivel kb. 1 havi internetköltség árán vásárolható egy újabb, kompatibilis eszköz. Addig pedig számítógépen mindenki meg tudja nézni a napi film/sorozat adagját.
    Mivel egy látszólag elég nagy változásról van szó, ezért biztosítunk a fórumon egy felületet ahhoz, hogy mindenki fel tudja tenni a kérdéseit és tájékozódni tudjon a témában.

    Megragadva a lehetőséget, jelezni szeretnénk azt is, hogy a hét folyamán HelpDesk felvétel lesz az oldalon, amely részleteiről majd a fórum megfelelő részén kaptok bővebb tájékoztatást.
  • Marci0115
    #36035
    az miert van hogy ncoron a letoltes oldalon a torrent nevek el vannak csuszva? 13 colos laptopon, es csak ezen az oldalon
  • Blum
    #36034
    1. Ne használj utorrentet, még a fejlesztők szerint is szar.
    2. Ha mégis rakaszkodsz hozzá akkor 2.2.1-et telepíts.

    Ha váltanál utorrentről akkor Deluge, Tixati és Transmission klienseket tudom ajánlani.
  • kabel15
    #36033
    Sziasztok!

    A napokban azt csinálja az utorrentem, hogy elkezd valamit tölteni 10mb/s el, majd vissza esik 0.8kb/s re ott ingadozik. Ha kilépek és vissza akkor megint tölti egy darabig 10mb/s el utána megint vissza esik. Valaki tud valami megoldást? 3.3.2 es verzió.
  • kjhun
    #36032
    Az iNSANE oldalán nyitott a reg pár napig.
  • Kontrakcio
    #36031
    elvileg karbanyó van... tegnap du 1kor észleltem 1x a lassulást
    Utoljára szerkesztette: Kontrakcio, 2015.05.24. 10:27:24
  • TomBond
    #36030
    Nekem még nem sikerült kivárnom. :-(
  • Kontrakcio
    #36029
    mag nálatok is baromi nehezen jön be?
  • zaki
    #36028
    thx
  • Met
    #36027
    Hit & Run history a userek adatlapján jelenleg tájékoztató jelleggel csak a tegnap óta felkerült torrentekre.
  • ldavid
    #36026
    gondolod nem tudom mi az a pilot? :)
    valaki kiszivárogtatta, volt már ilyen.
    a folytatásra soha be nem rendelt sorozatokból is felkerült már néhány korábban. (maskarásoknál maradva: pl. wonderwoman)

  • zaki
    #36025
    En sem, csak mar van egy menupont az adatlapnal, ami mutatja a hit & runokat.
  • kjhun
    #36024
    Idézem:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    ....pilotját (azaz első, bevezető részét) idén novemberben fogják sugározni....
    ....Most azonban valami más történhetett, hiszen a premierig még fél év van hátra.

    Hát, ez annyira nem megszokott dolog. A legkissebb 720P-s RIP nincs 200MB! Ha, nem akarsz GB-okat töltögetni, a kíváncsiság végett.
  • ldavid
    #36023
    elégé megszokott sorozatoknál
  • kjhun
    #36022
    Fél évvel a permier előtt szivárgott ki a Supergirl pilotja.
  • Met
    #36021
    Mi volt a régi? Mert azt sem tudtam hogy volt.
  • zaki
    #36020
    Aszfalton van uj hit&run szabaly? Ha igen milyen? Nem talaltam rola infot.
  • SzocsA
    #36019
    Azon a nagy oldalon nincs arányszámlálás. 48 órás seed van, de lehet pár torrentet hitrunnolni, rangtól függően.
    Pont emiatt csinálták ezt meg.
    Az új oldalra tegnap feltettem 14 GBot, arra a nagyra csak 3at sikerült.
    De ha már seedelek akkor legalább valamit töltsek vissza.
    Znetes netet kb 7-8 éve építették ki. akkor 1megás net került 6000 FTba XD
  • bajgunar
    #36018
    Hát annál a csodakütyünél nemtom hogy kell beálíltani a port forward-ot. :/
    Az a baj, hogy sok a seed-er, a te netednél gyorsabban feltöltők, így a letöltők rájuk csatlakoznak elsőként, s te a háttérbe szorulsz. Ha kilépne pár atomszerverről seed-elő egyén, akkor jobban eloszlana a dolog. De így kb ~kib@szás a lassabb net-el rendelkezőkkel szemben.

    Ezt utáltam is, meg utálom is, minden torrent oldalon. Hogy a bánatba?????? csinálj, 0.3 -as arányt, meg seed-eld vissza a felét, stb...??? HA pl (mondjuk már nem, mert 100-as net-em van, ami nekem már elég is) csak 20-as net-ed van? Beáll pár szerverről seed-elő (fának a föld alatt lévő része) egyén és csapatja neki napokon át ~1000Mb-os feltöltéssel!!! Van már neki 6421012344 -es aránya!!! vagy 8921374191 pontja! Akkor MINEK??????? Miért NEM hagyja a lassabb net-el rendelkezőket seed-elni, hogy legalább a szabályzatban leírt adatmennyiséget vissza tudja tolni!? Így ha leszedsz egy szutyok dvd-t pl, vagy egy ~cca 10Gb-os game-t! Amit jó eséllyel szerver seed-elők nélkül vissza tudnál tolni 0.3-as arányban ~2-3 nap alatt. Így viszont a büdös életbe!!!! NEM fogod tudni visszaosztani. (ahogy én sem tudtam... spoilerba leírom miért) Aztán toljad neki 2 hétig a nagy semmit (mivel senki sem szedi), mert ha kilépsz a seedkötelezettségből, egyből jön a WARN, megrovás, letöltés elvonás, stb...
    Na ezért az összes olyan dolgot, ami NEM INGYENES, amit rendesen számol, stb... Mindent más, nyílt torrent oldalakról szedj le.
    S csak azt szedd le regizett oldalról, ami ingyenes, ami nem igényel seed-et, ami nem számolja a letöltést!
    S legyenek boldogok a szerverrel 892348791-es arányú seed-erek. PFf.
    Te meg ne várj csodát. Hogy passzív is vagy, a port-od sincs kiengedve. így nem fogod tudni rendesen feltölteni, visszaosztani.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ahol "lakok" papíron, ott nincs csak Tré-kom. A szaros 20/nemtommennyi feltöltős net + tv ~40 (ebből csak ~6 HD) csatornával + telefon (ok, 800 óra ingyenes) cakkumpakk kerül 14k jóó erős magyar forintba!!!!!! Azóta (2 éve) elköltöztem páromhoz, ahol viszont van Tré-kom (ami felejtős) mellet UPC is (nah ennek a tv minősége egy kalap kula, így az is felejtős) és DIGI is!!!! Na itt a digi a ~120 csatornával (~ fele HD) + NET 100/50 -es + telefon!!! kerül hűségidővel ~felfelé kerekítek (de nincs) 7k !!!! forint.
    Na itt már tudok rendesen feltölteni és pár órás seed-el elérni a kiírt adatmennyiséget, vagy visszaosztási arányt.
    De ettől függetlenül CSAK ingyenes, nem arányszámolós torrent-et szedek le regizett oldalról.

    Bocsi az agymenésemért. De ez akkor is így van.
  • SzocsA
    #36017
    Beállítottam kézzel az ip cím kérést. meg kivettem a pipákat a DHT elől.meg csináltam az internet sebességnek azt a 20%os konfigurálását.
    Nem tudom, hogy az mennyire igaz, hogy visszaszerezhető 20%. elvileg nem volt ott beállítva semmi.
    Amúgy meg kétszeresen számolja a feltöltést. nem vettem észre akkor.
    De most jó, arra az új oldalra tudok feltölteni. 350 kb/s el megy felfelé.
    Viszont a régi oldalra már megállt a feltöltésem, 5000 seeder, 1300 leecer van. Még délután ment olyan 100 kb/s körül meg az új oldalra is olyan 250kb/s el.
    Programban az utorrentben, a jobb alsó sarokban, zöld ikon van pipával.
    Viszont ha futtatom a tesztet, ott még mindig narancssárga pipa van és azt írja, hogy a port nincs nyitva.
    Ha rámegyek a feladatkezelőre a hálózatoknál, ott csak 5% ot számol.
  • bajgunar
    #36016
    Nah jah. Az úgy igaz.
    Az össze-vissza számolás is lehet attól is. De az még abból is eredhet, hogy a DHT be van kapcsolva beregizett oldalon való töltésre.
    Ezért nem ajánlott bekapcsolni, mert akkor a csomópontokban (dht) elvész az "adat" az éterben és össze vissza számolást eredményez.
    Regizett oldalról (mintahonnan te töltenél pl: enkór) töltéskor ajánlott kikapcsolni DHT-t. Nyilvános (mint pl pirétbéj) ajánlott bekapcsolni a dht-t.
    Regizett oldalról a szervertől kapod a jelet, kitől mit, hogy töltesz, nem kell dht. összezavarodik és hibás lesz az arányod a feltöltött adatmennyiség, stb.
    Nyilvános oldalról ajánlott bekapcsolni, "csillagpontos" rendszerként működik, mert több tracker tud ellátni "infoval", több feltöltőre is csatlakozni tudsz és gyorsabb is lesz a letöltésed.
    Ezért jó, ha egyszerre csak: vagy enkórról töltesz dht off-al, vagy pirétről dht on -al.
  • lck
    #36015
    Már a legelején a #36008 -ban pontosan leírtad miért nem vagy ( és nem lehetsz ) aktív. Mivel ez mikrohullámú hálózat, az adótoronytól egy belső IP-címet kapsz - azzal azonosít. Kifele pedig az össze előfizetőnek egy közös IP-címe van. Ezért nem lehet portot nyitni neked. Ebben a konstrukcióban soha nem leszel aktív, még ha néha úgy is látszik. Elvileg a szolgáltató tud neked fix publikus IP-címet adni, akkor megoldható a dolog, de általában ezt csak jó pénzért teszik.
    Utoljára szerkesztette: lck, 2015.05.12. 13:12:14
  • SzocsA
    #36014
    Nem, az a szemközti 3kmre lévő állomás felé továbbítja a jelet, meg fogadja.
    Semmit nem csinál, ha beírom azt a számot. Időtúllépést ír ki.
    Ez a net simán olyan mint egy kábeles net lenne, csak éppen kábel helyett mikrohullámú az internet. Vagy mint a mobiloknál.
    Nincs semmi, windowsban tudom állítani a kapcsolatot. Elvileg az ipcímet automatikusan kéri régen ezt nekem kellett beállítani.
    kaptam egy papírt, amire leírták ezeket az értékeket.

    Van egy torrent aminél 1000 letöltő van és csak 1hez kapcsolódok. egynek tölt vissza. de ilyen 10 kb/sel.
    Hogy lehet azt megcsinálni, hogy minél több emberhez csatlakozzak?
    Írták, hogy állítsam nagyobbra az utorrentben a sávszélességnél az értékeket, valamelyik oldalon olvastam. de visszaraktam alapra. 200, 50, 4, re.

    Beregisztráltam egy másik oldalra. A régebbi oldalról letöltött torrentet próbálom meg feltölteni oda. de hibásan számolja a feltöltést. összeadja a két oldal feltöltését.
  • bajgunar
    #36013
    Bele se tudsz lépni a "dobozba"?
    És ha azt írod be böngészőbe címnek, hogy 192.168.10.254 , akkor hova lép, vagy mit csinál?
    Nem jön elő semmiféle lehetőség, amivel a "dobozt" állíthatod?
  • SzocsA
    #36012
    Nincs routerem. Régen volt egy parabolaantenna onnan a vezeték a gépbe kapott hálókártyába csatlakozott.
    Most a parabola helyén van egy doboz. onnan a vezeték egy csatlakozóba megy, mint egy régi telefontöltő adapter lenne. az bele van dugva a 230Vba. amiből a vezeték megy a gépbe a LAN csatlakozóba. Az adapter ilyen pici nincs rajta semmi gomb, csak két bemenet, egyik a POE a bemenet, a másik a LAN a kimenet.
    Ha a TCP/IP 4 es protokollra rámegyek, ott az ip címet automatikusan kéri, nincs kitöltve semmi. ha én beállítom kézzel azokat az értékeket, amik a képen a harmadik ablakban vannak, akkor sem leszek aktívba.

  • bajgunar
    #36011
    Aktív mód!!!
    Port forard router-ben! + megspékeled géped MAC címét egy fix IP-vel (hogy mindíg egy IP-t kapj, router ne kevergesse az IP-ket a rá csatlakozott eszközöknek), tehát port kiengedés router-ben, tűzfalon. (pl ESS-ben, mind port, mind *.exe kivételek közé rak) DHT kikapcs utorrent-ben BitTorrent résznél (2db pipa) (ha regizett oldalról szedsz!, ha nyílt torrent, ajánlott bekapcsolni), sávszélesség/kapcsolatok száma alapértelmezetten hagy, és véletlenszerű port elől pipát kivesz, nehogy másikat adjon utorrent.
    Ennyi... És tuti aktív leszel és zöld pipád lesz mindíg.
  • SzocsA
    #36010
    Nem tölt fel semmit általában, de van amikor beindul, de csak rövid időre, 10-30 másodperc. de akkor sem megy full sebességgel, ha egész nap megy a gép akkor talán feltöltök 300-500 megát.
    24/5 Megabit/s-es csomagom van.
    oda ahova fel akarok tölteni, nagyon nem is lehet, mert sok a seeder. 4-5-6 akkora sebességgel töltenek fel mint nekem a letöltési sebességem.
    Amúgy meg most töltöm a rokstar játékot. van 1200seeder meg 5000leecer. de nagyon nem akarja szedni.
    Viszont míg jön a letöltés, zöld pipám van a programban az alsó sarokban. Ha letöltődött és mást nem töltök, akkor átvált sárga háromszögre, hogy hibás a kapcsolat.
  • zebrock
    #36009
    Várjunk még, hátha jön megoldás. Ez is mazzag nélküli net. Neked is 0,1 kb/s a fel?
  • SzocsA
    #36008
    Vezeték nélküli netem van, mikrohullámú. ZNET. Azt olvastam valahol, hogy az ilyen vezeték nélküli neteket folyamatosan NATolják a szolgáltatok.
    Még mindig passzívban vagyok, nem tudom megoldani, hogy aktív legyek. Windows 7em van, AVASt antivírus, megcsináltam a vírusirtóban is a portokat, és a windowsban is hozzáadtam a TCP, UDP portokat a kimenő, bejövő kapcsolathoz, hozzárendeltem a programot is.
    utorrent 2.2.1 et használok. Használjak másik klienset? A 56838 port van megadva, csináljak több portot vagy kisebb portot kellene nyitni. 20000-30000 között?
    Utorrentnél kivettem a DHT kapcsolatokról a pipát.
    Nincs ruterem se proxy, igazából fogalmam sincs hogy ez mi, mármint a proxy.
    Az IP cím automatikusan kéri le, nem látom beállításnál nem látom az ip címet, alhálózati maszkot,
    az alapértelmezett átjárót és a DNSeket.
    Igazából azóta lettem passzívba amióta ezeket automatán generálja, régen ezeket nekem kellett beállítani. kaptam egy papírt amire ezek le voltak írva, ha újra kellett telepíteni a gépet.
    Ugyan az a problémám mint az alattam lévőnek.....
  • zebrock
    #36007
    Hali Mesterek, segítséget kérnék. Költözés és szolgáltató váltáson vagyok túl. Sebességem 10/3Mbit/sec., ami meg is van tesztoldalakon és saját szerverre is FTP-n. Eddig semmi gond, de... Egyedül a torrent kliensem nem képes feltölteni, de semmit sem. Direkt kipróbáltam olyan adatokkal ahol sokan vinnék, de zéró. Routert is kikötöttem ideiglenesen, direktbe kapcsolódás, portot is megváltoztattam többfélére, sőt tűzfal nélkül is kicsit, de a feltöltés nem megy. FTP, E-Mail, Skype stb fájlküldés eléri a 300kbyte/sec-ot ahogy a szolgáltató a csomagot adja, de a 3.4.2 utorrent kliens képtelen feltölteni. Létezik az hogy a szolgáltató teljesen blokkol? Illetve vmi. megoldás ha ez van? Szivárványnet radionet van, más itt nincs, tehát nincs váltás lehetőség. Sokszor küldök nagy fájlokat és akkor megy, csakis a torrent. Letöltés az megy 1000 kbyte/sec-al, azzal nincs gond, de ez a 0,1 kb/s aztán még a peer is eltűnik ez fura. Sok fórumot átolvastam, kipróbáltam más klienst (vuze) de egyiken sem tölt fel. Van egy laptopom is, arra is tettem torrentet, ugyanez... semmi feltöltés totál keresett aktív filmekkel. (rengeteg leech) Ha valaki ismeri a szolgáltatót vagy érdemben tud segíteni, azt megköszönném. (win7 x64) Kössz, zeb