743
Műholdfelvételek és Légifotók
  • CattiBrie
    #223
    nyomás...

    fürdőruha, törcsi... :D
  • Nightrun
    #222
    Fú, ez nagyon állat kép!
  • Punkerwork
    #221
    olvad már:

  • Nightrun
    #220
    Az nincs meg, ahogy nekimegy a repülő a WTC-nek?

    Bocs...
  • Cat #219
    akkor már a nagy változatot


  • CattiBrie
    #218
    pejsze!
  • Punkerwork
    #217
    hétfői kép:

  • FtranX
    #216
    engem érdekel
  • Amse
    #215
    Miért?P3 1GHZ, 256ram, gef 2 az durva gép?Köszi a linket most szedem épp.
  • zero_cool51
    #214
    nekem van vhol egy WTC-s műholdfelvétel, valami 9xxx*9xxx-es felbontásban, érdekel?
  • CattiBrie
    #213
    jónak néz ki..

    köszi!
  • Inquisitor
    #212
    Nem tudom volt e már itt ez a "kis" programocska:
    NASA World Wind 1.3
    Picit durva gépigénye és helyigénye van, de akit tényleg érdekel, az áldoz rá picit ;)
    Az eredeti letöltő oldal a Nasa-nál.
  • weine
    #211
    meg azért izralben a sivatagot öntözik...Csepegtetéssel csinálnak oázisokat a sivatagba...
  • Punkerwork
    #210
    "A kép délnyugati (bal alsó) sarkában igen markánsan rajzolódik ki az egyiptomi-izraeli határ. Miként lehetséges, hogy egy határvonal egy űrfelvételen is nyomon követhető? A válasz a határ két oldalán lévő eltérő gazdálkodásban rejlik: Izraelben nem engedélyezik a legeltetést, így a növényzet már fél évszázad alatt felújult, és a sivatagot félsivatag váltotta fel."

    ez de durva :)

  • Punkerwork
    #209
    így milyen békésnek tűnik nem?

  • CattiBrie
    #208
  • Punker
    #207
    UFO gyár


    (Thx Cifu)
  • akyyy
    #206
    mitől olyan egyenes aza vonal?
  • Nightrun
    #205
    De, már jobb kedvem is lett! :D
  • weine
    #204
    az országhatár látható fentről..ez nem elég?
    :)
  • Nightrun
    #203
    Tegnap nem láttam azt az üstököst, vazze! Be volt borulva az ég, mint az állat. Pedig úgy szerettem volna! Na mindegy!

    Tényleg szép ez a kép! Ez kárpótol az elmulasztott látvány miatt!!!
  • CattiBrie
    #202
    Húúúúúúúúúú ba##3ð, hogy ez milyen k|ß@$ðß>$#£ szép!!!

    Nem kéna rajta lenni valahol piramisnak? Vagy azok sokkal kisebbek? Így tök nem vagyok otthon Egyiptomban.
  • Punkerwork
    #201
    Egyiptom, Nílus delta, homokvihar.....

  • CattiBrie
    #200
    Meg én nem. .)
  • Nightrun
    #199
    Szerintem a kozmosz topicban már rég lejárt lemez ez. Már 3 hónapja fent van az égen, ők már unják is. (Csak én nem... :))
  • CattiBrie
    #198
    Oké! Köszi! :)
  • Punkerwork
    #197
    na erre gondoltam ez full kozmosz topic téma, szal plz ott is oszd meg az infot :)
  • Nightrun
    #196
    Szabad szemmel biztos nem látod majd a csóvát, mert jóval kisebb fényerejű, mint az üstökös maga. És azt is hozzá kell tenni, hogy távolodik tőlünk, ezért majdnem hátulról lehet már csak látni sajnos.Későn értesültem az érkezéséről sajnos. Az év elején lehetett látni a "farkát"!
  • Nightrun
    #195
    Már csóvára gondolsz?
  • CattiBrie
    #194
    Aham. cassiopeiától "balra fel". Hát, talán felfedezek egy nem odaillő maszatot. :) De azért lehet látni, hogy az nem csillag, van valami "hátsója"?
  • Nightrun
    #193
    Ja, az alatta lévő képen mégis ez az üstökös van, most néztem! (Machholz)
  • Nightrun
    #192
    Akkor megy!

    Az elsö kép a csillagtérkép (nem is gondoltad volna, ugye?). Az útvonal jelölve, mellette a dátum, hogy mikor, hol tart. A Szaturnusz bal oldalon kicsi piros betükkel jelölve, megkönnyíti a tájékozódást, mellette egy jellegzetes csillagkép (GEMINI=Ikrek, mellette jobbra LYNX=hiúz, és még jobbra ). Ez kell, ez lesz a viszonyítási alapod, ha másképp nem találod.


    Remélem érthető voltam. Itt meg egy kép egy másik üstökösről:



    Nem kell nagy durranásra számítani, szabad szemmel egy gombostű fejének 1/4-ét fogod látni. Nem árt, ha jó a látásod, és nem fényszennyezett helyen vizsgálódsz. (Jobb a város szélén)
  • CattiBrie
    #191
    igen, pls
  • Nightrun
    #190
    2005. márc. 23-ig van rajt a térképen, után már nem lesz látható.
  • Nightrun
    #189
    Likeljem?
  • Nightrun
    #188
    Hát ha gondolod, akkor belinkelhetem a csillagtérképet. De ha nem ismered a csillagképeket, akkor nem fog sokat mondani neked.Vagy ha értesz a deklanációs számoláshoz, akkor megtalálod az égen is.
  • CattiBrie
    #187
    Áááá! Merre? Mikor?
  • Nightrun
    #186
    Most van egy szabad szemmel látaható üstökös az égen, éjjel biztos megnézem, ha az idő engedi
  • Punkerwork
    #185
    akkor frankó látásod lehet :)
  • CattiBrie
    #184
    én a szememet :)