743
Műholdfelvételek és Légifotók
  • Punkerwork
    #183
    gondolom, én max fater vadásztávcsöveit tudom használni :)
  • Nightrun
    #182
    Értem. Remélem pár hónap múlva már tudok magamnak is képeket csinálni bolygókról, mert egy csillagászati távcsőre gyújtök. Már utánaérdeklődtem, hol lehet rendelni, meg mindent, úgyhogy hamarosan meglesz. Csak nem egy olcsó mulatság...
  • Punkerwork
    #181
    az a léyneg hogy az érdekes/szép képeket összegyüjtjük ott, így ha találunk valamit megosztjuk a többiekkel :)
  • Nightrun
    #180
    Én sem értek hozzá, de nem is szólok közbe a kozmosz topikban. Ha érdekel valami, akkor utána olvasok, ahogy te is.
  • Punkerwork
    #179
    én tuti nem értek hozzá, csak érdekel és olvasgatom a cikkeket :)
  • Punkerwork
    #178
    nem untatsz csak ez már itt OFF :)
  • Nightrun
    #177
    A kozmosz topic túlságosan "tudományos jellegű nekem. Ott mindenki azt hiszi, hogy ért hozzás, meg ő a legokosabb. Nekem nem kell ilyen.
  • Nightrun
    #176
    Egy kis magyarázat a 3. képhez (Global Cluster NGC 6093):

    A Földtől 28 ezer fényévnyire fekvő halmaz csillagok százezreit tartalmazza, amelyeket közös gravitációs erejük tart össze.
    Különösen feltűnőek a fényes vörös óriások, amelyek a Naphoz hasonló tömegűek, viszont már életük vége felé járnak.
    Na jó, nem untatlak tovább titeket.
  • Punkerwork
    #175
    kozmosz topic-ban nézz körül ott is akad pár hasonló, otthoni háttérképem is onnan vadásztam :)
  • CattiBrie
    #174
    kira!!! :))
  • Nightrun
    #173
    Sikerült! Ugye milyen szépek? (Legalábbis nekem...)

    :DD

    :)))
  • Nightrun
    #172
    Találtam egy-két számomra gyönyörű képet. Én inkább a titokzatos világűrért vagyok oda, ezért ilyen jellegűek a képek. (Ha nem jelennének meg, akkor elnézést.) Space Hubble Telesciope készítette a fotókat:



  • CattiBrie
    #171
    :))))

    Kit mi mire? :D
  • Nightrun
    #170
    A 166-os kép engem egy Playboy-nyuszira emlékeztet. :)
    Nagyon jó!
  • CattiBrie
    #169
    Úúúúúúú bakker!!! Némeliyk nagyon ütős!


    Agárd (thermálfürdő)


  • akyyy
    #168
    Légifotók
  • CattiBrie
    #167


  • Punkerwork
    #166
  • CattiBrie
    #165
    én láttam és nagyon szép volt :))
    de most már én sem
  • Nightrun
    #164
    Ezt a képet nem látom...
  • Cat #163
  • Nightrun
    #162
    Ezzel meg lehet figyelni az élőlényeket is?
  • Dzsini
    #161
    a radart például nem érdekli, van az elektromágneses hullámok között jónéhány ami mondjuk csak bizonyos sűrűség felett verődik vissza, ezzel alkotnak képet pl. a Földön a tengerfenékről is, magasabb frekvenciával dolgoznak a kőzetekben rejtőző víz és olajtartalékok megkeresésére... csak jól be kell állítani hogy mit akarnak látni, és a többi máris "áttetsző" lesz.
  • Nightrun
    #160
    Ok, értem. De a felhőkön keresztül mivel, vagy hogyan? Ezt nem értem. Valaki tudja ezt? Hm?
  • Gabesz amd64
    #159
    Hát jah vannak csudagépek! :D
  • Dzsini
    #158
    azért jónéhányfajta sugárzás átjut a felhőkön, így fotózgatják a Titán felszínét is mostanság - bár az nem a látható tartomány, de képalkotáshoz megfelelő.
  • Nightrun
    #157
    Tényleg egy kicsit kamu a film, de egy része lehetséges. Mert hát azért valljuk be, hogy nem mindent hoznak napvilágra az USA kutatói sem. Ki tudja, ki, és mit figyel odafent? Az tény, hogy onnan fentről még azt is le tudják olvasnik, hogy itt a földön mennyit mutat a karórád... Az igaz, hogy a légkör valóban sokban befolyásolja ezeket a dolgokat, mert pl ha felhős az ég, akkor azon nem lát át semmi! És ezen nem is tudnak változtatni.
  • Gabesz amd64
    #156
    mindegy kamu volt az kész!
  • Dzsini
    #155
    rossz helyen keresed a problémát a filmben - az igazi gond a légkörrel van (turbulencia, stb) - ez teszi a "lefele" néző távcsövek képét problémássá (ugyanez van a felszíni távcsövekkel is). egyéb szempontokból megoldható ami ott történik.
  • Gabesz amd64
    #154
    Oké de továbbhalad és nem lehet követni egy faszit (mint a filmben) 20 perc rohangálás után!
  • CattiBrie
    #153
    szép
  • Dzsini
    #152
    kivéve persze ha geostacionárius műhold, és van rajta egy rendes képalkotó berendezés.
    a Keyhole egy nem-katonai szervezet, és nekik is vannak inches hasonló felbontású térképdarabjai (bárki megnézegetheti) - már 10-15 éve nem volt probléma újságot olvasni ezekkel a technológiákkal.

    a többi stimmel :)
  • Gabesz amd64
    #151
    Amúgy nézte valaki szombaton a közellenséget?
    Az kamu egy film!

    Egy múhold max 5 percig tudja azt a helyet figyelni azt továbbhalad!
    meg ennyire éles képet életbe tud csinálni!!
  • Gabesz amd64
    #150
    Jah erről bölögök én is! :)
  • Punkerwork
    #149
    ezt a nick-et meló helyen használom, a másikat meg otthon.
  • Gabesz amd64
    #148
    akkor már értem mért van két reged! :DD
    PunkerWork-el akkor írsz amikor dolgozol!
    Vagy tévedek?
    De szerintem nem! :DD
  • Punkerwork
    #147
    aha
  • Gabesz amd64
    #146
    Azt már nemfigyeltem :P :DD

    Meló van különben? :-))
  • Punkerwork
    #145
    látod a dátumot :)
  • Gabesz amd64
    #144
    Ez kéthéttel ezelötti havazás után volt igaz?