18612


Dragon Age banner kép
Megrendelhető magyarul: 576KBYTE és a CD GALAXIS

Ha a patch után nem indulna, KATTINTS IDE

| SPECIALIZÁLÓDÁS | AJÁNDÉKOK |
  • molnibalage83
    #18092
    Visszatöltés után sem lehet előrehaladni, kurva jó. Köszi. Bár most már S felett ott quest marker, de nem lehet vele dumálni.
    Akkor most mi a f**** legyen? Nem lehet továbbhaladni a játékkal. Kurva jó mit ne mondjak..

    Mi a a fasznak is javítsanak 7+ év után egy bugot.

    LoL.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.20. 21:52:40
  • molnibalage83
    #18091
    Hát ez fasza. Kezdhetem előről az utolsó autosave-től. Ekkora egy *****
  • Although
    #18090
    Oké a Fallout NV a másik ami kb 3 volt :)
  • Although
    #18089
    Vannak akik szerint ami ez előtt volt az jobb. Lehet. Az biztos ez volt az utolsó. Ezt akkor ott nem tudtuk.
  • Although
    #18088
    Persze amit Plata ír az egyik oldal. Morális döntések. Milyen módon akarod megoldani ez így elsőre csak a felszín lesz nekem kb 3-4 végigjátszásom volt. Nincs is hasonló, másik.
    Amit írnak az az egyik oldal. :) Persze figyelve téged nagyon a pozitív végigjátszások felé mész. Szóval hallgass rájuk megkapod a mesét az egyik felét a szépet :)
    Van a regény a hívás mikor Maric a király az álomban megkeresi a csapattársait. Mert megígérte valakinek. Akinek megígérte még a folytatásoknak is része lett. Ettől olyan szomorú. :)
    Meg volt a rész amikor a néma nővérhez megy el. Álmába beszélni tud. Elmondja a többieknek akik már nem élnek, megígértem bosszút állok majd értetek, majd ránéz az öcsére, ez volt ami megnémította. Végül megszólalt, jól harcoltál Tam, tényleg jól. Mire a kistestvére visszakérdez, tényleg jól ?:)
    Vele is találkozunk a játékban, komolyan átírtam volna, pedig a Conan a dark mesék mesterével játszottam, de az ő története, kiverte a biztosítékot. :) Mondom mindig ehhez viszonyítunk, mit csinál a Bio. Sajna ma elég szegényes. Pedig jobban kellene.


    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.04.20. 21:36:10
  • molnibalage83
    #18087
    Hát ez megalol.

    A Sophia féle questnél amikor legyakom a varázslót és megyegyezek S-sel nem történik semmi. Kimegyeka teremből és vissza, akkor meg az előző cutscene beragad és ugyanazt játssza le...

    Na most akkor így mi lesz? ALT + F4 aztán meglátom..
  • Daermon
    #18086
    Nekem is felül van. A válaszok alul, de mindig igy volt.
    Sikerült 3 órát helyből belevernem :D Lotheringig el is jutottam. Megint behúzott az atmoszféra :)
  • molnibalage83
    #18085
    Hát ez az, nekem a képernyrő felső szélén van...
  • Plata
    #18084
    Felsőn?
    Nekem alul szokott lenni.
    Az urnás küldit el tudod kezdeni denerimben.
    Az urna kell majd redcliffben,redcliffet ha csinálod ott nagy gubanc lesz,kell majd nekik az urna meg a körmágusok segítsége,igen csak hogy ők is épp nagyon nagy trutyiban vannak.
    De az urna küldit megcsinálhatod hamarabb,Denerimben Gentivi testvér házát kutasd át,lesz a házban
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    egy kamu gentivi testvér,segítsd át a másvilágra szegényt és kutasd át a házát.
    .
  • molnibalage83
    #18083
    Még valami. Miért a képernyő felső részén van a felirat? Miért nem lehet ezt megváltoztatni...?
  • molnibalage83
    #18082
    Az urnás quest neve mi? Mintha nem kaptam volna meg, pedig beszéltem vele egy paladin szerűvel, de azóta nincs ott az épületben, ahol találkoztam vele és sehol.
  • molnibalage83
    #18081
    Az ESC működik, lehet, hogy eddig túl lágyan nyomtam, vagy elsőre volt bugos és azóta nem próbáltam.
  • CrashBoostZoom
    #18080
    Egy is bőven elég ha mindent megcsinálsz.

    Szerintem te csak elvesztél a részletekben. Se a Morrowind-ben, sem a Dragon Age-ben nem kell mindent elolvasni/memorizálni, hogy értsd mi miért történik. Sőt ha úgy vesszük nem is kötelező beszélni a társaiddal a DA:O-ban ha nem akarsz mert minimális kihatásuk van a sztorira, ugyanúgy végig tudod játszani.

    De skippelni akarsz akkor azt az ESC billentyűvel teheted meg.

    Mint Gothic és Morrowind fanboy mondom, hogy teljesen máshogy kell hozzáállni mindkét játékhoz ha az ember élvezni akarja és mindkettőt másért szeretem.
  • Plata
    #18079
    Gothic 1 nekem mai napig a leges legjobb játékok közt van,először angolul játszottam vele és nem nagyon értettem a sztorit,de rohadtul megfogott a játék,a Gothic 1 világa valóban él,volt olyan végigjátszás ahol az első fejezetben több hónapot eltöltöttem.
    Imádtam a régi tábort.
    Gothic 2-t is szerettem,sokszor végigjátszottam.
    De én a Morrowindet is nagyon szerettem.Rengeteget játszottam vele,Cs@ modjaival felejthetetlen volt.
    Obliviont sosem vittem végig.Skyrimet igen,abban jobb volt a világ is meg a sztori is.
  • molnibalage83
    #18078
    Ez szuper, csak nekem nem lesz időm két végigjátszásra.
  • Daermon
    #18077
    Én meg a nagy beszélgetésre való tekintettel indítottam egy pagonyelfet :D
  • molnibalage83
    #18076
    A Gothic I-II-ben akkori szemmel, nemhogy maivan 0 lore van. Mégis életem egyik legjobb élménye. Mert történnek benne dolgok és full szkriptelve, de egy történet. Az agyonistenített TES III-on meg halálra untam magam és soha nem vittem végig. Pedig teli van Lore-ral...
  • Although
    #18075
    Nekem az volt a kedvenc egyik. Persze a beszélgetés a halott tevinteriek szellemével a találós kérdések, és élt az egész bár grafikailag nyilván nagy ideje múlt. A lore, a könyvek, a karakterek, valahogy az egész nagyon élő lett. Aztán meg elolvasva a hívást még élőbb. :)
  • Plata
    #18074
    Szerintem az a legjobb a Dragon age-ben hogy annyira összetett és rengeteg sztori van benne.
    Egy végigjátszással ha mindenkivel beszélsz és minden könyvet elolvasol jó ha megismered a történetek talán felét.
    Vagy még annyit sem,ha például ember vagy elf esetleg mágus karival mész a törpékhez például,gőzöd sem lesz róla hogy mi a rossz nyavalya folyik ott,ok hogy épp megy a harc a koronáért,de ki a jó fiú vagy melyik is a jobb választás nem nagyon tudod,de ha kezdesz egy nemes törpét máris megtudod hogy a drága tesókád az egyik jelölt,aki egy aljas féreg és tuti nem támogatod,de még így sem fogsz mindent megtudni,mert ahhoz hogy jobban átlásd a dolgokat kell hogy legyen egy közrendű törpe karid is akivel szintén le tolod a sztorit.Így például megtudod azt is hogy ki az az NPC akivel nemes törpeként szinte elsőként találkozol,nem más mint a közrendű törpe tesója,na és mit keres ott azt is megtudod.Sok kérdés ami nyitva marad nemes törpével arra választ kapsz közrendűvel,na és fordítva.
    Újra elővenném a játékot legszivesebben,de tudom hogy az megint több száz óra lenne.
    Mert ebben a játékban pár száz óra az ló fing.
    Körmágusok istenverte tornya az vagy kétnapi játék,na és hogy én azt hogy utálom.
    De a többi hiányzik.
    Körmágusok tornyánál idegesítőbb és idegtépőbb helyet még nem láttam.
    Volt amikor felkaptam a vizet és csalással mentem tovább ott.
    Az urna megszerzése sem épp két perc,de az legalább nem egy istenverte labirintus idióta teleport kapukkal.
  • PiszkosFred
    #18073
    > akkor jó az RPG, ha sok a Lore. Nálam az annak a jele, hogy derogált történetet és karaktereket írni.

    No offense, de ez kurva nagy ellentmondas :)
  • Plata
    #18072
    Space pedig működött nekem.
    Ha lotheringben vagy akkor még kb 1%-nál tartasz a játékban.
    Nem sok mindent láttál még belőle,sok harc ott még nincs csak sok duma,később más lesz.
    De Lotheringben mindent végezz el,addig el ne menj,mert vissza nem jöhetsz.
    Ha egy társat nem veszel fel akkor elveszik.
  • Daermon
    #18071
    Akkor lehet az az unofficial patch zavart be? mert én áttudom léptetni a párbeszédeket.
    Amúgy rettenetesen az elején vagy :D
  • molnibalage83
    #18070
    Egyik sem működik sajnos. Lehet, hogy van rá mod.
    Igen, még ott vagyok.

    Csak valahol vicces, hogy kb. ide eljutni volt 7 óra játékidő. Kicsit vontatott, Sok a duma, kevés az akció.

    (A GoG 12 óra felettit mutat, de sokszor van az, hogy félbeszakítottam a játékot, csak nem léptem ki.)

    Én mindig agyfaszt kaptam attól, ha valaki szerint akkor jó az RPG, ha sok a Lore. Nálam az annak a jele, hogy derogált történetet és karaktereket írni.

    (Lásd Skyrim...)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.20. 11:17:55
  • Plata
    #18069
    Szent ég,akkor még sehol sem vagy,lothering az kb a kezdő település.
    Szedd fel a társakat onnan akit csak lehet.
    Akkor még szinte semmit nem láttál a játékból.
  • Daermon
    #18068
    Esc vagy space, ha jól rémlik.
    Akkor még csak Lotheringben vagy?
  • molnibalage83
    #18067
    Még csak az L betűs településen vagyok és a banditákat csaptam szét.
    A párbeszédeket nem lehet valahogy átléptetni? Sokkal gyorsabban olvasok, mint ahogy beszélnek. Rohadt sok idő megy el a hallgatásukkal. Ok, jó a voice acting, de minden kereskedőnél végighallgatni a helló szia részt...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.20. 10:29:48
  • Plata
    #18066
    Denerimben a piac mellett az egyik házban kutass.
    Ne zavarjon hogy a házigazda rádszól.
    Csak kutass tovább.
    Fejből asszem Gentivi testvér otthona.
  • molnibalage83
    #18065
    Azt köll megnézem, hogy az urna quest egyáltalán megjelent-e. Beszélni már beszéltem róla.
  • Plata
    #18064
    Szerintem nagyon jó kis játék.
    Remélem már megvan minden csapattárs.
    A mellék küldiket érdemes előbb letolni,ha eljutsz a sztoriban bizonyos küldihez akkor nem tudsz többé visszamenni megcsinálni őket.
    Ezért érdemesebb először a mellék és dlc küldikkel foglalkozni.
    Csapattársakkal barátkozni,ha szövegeléssel nem megy a jó viszony akkor ajándékokkal megtolni.
    Egyik másik karakterrel a jó viszonynál több is lehet.
    Sőt egynél többel is lehet,az egyik társad meg homár,már ha életben hagytad.
    Ha elmész meg keresni az urnát,jó ha tudod hogy az nagyon hosszú és néhol kemény küldetés.
    Az emberekhez ha mész toborozni,az megint durva lesz,mert ott egy nagy gebasz lesz,amit úgy tudsz megoldani hogy a kör mágusokhoz elmész,és a kör mágusoknál a legdurvább küldi fogad.Mert ők is nyakik ülnek a ganéban.
    Elsőre én is a fő sztorit toltam és gyorsan végig értem vele,de nem érdemes a fősztorit előre venni,inkább minden mellék és utána a fősztori küldi.Kör mágusoknál csatlakozik hozzád Wynne a törpéknél Oghren,az utóbbi eszement nagy pofa.
  • Although
    #18063
    Nem tetszhet minden mindenkinek. Az eleje a király haláláig, a bevezetés. Utána áll össze a csapat. Nekem rengeteg kedvenc jelenetem van a beavatás, a korcari erdő a boszikkal, mélyút kompletten, Stern aki nem is qunari kinézetű, kiszabadulása, stb. stb. :)
    Kicsit sablonos, persze egész más élmény volt 2009-ben mint ma 10 évvel később. :)
  • molnibalage83
    #18062
    Játszok, játszok vele, de valahogy nem akar összeállni. Dumál mindenki mindenről, sidequest itt és ott. De a főszál valahogy nem adja magát.Ok, több frakció, menj ide és oda, de eddig sablonos. A party társak szájalása az, amin röhögök, de hogy mindenki személyes búja baja a sidequest mindenütt.

    Nem tudom, a FO New Vegas után borzalmasan egysíkúnak érzem. Nem rossz, de semmi extra. Még mindig nem értem, 10+ óra után, hogy mikor és hol történik majd meg a csoda...
  • Plata
    #18061
    Jah,bocs,Lost in Dreams nem mondott semmit,magyarul játszottam.
  • PiszkosFred
    #18060
    Arrol beszelek :)
  • Daermon
    #18059
    Én mondjuk nem modolok, de az összes +tulajdonságot összeszedem én is ott. Karakter maximalizálás :)
    A BG1-et is szépen összeszedegettem mindig a a könyveket (persze itt jobban számít, mint a DA-ban).
  • Plata
    #18058
    Nekem a körmágusoknál az a rész akasztott ki mindig mikor átmegyünk a másik világba,magyarul nem emlékszem mi a neve de angolul Fade.
    De utálom azt a részt,több óra tökölés,vacakolás.
  • PiszkosFred
    #18057
    Elsore persze, ra is ment jo par ora, de nem volt gond. De masodjara mar kisse docogos volt... Na de utana, soha tobbet :D Igen, a mod ugy csinalja, hogy aktivalva a gyurut megkapod az osszes osszeszedheto pontot es egyeb extrat bentrol. Mai napig az egyet olyan szitacio, amikor kontent atugrasra hasznaltam modot/konzol parancsot/barmit. Se elotte, se utana sosem.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.04.15. 12:14:27
  • lwb
    #18056
    Én ott szoktam kezdeni: egy rakás bónusz pontot lehet összeszedni, ami később nagyon jól jön. Ja, ha már végigvitted párszor, akkor unalmas, de elsőre nekem érdekes volt.
  • PiszkosFred
    #18055
    Majd visszasirja a harcokat, amikor jon a Lost in Dreams kuldetes, nalam az volt az a pont, amikor szinte minden vegigjatszasnal azt mondtam, hogy oke, akkor most tartsunk szunetet mielott kart okozok valamiben vagy valakiben :)

    Kesobbi persze gyarlo modon hasznaltam modot ra, es siman atugrottam azt a reszt, mert basszameg, megtehetem :D
  • lwb
    #18054
    Ha az elején már így látod, akkor várd meg amíg elérsz a Deep Roadsig (Derp Roads) :DDD A legtöbben ott szoktak rage quittelni.

    Ja, a DAO-ban elég sok a trash mob. Meg könnyebb is, mint a BG játékok voltak. Harc egyébként tényleg nagyon sok volt a BG-ben: mindkettőben. Nem tudom, engem lekötött a történet, persze klisés, de attól még nem rossz. Van eleje, közepe meg vége is. Ráadásul befolyásolni is tudod a végét, vannak egymást kizáró karakterek a partiban, te dönthetsz a királyság sorsa felől stb. Változtathatod a személyiségét egyes csapattagoknak, utoljára ilyet a BG2-ben láttam a Throne of Bhaalban, amikor Sarevoknak meg a drow nőnek a jellemét tudtad megváltoztatni.
  • molnibalage83
    #18053
    A BG-ben hangsúlyos a harc?

    Az nem baj, ha hangsúlyos, ha lenne tétje, vagy élvezetes lenne. De csak agyatlan hentelés az egész. Kipróbáltam az elején több harcot teljesen máshogy, adott esetben bután használva embereket. Akkor is én győztem. Csak ez így meg felesleges időhúzás. Ennyi erővel akkor összevágható lenen cutscene-ben az egész és annyi a játék a válaszlehetőséggel. A harccal csak az időmet rabolja a játék.

    (A FO NV esetén nem ezt éreztem. Nagyon nem.)