18612


Dragon Age banner kép
Megrendelhető magyarul: 576KBYTE és a CD GALAXIS

Ha a patch után nem indulna, KATTINTS IDE

| SPECIALIZÁLÓDÁS | AJÁNDÉKOK |
  • Although
    #18172
    Semmi gond Molni te 10 év után próbálod. Egyszerűnek látod pedig nem annyira egyszerű volt mint a W3 a szuper rpg. :)
    a történet a korokon átívelő mese, a hősök, antihősök. Alstair, Duncan, Stern, Lelianna, a boszik,
    Majd a második rész a kör és a templar küzdelmével, a könyvek, előtte utána, a DA3 az előzménye az awakening, a Mesterrel és a néma nővérrel Utah aki egyedül túlélte, vagy másképp döntött mint Duncan, Maric és Fiona. majd a DA3 ahol a történet legkeményebb csatái jönnek a DAO után. Ezzel lezárul Gaider fejezete. Mikor nem egy regény játék az amin keresztül megérted vagy le van írva a történet :) Jól láttad a W3 is tanult belőle. De ez volt az első.
  • Daermon
    #18171
    Szerintem minden party alapú RPG-ben alap dolog, hogy mindenkit felszerelsz, amennyire lehet.
  • molnibalage83
    #18170
    Miért is lenne alap....? Ez az első olyan játék, ahol passzív party memberek vannak és semmi sem utal arra, hogy 4-nél több behívható lesz...

    Az meg vicces, hogy ezt úgy mondod, hogy úgy alsó hangon tucatnyi RPG-vel játszottam.
  • Daermon
    #18169
    Hát a beszélgetés hatására én is belevertem magam, immár nagyon sokadjára, most eddig 10 órát :D Kész a 3 DLC, meg a Kör, és 2-3 mellékküldetés.
  • Daermon
    #18168
    Nem biztos, hogy neked RPG való :D Alap minden RPG-ben, hogy mindenkit felszerelsz, akár használod, akár nem :)
  • Plata
    #18167
    Hát majd mondani fogják hogy mindjárt lesz itt jó nagy hepaj,meg ihaj csuhaj,meg ereszd el a hajamat.De akkor már lehet ki sem mehetsz vásárolni.A skill és talent pontjaikat is oszd ki.Első végigjátszáskor be is cumiztam ezt a harcot,én is úgy voltam mint te,csak pár embert cuccoltam,többin kb semmi.
  • molnibalage83
    #18166
    Ok, értem. Csak, ha előre nem szól erről, akkor az nettó szemétség. Mert miért fegyverezném fel, akit nem használok? Már most kialakult az az 5 ember, akihez nyúlok. A ketrecből kiszedett melák pl. nincs köze. Akkor a legalább átlagos cuccokat nem fogom eladni, amit tud használni.
  • Plata
    #18165
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végjátékban minden emberedet el kell majd küldened posztokra harcolni.Ha szar felszerelésben küldöd el vagy gyöngén fűbe haraphat.Mindenkit be osztasz majd valahova.

    Annyit beszéltetek mostanában a játékról hogy legszívesebben újra fel raknám.
    Csak a másik gépemről át kéne másolni a mentéseket.
    Már ha megy,azon win7 van ezen win10,ha ez számít,másik kedvenc játékom amit szintén felraktam erre a gépre,de nem megy ezen,nem ismerte fel a mentéseimet.Pedig többszáz órás játék mentés.
    Patrician 3 a win7 gépemen megy gond nélkül Win10-esen nem megy,Gog-os játék,de sajnos ezen a gépen nem megy,csak rohadt nagy grafikai hibákkal.Túl régi játék szerintem,pedig imádom.Megvan steam és gog változatban is,a steames megy,de abban idióta bugok vannak.Gog-os meg nem megy win10-es gépemen.
  • molnibalage83
    #18164
    Eddig nem cuccoltam fel mindenkit, mert csak 4-et kell használni. Ha erre előre nem szól, akkor ez egy jó ostoba húzása a játéknak.
  • molnibalage83
    #18163
    Sehol máshol nem jártam, elsőnek ide jöttem az elfek és törpök helyett.
    A másugoknál a toronyban van két sidequest, de semmi cselekedet nincs alattuk, hogy mit kellene csinálni...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.02. 19:41:40
  • Plata
    #18162
    Négy helyre kell menni előszőr.
    Körmágusok,redcliff,tündék és törpék.
    Ez kb a játék fele.
    De mielőtt mind a négyet megcsinálod előbb a mellék küldiket fejezd be.
    Törpe és a tünde is húzós.
    Utána még jön sokminden.
    Mire jön a harc legyen minden társad maxolva.
    Mindenki harcolni fog.
    Szóval az összessel legyél max jóviszonyban és legyenek felcuccolva.
  • Although
    #18161
    Kb. Függően milyen sorrendben haladsz a törpe, falu, stb. Ha már mindent megcsináltál voltál az elfeknél, akkor a fele vagy kicsit több.
  • molnibalage83
    #18160
    Denerimbe tartok a kiscsákóból démon kiűzése után. Ez kb. hány %-a a történetnek? Úgy 1/3-nál vagyok?
  • molnibalage83
    #18159
    Haladok lassan a történettel. Átlagosan kellemes, de továbbra sem értem, hogy miért a nagy hozsánna érte. 2010-ben a grafika és vioce acting tényleg seggreülős lehetett, de ma ez már nem faktor. A történet finoman szólva sablonos eddig és túl sok választási lehetőség nem is volt. Az companionok beszólásai színesítik még játékot. A zene meg, hogy jó egy ró RPG-nél az már kb. 15+ éves történet, ebben semmi különös nincs.
  • molnibalage83
    #18158
    Egyáltalán nem nehéz, csak idegőrlő kicsit. Még nem vagyok a végén, de megvan az összes forma. Nincs semmi rejtve, csak egymás utáni "kulcson unlock" a egész a formákkal játszadozással. Nem egy nagy tuváj.

    És igen, orbitális bug volt. Konkrétan egér formában oda vitt be, [b]ahol nem is volt egér bejárat, csak mégis betett oda a múltkor[b] Hoppá....

    Mert most eljutottam oda, csak éppen a szellem forma kellett hozzá. Így persze ki is tudtam jutni. Első bejutásra a dexterity bónuszt adó cucc sem működött, sanszosan ez a bug miatt volt.
  • Although
    #18157
    Akik elolvasta regényeket, hívástól a végéig, ami van, játszott a DA:3-al. Talán mint én tátott szájjal nézte a zsenit Gaidert aki történeteket írt egymásba fűzve egyiket olvasod a másikkal játszol majd megint olvasod majd megint játszol. Végül tátott szájjal csodálkozol. Évek alatt összeállt. Mind kis történetek kerek egésszé.
    Egész biztos voltam benne egy ilyen patkány cég mint az EA ki fogja csinálni Gaidert és csapatát. A középszer nem tűri azt ami nem középszerű.
    Szerk: Az van amit láttunk utána meg se kell venni.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.04.27. 21:48:34
  • Although
    #18156
    Végre HD-ben is megtaláltam :D
    Story trailer. Egészen elképesztő karaktereket adott. Van néhány ilyen sztori, mint az SW, stb. A DA:O-t a Bioware adta :)
    elején a már nem fiatal hősünk a hívásból. Duncan. :) Az egész szép kerek sztori lett.

  • Although
    #18155
    Ilyen nekem is volt. Rengeteget szaladgáltam vele. Míg megtaláltam átjárókat amiket észre se vettem, nagy szívás volt, mert nem egyszerű hely. De ez nem bugos. Ilyen. Én is átkozódtam időnként meg azt gondoltam lehetetlen ne bugos legyen de újra és újra nekiálltam és végül végigmentem rajta. Mondom nekem a kedvenc sztorijaim egyike. Majd a tevinteres rész meg a puzzle is jó lesz. :)
    Mikor végére érsz, És elkezded az Awakeninget ami nem rossz. Csak épp már nem az alapjáték színvonala. Még emlékszem akkor már kijött a DAII amikor belekezdtem, volt egy rossz érzés végig, mikor játszottam vele, az egész megváltozott, már nem a Jade Empire, Dragon Age feeling volt. Vagy Baldurs Gate részek. Még a Mass Effect első része. Aztán DA3 sztori szinten, karakterekben. Majd látni fogod a különbséget, jó iparosmunkák semmi több. Mondjuk sokan annak sem neveznék őket :)
  • molnibalage83
    #18154
    Hol szólt a bugokról...?

    Melyik részét nem érted, hogy át tudtam menni egérként olyan helyszínre, ahol zárt ajtó volt, de már nem lehetett egérként visszamenni és a többi formám nem volt meg...?

    Akkor ez mi...?
    Videózzam le neked? Talán megvan még a mentés.
  • Fantusz
    #18153
    Évek óta nem játszottam ezzel a játékkal, de akkor sem emlékszem, hogy tele lett volna bugokkal, nálad meg a Fallout New Vegas is a bugokról szólt néhány hetet, s most ez is...

    A szellem ajtókon szellem formában lehet keresztül menni, a zárt ajtókat gólem formában lehet betörni, ahogy már írta Piszkos Fred, ott nem hibákról van szó, oda-vissza futkosva lehet végig menni a pályán, ami esetenként idegesítő, de nem kellene ott is bugot keresni, ahol nincs.
  • Plata
    #18152
    Az a DLC-s pasi tényleg alapból bugos.
    Nekem is sok gondom volt vele.
    De ott a másik világban csak egy gondom volt,hogy eszement hosszú.eszement fárasztó és eszement idegesítő.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.04.26. 10:18:44
  • molnibalage83
    #18151
    Eddig 2,5 nagy bugom volt.

    Az első a DLC-s, ahol nem mozdult és az unofficial nagy patch előttről vannak bejegyzések a fórumban, amit linkeltem. Tehát az nem volt új. Annak "alesete" volt, ha kimentem a szobából és utána beakadt a cutscene...

    Ez az egeres a másik.
  • PiszkosFred
    #18150
    Pont ezen gondolkoztam en is, hogy ez mar lassan szekunder szegyen kategoria, kvazi nekem kellemetlen, hogy mennyire szivatja a jatek :)
  • Daermon
    #18149
    Szerintem 10+ végigjátszásban nem volt annyi bugom, mint molninak ebben az egyben, ezért tippelek az unofficialra.
  • molnibalage83
    #18148
    Előre félek tőle.
  • Plata
    #18147
    Szerintem is az unofficial csinált ott valamit,az nekem sosem volt bugos,csak eszement hosszú idegesítő és unalmas.
    Még az egeres rész nem is olyan rossz,de majd a teleportkapus rész már fárasztó.
  • molnibalage83
    #18146
    Hát, erre is van esély sajnos.
  • Daermon
    #18145
    Az akkor lehet bug... Lehet akkor a 700+ javitós unofficial patch csinált 200 új bugot :D
  • molnibalage83
    #18144
    Mondom ez a bug. Be tudtam menni egy olyan helyszínre, ahonnan sehogyan nem lehetett kijönni. Egérként bementem és amikor ott voltam nem lehetett kimenni visszafelé, se továbbmenni. Se emberként, se egérként.

    Ez azt jelenti, hogy ha ez nem bug, akkor végigjátszhatatlan a játék és nincs korábbi mentésed.

    Visszatöltöttem és a lila portálokon keresztül mentem egy kört és már +1 formám van. És a legmurisabb, hogy nem is jártam azon a helyszínen, ahol ez a gáz volt. Rossz helyszínt töltött be volna a játék...?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.26. 08:57:22
  • Daermon
    #18143
    Nem bug. Ez a rész ilyen lesz. :D Minimálisan labirintus, bizonyos ajtókat csak bizonyos alakban tudsz kinyitni. Itt lehet szerezni peramens +statokat is, de 1-2 rejtettebb.
  • PiszkosFred
    #18142
    Nem, ez ilyen, oda vissza kell rohangalni a helyek kozott, ahogy van egy uj formad, vissza kell menni a korabbi helyekre. Ezert is mondtam azt par hete, hogy az elso vegigjatszasnal meg oke, de az osszes tobbinel en erre a reszre mar modot hasznalnaltam, mert soha tobbet...
  • molnibalage83
    #18141
    Oda is úgy jutottam el, de aztán nem volt tovább. Visszatöltöttem az első beszélgetésig és más irányba menve próbálkoztam és így van már egy másik alakváltó formám.

    Nekem ez is valami ordas bugnak tűnik...
  • Plata
    #18140
    Ha jól emlékszem egérként egy egérlyukon kell tovább menni.
  • molnibalage83
    #18139
    Most vagy én vagyok béna vagy megunt bugos ez a vacak. Az álomban vagyok, ahol egy hajó van egy kis tóban, egér formában jutottam át. Onnan se előre, se hátra. Nincs semmiféle aktivitási pont tab-ra és a fehéren világító ajtó és szalmabábuval sem lehet csinálni semmit...
  • Although
    #18138
    Nem vagyok biztos benne, de lehet nerfelték a végére a játékot. Nekem még az Awakening is jó kihívás volt. Habár, azon nagyon érződött minden szempontból az EA keze.
    Szerk: Mondjuk ez igaz a W2-re is.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.04.23. 15:57:59
  • Although
    #18137
    Mi csak az alapjátékkal játszva, ahhoz volt belőve az egész dlc-k nélkül.
  • molnibalage83
    #18136
    No, a főszállal haladva a helyzet a következő. Nem tudom, hogy csak a DLC-s tápolódás miatt, de a varázslótoronyban az ellenfél. kb. 0 kihívást jelent, cserébe jó sokszor van ugyanaz az ismétlődő csata úgy, hogy maga a helyszín is újrahasznosított, sok helyen kb. csak átrendezve van a belső tér az első vár tornyához képest. "Picit" unalmas a darálás. A saját feltápolt karakteremet kb. megütni sem tudják nagyon, nemhogy komolyan megsebezni. A gólem előrerohan, 3-szor ráver a földre, a varázsló bénít és kb. vége a csata felének.

    Lehet sok mindent olvasgatni, csak angolul a sok lore egy idő után inkább unalmas és zavaró, nem fluid az élmény. A történet azért halad előre.

    Összességében úgy érzem, hogy azért egyszer megéri végigtolni majd, de a játékmeneti láb hiánya annyira erős, hogy egész egyszerűen két végigjátszást nem érzem azt, hogy megér az egész. A karakterek közötti párbeszédek, a néhány döntés, az egész jó voice acting és kellemes grafika és zene elviszi a hátán a játékot. Mai szemmel sem vészesen elavult a grafika + voice acting. 2010-ben ez döbbenetes lehetett.

    Ott vagyok, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    átmentem az álomvilágba.



    ui. A Witcher 3-ért oda és vissza voltam 3 éve és most is, de a FO NV és még néhány RPG után azért látom, hogy miből merítettek és mit. Nem szégyen tanulni a jót.
  • molnibalage83
    #18135
    Egész egyszerűen nem tudom a tolvajt használhatóra hozni. Az íjászok lecsapják, amikor velük próbálkozik. Kár.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.21. 23:44:37
  • molnibalage83
    #18134
    Okasz, köszi. A Soldier's Peaknél van tároló láda.
  • Plata
    #18133
    Csak találni lehet.
    A gemek kellenek majd,ha tudsz tegyél fel egy tároló láda modot.
    A gemek később kellenek a törpéknek.
    A táborban lesznek majd NPC-k akiknek adományozhatsz,ettől a seregük erősödik,törpéknek gemek kellenek,elfeknek azt hiszem gyógynövények,embereknek talán pénz,mágusoknak már nem emlékszem,talán lírium.Ha tévednék bocs.