137
Milyen egérpadot vegyek?
  • Zan
    #137
    Én casual gamer vagyok,de akivel lakom bajnokságon is indult, ő ajánlotta a textil razert! Azt hiszem az a zöld a Mantis. Szerintem verhetetlen, én már többet is próbáltam, de messzemenőleg jobb, mit az, ami nem textil!
  • NandorHUN
    #136
    Szerintetek melyiket vegyem:
    Razer Goliathus vagy Destructor?
    Esetleg használtan egy mantist? (ár az mindegy)
    Egy Deathadderhez lenne. Szerintetek melyik a legjobb, illetve melyik a jobb: a muanyag Destructor vagy a Textil Goliathus. FPS-ekhez és munkjához is használnám.
    Kösz a segitséget.
  • Zan
    #135
    Sziasztok!

    Logitech G700-as egeremhez nem régiben vettem egy frankónak tűnő egérpadot,nevén nevezve a Saitek Cyborg egeréhez kiadott egérpadját. Nagyon jó kis pad,csak nem ehhez az egérhez,mert egy kicsit tapad. Nem a talpaknak van baja,mert az egér most egy éves és amúgy sem tűnik elkopottnak...! A mikro-mozdulatoknál érzem,hogy nem csúszik annyira. Értem itt az olyan mozdulatokat,amikor valakit pl. egy játékba célba akarok venni ráhúzom az egeret, de nem teljesen pontosan és akkor még korrigálnék,de mivel kicsit tapad (pont annyira,hogy idegesítő legyen) gyakran ellehetetleníti a pontos célzást. Az egérpadnak gumis felülete van,ami úgy túnik ehhez az egérhez pont nem jó,mivel a csúszótalpak is gumi-szerúek és a kettő együtt...érthető módon nem szereti egymást:)!

    Szóval érdeklődnék,hogy nem-e tudtok olyan gaming-egérpadot ajánlani,ami lehetőleg nem gumis felületű?

    Üdv Zan
  • MR ME
    #134
    vegyél egy normális egeret :D
  • MR ME
    #133
    ezt énis néztem, aztán mégis egy roccat sota lett a befutó, de már régen, szal következő padom valszeg ez lesz :)
  • andrew1988
    #132
    még igy sem kaptam meg a választ a kérdésre...
    minden fajta padot próbáltam, textil, még mintás műanyagot is... egyedül ezen ment amint lentebb írtam... asztalon sem megy...
    most épp egy dvdtok fóliája van leragasztva, azon megy... de nem tökéletesen...(ami ugye picit tükrözödik)

  • gurubefree
    #131
    Nekem kimondottan tetszenek a "nem egyszeru pad"-ok. Persze bzban egyet ertek hogy 10ezer-ert ( mert van ugye ) nem erdemes venni egerpad-ot.
  • ToM1113
    #130
    500 FT ért bárhol kapsz egy egyszerű sima egérpadot....
    Ne tükröződő felületűt vegyél mert azoknál szokott megzavarodni az egér...

    Am meg felesleges cicomás szart venni.
  • gurubefree
    #129
    En ezzel szemezek ..... £10.



    Roccat ROC-13-102 Sense Gaming Mouse Mat

  • andrew1988
    #128
    Sziasztok

    Van egy egerem A4tech X7 747H

    szükségem van egy egérpadra mert amit használok tönkrement:
    Nova Microptic Pro

    Ezzel tökéletesen ment, viszont ez az egér nekem nem megy szinte semmi más felületen annak ellenére hogy lézeres és mindenhol mennie kéne(szinte)
    tudnátok ajánlani egy olcsó de jó egérpadot?
  • csizihungary
    #127
    Én inkább Razer Goliathust vennék.
  • deatom
    #126
    hi egérpadot vennék, de nemtok dönteni:)
    a steelseries qck -n gondolkodok, de abból is van több fajta, én ezt a kettőt néztem ki:
    steelseries qck mass pro

    steelseries qck+
  • R1200Gs
    #125
    Bocs nem ide akartam írni, hanem a "Milyen egeret?" fórumba.
  • R1200Gs
    #124
    Sziasztok!

    Le akarom cserélni az egeret. Most egy LOGITECH Cordless Desktop Delux 650-et használok(bill+egér, vez nélküli), ami elég gagyi, játékra szinte alkalmatlan.

    Tanácsra lenne szükségem, milyen egeret vegyek? G5 v. Copperhead v. DeathAdder. Ezekről olvasgattam, szerintetek melyik volna az ideális? Játékra használnám.

    A Razer Goliathus Speed, és a Goliathus Control között mi a különbség (árban 400 Ft)

    Válaszotokat előre is köszönöm.
  • DarkSector
    #123
    De azt vágom, hogy a felülete nem 1:1-hez van illusztrálva, de akkoris olyan, mint egy öszszezsugorított gumilábtörlő...
  • nyullabsheriff
    #122
    Steel Series az a jó én 3k-ért vettem
  • Solten
    #121
    nagyítás
  • Solten
    #120
    Nem látod hogy ez 10000×-es nagyítés?
  • DarkSector
    #119

    Nem akarom sértegetni a készítőket, de így oan mint egy gumilábtörlő....


    Jó monnyuk biztos faxa, ha már razer...
  • Solten
    #118
    Valami szövetféle...
  • Solten
    #117
    Fasza ez pad...

  • DarkSector
    #116
    Faxa.
    szivacs vagy mű?
  • armageddon666
    #115
    hmm utánanézek, ára tetszik ^^
  • Solten
    #114
    Razer Goliathus Control Edition:



    * Omega -- 270 × 215 × 4 mm: 2490 Ft + ÁFA
    * Standard -- 355 × 254 × 4 mm: 2990 Ft + ÁFA
    * Alfa -- 444 × 355 × 4,3 mm: 3490 Ft + ÁFA
  • FlyHigh
    #113
    Az van, annyira nem hoki és olcsó.
  • Nightwish006
    #112
    Mivel látom 1 gondod van csak a tescos "padrol", vegyél steel qck+-t. Nagy, annyira nem szar. És olcsó!
  • trident
    #111
    Sharkoon 1337, laptoptakaró.



    http://www.techpowerup.com/reviews/Sharkoon/1337gamingmat

    A nyakam nem teszem rá, talán 1700.- ft. volt, jó, hasznos, használgató, nagy területű, jól néz ki. Jóval tovább bírja mint egy szövet, az alja gumírozott, nem csúszkál. Kényelmes.
  • DarkSector
    #110
    Nekem is olyan (van a4tech x7 egér) :D
  • alex9292
    #109
    Hy a4tech x7 egér alá tudtok vmi gamer egérpadot ajánlani?mert eddig minden egérpadom hibás volt :S1 iken ugrált másikon néha nem mozgott :S
  • DarkSector
    #108
    Igen nálam is régen ez volt a bal 20x15-ösek kb, ami édes kevés.
    Ez a razer meg durván 10-10 cm-rel nagyobb.
    Ezen volt játék közbe, mikor jobboldalt használtam, azt baloldalra mentem közbe át, de egyszersem csúsztam ki a szélére.
    Meg persze az érzékenység miatt is van az, hogy kis mozdulatokra van szükség.

    Mondanom sem kell, ez azért van, mert ha Razer egeret veszel, azok eleve nagyobbak, és ezért a nagy méret az egépad esetében.

    Akkora a pad felülete durván, mint egy laptop.
  • DarkSector
    #107
    Azért mondtam énis FFXI-nek, hogy a tudás a gyakorlás során nőhet, de hogy kihozd magadból a maxot, ehhez a hardwer-es akadályokat kell elsimítani.

    A csomagoláson az van feltüntetve, hogy hardcore játékosoknak.
    Bár nem tartom magamat hardcore játékosnak, meg a gépet sem azért fejlesztettem, mert fél napokat játszok neten, ha nem azért, hogy ha 15percet ülök a gép elé egy nap, akkor 15 percig mennyen nekem úgy ahhogy annak a rendje.
    Ez valakinek számít valaki leszarja, valaki költ erre, valaki sajnálja.
    De ha valaki sajnálja rá, akkor is tény hogy ne ugyanaz!!!
    Max neki éppen mindegy, DE EGYELTÁN NEM UGYANAZ, ÉS EZT CSAK AZ TUDJA, AKi MÁR PRÓBÁLTA.
  • armageddon666
    #106
    Megfontolom az ExactMatot x))) de perpill lehet hogy szükségem lesz a félretett pénzemre szal várok...
    majd hétfőn megyek a fekete ócsó textilért xD

    amúgy egér és egérpad nagyon sokat számít ^^ nagyon fasza mikor oda mozog a célkereszt ahova akarod :D
  • FlyHigh
    #105
    Tescos egérpadok méretével van bajom nekem, próbáltam, mindig leesek róluk. Nekem terítő kell!:D:D
  • V43 1105
    #104
    Nem tudom hogy mennyire nő, viszont az egér kezelést valóban elősegitik, ha egér padban gondolkodsz az alant látható Razer mindenképp tökéletes választás (nekem is olyan van :D), de még a SteelSeriesnek is vannak jó egérpadjai .. , egész megfizethető áron ..
  • ffxi
    #103
  • armageddon666
    #102
    egyik simább másik durvább, egyiken gyorsan siklik, másikon lassabban. (mármint lassabban mozog a kurzor)
  • DarkSector
    #101
    Még egy fontos megjegyzés.
    Már nem tudom kipróbálni, de a dobozán nemrég néztem, hogy ez nem azért két oldalú, hogy ha az egyik szar lesz, akkor fordíts rajta!
    Hanem!!!

    2 oldala van, méghozzá.....
    1 oldal a LOW Speed és a másik oldala a High Speed.
    Bár én csak egyiket próbáltam, de holnap megnézem, hogy mi lehet az eltérés, de gyanítom, hogy kb olyan ez, minha az egereken a dpi kapcsoló, mert a pad egyik fele sokkal finomabban van kidolgozva (gondolom ez a High Speed oldal) mint a másik, namármost itt ugye nem arra gondolok, hogy a LowSpeed oldal sziklás felületű, de a fény felé fordítva lehet némi kissebb különbséget észrevenni.

    Nem rossz....
  • DarkSector
    #100
    MINT MÁR MONDTAM SOKSZOR EZ TERMÉSZETESSEN CSAK HARDWER!!!
    A TUDÁST NEM LEHET MEGFIZETNI.
    FELMÉRNI EZT NEM LEHET, MERT ATTÓL FÜGGETLEN HA VALAKINEK ROSSZ NAPJA VAN, VAGY NEM TUD ODAFIGYELN, VAGY KEVÉS ÉPPEN EGY SZERÓN A TÖBBIEKHEZ KÉPEST A REAKCIÓIDEJE, AKKOR LEHET VEZTES, ETTŐL MÉG.

    DE!!!
    ANNYIT MÁR MOST A PRÓBA UTÁN MONDHATOK, HOGY SIRÁLY.

    Én ezt úgy vettem észre a játékban (2-3hete nem játszottam már) iszonyat gyors.
    teljessen feleslegessé vált az hogy az egeret nagyobb DPI-be rakjam.
    Mert a padon húzva az egeret kb 1.5x többet fodul az adott irányban a játék, mint az asztalon. Vagyis a menüben is visszavettem kicsit.
    Nomeg mivel amikor az ember húzza az egeret, az folyamatossan megy, az egyenletes felületen.
    Ami álltal nekem sokkal könnyebb volt fejeseket hamar leadni, monnyuk az m16-ossal, mint átlagban ezelőtt.
    Oda megy a célkereszt, akkor és úgy ahhogy te szeretnéd, nincs olyan, hogy egy koszos folton, vagy az asztal faerezetén hirtelen megindul, vagy leragad.

    Most ez hülyén fog hangzani, de full azok a palacsintasütők jutnak eszembe, amik ugye reklámban monnyák (és igaz is) hogy nem ragad le semmi (teflon bevonat van rajtuk).
    Na ehhez hasonló anyag van az aluminium vázon, ami aluminium nem egy hajlékony lemez, hanem egy stabil 2mm vastag váz.

    Már csak egy 4000DPI-s razer egér kell hozzá, aminek ugyanilyen anyagból vannak a talpai (kb 15000ft) és asszem egy jóideig nem kell cserén gondolkodni, sőtt azért az sem elhanyagolható, hogy ezmellett eszméletlen zsír ahhogy kinéz.

    [URL=http://pc88.hu/index.php?site=termekek&termek=887]Ezt az egeret akarom majd megszerezni a padhoz. Mert ennek a "lábai" a leírás szerint a pad anyagából van vagyis TEFLON!!![/URL]

    Remélem eléggé részletessen ismertettem a cuccot.
    Ettől függetlenül drága, de viszont ilyet barkácsolni otthon nem lehet.
    Vagy veszel egy palasütőt, és kivágod az alját....
  • Solten
    #99
    Igen, Samu egeremhez. A csuklótámaszt nem beleszámolva kb 20×20 cm. Támasz nem zavar, kényelmes.
  • DarkSector
    #98
    Nemgáz, mert a füleknek köszönhetően jól tapad, és nem csúszik a pad, illetve a támasz allulról megfogja.