442
...avagy ami nektek tetszik, amiben szívesen laknátok. Saját, jelenlegi otthonotok, és általatok elképzelt lakások is témába vágók, lehet tanácsot adni/kérni ezekkel kapcsolatosan. (Külső és beltér eg
  • Punker
    #281
    nagyobb képeket
  • BártfaiB
    #280
    Ezt hogy érted? Nagyobb házakat vagy nagyobb képeket?
  • G_ArchAngel #279
    elsősorban nagyobbakat kellene:)
  • BártfaiB
    #278
    Ez a mi házunk.
    Nem akkora mint a korábbi képeken lévők, de lehetőségeinkhez mérten igyekeztünk. (Persze ha háromszor ennyi pénzünk lett volna, akkor nem itt és nem ilyet építettünk volna, de úgy érzem, hogy az adott körülmények közt megtettünk amit lehet.) Sajnos a telek keskenysége miatt kellett ilyenre építeni.
    Ha valakit érdekel, tehetek fel belső képeket is.

  • Mojlepque
    #277
    Majd megpróbálok csinálni az unokatesómék házáról képet, vagyis képeket, ugyanis akkora a ház, és annyi össze tett, hogy csoda.
    Bár szerintem majd készítek egy pár képet a haveroméknál is, ugyanis gyönyörű házuk van, onnan is látszik hogy az apja állat sebész:)
  • DEXTER92
    #276
    Ez még szűz
  • akos
    #275
    Szóismétlés rulz... mindegy. Fáradt vagyok :((
  • akos
    #274
    A technika és a természettudományok kísérleti állomása.
    Németország, Wolfsburg.
    Speciális technológiával készült öntömörítő betonból, mivel a plasztikus formálás megkövetelte, hogy egyetlen betonhéjból álljon az egész. Speciális zsaluzati rendszert dolgoztak ki rá.
  • Punker
    #273
    mi ez a szörny?
  • akos
    #272
    Zaha Hadid újabb földkarcolója: Phaeno









  • Punker
    #271
    nekem annyi kikötésem volt hogy belső sines legyen a rúd, ez is egyszerű acél rúd amúgy
  • G_ArchAngel #270
    hajrá, én rábíztam az asszonyra:) fekete, egyszerű, IKEA...
  • Punker
    #269
    na sikerült berendelnem a hálóba meg a nappaliba karnist elméletielg kedden mehet is értük.
  • Punker
    #268
    ilyen ezüst szinű bútorok kellenek még majd a nappalimba :)


  • Punker
    #267
    elötte nekem is volt 1,5 hét szünet de ez már nagyon OFF
  • G_ArchAngel #266
    én hetek óta semmit...
    (a napi egy bögre forralt bort az orvosom írta fel...:DDD)
  • Punker
    #265
    és mivel 14 éves korom óta van bárszekrényem itt az ideje egy rendes minibárt beszereznem a nappali sarkába :)
  • Punker
    #264
    1 NepMoi-t és egy Vilmost ittam az sok? :)
  • G_ArchAngel #263
    PICIT???
  • Punker
    #262
    csak 1 picit

  • Kata
    #261
    Alkesz.
  • Punker
    #260
    belső cuccok is jöhetnek, nyomjatok nekem jó minibár ötleteket :)
  • akos
    #259
    na yo... akkor csak úgy hobbiból rakosgatok majd yoságot ide... ha épp úgy adódik.
  • Kata
    #258
    Közbe ránézek, de csak azért, hogy nincs-e rendbontás vagy óriás kép, linkhiba...
  • Punker
    #257
    engem jelenleg a belső dolgok jobban érintenek :)
  • G_ArchAngel #256
    Igen, Punker...
    Meg régen Kata és Mimacska is járt erre...
  • akos
    #255
    Amúgy látogatja ezt a topicot valaki Gáboron és rajtam kívül?
    Vagy csak a kettőnk szórakozására linkelgetek ittend -szerintem- igényes házakat?
  • G_ArchAngel #254
    hányingerem lenne, ha a falon kellene másznom...
    durva ez a csavar...
  • akos
    #253
    Az új Calatrava-ház





  • akos
    #252
    réteges fal: teherhordó fal + hőszigetelés + szellőzőrés + homlokzati burkolat

  • Punker
    #251
    jó tudni.
  • G_ArchAngel #250
    igen, de közte illik hagyni minimum 2cm légrést...
  • Punker
    #249
    fal-szigetelés és arra ez a kis dísztégla? mert itt mellettünk most így csinálták.
  • G_ArchAngel #248
    olyan kő vagy téglaburkolatra érdemes futtatni, ahol van mögötte légrés, így a teherhordó fal megmenekül:)
  • Punker
    #247
    hát ez a szerszámosunk fala ott nincs fűtés :)
  • akos
    #246
    Az még egy dolog, de sokkal ártalmasabb a pára, ami a növény jelenlétében keletkezik... arról nem is beszélve, hogy a fal természetes lélegzését is gátolja. Egy fűtési szezon alatt a belülről kifelé diffundáló pára mennyisége akár a 2liter/m2 -t is elérheti... ennek a nagy része megreked a növény alatt, plusz még, amit saját maga termel...
    Szóval nem túl vidám. :)
  • Punker
    #245
    tudom, faterral csak néztünk miért áll mindig víz a kerticsap alatt aztán kiderült hogy körbenőtte a kis dög amitől nem lehet fullra elzárni és azért csöpög :)
  • akos
    #244
    Hosszútávon nem tesz túlzottan yot a falnak/vakolatnak... de azt meg kell hagyni, hogy dekoratív díszítés - és mégsem hivalkodó.
  • Punker
    #243
  • akos
    #242