47
  • pepe003
    #47
    Ma, 18 fok volt. Akkor mikor jön a jégkorszak?
  • Kori
    #46
    az éghajlatváltozás a tudósok szerint már visszafordíthatatlan
  • ricsi1
    #33
    mármint a lehülés:)
  • ricsi1
    #32
    pff...itt nem a marhák(legalábbis nem az állat marhákokozzák a gondot):D
    amúgy sztem elképzelhető,vmi ilyensmi a közeljövőben.
  • Kryon
    #29
    D-Amerikában,és Afrikában a marhatenyésztők okaznak még igazán nagy pusztítást,ők egyszerűen felégetik az erdőt,hogy legelőhöz jussanak,ha pedig az kimerül továbbmennek.Amúgy a TV-ben láttam a klímaváltozásról egy műsort,ott azt mondták ,hogy Amazónia éghajlata szárazabbá válhat,ekkor az egész erdő kihal,a korhadó,bomló szerves anyag pedig még több CO2-t juttat a légkörbe....
  • Cat #26
    mindemellet sztm zéta és kelta is elismeri, hogy európában (és magyarországon) valódi erdőgazdálkodás folyik, azaz telepítenek is, csak éppen egész európa jó sokszor beleférne az esőerdők területébe - semmit nem számit hogy mi itt védjük a magunkét, ha ott irtanak
  • tigeroo
    #20
    igen ELVILEG nem lehetne megcsinálni, de azt csinálják...jah és: mi, az emberek több száz éves fákat vágunk kifele, és mire a csemeték behozzák a "lemaradást"
  • Cat #18
    az esőerdőknél nem erdőgazdálkodást folytatnak hanem irtást, és a brazil kormány csak azért ad engedélyt, mert iszonyat szegények, és jó pénz van benne
  • Pluskast
    #13
    Na igen, és gondoljunk csak bele ott van pl az essőerdők írtása, ami ugye elvileg a föld "tüdeje". Naponta egy futbalpálya nagyságú terület tűnik el:((
  • [HUN]PAStheLoD
    #12
    azért vesznek jó VASTAG mintát hogy a közepe ép maradjon a fúrás behatásaitól ...
  • Etele1
    #9
    Szerintem nagy ötlet volt ez attól, aki kitalálta. Viszont 1 valamit nem értek... jó rendben van, hogy sarki körülmények között nehéz dolgozni, na de akkor is kicsit soknak tartom ezt a 10 évet...Ti nem ?
  • kukacos
    #8
    Te vagy hülye, az alapszó fogoly, ami ly.
  • FTeR
    #3
    where will U be (after) the day after tomorrow? ;)
  • Pharaoh
    #2
    Az jó hogy globális jégkorszaktól nem kell tartani, de a felmelegedés miatt, ha megszünik a Golf-áramlás Európában egy kicsit hidegebb lesz.
  • tigeroo
    #1
    érdekes!
    szó szerint tök hawaii...:)