438
  • Bandew
    #398
    Ez gyönyörű volt. Most idd meg szépen a kakaódat és üsd el az időt a kifestőddel.
  • szacsi
    #397
    kabbe
  • Iori
    #396
    nagyvalószínűséggel lesz folytatása, de nem kizárt hogy az előzményeket fogják feldolgozni mint az eredeti RINGU.

    Más: Dark Water aug.ban, sztori kis tulzással szinte totál UA. Szintén Koji Suzuki novella.

    Ja és a Szemnek is lesz amerikai remakeje, Hideo Nakata rendezi azt is.
  • bigfoot
    #395
    tuti nem
    a vége miatt
  • Braveheart
    #394
    Én most láttam. Lehet azért csalódtam kellemeset mert a többiek azt mondták hogy szar. Így viszont tűrhető volt. Nemtom hogy lesz-e 3, sztem nem :)
  • bigfoot
    #393
    Most néztem meg én is !sztem is jobb az 1
  • mochee
    #392
    Hali! Én is megnéztem és nekem sem jött be. Gyenge közepes. Nincs az a hangulatom mint az egynél meg én baromira szerettem a 'nyomozós' részeket, amik olyan izgalmassá tették, végig feszültségben volt az ember. Groteszk cuccok tényleg jobbak voltak az 1ben, pl a ló az igen bejött.
  • Bandew
    #391
    Az túlzás, hogy fasz lenne, de tényleg nem őt kellett volna felkérni.
  • _Vegeta_
    #390
    Te tiszta bolond vagy, es fingod sincs az egeszrol. :P
  • szacsi
    #389
    hm
    szal a kritikusnak igaza van, a filmet ott baszták el, hogy ezt a japán faszt kérték fel rendezőnek.
    elveszett az a hangulat, ami az első fő alkotóeleme volt, nincsenek groteszk fák, etc...ez egy teljesen más film
  • Iori
    #388
    asszociáció rulz :), igaz van ennek is külön topikja de most mind1ikünk offol :P
  • _Vegeta_
    #387
    Ez megin ez a szo tortenet? :D
  • Bucser
    #386
    water
  • Iori
    #385
    flém
  • rezsofiz
    #384
    downdate
  • szacsi
    #383
    update
  • Iori
    #382
    sztem a hozzászólás első részével egyedül vagy :)
  • datango
    #381
    szvsz ez a kör2 sztori jo volt , de a kör 1 ben jobban megijedtem !
  • Zeke99
    #380
    persze , stereoban is lehet élvezni , monót azért te sem gondolktad komolyan , az csa szükségmegoldás , de még monóban is jobb a 6+1/füles ,

    nem akarom én a stereo-t leegyszerűzni , hiszen tavaly nyárig én is csak azt használtam , nagyon jó is volt , de ez már egy más világ... nem tudom leírni , ki kell próbálni , de lényegében minden filmet élvezni lehet-e nélkül is

    [URL=http://www.koss.com/koss/kossweb.nsf/02ProductDetailCall?ReadForm&Technology+Stereophones^HQ1]de ezt is maximálisan csak ajánlani tudom! KOSS HQ1[/URL]
  • _Vegeta_
    #379
    Pontosan. :>
  • Bandew
    #378
    Figy, ha én horrort készítenék, nem arra mennék, hogy csak az élvezze, akinek 6+1-es rendzsere meg isten tudja milye van. Ha én megnézek egy horrort sima stereon és jönnek nekem azzal, hogy ez csak 6+1-en élvezetes, hát azt jól kinevetem. Na nehogy már csak az élvezze, akinek ilyen van! Meg különben is, egy jó horror mindig félelmetes, ha monoban nézed akkor is, nem ez dönti el.
  • Zeke99
    #377
    persze , csakhogy én inkább a hanghatásra megyek és a tiszta hangokara , végülis ülhetnék egy mélyládán is, az legalább kirázná a seggemből a szart

    ugyan már , a lelkem eladom egy gyönyörű hangzásért , nekem nem igényem az , hogy 60000W vegyen körbe... legyen olyan a hatása , hogy elhidjem , hogy mögöttem van , ezt soha semmivel nem lehet olyan tökéletesen elérni mint a 6+1 8+1 hangszórús rendszerektől/füles... van barátom aki a dolbyra esküszik , de miután meghallgatta , hogy én mit szeretek elsmerte , hogy nagyon jó. nekem már nagyondrága volt a 8+1 , de az is lehet , hogy már sok is lenne...
  • Iori
    #376
    Aidan sokkal félelmetesebb
  • dardevil
    #375
  • Bucser
    #374
    Hát nem tudom én megnéztem az első részt kedvesemmel egy 14 colos monitor előtt görnyedve passzív hagfalak mellett (szóval nem nagyon dübörgött) De majd bexartam tőle már a story miatt is... De a Kör2-t moziban nézve úgy álltam neki, hogy na nézzük biztos jó film lesz hisz egy jó alapot nem lehet elszúrni (lásd Halálos fegyver 1-2-3)

    Hát mégis....
    Ugyebár az első rész végén nem az volt a lényeg, hogy akkor élte túl az illető ha valaki más is megnézte a kazettát, hanem hogyha lemásolta. Ugye? Akkor az elején az a 10 perces "Nézd már meg te hülye picsa" rész eléggé mókás volt.

    Most pedig spoiler hegyek:

    [szin=white]Ugyebár amikor az elején vizsgálja a srác hulláját és előjön a Samara és elkapja, hogy megvagy. Az még jó kis sejtetős rész azt hittem a kazetta égetés miatt majd jó kis bosszút fogunk kapni aminek során sorra fognak hullani az emberek a kisvárosban... Köze nem lenne az első részhez de poén lenne az tuti:) De amikor a "szeretlek mamis" rész meg a "követem a hangodat bárhonnan is jön" meg "tegye meg amit a gyereke kér" részek jönnek az eléggé beteg dolog.... Samaraáról megint nem tudjuk meg, hogy ki ő.... Az első részben még a kislány volt valami ördögi lény most meg egyszerűen csak eg halott lélek aki testről testre jár.... A legeslegvégén meg az a rész mikor a csaj bennt van a TV-ben és keresi a "kijáratot" hátha majdnem elröhögtem magam a moziban hogy, miért nem kap egy telefont elő ezzel a mondattal: "Operator! This is Rahel! I need an Exit!!!" A gyerek meg közben suttogja: "She's starting to beleive that She is the One!"[szin]

    Szóval nagy állat LOL volt az egész... csalódás... aaz első résztől függetlenül olyan 5/10 de az első rész fényében 3/10....
  • deicide
    #373
    akkor szerinted minek találták ki ezeket a hangzásokat...??

    más megnézni egy filmet 2 db 4W hangfalbol és már megnézni ha körbe vagy rakva hangfalakkal..de ha te nem igy nézerl filmet akkor ezt mindek magyaráznám úgy sem értenéd..!

    Nyilván igaz az is hogy a sz*rbol nem lehet aranyat csinálni..!
    ha valami bün rossz...azt nézheted akár plazma tv-n is...!
    attol még az sz*r marad..!

  • Iori
    #372
    lál :D
  • Bandew
    #371
    Ez de szép volt! :-D
  • CSOCSO
    #370
    "Jöhet nekem akárki akármilyen térhatású dolby 5,1 akármvel , ezt esélytelen űberelni."
    ugye nem gondolod hogy egy dolbynal csaka terhatas a lenyeg??
    amit egy fules sosem fog tudni: kirazni a szart a seggedbol mikor megszolal...
  • Exxon Valdeez
    #369
    Ez alatt azt értettem, hogy nem úgy indultam neki, hogy ez egy sz*r film lesz, hogy ettől biztzosan nem fogok félni. Épp ellenkezőleg. Egy jó horrorra készültem, és figyelmen kívül hagytam a lehúzós kritikákat, amiket a filmről olvastam... De mindezek mellett sem jött be a film, nagyon nem.
  • Jano
    #368
    "Én félni akartam"

    Hát nemtom, nálam ez alapból nem működik.
  • Zeke99
    #367
    akkor részletezem...
    72cm-es TV-re van kivezetve a filmnézés , horrort mindíg este 10 után kezdek nézni és ami talán hatásügyileg a legfontosabb a hangzás... egy 6+1 hangszóró/füles fejhallgatóval nézek filmet és hallgatok zenét.
    Jöhet nekem akárki akármilyen térhatású dolby 5,1 akármvel , ezt esélytelen űberelni. erre nem sajnálom a pénzt...

    a the grudge -t éjjel kezdtem nézni , és még teljesen vak sötétet is csináltam hozzá. nagyon gyenge , egy átlag alatti X akták rész is sokkal parásabb. a Ringuranem mondtam , hogy olyan jó volt , mert japó filmek nálam alapból hátrányban vannak , de megnéztem , ezért tudom , hogy mi volt benne.
    a Kör első része jó volt , hangzásban /sőt még a filmzenéje önmagában is jobb mint a második rész filmzenéje/ , kellemesen rémisztő , de nem túlzóan , kissé misztikus , pont jó.
    a kör második része már nem volt anniyra jó... az első részt moziban néztem meg , megbántam , mert az egy otthonülős film , akkor van meg a magfelelő hatása. akciójelenetek egy horrorfilmbe nem igazán kellenek , márpedíg a malomköves kútlezárós jelenet az. mikor mászott felfelé samara , hát az valami botrányos. mondtam , hogy nem valami nagy a felbontásom , 320x240 , de ilyen szar grafilai megoldást nagyon ritkán látni. minősíthetetlen! ilyet nem szabad kiadni! egyébként egy-egy jelenet tekinthető még jónak , sőt jobbnak mint az átlag , de összességében talán az a legjobb jelző rá , hogy gelly.
  • datango
    #366
    sztem az átok az nemcsak a sztori 0 de a "horror" jelenet is !
    én pl mikor a metron utazott a csaj es belebofogot az ablakuvegbol a halalarcu en azon röhögtem :D
  • OPM
    #365
    jaja, ott én is néztem, hogy ez most hogyan illik a filmbe
  • Iori
    #364
    maradjunk annyiban hogy az amerikai változat tágabb nézőkörnek készült, ellenben a Ringuval.

    a The grudge meg sztorilag nagy 0 ,de van 1-2 rész ami "parás". ja és ha parázni akarunk akkor éjjel 11kor egyedül a szobában fülhallgatóval
  • Exxon Valdeez
    #363
    Ez sem igaz.

    Én félni akartam, otthon néztem, 5.1 hanggal, dvd-minőségben, nagy tévén... És kétszer mentem ki a konyhába kajáért a film alatt, mert annyira untam. Sokszor megnéztem a dvd időszámlálóját, hogy mennyi van még hátra a filmből, mert ez lol és unalmas... Nem volt semmi benne, amitől félni lehetett volna. SPOILER! Szvsz túlerőltették a szellemek jelenlétét. ( Lehet, hogy a Kör 2-t is ezzel cseszik el...) És az a fülbántó nyikorgás meg hörgés, amiket a szellemlények adtak, nem hogy félelmet, hanem idegességet váltottak ki belőlem. És mi az, hogy egy szellem, akinek nincs kiterjedése, mert már nem ember, rámászik az "áldozatára" és széttépi stb.
    SZal nekem nagyon nagy csalódás volt a Grudge... És nem értem, mire ez a felmagasztalás, hogy ennyire meg annyira f*sott tőle mindenki...
  • deicide
    #362
    Szerintem nagyon nem mindegy 1 filmet hogy nézel...!!

    14" monitoson 2 kis 2wchangszorobol igazán nagy élmény lehet..!

    Illúzió romboló..!!

    Ha van dvd változat és azt rendes körülmények között nézve 5+1 hanggal és normális képméretben látva..simán befosol legalább 2x..!!

    erröl saját szememmel gyözödtem meg...!

    2 külömböző ismerősömmel néztem meg a The Grudge-t...és láttam milyen a hatás...!

  • deicide
    #361
    na ezzel van nekem már tele a hócipőm...!

    mikor valaki az eredeti Ringuval jön hogy az mennyire überfasza volt..!
    na és annak a folytatása..!

    ami véleményem szerint ritka szar mind kettő..!:((

    a Ringu 0 még nem láttam de 2 ilyen remekbe szabott szar után a 3. is ilyen nagyon klasz lehet!:(

    nézve az eredeti Ringu-t...sokkal de sokkal jobb volt az Amerikai változat...és azt hiszem sokkal jobbat alkottak az eredetitöl az Amcsik!!

  • Zeke99
    #360
    "I'm not your fucking mother!" kikiáltás a végén viszont valami iszonyat szánalmas volt. ilyet horrofilmbe nem kellene tenni , főleg olyanba ami pszihikai horror lenne és nem akciófilm-horror.
  • Zeke99
    #359
    A telekinetikus erőkhöz látni kell a Ringut , a Kör első részének eredeti változatát. abban benne van a története , hogy az anyja milyen erőkkel rendelkezett és , hogy tőle örökölte , vagy már keverem a részeket.

    a The Gridge meg számomra egy hatalmas csalódás... anyira untam , hogy közben 3x telefonáltam , hogy legyen kivel beszélgetni v.miról.
    ilyesztő rész nem is volt benne , számomra.