35
  • Dzsini
    #35
    én még fotózgattam is, szépen lehetett látni jó védőcuccal :)
  • Bandew
    #34
    Én nem láttam, pedig tök sokáig néztem.
    Bár hogy jobban belegondolok most se látok semmit!
    Huppssz... :-DDD
  • RelakS
    #31
    utyvan. :)
  • RelakS
    #29
    #27
    szabad szemmel csak egy kis légypiszok a nap alján
  • RelakS
    #27
    Bazz, most néztem meg egy 4x-es távcsővel! Nem gondoltam volna, hogy már ezzel is ekkora krumpli a Vénusz, mi lenne, ha megvettem volna azt a 8x-16x-es Zoom-os távcsövet? :D

    Ja, védőelem: Két db floppy :D
  • skristof
    #25
    biztos okosabb vagy mint én, de:

    "Az észleléshez nem szükséges semmilyen segédeszköz, leszámítva a napfogyatkozásoknál is alkalmazott szemvédő alkalmazásokat."

    most akkor mivan???
  • skristof
    #24
    hülye! :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    mért nem kérdeztek meg engem?
    :DDDD
  • Bandew
    #17
    Már miért ne lehetne látni?
  • Dzsini
    #16
    http://venuszatvonulas.csillagaszat.hu/
  • Bobber
    #15
    azert nem tudom ti hogy vagytok vele ded szerintem erdedkes hogy az elozo ilyen jelenseg 122 evvel ezelott volt a kovetkezoe meg nem kell varni csak 8 evet. Hogy lehet ez megvaltozott a keringesi palyalya valameik bolygonak????:):):)
    mert az eleg szar lenne:):):)
    de az is lehet hogy elirtak de a lebvaloszinubb hogy en vagyok hulye a temahoz es hulyesegeket beszelek:):)
  • TeszteloPontHu
    #12
    Elérik? Érdekes kifejezés, de igaza van. Ezek az olcsó szemüvegek olyan anyagból készültek, ami elöregedik, ezért nem érdemes a szemet kockára tenni...
  • rp
    #11
    én hülye meg kölyökkoromban azzal szórakoztam, hogy percekig néztem a napba. utánna órákig érdekesen hiányos volt a látásom.
  • rolika
    #9
    király lehet a NASA-nál vezető történésznek lenni, igazi nyugis állás lehet :)))
  • kukacos
    #7
    Mi az, hogy elérik a szemüveg? Te ez nem alma, hogy megromoljon...
  • cSuwwi
    #6
    Ha úgy fog sütni a nap, mint az elmúlt héten végig, akkor örülök, ha szabad szemmel látni fogom...
  • Dzsini
    #5
    hegesztőmaszk se jó ötlet, és a rendes napfogyatkozás-nézővel is vigyázni kell, itt a teljes napkorong lesz, 2-3 másodpercnél tovább pár percente nem illik belenézni még a legjobb védőszemüveggel sem.
  • Sub
    #3
    Ha meg akarsz vakulni nyugodtan. Kicsit elérhetett azóta a szemüveg...
  • cSuwwi
    #2
    nekem megvan még a 99-as napfogyatkozáskor vett szemüveg, majd előtúrom...