488
91. Tour Julius 3-25
  • donpedro
    #368
    Ramore, függetlenül minden mástól, a szólásszabadságot elég érdekesen értelmezed... Csak hogy tisztában légy vele: ha nyilvános médiumban - nyomtatott sajtó, TV, rádió és internet - valakit "vörösképűnek", "lúzernek" titulálsz, az törvénybe ütközik a hatályos törvények szerint, becsületsértés címen.

    Ez tény.

    Persze nyilván senki nem fog ezért perelni, de ez nem jelenti azt, hogy akkor szabad a vásár.

    Más kérdés, hogy újabban úgy látszik divat lett a második, harmadik, stb. helyezettek nyilvános fikázása, amit nem kéne követendő példának tekinteni, mert teljesen ellenkezik a sport szellemiségével. A "ha ő leanyázhatja, akkor én is leanyázom" gondolkodásmóddal csak magadat alacsonyítod le.

    Ez meg a véleményem.
  • ricsi1
    #367
    aztapicsa:D
    mekkora hajrá volt:)
  • forzajuve
    #366
    vazz! ebben a dög melegben létezni is nehéz, nemhogy ilyen 2000 méteres hegyekre felcangázni, pifff szörnyű kegyetlen egy sport ez :)
  • Ramore
    #365
    Én is ezt mondom. :)
  • b-type
    #364
    ok. mától én vagyok a 'beteg rajongó'(akiről film is készült) :D
    Ullrich meg a 'vörösképű lúzer'. :D
    megy ez neked helyből [b-type balra el, mert megfáradt]
  • hegyimenő
    #363
    Én pl nem fikázom Ullrich-ot csak kimondom: Ullrich amíg Armstrong ott van örök második lesz a Touron, esélye nem lesz bármit is csinálni, ez tény ez van ezt kell szeretni.
    Go Lanci!
  • Ramore
    #362
    Amennyiben nem vereségként élnéd meg Ullrich kudarcsorozatát, akkor nem jönnél az ilyen olcsó közhelyekkel, hogy "mit értél el az életben". Beteg rajongó vagy, készült is film az ilyen emberekről, Robert De Niro volt a főszereplője, címe: A Rajongó.
  • b-type
    #361
    ?
    igen, szólásszabadság van. ÉÉs??
    ezzel nem lehet mindent letakarni, és gondtalanul vagdalkozni...legalábbis ha ezt fel tudod dolgozni.
    és essen már le neked, hogy mi a rákot akarok neked mondani:
    az hogy vkinek azt mondod, hogy lúzer, vagy vörösképű...ezzel nem kritizálod Ramore, lejön?
    ez full fikázás...egyszerű fikázás...semmi több.
    felőlem leírhatod a véleményed, de ködöljön már fel hogy ez semmi más csak b@sztatás.
    és kritizálj...bányja a reptéri kóbor kutya, de ez személyeskedés....már ha egyáltalán esélye lenne az érintettnek védekezni.
    igazad van full nem érdekel mit értél el, egyedül annak fényében hogy vkit, akiről viszont tudom hogy sokat, vesztesként próbálsz feltüntetni.
    és milyen vereséget kell elviselnem? te ezt így éled meg??
    én nem. ehez kell a régi reg.?
  • Ramore
    #360
    b type free

    Látom újoncot (nem)tisztelhetünk benned a fórumozás világában. Tudod, a fórum azért van, hogy az emberek leírhasák a véleményüket. A rendszerváltás elött ez nem működött volna, de szerncsére a helyzet megváltozott. Persze az ilyen emberek, mint te visszasírjátok azt a korszakot.
    Szólásszabadság van! :)
    Én továbbra sem a rajongóit kritizáltam, hanem a vörösképűt. Akinek nem inge....
    Az közhely duma pedig, hogy "én mit értem el az életben" Ullrich-hoz, vagy akárki máshoz képest, senkit nem érdekel rajtad kívül. Attól még alkothatok véleményt tour-ról, ha nem vagyok kerékpáros.
    El kell viselned a vereséget, mert a beteges rajongásod Ullrich iránt csak további kudarcélményeket fog szülni.
  • gercse
    #359
    ja igazad van az olyan csúnya,hogy az a sárgatrikos teker
  • b-type
    #358
    'Nem tudsz olvasni'(??!)
    nos, hogy ezzel a nyeretlen, balkézről jött dumával foglalkozzak: én nem a kritikáiddal vitatkoztam, hanem a jelzőkkel amikkel illetted, azt hogy te ezt így reagálod le abból arra következtetek, hogy szerinted ezek a kritikai megjegyzések(pedig nem :) )
    'lúzer Ullrichot', és a 'vörösképű'...ez nem kritika, hanem becsmérlés, tiszteletlenség egy versenyzővel szemben, és aki a versenyzőt nem tiszteli, az a sportot sem.
    jól jönne most egy Woody Allen-es rendezői húzás ahol is a pillanatképben egymás mellett áll Jan Ullrich, és Ramore...:DD
    kiváncsi vagyok ezt a 'kritikát' elmondanád-e neki, ezzel full nevetségessé téve magad, vagy kérnél egy aláírást...
    - ön egy 'lúzer' :DDDD
    'Lúzer'...mit tettél te, hogy jogod van ezt rá mondani?
    nem az a beteges, ha vki bevédi a kedvencét(az én esetemben simán sport szeretetéről van szó), amiért fikázzák.
    de ha úgy érzed, hogy mégis jogod van hozzá.....(amit sajnálnék), akkor erre a hozzáállásra ennyi időt szántam.
  • Ramore
    #357
    1. A második ehely vereség, főleg egy ex győztesnek. Ezzel én is meg vagyok elégedve.
    2. A vörös holnap ismét le fog égni, még vörösebb lesz az arca, mint idáig.
    3. A rajongóitól természetesen elnézést fog kérni és rögtön megígéri, hogy jövőre nyerni fog és rengeteget fog támadni is egyúttal. Ezt a szöveget ismeritek? Hát persze, évről évre ezt fújja. :)
    4. A 352-es kép olyan visszataszító, hogy bannolni kellene.
  • ullrich
    #356
    Holnap uccsó hegyen Ulle támad és hoz 4 percet Basson :)
  • ullrich
    #355
    Holnap 17. Etap:

  • ullrich
    #354
    Egyébként két ember időhatáron kívűl van, Bramati és Vierhouten.
  • ullrich
    #353
    Az első 25 a mai szakaszon:
    1 001 ARMSTRONG Lance USA USP in 39' 41"
    2 011 ULLRICH Jan GER TMO at 01' 01"
    3 017 KLÖDEN Andréas GER TMO at 01' 41"
    4 002 AZEVEDO José POR USP at 01' 45"
    5 023 GONZALEZ Santos ESP PHO at 02' 11"
    6 014 GUERINI Giuseppe ITA TMO at 02' 11"
    7 075 KARPETS Vladimir RUS IBB at 02' 15"
    8 061 BASSO Ivan ITA CSC at 02' 23"
    9 097 MONCOUTIE David FRA COF at 02' 23"
    10 067 SASTRE Carlos ESP CSC at 02' 27"
    11 144 GOUBERT Stephane FRA A2R at 02' 33"
    12 108 ROGERS Michael AUS QSD at 02' 34"
    13 025 GUTIERREZ José Enrique ESP PHO at 03' 04"
    14 027 PEREIRO SIO Oscar ESP PHO at 03' 06"
    15 117 SERRANO Marcos ESP LST at 03' 09"
    16 081 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 03' 15"
    17 162 CASAR Sandy FRA FDJ at 03' 19"
    18 142 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 03' 25"
    19 107 MERCADO Juan Miguel ESP QSD at 03' 25"
    20 051 MOREAU Christophe FRA C.A at 03' 25"
    21 006 LANDIS Floyd USA USP at 03' 35"
    22 185 MERCKX Axel BEL LOT at 03' 40"
    23 171 SIMONI Gilberto ITA SAE at 03' 40"
    24 071 MANCEBO Francisco ESP IBB at 03' 41"
    25 121 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 03' 43"
  • ullrich
    #352

    Ulle ma is nagyot ment.


    Lanci elkapja Basso-t.
  • ullrich
    #351
    Második hely nem vereség, én örülök a második helynek is.
  • ullrich
    #350
    Gyakorlatilag Ullenek csak Lance az ellenfél mindenki mást ő is elvert.
  • ullrich
    #349
    Részemről megvagyok elégedve Ulle-vel és Klödi-vel is sztem nagyon jól mentek. Ullenek talán még meglehet az ezüstérem is, persze ahhoz holnap kellene hozni Basson vm.t, de az időfutamon mindenképpen jobb lesz Bassonál.

  • Ramore
    #348
    Armstrong a király, Ullrich hozta a tőle elvárhatót, kikapott ismét. Remélem jövőre is eljön a koronáját megvédeni Armstrong, nehogy Ullrichnak megint (komolyabb ellenfelek hiányában) az ölébe hulljon egy sárga trikó. :)
  • Ramore
    #347
    Nem tudsz olvasni, én a vörösképűt kritizáltam, nem a szurkolóit!!! Az olyan szurkoló, aki nem tudja elviselni a kedvencére utaló kritikát, az már beteges.
  • gercse
    #346
    Mit nem lehet érteni???
    Lance egész évben erre az egy versenyre készül,de ez már így van régebb óta,Ullrich is jó lenne ha egyáltalán normálisan készülne,nemhogy csak erre az egy versenyre
  • ricsi1
    #345
    nemtudom milyne edzést csinálhatnak...egeésznap futnak a strandom v. pedálos motorokat tekernek hhegyre fel
  • MrSpock
    #344
    Igne az 1 perc meglett:-)
    Go Lance!
  • MrSpock
    #343
    Láttad a részidőt?
    Azthiszem kát bármiről is itt vitatkozni,meg elmélkedni.Símán meglesz az 1 perc amit mondtam.
    Ez van, Lance a Király!
  • ricsi1
    #342
    sok idióta bezzeg lökném le őket a picsába a hegyről
  • hegyimenő
    #341
    nem viszont mára esőtt jósolnak úgyhogy Ullrichnak sajnos nehéz dolga lesz Armi meg aláz remélem :)
  • ullrich
    #340
    Egyrészt a naplójába is írta, hogy nem szereti a meleget, ill. példa rá a tavalyi 12. Etap ami egy 47 km-s ITT volt 35°-ban ott Lanci kapott Ulletől 1'36"-ot úgy hogy Lance volt a második.
  • hegyimenő
    #339
    ullrci ezt a nem akarja megnyerni a Tourt ezt arra értettem ogyha tényleg meg akarná nyerni a Tourt akkor úgy készülbne fel rá hogy ne legyenek ekkora hullámvölgyei amúgy tegnap muszályból ment szerintem de mindegy inkább élvezzük a mai lp düezi szakaszt :)
  • MrSpock
    #338
    Nem fordítva gondoltad?:-))
    Nemértem honnan vették azt hogy Lance nembirja a meleget,én úgyemléxem,egyszer még ő mondta pár éve,hopgy neki mindegy,mert texasban jóval melegebb szokott lenni.
    Én úgynéztem,hogy az elmúlt időben,inkább Ullrich szenvedett a hőségtől,bár léehet nemjól láttam.
    Ma nagyonfog Lance nyerni úgyérzem,mert ezt az időfutamot várta leginkább,itt tényleg meglehet mutatni egyedül mire megy az emelkedővel.
    Go Lance!
  • gercse
    #337
    Jó lenne ha Armstrong visszavonulna a végén,és jövöre megnyerné Ulle a Tourt,szép lenne,mindegy addig még lesz egy olimpiai Arany is
  • gercse
    #336
    Direkt ezt írtam hogy megcáfoljanak majd élőben
  • ullrich
    #335
    Te is hülyeségeket írsz :), Ulle szépen kioszt majd mindenkit :).
  • ullrich
    #334
    Ulle 16:50kor indul, remélem nem jön be az előrejelzés

  • gercse
    #333
    Én is Biagginak szurkolok,azért a multkori gyözelem jól jött,még van esély megnyerni a vb-t,de ez off
    Mai tippjeim:Armstrong,Ullrich+30",Basso+45"
    Csakhogy ne húzzatok le,de gondolom így is lefogtok mert túl kevés elönyt adtam Arminak
  • ullrich
    #332
    Sztem ez hülyeség, hogy nem akar győzni. Van hogy nem megy, de ha a formában van akkor minden megtesz a győzelemért, lásd tegnap.
  • ullrich
    #331
    Én 7 éve vagyok Ulle drukker, és hát azóta nem mindig volt a topon, de hihetetlen kitartása van és ez nagyon tetszik.
    Az persze nem esik jól, meg nem is látom értelmét, hogy a másik versenyzőt szidjuk, sztem aki itt végig tud menni azokat csak dícsérni lehet. Jelen pillanatban Lance számomra ellenfél, de nem ellenség és elismerem a teljesítményét.
  • hegyimenő
    #330
    én pl Capirossinak drukkolok és hát nekem pl elég szar érzés látni hogy mit szenved, de én csak azt mondom hogy Ullrich akár hogy nézzük esélye sincs és ez még a legszebb álmában se fog Armstrongnak 1-2 percet adni mert úgy érzem Ullrich nem akar eléggé győzni vagy nincs benne motiváció de ezt már egyszer elmondtam.
  • b-type
    #329
    félreértesz, nem téged védelek, a szurkolói mentalitást magyarázom. mert nekem voltak negatív tapasztalataim, akár kint a versenyen, akár itthon, ha felveszem a fan club-os polómat. :(
    és ezt, vagy az ide vezető bármit nagyon nem szeretem.