1686
Tetoválás, testmódosítás
  • Petka
    #1606
    Akkor szerencséd volt! :)
    Az ötlet jó, viszont, ha az az R betű valami márkajelzés, akkor azt szerintem inkább ne.
  • Attila8805
    #1605
    Igen :)
    Szerencsére csak a tenyerem kellett varrni de 160 métert csúsztam szalagkorláttól 1 méterre szóval az őrangyalom velem volt, ezért a glória és a szárny.
  • Petka
    #1604
    Motorbaleset?
  • Attila8805
    #1603

    Új tetkóm terve!
    Még nincs teljesen kész.
    Azt mondta a művész hogy még finomít rajta és még lesz az órának angyal szárnya is alá pedig Second Birthday felirat kerül.
    Vélemények?
  • J i GS a W
    #1602
    Vádlimon van már régi... de ha minden jól megy most lesz majd folytatva. :)

  • bcrics
    #1601
    Eddig egy ilyen tartózkodik a karomon, ennek a testvére szaladna fel,
    LINK
  • bcrics
    #1600
    Sziasztok, Törzsi-Tribal(NonFiguratív) minták érdekelnének, ha van vkinek Összegyűjtve.
    Februárban mennék egy Teljes balkarost csináltatni, ahhoz kellene némi Forrásanyag, van nekem is régről, de gondoltam megkérdem hátha van vkinek frissebb alapanyag.
    Kösze.
  • dunga
    #1599
    Kész, engem is érdekelne az eredmény :]
  • trident
    #1598
    Szintén kitöltve, szintén érdekelne ha úgy alakul.:)
  • Petka
    #1597
    Az engem is érdekelne :)
  • extramagascsaj
    #1596
    Kitöltöttem. Van rá lehetőség,h a kiértékelést ill. az elemzést később megkapjam? Érdekelne. :)
  • vizicsiko
    #1595
    Sziasztok!

    Szükségem lenne még néhány kitöltött kérdőívre a tetoválásokról és piercingekről szóló egyetemi kutatásomhoz.
    Aki még esetleg nem töltött és segítene nekem, ezen a linken megteheti (kb. 8-10 perc) - s előre is nagyon köszönöm!
    https://qtrial.qualtrics.com/SE/?SID=SV_9BuotA57ETwiAOE
    Aki már kitöltötte, annak pedig ezúton is hálás köszönet érte!

    Szép napot mindenkinek!
  • lord nihilus
    #1594
  • micibi
    #1593
    Július végén készült, imádom!
    [IMG]http://[/IMG]
  • pinnacle
    #1592
  • Mimóza
    #1591
    Tökéletes emlék
  • pinnacle
    #1590
    édesanyám halálának napja
  • tigeroo
    #1589
    elárulod hogy mit jelent az a dátum?
  • pinnacle
    #1588
    Srry, nem kicsinyitettem :S
  • pinnacle
    #1587
    Első saját:
  • lord nihilus
    #1586
    +1
  • Mokus1
    #1584
    Huu az a 3. képen tetszik. Oldaláról is van kép mert tetszik. Meg azon gondolkodom hogy színes legyen-e.
    Ennek a képnek például nagyon tetszenek a tónusai, színei ezt összevegyítve el is tudnám képzelni.
  • tigeroo
    #1583
    hát ez elég tág...




  • Mokus1
    #1582
    Sziasztok!
    Szeretnék egy tetkót.
    Csöcsömről vállon át és a felkarra kicsit.Először egy kígyót vagy egy sárkányt képzeltem el de a sárkány mellett döntöttem mert abból talán több mindent ki lehet hozni.A feje az megvan viszont a többivel nagyon nagy gázba vagyok hogy lehetne úgy megcsinálni hogy jól nézzen ki. Illetve a fej e az a karomon vagy a mellemen legyen sokat vagyok nyáron trikóba így nem utolsó hogy ne nézzen ki hülyén ha nem látszik az egész. Ötletek hogy merre induljak?
  • Klemice
    #1581
    6 év alatt elbaszta az egész testét, kurva undorítóan van kivarrva a gyerek, ez már túlmutat a jóízlésen
    pl ott van Kat von D, neki is az egész teste ki van varrva, mégis normálisan néz ki
  • lord nihilus
    #1580
    *.*
  • lamase
    #1579
    Ha napi egyszer kened, akkor fél nap alatt annyira "megszárad" hogy nem lesz vele bajod.
  • Stelk0
    #1578
    SEGÍÍTSÉÉGG!!!

    Volt egy elég nagy képgyüjteményem tatto-kból csak a gépem elnyelte...

    volt egy amit lehet h itt láttam lehet h neten vhol, egy vékony srác hátán ilyen angyal szárny szerü de mégsem angyal hanem páva meg teli nonfival, ilyen tattoo kiállítás feelingje van a képnek... ha valakinek rémlik a leírás alapján az légyszi linkelje kösszii
  • predator1982
    #1577
    hát nem tudom, milyen anyag van, amit hogyha ráteszel a sebre, nem ragad bele? mert a fólia nem ragad bele, és valóban elég gyakran kell cserélni, pont azért hogy nehogy a visszájára forduljon az egész. nekem is eléggé jött a cucc az összesből, a póló/pulcsi szösze beleragadt volna, szerintem az sem túl egészséges. én az összeset fóliáztam, és semmi bajom se nekem sem a kontúrnak.
  • lamase
    #1576
    http://www.tattooequipmentonline.com/how-to-bandage-a-tattoo és még sorolhatnám, bekötni be lehet, de miért fóliával?!?!
  • lamase
    #1575
    Ha a józan észt emlegetjük akkor már a fóliázás gondolata is durva szerintem. Mi az értelme? Megtudod magyarázni? Valami hülye elkezdte ezt hogy fóliázni kell meg szarrá kenni és akkor tuti jó lesz és azóta sokan ezt viszitek tovább..
  • tigeroo
    #1574
    megint csak eltúlzás picit, az utolsó mondat igazolja is hogy ez nem a NORMÁLIS ESET. én napi 5-10x cseréltem és törölgettem le a sebemet (este is felkeltem 1x cserélni).

    a kulcsszó itt is a józan ész sztem
  • lamase
    #1573
    Seb, az seb, teljesen mindegy mekkora.

    Azért jött 4-5 napig mert lassan gyógyul a fólia miatt. Maximum 2 napig szokott jönni. Fóliázás = hülyeség.



    A Fóliázás kételyei

    A tengerentúl számos Szövetségi Államában hosszú kísérletek és egyeztetés után kitiltották a gyakorlatból a mûanyag fóliával való utókezelést. Mivel, hogy Európában még nincs egységes szabályozás és állásfoglalás az egészségügyi és szakmai szervezetek részérõl egyelõre "nem ajánlottként" tüntetik fel.
    Ez a gyakorlat (Plastic Wrap), ami oly divatos volt 70-80-as években mára igen vitatott és kockázatos jelzõt kapott.
    Az eljárás a következõ: a tetováló munkája befejeztével megtisztítja, lekezeli a bõrfelületet és mûanyag fóliát (nálunk jobb híján háztartási fóliát) helyez a sebre. Az indok tulajdonképp, hogy ne kerüljön piszok a sebre, a kilökõdés esélye csökkenjen és a varosodás folyamata is lerövidüljön.
    Ezen indokokat cáfolták meg azon kutatások és empirikus tapasztalatok, amit a National Tattoo Association, az Alliance of Professional Tattooists és számos európai egészségügyi szervezet végzett. - A mûanyag fóliázás nem , hogy segítené a gyógyulást, hanem a vizsgált személyeknél még elnyújtotta a regenerálódás idejét. Több esetben káros utóhatást figyeltek meg illetve lehetõséget a szövõdmények kialakulására. Azon teszteltek akik, hagyományos úgynevezett bandázsolást, steril bekötözést kaptak, jóval kevesebb panasz merült fel.

    A sebre helyezett fólia a porozitás hiánya miatt légmentesen zárja a bõrt. A levegõ hiányában a bõr és a mûanyag fólia között egy megemelkedett klímájú zárt patogén, fertõzésre hajlamosító környezet jön létre. Ez a testnedvekkel, vérrel, törlõdarabkákkal, vazelinnel, elhalt hámsejtekkel keveredett nyálkás konzisztenciájú egyveleg igen jó táptalaja a baktériumoknak, gombáknak.
    Nem elhanyagolható az sem, hogy semelyik fóliagyártó nem kezeskedik a terméke sterilitásáért. VICC! (háztartási fólia, folpack).
    Ha ez még így se gyõzte meg a lelkes használót, most jön a tõrdöfés az ügyben.
    A megemelkedet testhõmérsékletre szervezetünk folyadékot présel a szövetekbe és a verejtékmirigyeken keresztül a bõrfelszínre. Így van ez sportolás vagy magas láz esetén is. Ez a kifelé ható folyamat hûtésként szolgál gyulladás elkerülésére. Az így reagáló szervezet kinyomja a bõrfelszín alatti (dermis) rétegbõl a folyadékot és persze az oda nagy nehezen bevitt pigmentáló anyagot is. Így a valószínûsége is megnõ a tetoválásunk tónusveszteségének.

    Tehát a fólia nem csak az egészségünkre jelent kockázatot, hanem a mintánk esztétikai értékére is.
    Számtalan esetben tapasztaltuk gyakorlatunk során magunk is, hogy klienseink a körültekintõ figyelmeztetés ellenére vagy feledékenységbõl, esetleg kényszer hatására akár egy teljes napig magukon hagyják a kötözésüket. El lehet képzelni milyen állapotba kerül az a mû, amiért egyszer már megszenvedtünk.
  • tigeroo
    #1572
    mert vannak nagyobb tattook is mint amekkora egy természetes seb lehet, erre gondoltál már? plusz alváskor nem lett pigmentes-véres az ágyam, ruhám, mert nekem bizony 4-5 napig jött a dzsuva belőle...
  • lamase
    #1571
    Ahogy itt olvasom rengetegen napokig fóliázzátok, minek? Mi értelme van? Ha megsérülsz és sebes lesz a tested azt is fóliázod?
  • efti
    #1570
    Egyaltalan nem veszes a verzes tetovalas kozben, a borotvalkozos hasonlatod kb megallja a helyet, sokkal tobb verre ne szamits
  • Djuree
    #1569
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem. Szeretnék tetkót csináltatni, ez lenne az első, viszont nemrég volt autóbaleset miatt keletkezett trombózisom (a karomban, a tetkót a vádlimra szeretném), kaptam vérhígítót, most meg szedem a véralvadásgátlót. Lehet-e így tetoválni? Nem okoz-e a kissé hígabb vér gondot? Egyáltalán mennyire vérzik művelet közben? Nem igazán lehet észrevenni, hogy hígabb meg nem olyan alvadékony a vérem, borotválkozásnál sem vérzett jobban mint szokott, ha megvágtam magam. Vagy csináltassak egy próbaszúrást a művész úrral?:) Megnézi mennyire vérzik. Vagy hagyjam a fenébe esélytelen így?:)
  • lord nihilus
    #1568
    tegnap le lett adva az ötlet, majd várom a telefont, hogy mikor nézhetem meg a terveket:D
  • tigeroo
    #1567
    nah ez igazán jól hangzik

    szerintem ha valamilyen komolyabb szalonba elmész a tetoválóművész megrajzolja neked pár nap alatt a terveket, aztán tudtok konzultálni róla hogy mi hogy legyen.
  • Knabb
    #1566
    Szerintem nincsen gond vele nagyon szép rózsákat tudnak csinálni, és valószínüleg a művész hozzád igazítaná, és akkor illene hozzád. Meghát számodra kell, hogy fontos legyen, és ha már rajtad van, akkor ne merje senki megkérdőjelezni :)