17903
  • gviski
    #17341
    Kyle Busch pont az az ember akit vagy szeretnek vagy utálnak, semleges érzelmet úgy vélem nem sok emberből vált ki :-)
  • N o N a m e
    #17340
    Kyle Buscht nem szeretem, jól mondta tavaly Bristolban Keselowski: Kyle Busch is an ass! :))
  • dave9004
    #17339
    Kyle Busch triplázása Bristolban.
    Best futam pedig... na ez sok volt. talán talladega tavasz meg a phoenixiek(bár ez a fav pályám:)
  • 200mph
    #17338
    A legelső, daytonai győzelme nekem is emlékezetes maradt. Nagyon meghatódott az interjúnál.
  • N o N a m e
    #17337
    Nekem Jamie McMurray futamgyőzelmei tetszettek nagyon. Vele együtt örültem én is! :)
  • 200mph
    #17336
    Üdv Mindenkinek!

    Azt hiszem itt az ideje tisztázni valamit, srácok, mielőtt még valaki komolyabban megsértődik! Én még nem vagyok nagyon öreg (37 leszek az idén), de anno úgy tanítottak, hogy ha először vagyok valahol, akkor illik bemutatkozni. Első körben ennyit láttam jónak megosztani magamról. Az F1-el kapcsolatos véleményemet max a szívfájdalom szülte, nincs bennem semmi komoly ellenszenv egyik pilótával kapcsolatban sem. De ismeritek milyen a hazai média sokszor. Gyakran nem ismernek más technikai sportot, mint a rallyt meg az F1-et (legalábbis ezekről szeretnek beszámolni). Ha mégis hírt adnak a kedvenceinkről, akkor is úgy 0,5-1 percben, mint érdekességről. "robotnyk"-nak volt igaza: "egyedül az érdekel, élvezem-e azt, amit látok". Azt hiszem a NASCAR is olyan, mint az abszurd humor: vagy nagyon szereti valaki, vagy utálja és megjegyzéseket tesz rá, mert nem érti. De szerint közöttünk ez nem téma. Szóval elég a sz.rdobálásból!
    Sokkal inkább érdekelne, mit szóltok a tavalyi Sprint-sorozathoz? Az én egyik nagy kedvencem Kevin Harvick Talladega-i befutója volt.
  • gordon 24
    #17335
    ÁÁÁ... Wtcc? Jó persze meg Norbi meg mit tudómén.. De a BTCC.. Huhh na az igen...
  • Airbus A380
    #17334
    Nem én hoztam fel csak írtam 1ik társatoknak hogy csak a saját nevében nyilatkozzon és ne általánosítson.
  • dave9004
    #17333
    ez az. Nascar Amerikában tl képpen a túraautóverseny. Indycar-ék meg az open wheels.
    Tehát a forma 1-et az indycarral hasonlítgassuk. Ha eu-ban is ilyen turaautók rohangálnának még jobban szeretném (így is szeretem a WTCC-t)
  • N o N a m e
    #17332
    "európai repülőgépgyártó cég nevét viselő fórumozó társunk" lol
  • Jeff Gordon
    #17331
    Persze hogy az, szerintem is, de az összehasonlítás folyamatos generálása, és az F1 állandó szóba hozatala az európai repülőgépgyártó cég nevét viselő fórumozó társunk ötlete szinte mindig.

    Én se értem miért kell mindig F1-ről beszélgetni, ez egy Nascar topic.
  • gviski
    #17330
    NASCAR a legjobb :-)
  • robotnyk
    #17329
    bocsánat az egyszerű fogalmazásért, de szarok a sebességre, szarok a pilótákra ható erőkre, és arra, hogy mire tervezték az autókat. egyedül az érdekel, élvezem-e azt, amit látok.
  • Dietrich
    #17328
    Nascar autót max. a Holdenekhez vagy a falconhoz lehetne hasonlítani..oválon nem kétséges melyik a jobb míg road pályán megint csak egyértelmű.

    legnagyobb hülyeség nascart F1 autóval összevetni..mindkettő másra lett tervezve ráadásul teljesen eltérő aerodinamikával van.

    Azon már lehet vitatkozni melyik versenyzőre milyen erők hatnak.
    F1-re felülről lefelé ható G az oválon felülről lefelé a kanyarokban oldalírányú erő hat.
    F1-hez jobb nyakizom az oválhoz a nyak kivételével minden más testrészre jobban hatnak az erők.
  • Dietrich
    #17327
    Az is baromság lenne!
    Az IC autó nehezebb a motor le van fojtva 650LE-re és 10000 rpm-re..

    Anno a F1 autókat a 2650ccm turbóval lehetett volna hasonlítani. 1000 lovat tudtak ha nem fogták vissza őket.

    GDF 2000-ben nem hivatalosan 411km/h-t ment Fontanában 900 pacival, másnap edzésen érte el azt a rekordot amit a mai napig nem tudott megdönteni senki (és vélhetően már nem is fog a szabályok miatt)
    Itt már "csak" 800 lovat engedtek:
  • 200mph
    #17326
    Üdv Klubtagok!

    Először is kösz mindenkinek, aki válaszolt, és valahogy megpróbált segíteni! Tegnap nem gondoltam volna, hogy ekkora vihart kavar a véleményem F1-ről, de ragaszkodom hozzá. Szerintem nem a sebességgel van a baj, így valóban kár összehasonlítani a NASCARral. Bennem akkor fordult nagyot a világ (még a 90-es évek elején), amikor már alig hallottam mást, minthogy ez és ez a versenyző mennyiért tesz meg egy kört a pályán. Valóban ez maradt a sportágból??? Ez lenne a legfontosabb?
    A másik dolog, hogy arról is keringtek hírek még ebben az időszakban, hogy sok új, a F1-ben használt "új" alkatrészt előbb az indycarosok próbálnak ki. Ha nagyon nyers akarok lenni, akkor Ők viszik vásárra a bőrüket. A többit már rátok bízom.
    Végül csatolok 1-2 képet a közkinccsé tettek közé. Legalábbis, remélem sikerül majd!
    Addig is, viszlát legközelebb!
    [IMG]http://www.joegibbsracing.com/2011/01/07/2011-jgr-paint-schemes/
  • danikosz
    #17325
    Road pályán esélytelen hasonlítani. De egy Speedway pályán ahol fékeznek és nem full padló ott is azért nagyon szép átlagokat érnek el a kocsik.
    Akkor nagyobb esélye lenne ha F1el az Indycart hasonlítjuk :D
  • Jeff Gordon
    #17324
    Jó de azt kalkuláljátok bele, hogy oválon tudja csak tartani ezt a sprint kocsi, mert arra van tervezve. Road pályán, mondjuk, ha olyasmi, mint Monza, meg se közelíti, az F1 kocsi teljesítményét, mert az F1 meg oda van kitalálva.

    Meg az is jó kérdés lehet (nem tudom próbálta-e már valaki, de nem hiszem), hogy Degában mit tud egy F1-es autó.

    Plusz hozzá kell még venni az elmúlt 5 év dilettáns szabályváltoztatásait, ami visszavetette az F1-et, nem csak motor lóerők, hanem sok minden más terén is. Azért, ha vesztek egy ilyen szörnyet, McLaren MP4-20at, és kicsit lehet is állítani Degára, mint ahogy a Sprint autókat is be szokták állítani, és úgy érik el ezeket a sebességet, na akkor az ki van zárva, hogy egy sprint autó lenyomja ezt. Most lehet kicsit hazabeszélek, mert ez a kedvenc F1-es kocsim, de az eredményekben látszik, hogy a pályacsúcsokat vagy ez az autó tartja, vagy a 2004-es Ferrari.

    Utánanéztem, két éve, amikor KERS volt a kocsikban, olyan 340 körüliket mentek a monzai egyenes végén, na ezek még simán belekóstoltak a 350 végébe, versenybeállítással.

    Most nem azért írtam ezt, én szeretem a NASCAR-t, de úgy láttam összehasonlítunk és akkor gondoltam hozzászólok én is kicsit.
  • danikosz
    #17323
    375-380 szerintem :D
  • bardocz
    #17322
    Vajon tolva mennyi lett volna?:D
  • gviski
    #17321
    Degában egy teszten kipróbáltak folytás nélkül, 360 vitt ki egyedül, persze szigorúan egyedül, tömegben nem engedték őket menni, vajon mért :D
  • N o N a m e
    #17320
    aha, utánanéztem közben én is, nem gondoltam volna hogy ilyen "gyengék", erősebbre számítottam :D
  • bardocz
    #17319
    Na igen, de ott le is vannak fojtva, simán mennek ezek 360-at is.
    Ja, F1es autó nagyot gyorsul, meg lassul, a súly/lóerő aránya miatt.
  • gviski
    #17318
    Az még a V10-es korszakban volt amikor F1ben a BMW közel 1000 lóerős volt, de a V8-ból az F1esek is ilyen 800 körülit LE-t tudnak.
  • gviski
    #17317
    F1-es Kocsinak a gyorsulás Brutális, de most nézzük meg ami a motortérben van, V8-as és Hivatalosan 750+ lóerő, nem hivatalosan én már halottam olyat hogy az új Ford motorok amiket tavaly év végén már használtak 820-830 lóerőt is leadtak. én úgy tudom hogy az F1es motorok is olyan 800Le körül mozognak.
  • N o N a m e
    #17316
    Egy NASCAR Cup car Daytonában és Talladegában 195-200 mph végsebességgel szokott menni, ami olyan 300-320 kph. Egy F1-es autó is szokott ritkán menni 300-al viszont elég rövid ideig. Az F1-es súlya 600 kg, a Cup autó súlya 1600 kg, az F1, NASCAR motor közel egyforma lóerősek, kb 1000 (de lehet ha az F1 motor még több is).
    Tehát, a Cup autók több mint 2x olyan nehezek, és ugyanúgy csapatják mint az F1-esek. Számomra nem kérdés, hogy melyik a jobb :)
  • bardocz
    #17315
    Szerintem végsebességben többet tudna egy Nascar autó, mint akármelyik F1-es. Hiába másfél tonna, nem ez számít, hanem az, hogy milyen alakja van annak a másfél tonnának.
  • gviski
    #17314
    szerintem 300km/h egy másfél tonás autóval nagyobbat lehet esni mint egy 600kilós papírautóval. Azért Gondoljuk abba bele, hogy ha egy másfél tonnás kocsi megindul, akkor elég sok mindent vissz magával. Azért már nem egyszer láttuk ezeket a kocsikat darabokra hullani... Szóval szerintem egyáltalán nem veszélytelenebb mint az F1, és még se sírnak a biztonság miatt. Szerintem aki autóversenyzésre adja a fejét az számoljon vele, hogy akár ott maradhat a pályán. Hát hogy gyorsabb? Lehet hogy nagyobb a végtempó, de majd utána nézek milyen átlag tempót mennek, és azt érdemes összehasonlítani :-)De szerintem a Dega átlag veri a Monza átlagot :-)
  • danikosz
    #17313
    Montoya még egy jó kocsit is kapna a Ganassitól :D :D 42es szám meg a régi festés amivel nyert... :D
  • robotnyk
    #17312
  • Airbus A380
    #17311
    Azért az sem mindegy hogy 1 fémketrecbe vagy 1 nyitott autóba ülsz, az F1 a szakértők szerint is veszélyesebb, no meg a sebesség is nagyobb.
  • Airbus A380
    #17310
    De nem európában
  • gviski
    #17309
  • gviski
    #17308
    NASCAR a király az a férfiak sportja :-) Az F1ben meg menjenek a nyuszik akik egy kis kocc után már arról beszélnek hogy milyen veszélyes ez a sport, meg nem biztonságos... Pl az egyik ilyen na rinyagép Nico Rosberg

    200mph üdv a klubba :D
  • gordon 24
    #17307
    Tudjuk.. De szerintem ebbe a topikba te vagy az egyetlen aki ezen a véleményen van:D
  • Airbus A380
    #17306
    "Ma sem értem a Forma-1 térhódítását, szerintem már régen varázsát vesztette." Egyéni megitélés.... nekem jobb az F1. Amcsiba meg az F1 nem menő.
  • N o N a m e
    #17305
    wow, vagyunk Wikipedian? :O

    privát üzenet ment :)

    ui. Üdv a klubban! :)
  • gordon 24
    #17304
    Üdv itt!

    Hát...
    Sajnos Magyarországon jelenleg esélytelen élőben nézni a versenyeket. Ha esetleg netán Az abmoteurst meg tudod valahonnan szerezni a kábel szolgáltatótól talán. De erre az esély 0:D

    Azon kívül marad a net, élőben szoktuk nézni legtöbb esetben Stremen.. Vagy ha rossz minőségű vagy nem ugy vannak a dolgok, akkor letölteni lehet.. Van 2 oldal, de azt ide nem írom majd esetleg privátban, ahonnan tölthető...

    Az autók meg hát a fene tudja.. Szépek azok mindig:DDD


    Üdv..
  • 200mph
    #17303
    Üdv Mindenkinek!

    Egy alkalommal a Wikipedia-n olvastam erről klubról. Gondoltam csatlakozom, hátha valakivel meg tudom osztani a NASCAR-ral kapcsolatos gondolataimat. Nem tudom, hogy máshol mi a helyzet, de az én környezetemben a NASCAR még mindig inkább szubkultúrának számít, ezért is jó, hogy van egy ilyen hely! Ma sem értem a Forma-1 térhódítását, szerintem már régen varázsát vesztette.
    Ami engem illet, már 1997-óta nagy rajongója vagyok az oválpályáknak, de csak úgy egy éve, hogy van lehetőségem jobban, rendszeresebben nyomon követni a Sprint Cup sorozatot. Nagyon örültem, amikor bekötötték hozzánk a műholdas tévét, mert a műsorkínálatban ott szerepelt az ESPN America - de korai volt az öröm. Szinte semmilyen technikai sportot nem közvetítenek. Az egyetlen ami ér valamit, az a "NASCAR Now". Ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem hozzátok. Érdekellne, hogy ki hol tudja megnézni, vagy rögzíteni a NASCAR-futamokat. Én ugyanis csak az említett műsort tudom nézni, vagy letölteni tudok a Netről. Itt azonban csak a "thepiratebay.org"-ról tudtam leszedni, de nem volt fennt minden futam. Így a 36-ból csak 30-at láttam. Szóval, minden jótanács, vagy segítség érdekellne. Számítok rátok!
    Egyébként egyetértek a korábbi hozzászólásokkal, abban a tekintetben, hogy szerintem is most a legszebbek az autók.
    2010-ben Joey Loganonak szurkoltam. Tudom, hogy van nála jobb pilóta, de nekem szimpatikus, mert tudom (korábban többször átéltem) milyen egy csapatban a legfiatalabbnak lenni. Másfelől, akit el mernek indítani 18 évesen a legrangosabb versenysorozatban, annak mindenképp tudnia kell. ha nem is ez volt a legsikeresebb év a Home Depot-nál, azért volt néhány szép pillanata Joeynak is.
    Na ennyit mára! Örülök, ha bárki válaszol! Szép napot mindenkinek!
  • Dietrich
    #17302
    Jimmy Johnsont nem engedi a felesége az Indy 500/Coca-Cola 600 duplára

    papucs és beszari..