1152
Silent Hill
  • espio
    #992
    Én a Silent Hill 3-al játszottam. Én Istenigazából mondom hogy ennél jobb hangulatú játékkal nem játszottam. Olyan eszméletlenül jó. Én ezért csalódtam a filmben. De a játék eszméletlen jó volt. A Hill Top Center pálya volt a legdúrvább. Este játszottam és ez csak fokozta a hangulatot. És a Pláza pokoli változata nagyon baljós volt. Csak a Kórház Pokoli változatában kevesebb vért kellett volna. Már a fal is csak abból állt.
  • sorrow
    #991

    A játék és a film sem igazán az ijesztgetésre épít. Ezért különleges.
    Itt nincs hirtelen a sötétből rádugró szörny, kellőképpen hanghatásokkal megerősítve mint egy átlagos horror filmben, a brutalitás pedig ritkán önélú.
    Nem követ egy rakás horror klisét ezért sokaknak nehéz megemészteni.

    A történet pedig annyira velős és összetett, hogy talán tényleg sok egy egyszerű horrorfilmbe.
    Nos igen, egy horror filmnél nem ehhez vagyunk szokva.
  • Seth
    #990
    hát félni ezen nemigazán lehet, de szerintem tökéletes adaptációja volt a játéknak, játszottál azokkal valaha??
  • espio
    #989
    Hy Everybody!

    Sztem jól elcseszték a filmet, de a trailere és a zenéi nagyon jók. Meg azért van egy kis hangulata is, de sztem nagyon elcseszték. Félt ezen egyáltakán valaki?
  • Csibusz
    #988
    Hali!:) Régen írtam:) Látom azért van itt élet:)
    Hmm a Resident Evil nekem azért eléggé kedvenc játékom a Zenék pl ISTENIEK benne szerintem:P
    De SH gyerekek SH rlz!!!:)
  • Atisz #987
    Ebben igazad van.
    A Resident Evil-t nem hoznám fel példának, mert 1. elég régi már szegény (már ami PC-re is megjelent) 2. nem azonos műfaj...
  • sorrow
    #986
    Nagyon szerettem a Call of Cthulhu-t de azért a legvégére nálam elvesztette varázsát, mikor mindenki "békaember" lett már eltűnt a rejtély, az izgalom.

  • Atisz #985
    Ha pedig Lovecraft és még játék is, akkor Call of Cthulhu.
  • Atisz #984
    Őőő...Forbidden Siren? De vhogy az se a sztorija miatt lett (elsősorban) népszerű...
  • sorrow
    #983
    Hát én még nem nagyon találkoztam ennyire jól felépített (horror-misztikus) story-val.
    Sem filmben sem játékban , sajnos horror könyveket pl. Lovecraft nem nagyon olvastam még.

    Ha tudsz ajánlani jobbat szívesen veszem.
  • Atisz #982
    Ühüm, nem azt mondtam hogy nem számít a sztori, csak azt hogy itt annyira elvont hogy rendkívül sok minden belemagyarázható...Az alapokat pesze meg kell érteni. Én csak azt mondom hogy a hangulat és a körítés ami üt Silent Hill-ben, nem az elmés, jól kitalált sztori. Uez vonatkozik a japán (eredetű) filmekre is, pl. a Grudge, illetve a Dark Water.

    A ködösítés a sztoriban előforduló hézagokra értettem, nem a noise effect-re.
  • hellnight
    #981
    Japánoktól, kínaiaktól ez teljességgel elfogatható :D
  • Csibusz
    #980
    nem tutom, épp ez a jó benne a kissebb tulzás, hogy egy kisvárosban mi minden történhet sztem:)Nekem nagyon bejön minden benne:) Vannak benne kisseb nagyobb túlzások,de belefér:)
  • Csibe001
    #979

  • Fido4life
    #978
    Hát szerintem azért az az egész SH-nak (nekem) már túl misztikus a storyja..:)
  • Csibusz
    #977
    Nagyon örülök, hogy bevédtetek amig távol voltam...Pusz ezért csibe:)
    Na igen hát rohadtul jó a ködösítés szerintem ami különben zaj effekt:P de nem baj..jobban megijeszt..
    ÉS a történetet nem tudod, akkor mirét játszik vele az ember azért hogy gyilkoljon? akkor játszál dögös FPS-el sztem..
    Nemtudom én midnig odavotlam a horror storyért..ha nagyon jól kivan találva ölni tudok a köv részért:) Szal szerintem a Story az alapja egy jó horrornak, így én is a többséggel értek eggyet és veled nem Atisz:(sajnálom:(

    Ui.: Tower Guard:vegyél fel ujra msnre plizz:D mert kitöröltelek véletlen:P
  • Tower Guard
    #976
    hát ebben nem értek veled egyet de te tudod...
  • hellnight
    #975
    Én meg azt mondom, hogy amit az első sorban felsoroltál 3 dolgot, az ha megvan egy játékban garantáltan meghozza az ember kedvét a játékra :D
  • sorrow
    #974

    És szerinted mi alapozza meg inkább a hangulatot: horror körítés, a történet vagy talán a zene.?
    Szerintem a Silent Hill-ben a zenén és a történeten van a főhangsúly.

    De mindenki annyit szűr le belőle amennyit akar vagy képes.

  • Csibe001
    #973
    Nem is annyira a sztoriról szól??Ebben nem hiszem hogy sokan egyet fognak érteni veled, köztük én sem.Én imádom az ilyen részek közötti kapcsolatokat..sokkal jobb a hangulat is ha tudod a sztorit szvsz.
  • Atisz #972
    Lol ennyire nem kell belemélyedni...a japán horrorokban elég sok a ködösítés és a zagyva, itt sem annyira a sztoriról szól hanem a hangulat dominál...
  • Csibe001
    #971
    Igaza van.Csak nem hivatalos a cucc, hanem lelkes SH rajongók csinálták meg ill konkrétan annyit csináltak, hogy a PSX emulátort beállították az SH iso-hoz hogy ne kelljen szarkodni a beállításokkal.De talán már van ennek is továbbfejlesztett verziója.Lényeg, hogy ugyanúgy a PSX emulátor az alapja.
  • Atisz #970
    A 3. részből elég jól ki lehet venni az 1. rész fejleményeit.
  • Atisz #969
    Basszus, nekem is a 3. CD volt...de én azóta már kigórtam a kukába. Lehet hogy nekem is meg kellett volna próbálni másik olvasóval :(
  • Atisz #968
    Höhö...hát én így is megértettem. Az 1. részről még nem hallottam sajnos, hogy pc-re is megjelent volna, de neked legyen igazad...
  • Csibusz
    #967
    Na az a jó ügyi vagy:)
  • Tower Guard
    #966
    De engem valahogy az nagyon megfogodt meg Dél-ashfieldről ha sikerül megcsinálnia Walternak amit eltervezett akkor Dél-Ashfield lett volna olyan mint sh és Walter lett volna olyasmi mint Alessa 2-t lasacskán amúgy kijátszom már:)
  • Csibusz
    #965
    jaja nó nagyon a 4 csak az már nem Sh ról szól inkább Walter Sulliven-ről;)
  • Tower Guard
    #964
    A 2-esben meg az elején a nemtom kinek a boltjában odavan írva az ablakban hogy "itt volt egy lyuk mostanra már eltünt" és mintha a 4-esben is lettünk volna abban a boltban de arra már nemnagyon emlékszem:S lehet olyan a lyukra céloz amin a 4-esben mászkáltunk és ez is valahogy Walterhez vezethet vissza... meg az elején a 2-esnek az utcán van egy sír és belevan vésve egy szöveg csak félig elmosódott arrasem jöttem rá mi lehet:S na mind1
    Amúgy én edddig csak a 4-et játszottam ki teljesen végig most játszom ki a többit de nálam mindig is a 4 lesz a best!!:)
  • Csibusz
    #963
    nekem is van Ps változat is:P
  • Csibusz
    #962
    SH1: Mert ugye az 1 ben van Herry Mason és annak a lánya Cheryl ---> Heather lesz a Reinkarnálciója Cherylnek:)
    SH2: Új történet de hozzáfog vezetni Silent Hill 4-hez mivel Walter Sullivan már benne van a második részben is a Liftes "Legyen őn is milliomos" jákékban:) és a 4dik rész meg róla szól, az ő keserves életéről nem is SH-ról.
    Szal mindegyik részre szükség van hogy magadtól és ne a végigjátszásoktol me ga leirásoktol tudd meg mi az igazság
  • hellnight
    #961
    Nekem a PS-es változat van SH1-ből :D
    Bár még nem vittem végig azt sem :(
    Nah mind1, majd egyszer :)


    Egyszer nekem is rosszalkodott az SH2-őm (igen, sajnos nekem sem eredetiek) Nem akarta beolvasni a meghajtóm a 3. CD-t. Nah mondom qurva élet. Átvittem bátyámhoz a régi LG (^^) DVD olvasóba és szó nélkül feltette. Hát azért megkönnyebültem picit :D
  • Csibusz
    #960
    Hát szerintem a 2 nek is nagyon jó a storyja:) de ha nem játszottál pl az összesel akkor nem tudod megérteni:) Szal az 1-el is kéne;) van psx emulátor,de már kiadtak Pcre való SH1-t
  • Atisz #959
    Nekem SH2 elszállt cd hiba miatt (igen, nem eredeti). Én azt tartom a leghangulatosabbnak. A 3. a sztori szempontjából a legjobb. A 4-ben pedig a legjobb akciórészek vannak, csak ne lenne olyan konzolos az irányítása...
  • hellnight
    #958
    <<<Tessék>>>
  • Alien1024
    #957
    valaki tudna 1 jó minőségü eredeti borito linket be nyomni nekem
  • Fido4life
    #956
    hát én a Kóosban nem csodálkoznék..:)
  • Csibusz
    #955
    XDXD Nálunk is csak hibás az egyik=) ahova én ültem pesrze=)
  • Fido4life
    #954
    nálunk ez nem történne meg, tanyasi sulihoz képest elég jó gépek vannak :P
  • Csibusz
    #953
    Na mi ez a PUNNYADÁS?? vaalmit találjunk már ki...Huhhhh ma suliban első óra info volt nézem sh.hu-t. Azt igy rámegyek képregények unalmamba elkezdtem olvasni...Erre kiderült szar gépnél ülök, azt ujraindultXD ideg szétvetett=)