1152
Silent Hill
  • Csibe001
    #1032
    Miért mindenki a Resivel jön? :)
    Ugyanúgy szar a Doom , Alone in the Dark "adaptáció"...
    Resi3 Trailer meg nem sokat árul el, ugyanúgy nem horror lesz hanem öljük a zombikat 80-90 percen keresztül, ebből nem tud kinőni a Resident sztem.Az 1 olyan szinten csalódás volt hogy a kettőt meg sem néztem.Az egyet nem kellett volna annyira elcseszni hanem ott építeni a sztorit s akkor talán más lett volna. :)
  • Csibusz
    #1031
    Szerintem én is ezt irtam le,de semmi gond:P azé enyémet elolvashatnád mielött megismételnél:P
  • Prof William
    #1030
    A SH nem tökéletes. Nagyon nehéz volt egy oylan filmet csinálni, ami a fanoknak is tetszik + az átlag nézőknek is. De szerintem jól megoldották. A világ, a lények a zene és hangulatot valami oylan szinten eltalálták amit eddig még egy játékadapatációban sem láttam.

    Ott van pl a RE. Pár néven meg pár egygezésen kívül szinte SEMMI köze sincs a Resident Evilekhez. Lehetett volna egy jó szereplőkkel, hangulattal, nagyjából a játékot követve csinálni belőlle egy jó kis filmet de erre valami aygatlan akciómozis marhaság let belőller és az egymást követő részeknek egyre kevesebb köze lett gaméhez ez valszeg a 3. részben fog kicsúcsosodni ami valszeg már nyomokban sem fog emlékeztetni a játékra.

    A SH ezzel ellentétben egy jó színvonalas adaptáció, már ami a képi világot és a hangulatot jelenti. Meg merem kockáztatni, hogy az ELSŐ IGAZÁN jó/hű adaptáció amit eddig láttam.

    A máik nagy reménységem a Prince os.. osrozat lessz de az nem ide való...
  • Csibusz
    #1029
    Ehh...Ilyet még nem is olvastam se hallotam;-) Büszke lehetsz végre van egy ember is akinek nem tetszett:-) De sebaj mindekinek megvan a saját véleménye:-)
    És szerintem is ilyen Pc játék adaptációt életemben nem láttam:) Pl nézd a Resident Evilt:-) Sokszor köze nem volt az eseményeknek a játékozXD De most láttam a 3. résznek a trailerét és eléggé biztató hogy elsivatagodás történt:) Szal várjuk azért előszeretettel a R.E. 3-mat:)
  • Atisz #1028
    Sztem pedig a legjobb számítógépes játék adaptáció amiből film készült.
    Igaz nem volt nagy konkurencia, mivel az összes többi olyan játékok alapján készült amiben alapból nincs sztori...
  • Csibe001
    #1027
    Szerintem ezt eléggé eltúlzod, sokmindent lehet mondani a filmre de, hogy "...egy xar amerikai kommersz horrort csinaltak belöle..." ez abszurdum...pont hogy a játékosokra figyeltek oda a készítők.Tudod mekkora rizikó úgy megcsinálni egy filmet, hogy az ne az általad említett kategória legyen??S mégis ilyen lett, hatalmas,de nem akarlak meggyőzni, az a te véleményed. :)
    "minden a buta amerikai szájába rágunk" - erre mondj már példát lécci.
  • dinomano
    #1026
    Nekem nagyon nem tetszett a film; jól elszúrták, már az alapokat..az elsö fél ora nagyon tetszett; de miután jöttek a felesleges hülyesegek(pl. a 3 síkon "játszódás" nekem tönkrevágta az egeszet... :-| ) ...A jatekban a para rész, az atvaltozott varos utan jön a normal Silent Hill, ami ugye egy kis felüdülést; egy kis szünetet; a röpke idilt jelenti a parás részekhez képest... A filmben meg; eh... Silent Hill-átváltozott Silent Hill-normál világ... a 3. stage minek? Akkor mondtam le amugy a filmröl; mikor megjelent az egyik genya; a nyelvét öltögető hüle uszószemüveges kifodult testtel; az inkabb nevetséges volt mint para... Eh; nagy rajongoja vagyok a game-sorozatnak, nagyon vártam a filmet de nekem csalodas volt...egy xar amerikai kommersz horrort csinaltak belöle...a game azert többröl szol... Meg a game-en gondolkodni is kell...a filmen érzödött a "minden a buta amerikai szájába rágunk" effektus; mint oly sok amcsi filmnél... :-D
  • Csibe001
    #1025
    Ne viccelj, Christophe tudta mit csinál, ő teljesen átérezte SH feelinget.Még a színészei is játszották Silent Hill-t, azt azért megnéztem volna :)
    Respect Christophe Gans, alig várom már a kettőt...
  • Fido4life
    #1024
    ez az 1 kurva parás :D most játszottam a demóval, és szinte hatásosabb mint a 3 :D
  • Fido4life
    #1023
    hát igen, becsülni kéne hogy vannak olyan rendezők is, akik a játékhoz is fűzik a filmet, nem csak a címet veszik meg, aztán hajtanak a pénzre...
  • Csibusz
    #1022
    Eggyet értek:) Nem tudom szerintem nem lehet egyszerűen film ellen beszélni:P
  • Csibe001
    #1021
    Szerintem pont az az egy jelenet ami nem "illik" egyébként a filmbe.Valahogy ez a tömeges mészárlás nem Silent Hill, igaz vannak feljegyzések asszem a SH2-ben, melyekbe volt ilyenről szó de sosem mutatták játékban.Szóval ez szerintem a film sikerességének érdekében történt, meg ugye játékban fent lehet tartani a feszültséget kevés szereplővel de filmen más.Szóval sokszereplős lett a film, de el tudok ettől is tekinteni, mert sztem is kellett a filmbe, legalábbis én gondolkodtam meg beszélgettem SH fan barátaimmal s ők is erre jutottak :)
  • Prof William
    #1020
    Hát igen. A falusiak is elég sazépen üvöltöztek miközben cincálták őket. :)
  • Csibe001
    #1019
    Azzal egyet értek hogy sokmindent bele lehet képzelni.De azért a sztorin van a hangsúly szerintem, szóval a 2.állításoddal viszont nem értek egyet. :)
  • Csibusz
    #1018
    Te nem hallotál már a halálon túli szenvedésről?
  • Atisz #1017
    Sztem a Fehér Zajt ne keverjük bele, elég gyengus film volt.

    Lehet hogy valóban meghaltak amikor "beütötték" a fejüket a szereplők, de sztem ez nem olyan egyszerű. A rendőrnő pl. elég szépen ordítozott amikor elégették halott létére... Talán a normal és a dark silent hill közötti váltások azok, amikor az élet és a halál mezsgyéjén mozognak...

    Mondjuk ez általánosságban igaz a SH epizódokra, hogy mindenki azt képzel bele amit akar. Ezért írtam anno, hogy SH-ben nem annyira a sztori hanem inkább a hangulat dominál
  • Csibe001
    #1016
    Az a nagy szörny az a Piramisfejű, s sztem nem véletlenül nem foglalkoztak vele, mármint hogy honnan jött mi az stb.Majd a második részben, elvégre a játékban is a 2. részben van benne ill vannak benne, mert ugye a játékban nem csupán egy van.Egy kegyetlen hidegvérű hóhér.Sh2-ben megtalálod a válaszokat. :)
    Nem tudom volt e már szó róla, de nézzétek meg ha tehetitek a Jákob Lajtorjája ill David Lynch : Útvesztőben című filmeket, sokat merít ezekből SH.Ill wikipedian olvastam, amit régebben hallottam de nem volt még hivatalos, hogy valóban lesik a Konami emberei a különböző fórumokat s beleépítik az egyes emberek véleményét a játékokba, persze amelyik teória érdemes erre. :)
  • Csibusz
    #1015
    NA figyelj,az egy dolog hogy Christopher hallota őket az ÜZENETRÖGZÍTŐN:)
    Mert ha egy ember meghal ahogy Prof William is mondta üzenetet tud küldeni:) Eléggé egyszerüen csak felkell venni:) Mert azt hallják..Pl Fehérzaj cimű film:) Meg a Spektrumon asszem volt nemrég erről szó:D vagy Discovery Channel-en nem tudom:D de a lényeg ami lényeg ez igy van:P ÉS mind meghaltak de a Kocsi NEM!!:D
  • espio
    #1014
    De ez logikátlan. Alessa nem gonosz, csak bosszúálló. A csaj és a lánya végül szövetségesei lesznek... A film végén (ami szerintem elég dúrva) amikor vascsápokkal szabdal a végén ha jól emlékszem Alessa azt mondja Sharonnak hogy menjenek. Bár lehet hogy nem mondja, mert jó rég láttam a sorozatot. És mi volt az a nagy szörny, ami megnyúzta a templom előtt azt a csajt?
  • sorrow
    #1013
    Igen, Alessa visszaengedhette volna őket a való világba, de nem így történt.
    Játszd végig a Silent Hill 1-et és megláthatod milyen egyéb vége lehetett volna a filmek.
  • zaki
    #1012
    A kocsi is meghalt...
  • espio
    #1011
    Öregem, te nagyon profi vagy a témában...
    Akkor lehet hogy Silent Hill egyfajta kapu az élők világa és a holtak világa (talán pokol?) között? Tehát ha visszamennek Silent Hillbe, és talán megkérik Alessat hogy nyissa meg a kaput az élők világába... Akkor elméletileg lehetséges hogy visszatérnek? Mellesleg sztem igaz az elméleted hogy csak látni akarták utoljára a pasast, de kocsival mentek vissza, és a kocsinak nincs szelleme és szellem nem vezethet fizikai tárgyat, szóval sztem a rendezők sem tudták istenigazából hogy mit akarnak a film végére... De végülis ha tudtuk volna... Akkor most nem lenne belőle ilyen népszerű topic.... Nem? :)
  • Prof William
    #1010
    Ismered a Fehér Zaj jelenséget? Ez az a effekt amikor üres, szellemjárta házakban hagyott mikrofonok hangokat vesznek fel.

    Az ilyen oaranormális jelenégek cuccban volt egy olyaan eset amikor egy férfi meghalgatta a felesége hangját a (ami valami miatt nagyon rossz minőségű volt) az üzenetreögzítőn, de nem értette tisztán. Aztán kiderült hogy a feleség gépe lezuhant és már legalább 2 napja halott vola amikor az üzenetet küldte. :) Szóval paranormáli szempőontból lehetséges. :)

    Azt hiszem már valahol leírtam de akkor megint...

    Az a ködös cucc sztem valami megálló lehet az IGAZI tulvilág és az élők világ között. Emlészewl a végén nagyon ritkás volt, épp mint egy fátyol. De SH -ban sűrű sötét volt + a sötétség. Az ottani bűnök + a Dark Alessa? (már nem melkékszem a nevére pontosan) ereje fertőzte meg/torzította el azt a területet. Az ottani lakosok is meghaltak tűzben.

    " - Meghaltak a tűzben amit felidéztek. "

    De ők azt hitték nem, hanem csak lazán világvége volt. A hitülk ereje, bámilyen gonosz és elfajzott ez a hit, tartotta ott őket (mint eggyes médimuko szerint a lélek amíg nem jön rá hogy meghalt nem hagyja el a világot.) + nem engedte Alessát hozzájuk.

    Aki itt is meghal az megy tovább (rendörnő és szektatagok) de sztem egy idő után mindenki elmegy...

    2 dolog lehet.

    1. Sharon + Rose is elmennek egy idő után, csaj még hazajöttek hogy lássák az aput. Nem voltak meglapve hogy még mindig köd van meg hasonlók. Sztemmár rájöttek és belenyugodtak.

    2. Ott ragadnak mert még nem akarnak elmenni. Ebből egy folytatást lehetne kihozni. Monjuk pont mint a SH2 -ben ahol a pasi levelet kap a rég halott feleségétől...
  • Loál János #1009
    Mindkét elméletet lehet alátámasztani, és támadni is.
    Nyílván nem véletlenül. -.-
  • espio
    #1008
    De ezt nem értem és azt sem hogy honnan gondolod? Honnan tudod hogy mind meghaltak? A végén akkor az élet és halál között ragadtak? De ez a meghaltak dolog az elején nem logikus... A csaj fölhívta a férjét mobilon... Halott hangját márpedig szerencsére élő nem hallhatja... Igaz? :)
  • espio
    #1007
    Ok, talán kicsit régen játszottam vele és azért tűnik ilye homályosnak a grafikája, de akkor is szerintem sok vér volt benne. A legdúrvább az a fél darab csaj volt aki tekert egy kereket vérben úszva... Haver, az nagyon dúrva volt. Már előre felkészültem arra hogy ha átmegyek fölötte valami dúrva lesz, de nem lett...
  • Csibusz
    #1006
    Na hali jöttem rendet tenni:) Pussz Csibe:)
    Na Igen a Nő és a Lány,de milenne a ha a nevükön szolitanánk? Nem érdemlik meg? DE:D
    Szóval Rose és Sharon már az elején meghaltak igy igaz Cybil-el eggyütt:)ÉS igen Sh csak egy a halál és az élet közötti utnak:) És csibének teljes mértékben igaza van nézd meg a dátumokat:) Személyem szerint én játszottam az összesel:) Szóval max akkor mondj erről véleményt ha ismered mindegyiket espio:) Elmondom neked csak neked hogy korához képest az első rész is fantasztikus grafikát nyújtott:) De a 2,3,4 már csodákat műveltek hiszen majndem 2-3 évvel szerintem a akkori kornál tulvoltak:) Na leritam szerény véleményem lehet csesztetni de csibe megvéd:D igaz??:D
  • Csibe001
    #1005
    Viszont a film története a SH1-en alapszik, csak a film kedvéért kicsit át lett dolgozva.

    "De a grafikája kicsit (hm... laza)" - tisztába vagy vele hogy mikor jöttek ki ezek a játékok??S még mai szemmel is nagyon szépek tehát nem értem miről beszélsz. :)
  • Fido4life
    #1004
    jaja erre én is kíváncsi lennék, én megbocsátottam neki..:I
  • Prof William
    #1003
    Sztem meghaltak. Már az elején amikor beveri a fejét. + Találkoznak a rendörnővel aki szintén mondta hogy beverte a fejét. Már halottak. A ködös cucc a túlvilág, egyfajta várakozóhelye a továbblépés előtt. Csak persze a kiscsaj hatalma megrontotta ezt a részt SH-nál. Hisz látod hogy amikor mennek haza van köd de nem valami sűrű, hanem inkább miknt valami fátyol, ami elválasztja őket az élők világától...
  • espio
    #1002
    Hamár itt tartunk, akkor változik a 3. játék vége attól hogy megbocsájtok, vagy nem bocsájtok meg a gyóntatóban a csajnak?
  • espio
    #1001
    Ja de én a filmre gondoltam...
  • sorrow
    #1000
    Attól függ hogy hogyan játszol...többféle befejezés ...többféle magyarázat.
    Mint mondtam ez nem egy átlagos horror.
  • espio
    #999
    Lenne egy kérdésem. A film végén a nő és a lánya meghal, és szellemként kóborolnak a való világban, vagy pedig átcsúsznak egy másik dimenzióba? Mert ez nem volt világos.
  • sorrow
    #998
    Szerintem meg csak a mai játékok képesek azt a grafikai minőséget nyújtani amit a konami már nagyon régen etalonná tett.
  • Seth
    #997
    micsoda?? 3. részben nem kidolgozottak a karakterek? Olyan arcjátékot és életet vittek a karakterekbe, az átvezetőknél, hogy soxor az államat keresgéltem.
  • sorrow
    #996

    A játékban te vagy a borzalmak közvetlen elszenvedője, a te bőrödre megy a játék. Ha lassú vagy esetleg ügyetlen te halsz meg, Te parázol.
    Szóval nem érdemes, és nem fair összehasonlítani a film és a játék hatását.

    Másrészt:
    Örüljünk neki, hogy nem követték a játék azon aspektusát, hogy a föszereplönek fegyvere legyen és végighentelje a várost mint játékban.
    Ez például okos változtatás volt szerintem.
  • espio
    #995
    De a grafikája kicsit (hm... laza) ahhoz képest hogy 3CD-s
    Ugyanez a gond a 3-al is, mertaz 1 DVD-s, de a karakterek nem annyira kidolgozottak mint a környezet. Az nagyon szép. Főleg a metrólejáraté.
  • Loál János #994
    Ha a második résszel játszottál volna, akkor jobban megfogott volna a film, lévén a helyszín, hangok, zenék, arra a részre épülnek. Tökéletesen.
    Szerintem mindenképp szerezd be a másodikat is, szintén nagyon jó játék.
  • Nuno88
    #993
    hát ez a film kinyírt idegileg (nem azért meg megijedtem)