81
Passzív/Ultra halk Processzorhűtők
  • MiloShee
    #81
    Hát nem tudom mit szeretnél vele kezdeni...szerintem azon kívül hogy dekorelemnek használod nem sok mindent sajnos.
  • francois
    #80
    hello van egy hűtőbordám amit egy gef2 mx440ről szereltem le mit tudok vele kezdeni?
  • duracellmumus
    #79
    A témaindítónak: fogsz egy dobozt és beleraksz akármijen gépet P4 2.6 vagy AMD 2500+ fölött (Ezzel senkit sem szerettem volna megsérteni.) ha legalább a tápon nem pörög a 12cm-s extracsendes venti akkor nem tudod a cpu-t 70-fok alatt tartani akármilyen nagy felületű a cpu bordaval sem. ergo már a cpu-n lévő borda sem passív hisz hűti egy ventillátor(tápventi) pontosabban mozgatja a levagőta a borda lamellái között. Zalman csinált teljessen ventilátormentes Passzív házat heatpipe meg borda dögivel persze megfizethetezlen és ebbe sem rakhatsz akármien nagy hőtermelésű széthúzott gépet... Szerintem léghűtéssel is lehet nagyon csendes... Nem feltétlenűl olcsó...és szinte mindenbe bele kell egy picit piszkálni(nem szoftweressen) hogy ne zajongjon mert ugye a gyári sem tökéletes...
  • dotkom
    #78
    technikai adatok:
    processzor: Intel P4 2,66 Ghz Northwood Socket 478
    új hűtő: Cooler Master kdh-5066j
  • dotkom
    #77
    a gyari proci huto nagyon hangos lett igy vettem egy halkabbat.
    beraktam a gyari helyere, es amikor beakartam kapcsolni a gepet kikapcsolt valami overlocking hibauzenettel.
    ez mitol lehet?
    amint visszaraktam a gyarit rogton mukodott rendesen...
  • seAke
    #76
    Aha!Na csak azért kérdeztem mert nyáron megyek le egy héte táborba és tavaly is állati meleg vol a procim...de akkor inkább rakjakbe még házhűtő ventiket?!
  • ollie
    #75
    Létezik, de tudomásom szerint nem érnek többet, mint egy léghűtés, mert azok általában már ventit is használnak.
  • seAke
    #74
    És slétezik olyan vízhűtés mely mobil,mert elég sokat járok LAN-partikra!?
  • ollie
    #73
    Elég nehezen szállítható, mivel nem tudod csak úgy szétszerelni a rendszert. Esetleg ha egyben beleteszed egy dobozba a pc-vel, akkor még elmegy, különben aggódhatsz, hogy mikor csúsznak szét a csövek.
  • seAke
    #72


    Róla szeretnék tudni pár dolgot!

    Jó-e?
    Szállítható,mobil-e?
    Megéri-e?
    Ja és hogyan megy be az a két cső a gépbe?
  • davos80
    #71
    Rájöttem : fogok két tollal agyontömött párnát, és a gépet középaszírozom, így le lesz minden csendesítve(vinyó, táp, procihűtő)
  • Chaos Mad
    #70
    ok, kössz
  • ollie
    #69
    terhelés alatt max 60 fok, a felett már gáz
  • Chaos Mad
    #68
    athlon xp 2400+
    na ennek mennyi az optimális höm.je? vagy mennyi a jo höm?
  • Takezó
    #67
    Fefo Computer...
  • ollie
    #66
    radikalmod.hu
  • ollie
    #65
    Attól függ milyen proci.
  • csikszem
    #64
    Hi all. Nincs kedvem visszaolvasni, remélem szó volt itt ilyesmiről. Tehát: 9cm-es rendszerhűtőt keresek, minőségi áru érdekel csak. Hol lehet kapni ilyet? A szokásos AquaMistralBluefishLord kört már megjártam, valami jobb hely kéne.Köszi.
  • Chaos Mad
    #63
    bocsi a láma kérdésért de hány fokosan jo a proci?
    szoval mi az optimális hö értéke a procinak?
  • MaSzKa
    #62
    mindez itt:
    http://tuningnet.hu/cikkek/bgaz/
  • MaSzKa
    #61
  • MaSzKa
    #60
    tuningnet.hu nézzetek körül ott van heatpipe ami tök csendes csak a gáz a mozóalkatrész
  • ollie
    #59
    köszi!
  • Takezó
    #58
    bp: jász utca, budakalász: cora, törökbálint: cora, de vannak szegeden, meg győrött is :)
  • Takezó
    #57
    pl. fefo computer...
  • ollie
    #56
    Hol lehet ilyet kapni?
  • Takezó
    #55
    Papst hűtő - 10-12 dB ennél halkabb kell? :)
  • Vernoon
    #54
    Ha csak az alvasban zavar, akkor nagy bordaban gondolkozz es hozza barkacsolsz egy kapcsolot a ventihez, amit eccaka kikapcsolsz. Ezt el kell viselnie a letoltes+irc+stb, (de videot ne rendrelj, se 3DMaxot!) nappal meg bekapcsolod.
    A tobbi megoldashoz a zsebbe kel nyulni. Ja es lehet kulon is Intel bordat+ventit kapni a Mistralnal 1800-5000 kozott. Ez 478-as, tehat vagy megoldod a felerositest, vagy csak a ventit rakod at.
  • Takezó
    #53
    jójó, nem akarok flémelni... szal tényleg, végülis lehet vele élni :)
  • Takezó
    #52
    nem tom, sztem azé az az l2s cache talán még azoknál is okozhat problémát :)
  • Taranov
    #51
    Lehet, hogy neki megfelel.
  • davos80
    #50
    Végigvittem vele a farcry-t, a painkillert, amnhuntot...stb. Nekem jó. De ha adsz egy 2,4-es P4-et elfogadom!
  • ATISoft
    #49
    Én egy Titan TTC-CW9TB/SC hűtőt vettem.
    Előnye, hogy van hozzá egy hátlapra kivezethető fordulatszám szabályozó. Ezzel le lehet csökkenteni úgy, hogy nem is hallani. Nekem tetszik.

  • Gerry
    #48
    Ugyanmár, Word-höz, Excel-hez meg netezéshez tökéletes!

    Nem játékra találták ki azt a procit, de ez az árán is látszik.
  • Takezó
    #47
    1,7es cerka = rakás fos :)
  • davos80
    #46
    Sima P4- el nem, de 1.7-es celeron?Az nagyon nem melegszik.
  • Wanax
    #45
    különben, én azér nem raknám a procimat passzivra... a mostani procik (Intel meg AMD is) termelik a hőt izomból, és szerintem egy passziv nem nagyon báník el velük. bár ez csak magánvélemény....
  • Takezó
    #44
    elvileg nem olyan zajosak, de ZALMANN POWAA :)
  • davos80
    #43
    Lehet, hogy jó, de nagyon zajos.
  • bobka
    #42
    Cooler Master