263
a véleményetekre vagyok kiváncsi
  • Shaman
    #103
    ÚÚÚÚtálom a Citroent. Fos márka..
  • Mike at home
    #102
    eez se legyen lenn, ennel
    szitro is up
  • harcu
    #101
    Vagy inkább Astra?
  • harcu
    #100
    A Sabb 93 nem más, mint egy átkarosszériázott Vectra.
  • Hellhammer
    #99
    Az Opel Calibrát cáfolom :) Semmi extra nincs benne, van a lámpatest hátulján és a tetején egy kis ajtó amihez hozzá lehet férni mind a 2 oldalon, könnyen kinyitható, bár utána kell egy kis kézügyesség, hogy a lukon kicseréld az izzót, de mégsem annyira gáz, hogy már magához a lámpához való hozzáféréshez ki kelljen szerelni pár nagyobb darab alkatrészt.
  • Robbb
    #98
    Robotnyk!Igen,sajnos sejtem mire gondoltál:(((Egyébként erről a szerelhetőségről napokat tudnák beszélni.Borzalmas megoldások kerülnek ki a tervező urak kezei közül.Pl:Opel Calibrába vagy egy Peugeot 206-ba fényszóró izzót cserélni,a teljes eleje lebombázása nélkül nagy mutatványnak számít.Főleg még ha műkörmökkel is rendelkezik a szerencsétlen felhasználó:)
  • cSuwwi
    #97
    Mit gondolsz a Citroënről?
    4 kereke van, és gurul, mégsem ló... :)
  • Mike
    #96
    szia Törpi!
  • Majati
    #95
    nekem azért sikerült anélkül is.
  • robotnyk
    #94
    akkor bizonyára egy vagy a német hokedlik lelkes hívői közül :)
  • Hellhammer
    #93
    ...amelynél ki kellett operálni az akumulátort ahoz (mivel le vannak rögzítve, ez is csak villáskulcsal megy), hogy kicseréljem a fényszóró izzót...

    Fiat Stilo pont ugyanez. Ott a bal izzó cseréjénél 2 lehetőség van: vagy akksi kiszed, vagy be kell feküdni az autó alá. Legdurvább asszem egy audi ilyen szempontból: ki sem lehet nyitni a motorháztetejét, mert ugye ne piszkáljon benne a tulaj, majd a márkaszervíz megoldja 8000 Ft-os órabérért... Többek között ezért sem fogok új autót venni.
  • menta
    #92
    Punto II-nél meg a biztosítéktáblát kell kiszerelni ha bal tompítottat akarsz cserélni.
  • [NST]Cifu
    #91
    Ilyen téren szerintem általános a felállás. Tény, hogy a régi vasakat tényleg megbízhatóbbra építették, "volt anyag bennük". Az olasz autók mondjuk külön "csodák" a haver most adta el a Fiat Stilo-ját, 30.000km-nél már tünt el belőle az olaj. Szép eredmény... :))

    Anno egy autószerelő ismerős mondta, hogy a Citroën-szerelőnek minimum 3 csuklója van, mert olyan nyakatekerten lehet hozzáférni mindenhez. Amennyire én látom a többi autógyártó is "felfejlődött" hozzájuk, mert mostmár szinte bármilyen autó esetén reménytelen még egy egyszerű ékszíjcsere is az út szélén, pár kulcsal, mint anno a jó öreg Ladáknál, Skodáknál :)))

    A személyes kedvencem egy kis Honda (ha jól emlékszem a tipusra) volt, ahol az olajbetöltő nyílás fölött mentek el az üzemanyagcsövek (?). Mondjuk oké, tölcsérrel simán feltöltöd, de "parasztosan", a flakonból ez enyhén mocskos meló volt... :)))
    Vagy édesapám Mazda B2500-a, amelynél ki kellett operálni az akumulátort ahoz (mivel le vannak rögzítve, ez is csak villáskulcsal megy), hogy kicseréljem a fényszóró izzót. :)

    Szóval az a szempont, hogy szerelési ergonómia, úgytünik eltünt a sűlyesztőben. Erre a kedvenc viccem (ami sajnos nem vicc!):

    A formatervező elsődleges feladata, hogy megnehezítse a gyártó, és lehetetlenné tegye a karbantartó munkáját.
  • [NST]Cifu
    #90
    Egy helyi srácnak 40.000km után generáloztatni kellett a 95-ösöét, mondjuk hajtotta, de nem annyira, hogy megfeküdjön a motor. Szóval van ilyen is.

    Megbízhatóság? Ilyen téren én személy szerint azt mondom, hogy japán autók. Mintavétel:
    Toyota CarinaE: Vállalati autó, 6 év és 280.000km benne, aféle mindenki kurvája, a motorja még mindig tartja magát, egyedül a futóműve van már kifeküdve (ami nem csoda, figyelembe véve a magyar utakat) és a légkondival vannak menetrend szerint gondok (utólag beszerelt, szóval ez nem a kocsi hibája).

    Szóval én azt mondom, hogy azért 6x nem jobb a Saab... (személyes véleményem)
  • Robbb
    #89
    Na helló mindenkinek.A kifejtésem egyszerű lesz!Kar.-lakatos a szakmám,szerelgettem már pár autót.Sajnos én javítás szerelhetőség,anyagok minősége,kidolgozás meg ilyesmi szerint IS osztályozom a taligákat(szakmai ártalom).Ez alapján írtam a márkáról a véleményem.Tudom manapság ilyenekre nem nagyon figyelnek az emberek.Egy viszonylag "hozzá nem értő" emberke 3 szempont alapján minősít és vásárol egy autót:pofás legyen,dögös legyen,jól mutasson a körúton.A három szempont alapján úgy tűnik faja a "citrom".De ha részletekre is odafigyel az ember akkor sajnos tucatmárka.Lásd még olasz autók:Fiat,Alfa.Formatervezésben elsők,de a minőség szó szerint egyenlő a nullával.Ez persze csak egy vélemény a sok közül:)
  • I.C.ram
    #88
    Mivel megvette a GM a Saabot, várható volt. De szerintem ez az új 93-as minden eddigi 93-asnál szebb lett.
  • robotnyk
    #87
    végülis nehezen veszíthette el, mert az elmúlt 15 év alatt gyakorlatilag semmit nem változott :D
  • Hellhammer
    #86
    <i>Aha, mert a Saab és a Citroën az egy árkategória, mi? :)</i>

    A C5 kategóriára gondoltam a citrónál, ott meg már (8 milla körül) nem igazán számít párszázezer ide vagy oda :)

    Amúgy azért vennék a C5 helyett Saab-ot, mert mint írtam nekem számít az autó egyénisége, ezt nálam a Citró elvesztette a Saab még nem (bár erősen halad abba az irányba).
  • robotnyk
    #85
    megbízhatóbb - duma, a citrok semmivel sem rosszabbak mint a saabok, pláne a c5.
    biztonságosabb - NCAPn 4/2 a citronál, 5/1 a saabnal, ez semmivel sem jobb
    anyagminőség - ültél te c5ben, vagy saabban egyátalán? a c5ösben a műszerfal tetején extra puha bőr van, kellemes, világos a beltér, jó műanyagok. a saabnál viszont ocsmány műfa betétek vannak pédául.
    clarion cdk vannak a citrokban gyárilag, ami azért nem olyan szar.
  • Mike
    #84
    Xsara VTS 4,5 + 150e metál meg függöny
    és jó kis karcos hangja van :)
  • I.C.ram
    #83
    Miért nem?

    Marhajól néz ki az új 93-as.
  • I.C.ram
    #82
    Saab 6* megbízhatóbb, és biztonságosabb, a belső anyagok is sokkal jobb minőségűek. Nem csak a CD-s rádióból áll egy autó felszereltsége. A cds rádió a legkevesebb, mert általában a gyári rádiók, főleg ilyen középosztályos autóknál elég szarok.
  • Mike
    #81
    ha sport, akkor injkább vennék egy Mazda m5-t
    de ha már szitro, akkor egy 3 ajtós Xsara VTS-t
  • robotnyk
    #80
    én semmi pénzért nem vennék saabot, ha már mindenképpen skandi, akkor volvo
  • [NST]Cifu
    #79
    Extrák terén aligha, plusz a két autó eltérő célközönségnek szól. A saab inkább aféle utcai sportos autó, a C5 meg alaphangon a kényelemre hajt. Ha napi 100km+ autózól, melyik a fontosabb szerinted? :)
  • [NST]Cifu
    #78
    Egész pontosan 6,874,000 Ft-ért egy 122 lovas, 1.8i motorral szerelt alap 93-at kapsz.
    Ugyabakkor ennyiért már kapsz egy 138 lovas 2.0i motorral szerelt C5 SX-et, amelybe még válogathasz pár extrát (alapára 6,480,000 Ft), de már alapból több extra van benne (pl. CD-s rádió, míg a 93-ban rádiós magnó van).

    Nincs semmi bajom a Saab-al, csak ennyivel nem jobb...
  • I.C.ram
    #77
    Az ok, de egy közepes C5 már annyi mint egy alap 93-as, ami azért alajáraton is mérföldekkel jobb egy szinte fullos c5-nél is.
  • Mike
    #76
    hm
    egy normális télleg 8-8,5
  • Mike
    #75
    szerintem a C5 5 misitől indul
  • I.C.ram
    #74
    Najó 7-ért. De a legdrágább C5 is 9 milka.
  • I.C.ram
    #73
    Már 6 milkáért kapsz egy király 93-as Sport-ot.
  • [NST]Cifu
    #72
    Pont ezt írtam: csak leírja hogy "f0s", de azt már nem fejti ki, hogy szerinte miért az -> az én szótáramban ez a fikázás... :)))
  • [NST]Cifu
    #71
    Aha, mert a Saab és a Citroën az egy árkategória, mi? :)

    Ezzel az erővel szerintem a Citroën-nél jobb a Mclaren F1LM. Übereld :)))
  • robotnyk
    #70
    szvsz a régi xsara, saxo cuccok voltak unalmasak, a c sorozattal, meg az új xsarával visszatért az élet.
  • robotnyk
    #69
    mert szarul volt karbantartva
  • I.C.ram
    #68
    Használatautóvásárlás elött vagyok már jóideje, de mindig inkább úgy döntök, hogy várok még egy kicsit, aztán megtetszik egy autó, aztán megint várok... :) De egy ilyen XM-et elfogadnék szívesen. :)
  • I.C.ram
    #67
    Ez az utolsó Citroen, ami tetszik nekem. Az újak nagyon közönségesek.
  • Mike
    #66
    egyéniség részével egyetértek
  • Dzsega #65
    gyönyörűűűűűű
  • Mike
    #64
    nem baj ha szidja, szabad azt is, csak akkor mondja meg, hogy miért