263
a véleményetekre vagyok kiváncsi
  • Mike at home
    #143
    Berlingo 1.6 benzines
  • Pempő
    #142
    Berlingot vettél vagy Partnert?
  • Mike at home
    #141
  • aybabtu
    #140
    nekem citroënem van és tök jó nekem.
  • Mike
    #139
    na de akkor is, ez a hála?
  • menta
    #138
    Szerintem felesleges vele spanolnod...
  • Mike
    #137
    figyike, én eddig mindig mellédálltam, ne akarj ellenségednek!
  • RolSpeed
    #136
    BE KELL TILTANI AZ ÖSSZEST
  • I.C.ram
    #135
    Naná, hogy Photoshop.
  • [NST]Cifu
    #134
    Egy optikailag "kicsit" feltuningolt Citroën BX. Bár nekem kissé Photoshop-utánérzésem van, ekkora kerék nem férne el a kerékdobban :)
  • Zetorg
    #133
    ???
  • Jagi
    #132
    Pfúúúú!!!
    Ez MI????
    Nem kicsi!!!
  • I.C.ram
    #131
    Régen a sufniban lehetett autót építeni, mára már egy szerelő kell egy lámpa kicserléséhez. Ez a kocsi evolúciója.
  • robotnyk
    #130
    egészségtelenül nagy :)
  • Mike
    #129
    maradjunk inkább annyiban, hogy Mo-n nagy német kultusz van
  • Zetorg
    #128
    csak for Májk ;)
  • robotnyk
    #127
    fócvágent
    korán van még :)
  • robotnyk
    #126
    hát igen, vettem volna én magas imázsú jó fócvágen, csak olyat még nem gyártottak.
  • [NST]Cifu
    #125
    Nézzük pontról pontra:

    - Az egész hidraulikus rendszer is a vezérműszíjra van kötve, ami nagyon megterheli a motort.

    Így tervezték, szóval valószinüleg nem terheli túl.

    - Szervízeléskor nagyon nehéz egyes alkatrészek cseréje, tervezési, átgondoltsági hiba. Gondolok itt az olajszűrő cseréjére is.

    Szerinte lehetne sorolni, hány gyár autóiban okoz gondott az olajszűrőcsere komolyabb megbontás nélkül...
    Lent már említettem a szerelési ergonómiát, hát én azt vallom, hogy a legtöbb mostani autó terén ezt a szót már dobhatjuk a kukába - nem csak a Citroen esetében...

    - Az igaz, hogy a rugózásuk elsőrendű, de miért kell az autónak leállított helyzetben teljesen leülnie ? Úgy néz ki , mintha elromlott, bedöglött volna, emelett még hátra beszállni is nehéz így.

    Azért ül le, mivel nincs nyomás alatt a hidraulikarendszer. Bonyolult lenne úgy megoldani, hogy parkolás közben kitámasztja magát valahogy. Egyébként nézd az előnyét: nehezebb ellopni :)
    És azért van valami feeling abba, ahogy a kocsi beindítása után szépen felemelkedik a kaszni :))

    - A ciroen Jumpernak 10 -szer többször hullik szét a váltója, mint a Fiat Ducatónak.

    Passz, a Jumperrel nem volt még dolgom, hallotam róla sok rosszat, az viszont tény. De mondjuk itt inkább a személyautókról volt szó :)

    - Franciaországon kívül nem sok országban van Image -a a kocsinak, ez érthető azthiszem.

    Hát nincs olyan imázsa talán, mint a VW-nek, ez is tény. De nem is olyan tömegautó (bár a VW árai miatt az sem éppen tömegautó...) :)
  • LittleL
    #124
    Szerintem sz*r autókat gyártanak.

    Indoklás:

    - Az egész hidraulikus rendszer is a vezérműszíjra van kötve, ami nagyon megterheli a motort.

    - Szervízeléskor nagyon nehéz egyes alkatrészek cseréje, tervezési, átgondoltsági hiba. Gondolok itt az olajszűrő cseréjére is.

    - Az igaz, hogy a rugózásuk elsőrendű, de miért kell az autónak leállított helyzetben teljesen leülnie ? Úgy néz ki , mintha elromlott, bedöglött volna, emelett még hátra beszállni is nehéz így.

    - A ciroen Jumpernak 10 -szer többször hullik szét a váltója, mint a Fiat Ducatónak.

    - Franciaországon kívül nem sok országban van Image -a a kocsinak, ez érthető azthiszem.
  • Jhon Balu
    #123
    különben meg a francia autonál nincs jobb!!!!!!!!!!!
  • Jhon Balu
    #122
    szia. azért mert a használt autonál te honnan tudod hogy mennyit futott . a km-orára nemlehet adni...
  • harcu
    #121
    Azért azt megkérdezném, hogy láncot miért cserélsz, amikor azok élettartam garanciások.
  • Mike at home
    #120
    up
  • Hellhammer
    #119
    Jaja. Használt autónál első dolog: olaj-, vezérműszíj- (lánc), gyertya-, szűrők cseréje. Ezután lehet vele közlekedni :)
    Ha valaki sajnálja azt az 50-60e Ft-ot ezeket megoldani, az meg is érdemli, hogy egy esetleges szíjszakadásnál beverődnek a szelepek, szar olaj miatt besül a motor stb...
  • Astaroth
    #118
    Hát én láttam egy Citroen Jumpert,hogy az egész elejét le kellett szedni mert kiégett a fényszóró.Egy haszonjárműnél ez szerintem marha idegesítő tervezési hiba.Nem igaz hogy nem lehetett volna normálisan megtervezni!
  • Shaman
    #117
    bazz én nem azt mondtam,hogy SOHA ne vigyük szervízbe....
  • robotnyk
    #116
    megvesszük-széthajtjuk-kidobjuk. amerikai mentalitás.
  • [NST]Cifu
    #115
    1.: Autók igenis el kell vinni a kocsit rendszeresen szervízbe, mégha ez pénzbe is kerül (alternatíva: egy megbízható ismerőshöz, aki kevesebb pénzmaggal is beéri, és ért az adott autótipushoz!). Ha a kocsira ügyel az ember, akkor hosszú időn át is szolgálhatja gond nélkül, de ezért igenis oda kell figyelni, hogy nem rozsdásodik-e az alváz (ha igen, akkor gyorsan tenni ellene), hogy az elhasználodó alkatrészek kellő időben cserélve legyenek (szűrők, ékszíjak, stb.), az olajcserék rendben meglegyenek (használt autónál általában már a sebváltóban lévő olaj is sorra kerül!) és a többi. Aki ezt elmulasztja, az magára vessen, és ne nyafogjon, hogy szar az autó...

    2.: Amikor az ember használt kocsit vesz, akkor úgy kezdi, hogy alaposan átvizsgáltatja a kocsit, mégha ez belekerül mondjuk 5-10.000 forintba is. Így értesülhet arról, ha a kocsinak valami gondja van (következménye: vételármódosítás, vagy simán nem veszi meg), illetve hogy mire számíthat később.
  • Shaman
    #114
    De sztem az ember nem azért vesz/használ autót,hogy havonta szervízbe vigye,s a gatyáját is ott hagyja rá....
  • [NST]Cifu
    #113
    Illetve anno volt egy Citroen-ünk,s baromi szar volt,állandóan ledöglött

    Ez eseti nézőpont, bármilyen probléma is volt, több, mint valószinű, hogy csak egy rendes, lelkiismeretes (és utána rendszeres) szervízelésre lett volna szükség. Innentől kezdve pedig a gazdája, illetve a szervizes a kérdőre vonható alany :)

    Mintapélda az Olcit, ami ugye mint tudjuk nem a minőség márványba faragott mintaképe. Ehez képest egy ismerőnél kb. 10 évet lehúzott egy ilyen úgy, hogy sose hagyta cserben sehol. Ennek az volt az ára, hogy úgy kéthavonta elvitte egy öreg autószerelő mesterhez, aki tetőtöl talpig átvizsgálta a kocsit, és ha valami gubanc volt, akkor azt megcsinálta. Szóval ha egy autó "állandóan ledöglik", akkor annyi a megoldás, hogy meg kell csináltatni rendesen, és utána nem lesz vele több gond. Ennyi :)))
  • [NST]Cifu
    #112
    Viszont az összes autószerelő szidja a francia kocsikat ugyanis qrvanehezen szerelhetőek..

    Megnyugtatlak, már lentebb írtam, hogy ez inkább a 80-as években volt igaz. Azóta a többi márka felfejlődött a fracia márkákhoz, sőt, olykor le is körözik őket. A mai autók legtöbbje már iszonyú nehézkesen szerelhető, szinte bármilyen beavatkozás azzal kezdődik, hogy bizonyos részegységeket meg kell bontani, hogy hozzá lehessen férni a szükséges részhez. Ez igaz a japán autókra is...
  • Mike
    #111
    thx
  • Shaman
    #110
    Megindoklom.

    Eccerü. Nekem ronda autókat csinál. Nem tetszenek. Ennyi. Citroen ocsmány. Illetve anno volt egy Citroen-ünk,s baromi szar volt,állandóan ledöglött. Egyéb érvem nincs,kérem a felmentésem!
  • Tetsuo
    #109
    Én a japán kocsikat tartom a legtöbbre, de a francia autók a 80as, 90es évek szardömpingje után manapság kezdenek jók lenni, a Citroen C5 talán teccik is.
    A Citroen a 60as években a merész futurista fejlesztéseket preferálta, mára csupán követi a divatot, de yol.
    Viszont az összes autószerelő szidja a francia kocsikat ugyanis qrvanehezen szerelhetőek..
  • menta
    #108
    ok
  • Mike
    #107
    ez nem indok
  • Loál János #106
    Szerintem úgy gondolta, hogy:

    ÚÚÚÚtálom a Citroent. Fos márka.. Mer szar!

    :D
  • Mike
    #105
    ebbe a topigba ez kevés

    ha fikázod, indokolni is kell ám
  • robotnyk
    #104
    butus