263
a véleményetekre vagyok kiváncsi
  • Taranov
    #223
    Mi ez a pangás?
    Az új C5-öt nem véleményezi senki?
  • Taranov
    #222
    "Ez bármelyik márkára igaz,öregben csak egyszerűt!"

    Ezzel nagyon egyetértek.
    Nincsenek csodák, nem kapsz meg egy felsőkategóriás autót használtan fillérekért. Vagyis megkaphatsz, de ennek ára van, ami pedig a megbízhatóságban és a szervizköltségekben mutatkozik meg.

    Ha drága autót akarsz használni (függetlenül attól, hogy C6-ról, 5-ös BMW-ről vagy bármiről van szó), megveszed fiatalon, kevés km-rel, drágán, és aztán túladsz rajta.

    Nyugat-Európában nem olyan nagy divat anyagi okokból régi autót használni, ha meg valaki szerelgeti, ápolgatja a régi autóját, azt már valószínűleg a hibák nem is zavarják.

    A gáz az, amikor az újonnan vagy 1-2 évesen vásárolt autód áll le az út szélén, de sajnos selejtes példányokra minden márkából volt már példa, persze vannak kifejezetten megbízhatatlan típusok is, mint pl. a Peugeot 307.
  • pszihopata
    #221




  • DJ BP
    #220
    ebben az a jó, hogy 1-2. tulajnak nem lesz baja vele, majd a későbbieknél lesz gáz vele, nekik meg kevesebb pénzük van :DD
  • pszihopata
    #219
    Hidropneumatikus rugózás
    A Citroën által kifejlesztett rugózási rendszer, amely nagynyomású semleges gázt használ rugózó közegként. Az egyszerű légrugókkal ellentétben itt a kerekek mozgását nem mechanikus kapcsolat, hanem folyadék közvetíti.


    Azonban azok mégsem tudnak keveredni, mivel a két közeget membrán választja el egymástól. Az így felépített rugóstagoknál nincs szükség különálló lengéscsillapítóra, ezt a funkciót a hidraulikaolaj útjába iktatott fojtás látja el.

    A rendszer előnye, hogy a szintszabályzást egyszerűen képes megoldani, kicsi a helyigénye és a hidraulikus rendszer más rásegítőknél is alkalmazható.

    Hátránya viszont, hogy hidraulikus szivattyúra, nyomástárolóra, bonyolult nagynyomású hidraulikus rendszer kiépítésére van szüksége, s mindemellett még tetemes teljesítményt von el.

    A rugózást az is befolyásolja, hogy a rendszernek viszonylag nagy a kezdeti ellenállása, így kisebb útegyenetlenségeken zötyögősebbnek tűnik a rugózás. A hidropneumatikus rugóstagok karakterisztikája függ a terheléstől.





    Az olajutántöltés ugyanúgy működik mint a motorolajnál,azzal kevesen mennek szerelőhőz.
    A gáz szinte sosem ereszt,mivel a gömbökből nem tud kijutni.
  • pszihopata
    #218
    Na azért ez nem ilyen egyszerű!

    Igen tölteni kell,de miért?Mert elment belőle az olaj.

    Miért?Mert ereszt.

    Akkor mit kell cserélni?
    Tömítéseket,szelepeket stb. és mivel egy komplett rendszer a kormányszervóval fékkel együtt,bárhol lehet a hiba.
    Bonyolult rendszer,sok hibalehetőséggel.
  • Vlala #217
    A BX-nek van egy érzékeny része: a hidraulika kiegyenlítőtartálya. Szeret leengedni. Az egész művelet annyi, hogy fel kell tölteni, de ehelyett az élelmes szerelő gyakran mondja azt, hogy "sajnos tönkrement, az egészet cserélni kell"... Mondanomsem kell, a kiszerelt cseredarab a polcra kerül, onnan meg a következő balek autójába.

  • pszihopata
    #216
    Tiszta sor!

    Amúgy a bmw sem külömb öreg korában.
    Na jó a fapados 3-asok talán,eltekintve hogy zabálják a benzínt és az olajat,de a komolyabb bmw-k sem hálásak öreg korukban.

    Ez bármelyik márkára igaz,öregben csak egyszerűt!



  • MaSzKa
    #215
    volt bx-ed tudod mennyibe kerül ha tönkremegy a rúgózás alkatrészei ha tönkremennek

    akár 200eFt- is lehet

    az autó meg nemér annyit

    egyik ismerősőmnak van 1
  • pszihopata
    #214
    Van egy svájcimagyar ismerősöm 3 évente cserélgeti a nagyköbcentis kocsijait,és mindíg citroént vesz,leszarja az értékvesztést,mert a szervíz kinyalja a seggét mindent elintéznek helyette ,persze beveszik a régit cserekor,még szervizelés idejére is cserekocsit kap.
    A helyében lehet hogy én is vennék egy ilyet.

    Persze nálunk öregen a faszomnak se kéne!:)
  • DJ BP
    #213
    Ez de gép lett. Csak azt nem tudom, ez is olyan nehéz lesz-e, mint a Picasso, és az ár hozzá képest hol lesz :)


  • gadna
    #212
    Szar
  • DJ BP
    #211
    C6-os elég kényelmes jószág...
  • pszihopata
    #210
    Kinek a tapasztalata?Tied?

    A bx-ek állítólag 1.9 dízellel megbízható jó kocsik voltak,egy c4 biztos hogy problémásabb.
  • MaSzKa
    #209
    a régiek megszarabbak voltak ez a tapasztalat

    de azok kényelmesek voltak nem úgy mint a mostaniak
  • redbull0304
    #208
    Nem szeretem az új Francia autókat! :/ Elég sok rosszat halottam/tapasztaltam róluk!

    Viszont a régebbiek nagyon jók voltak! :)
  • Zsolcz
    #207
    :O beirtam keresöbe azt ho Citroen, gondoltam megnézem Mike nyitott-e ien témát:O és erre kiderül hogy nyitott:O
  • MaSzKa
    #206
    nem a bajor sőr a legjobb
  • MaSzKa
    #205
    francia autó 1 sz♠r!!!!!!
  • pszihopata
    #204
    Én meg a régieket bírom,90-óta nem igazán.
    A picasso hányadékul néz ki szvsz. de a c5-is olyan mint egy strandlabda.
    Megvenni meg egyiket sem merném,a régi adagolós dízel legalább megbízható volt,a hdi-t meg ki kell fogni,úgyhogy nem lesz citroénem.
    Nem bíznék bennük.
  • w77d
    #203
    én személy szerint birom a Citroeneket, főleg az új modelleket (C2, C4, C6). van a formályukban valami, ami megfog!
    Persze Opel 4Ever, de azért nem rossz ótóók ;)
  • Mike at home
    #202
    ja persze mert nem Samsung
  • Mike at home
    #201
    XM nekem túl nagy volt, már nem volt kényelmes, ellenben a Xantia...
  • Mike at home
    #200
    hopp, él még a topikom! :)
  • pszihopata
    #199
    Gondolom a bajorkifli a legjobb!:)
  • DJ BP
    #198
    amúgy az új BMW-k is sokszor besz*rnak...
  • pszihopata
    #197

  • pszihopata
    #196




  • MaSzKa
    #195
    ami francia az szar, kívéve franciakrémest
  • pszihopata
    #194
    Idővel mindegyik leenged,mert lassan elmegy a nyomás a rendszerből.Ha oldalazva felállsz a padkára,reggelre a kipufogón fekszik a kocsi.Tök jó!
  • ericsson ga628
    #193
    "- Az igaz, hogy a rugózásuk elsőrendű, de miért kell az autónak leállított helyzetben teljesen leülnie ? Úgy néz ki , mintha elromlott, bedöglött volna, emelett még hátra beszállni is nehéz így."

    Úgy tudom, hogy nem muszály leengedni! Van egy kapcsoló amivel lehet fel-le engedni a kocsit.
    Amúgy nekem volt több Citroenem, most is az van, és szerintem az egyik legjobb kocsi ;)
  • blackgamer
    #192
    Az biztos a "két ló" poénos autó
    sőt ha kijön a frissített verzió...
  • Vlala #191
    11 CX? Annyi már gombócból is sok :) Mindenesetre add át a haverodnnak, hogy csak így tovább!
  • pszihopata
    #190
    Mi van?
  • sekta
    #189
    És persze minden rózsaszín körülöttem
  • pszihopata
    #188
    Egy haverom CX-buzi 11 darab van neki,van mentőautó verzió is.Kényelmes modern kocsi volt fénykorában,de nagyon bonyolult,igy később problémássá válik a tipus,de ezt mondják az XM-re is.Újban biztos nagyon jó kocsi,de öreget nem vennék.
  • pszihopata
    #187
    Volt egy kacsám,jó autó,de primitívsége ellenére elég kényes.Aki szeret vigyázni a kocsijára,és kifog egy eredeti példányt az nem jár rosszul.Nem akartam eladni,de egy ruszki dugdosta a dollárját,nagyon megtetszett neki a kacsa így eladtam.
  • sekta
    #186
    Nekem 2évig Picassó 1,8 benzines volt a céges autóm, motorikusan soha nem hagyott cserben.
    Most C4 coupe van 1,6Hdi 4000 km után csak azt mondhatom olcsóban és gyorsabban tudok közlekedni.
    Saját pedig Opel és ezzel is + elégedve csak szerintem indoktalanul drága nagyon a német autók a franciákhoz képest.
    Mert szerintem nem rosszabbak sőt ...
  • TCelica
    #185
    ja, sajna ezt is tudom ...
  • TCelica
    #184
    az biztos .....