263
a véleményetekre vagyok kiváncsi
  • cartarsak
    #263
    még néhány szó a Hidropneumatikus felfüggesztésről :

    http://car-tarsak.blogspot.com/2010/11/probakor-citroen-ds-20.html

    ...én imádom
  • Jacek
    #262
    Nezesd meg mikori szoftver van rajta:) Citroen egy rakas szar!:) ezt ugy mondom hogy van a tulajdonomban:D

    Mar kontakhibatol tud 1.5-2 litert plusszban enni:D benyul vezetekek atmozgat lemegy a fogyasztas:D:D:D egyedi autok:P
  • sacko98
    #261
    Citroen ds3 téma windows 7-re
    http://data.hu/get/2895511/Citroen_DS3.rar

    Sanyi
  • Mike
    #260
    up
  • Animefox
    #259
    Valamelyik Citroen nekem csak jó lesz, lehet egy Saxo-nál kötök ki, de lehet hogy egy Xantianal, vagy valami Renaultot veszek. Aztán letudva. Lényeg hogy Franciaországban fogom használni munkakocsinak meg úgy mindennek. Ezért se lenne rossz tudni hogy megbízható tipust veszek e mert ha lerobbanok akkor több száz km-re sehol semmi...
  • ladarevolution
    #258
    * 2009-ben :) Azaz 2008-ban. Előreszaladtam egy bő hónapot xD

    Én befejeztem az offolást, nincs több mondani valóm :D
  • ladarevolution
    #257
    "hogy mersz ajánlani olyat amit nem is ismersz,és nem is vennél"

    1. Ismerek olyanokat akik megelégedéssel használják, olyat nem ismerek akinek bármilyen baja lenne vele. (ami kissebb hibák előfordultak fillerekből megvette és saját kezüleg berakta otthon)
    2. nem ajánlottam senkinek, csupán annyit mondtam h Én személy szerint nem vennék soha Feliciát, akkor már inkább a linkelt 2112-es Ladát.
    3. 2112-est nem vennék, de annak a sedán változatát igen, mert nekem eleve az 5ajtós autók nem tetszenek, nem csak Ladában hanem más típusban sem.

    "Azért aztán majd vegyél egyszer mást is,mert hidd el van annál jobb!"
    Persze, mindennél van jobb csak pénz kérdése. De hidd el amit Te most jobbnak gondolsz annak az árából még annál is kétszer jobb paraméterekkel rendelkező Ladát kapsz :)

    De mondhatni h én kicsit elfogult vagyok, te meg ahogy látom nem kedveled a típust, vagy csak nem vagy tisztában azzal h 2009ben milyen alkatrészeket lehet kapni Ladába és mennyiért. (persze itthon nem de behozva is nagyságrendekkel olcsóbb mint bármely nyugati autóalkatrész. Akár tuning, akár széria)
  • FrancescoTotti
    #256
    Na de ez nem tartozik egészen a Citroen témához :)
  • pszihopata
    #255
    Az első kocsim 1200-es lada volt,apám 3 ladát koptatott el,1200 ,2105, és a szamara.

    Ismerem őket,a keleti blokkban jó is volt az,de már egy fapados swift 5-ször többet ér bármelyiknél.

    2008-ban hagyjuk már ezt,és mert neked van egy régi 'űberfasza' ladád,hogy mersz ajánlani olyat amit nem is ismersz,és nem is vennél?

    'nekem se tetszik túlságosan, meg elöl is hajt, és nem is venném meg soha 800e-ért"


    'vennék egy sedánt 300-ért, ráköltenék 500-at és máris lenne egy szép és jó autóm "



    Azért aztán majd vegyél egyszer mást is,mert hidd el van annál jobb!
  • ladarevolution
    #254
    Persze van ilyen is. Biztos pechetek volt. Nekem is 19 éves Ladám van, nem rozsdás, még ma is gyári fényezése van, semmi baja a motorjának, és nincs semmiféle elektromos problémája ennyi idős korára sem :D

    Haver 17 éves mazdája meg szarrá volt rohadva, 2 szer kiszakadt a lengéscsillapító bekötési pontja mindkét hátsó lengéscsillapítónál, főtengelycsapágyas lett a motorja 200e km után valamivel és már fél éve bóntóba van :D

    Van ilyen, kinek milyen szerencséje van :)

    De azért ne hasonlítsunk egy mazdát egy ladához mert akkor persze h a mazda nyer:) Most felicia VS 2112 -ről beszéltem.

    Amúgy nekem se tetszik túlságosan, meg elöl is hajt, és nem is venném meg soha 800e-ért, de vennék egy sedánt 300-ért, ráköltenék 500-at és máris lenne egy szép és jó autóm :D
    Addig is maradok az RWD-nél :)
  • pszihopata
    #253
    Ez a lada gusztustalanul csúnya.

    Amúgy fater 1500-as szamaráján 60000-nél kilépett a hajtókar,10 évesen meg szarrá rohadt a kaszni+kontakthibák stb. stb.állandó ledöglések,aztán még 100000-et sem érte el,persze garázsból-egytulajos.
    Az akkor 22 éves mazdámmal huzogattam állandóan haza,ami akkor kerülte a félmilliót.

    Nem tudom milyen ez az új lada,de én nem is lennék kiváncsi rá.

    Ez meg egy másik vélemény!
  • ladarevolution
    #252
    "Semi pénzért nem cserélném el egy ilyen Ladára."
    Hát Te tudod. :D
    Ha a racionális, ésszerű, tényeken alapuló gondolkozás erősebb lenne mindenkibe mint a Ladáról mint márkáról kialakult kép a rendszerváltás elött/alatt akkor gondolkozás nélkül lecserélnéd egy ilyen Ladára, mert nincs olyan paramétere a Feliciának amibe ne lenne jobb a linkelt Lada.:)
    Árában talán kicsit több viszont jóval fiatalabb, és kevéás km-es. Bár ugyanezt jobban szétnézve már kapni 600e-ért is.

    "Meg amugy az autókkal is ugy van, hogy kinek mi jön be..."
    Ebben egyetértünk, ez tényleg így van.
  • Animefox
    #251
    Én még a mai napig nem tudom hogy mi legyen. Minden esetre elsején már KRESZ vizsgám van, szal ráér még eldönteni.
    400 körül amúgy van felicia, de valszeg inkább akkor veszek autót ha már kint vagyok külföldön. A honosítás enyhén drága...
  • thoomas
    #250
    *két éve lett volna annyi...
  • thoomas
    #249
    najó lehet h nem 800ezer...:D:D két lett volna annyi kb. de 500 már akkor is lehet egy normálisat venni:D de azért egy ladához ne hasonlítsd már...bármilyen régi fejlesztésű skoda motor van benne, semi pénzért nem cserélném el egy ilyen ladára. Inkább vennék akkor már egy régebbi kocka ladát. no mind1...én csak segíteni próbáltam a srácnak. Meg amugy az autókkal is ugy van, hogy kinek mi jön be...nekünk eddig bevállt.
    kicsitt off, de kövezzetek meg:D
  • pszihopata
    #248
    Az 9.5-11 liter.Legközelebb dízelt vegyél!

  • ladarevolution
    #247
    800e forint egy kb 98'+-2 éves skoáért? Ami mondjuk 1,3-as kevesebb mint 68 lóerő és nem mondhatnánk h mai fejlesztésű motoral szerelt? (8szelepes nyomórudas? utobbi nem tuti de mintha ebbe még a 120-asból ismert motor kissé "modernizált" változata lenne)

    Hát nem tudom szerintem nincs az az őrült aki ennyiért megvenne egy Feliciát:D

    Én pl 800-ért akár beleugornék egy ILYEN 1.5-ös 16szelepes, 90Le feletti, nyomatékban szintén Feliciát verő, 2003-as környéki feleannyi km-es autóba mint pl a Felicia ugyan ennyiért. Ráadaásul a +25Le és a +24Nm ellenére is csak országúton 5,3 városba 9-et fogyaszt.
    De hát mindenki olyat vesz amilyet akar :D

  • FrancescoTotti
    #246
    Ez ilyen sajnos. Lehet, hogy még bejáratós, és ezért többet fogyaszt.
    De az aránylag kis benzinesek mind sokat esznek.
  • LINDA86
    #245
    SZIA! VAN EGY CITROEN C4 1.6 BENZINESEM,MOST VETTEM ÉS A FOGYASZTASAVAL NEM VAGYYOK MEGELEGEDVE.vALAKI TUDNA AJANLANI AMITOL KEVESEBBET ENNE,VAGY MINDEGYIK MODELL ILYEN.
  • thoomas
    #244
    emlitetted h első autó lenne, azt viszont nem h kb mennyiért. a skoda feliciáról tudok véleményt mondani, mert már kb 8 éve van nekünk egy. bár nincs benne nagyon sok kilométer (kb 60-70ezer), eddig sosem hagyott az uton minket, vagyis mióta van jogsim, engem sem:D mostmár öregszik, de én akkor is örökölni akarom:D mert sztem van benne szép:) 1.3-as motor, 5/8 lieteres fogyasztás, pár extra, és 800ezerért már lehet egy jó állapotban lévőt venni. én bátran ajánlom;)
    francia és olasz autókat nem szabad használtan venni...legalábbis ezt mondják:Dén nemtom
  • Taranov
    #243
    Hát igen, csak a Peugeot formatervben a nyomába sem ér a Citroennek, szerintem.
  • Mike
    #242
    pedig tudomásom szerint lesz vmilyen kabrió, de lehet hogy nem citro hanem peugeot lesz, elvégre egy cég, PSA
  • Taranov
    #241

    Egy ilyen modellt el tudnék viselni. Gyönyörű ez az autó szerintem.
    Kár, hogy nem létezik sorozatgyártásban.
  • Taranov
    #240
    Akkor mostmár nem annyira összetett, csak meg kell hozni a döntést.
  • Animefox
    #239
    Nagyon összetett az egész... Totalcar összes tesztjén túl vagyok...
  • Taranov
    #238
    Azt mindenképp el kell döntened először, hogy a Saxo megfelel-e neked, vagy túl kicsi.
    Mert ha megfelel, akkor ezt tudod talán a legolcsóbban fenntartani, viszont nem túl biztonságos, meg nem is annyira stílusos.
    Ha inkább a nagyobbak mellett döntesz, én elolvasnám a helyedben a Totalcaros cikkeket (szerintem mindegyikről van), illetve megnézném, hogy az autóvásárlásra szánt összegért melyikből milyen állapotút kapsz.
    Ilyen régi autónál az is nagyon fotnos, hogy menj próbakört. Ha bármi gyanús zajt hallasz, ne vedd meg.
    Érdemes talán egy szakit is magaddal vinned, de abban nem vagyok biztos, hogy ő ott első ránézésre észrevesz mindent. (Sőt,biztosan nem)
  • Animefox
    #237
    Tudja a fene... kezd elegem lenni az egészből. Végülis bármelyik autóval beszophatom, szerencse kérdése is lehet. Te melyik Citroent választanád?
  • Taranov
    #236
    Nehéz eldönteni.
    Egy BMW-nél vagy Passatnál nagyobb fokú megbízhatóságra lehet számítani, főleg ha egy kiforrott modellt választasz, nem az első két modellévben gyártottat.
    Az Astra szerintem eléggé jellegtelen autó, de szintén megbízhatóbb és olcsóbban fenntartható lehet, mint az olasz és francia példányok.
  • Animefox
    #235
    Én is ott nézegettem őket. Jajjj mi legyen? Hónapok óta csak kocsikat nézegetek, de eddig ezeken fordult meg a fejem: Fiat Tipo, Renault 19, Citroen CX, BX, Xm, Xantia, Saxo, Skoda Felicia, Opel Astra, Vectra.
    Melyik melyik melyik legyen? Egy régi Mercedes? Egy 1990-ben gyártott BMW ??? Egy fasza nyúzni való Wolksvagen Passat since 89 ??? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • Taranov
    #234
    Megnéztem én is az XM-eket. Hát én sem tudnék választani, belülről mindegyik eléggé lelakott a hasznaltauto.hu-n, de attól még lehet, hogy műszakilag jók.
  • Animefox
    #233
    Olyan, de olyan nehéz autót választani.... óriási kínálat és nem tudom hogy melyikkel járnék jól.
  • Taranov
    #232
    Ha kifogsz egy problémás példányt, akkor túl macerás lesz, de ez bármilyen típusnál előfordulhat. (Legfeljebb az XM-nél nagyobb rá az esély matematikailag)
    Egyébként ha nem hibás az autó, nem lesz macerás, egy jó szervizbe elviszed bizonyos időközönként, és ott karbantartják majd rendesen.
    Egyedüli egy gond, hogy eladni nagyon nehéz lesz, ha megunnád.
    Én az olasz és francia autók szerelmesének tartom magam, mégis német autóval járok. Ha okosan akarsz autót venni, majd eladni, akkor csak a németet (vagy esetleg japánt) érdemes nézni.
    Persze ha jópár évig használod majd, esetleg az autó teljes elértéktelenedéséig, akkor ez mindegy.
    Azt viszont fejben kell tartani, hogy egy BMW-re vagy egy VW-re nagy valószínűséggel mindig nagyobb kereslet lesz, mint bármelyik Citroenre.
    Én is az Alfa után ezért választottam németet.
  • Animefox
    #231
    Szerintetek érdemes lenne nekem beruházni egy Xm-re???? Vagy túl macerás lenne első autómnak???
  • Taranov
    #230
    7-8 centivel nagyobb nála, de nem mellesleg sokkal különlegesebben néz ki, és komfortosabb a rugózása. (Ettől függetlenül vannak azért extrák, amik hiányoznak belőle, a német versenytársakból viszont nem, pl. távolságtartó tempomat)
  • Willi Betz
    #229
    Valószínűleg,de azért elég nagy autó. Múltkor láttam egyet,nagyjából 5-ös Bmw méret,de lehet,hogy kicsivel nagyobb is nála.
  • Taranov
    #228
    Nagyon szép, részletes, de azért a valóságban attól tartok, nem ilyen nagy a hely hátul :)
  • Willi Betz
    #227
    C6 az nekem is tetszik.
    Modellben van is egy nekem.



  • Taranov
    #226
    Jó lenne, ha visszaállna valamikor a Citroen presztizse, tömegautónak jó a Peugeot is.
  • Taranov
    #225
    Hát nem volt egy átlagos autó, az biztos.
    Ma már sajnos csak a C6 az, ami a műszaki megoldások terén is kiemelkedik a tömegből, de a designt tekintve szerintem jó a C4 kupé, C6 és C8 is.
  • Willi Betz
    #224
    Én szerintem a DS volt a legjobb Citroen. A technikai megoldások amik benne voltak megelőzték a korát.