81
A vén CoVosoknak:-)
  • fluga
    #81
    aki a retrót szereti, rossz ember nem lehet.
    ez egy játékgép emu, olyan klasszikusokkal lehet nyomni rajta, mint golden axe, street fighter II (alpfa béta gamma delta, omega turbo giga mega ultra platinum változatok is), Cadillacs and dinosaurs stb stb.
    érdemes megnézni, mert rengeteg gamma van fennt:))
    itt kell szétnézni
  • Botond #80
    nekem a lukasarc grafikus kalandjátékai miatt váltani kellett,amigám meg sose volt
  • Dzsini
    #79
    én nagyon sokáig kitartottam az Amiga mellett - utána P100 lett az első pc
  • Botond #78
    egyik komputer karácsonyon az egyik gyerek day of the tentacle-t játszott a pcjén,akkor lett vége a c-64es korszaknak :-) egyszerűen döbbenet volt a játék grafikailag akkor számomra :-)
  • Dzsini
    #77
    utoljára még c64re vettem így játékot... később volt hétvégénként klub haverokkal, amiga be a hátizsákba pártucat lemezzel (később vinyóval), és hajrá :) ott rögtön ki is lehetett próbálni, és hatalmas meccsek voltak néha :)
  • RangeR
    #76
    aha, jó is volt az a korszak, 1db amiga játék 10 floppin 1000Ft-ért, amikor a havi kereset közelítette az 5000Ft-ot, és a 10 lemezből 3 hibás volt, a másoló gyerek me csak annyit mondott: "sajnálom, másoknál ez megy". De szép is volt+!
  • Botond #75
    ez a topig meghalt
  • KM
    #74
    Up!
  • Wanille
    #73
    Végre egy topic, aminek értelmét látom !:)))

    Azoknak az időknek ÍZE volt!
    Imádtam :)
    Még számítógépem sem volt, amikor rátaláltam erre a gyöngyszemre, és elkezdtem folyamatosan venni, mert elejétől a végéig végig kellett olvasnom, olyan überfasza volt!
    Mennyit röhögtem rajta Istenem :DDD
  • harcu
    #72
    Egy ujjal nem sokra mennek, egy teljes kézzel már talán. Viszont egy új térkép tényleg nem jött volna rosszul anno. :)
  • KM
    #71
  • Zozo76
    #70
    Anno asszem a CoV 3-ban volt a Batman leirasa terkeppel. Viszont a terkep hibas volt egy reszen. Ugyhogy rajzoltam ujjat meg irtam egy levelet is de SOHA nem adtam fel. :(
  • KM
    #69
    Up!
  • artschi
    #68
    Na, ezért még érdemes volt benéznem ide hajnali 3/4 2-kor. Köszi!!
  • MrTressy
    #67
    Nekem megvan az összes cov+posta,évkönyvek stb digitális formában.Még a cd ultrások csinálták akik covot csinálták tovább másnéven.Van rajta pár cd ultra rész is itt letölthetö.Kicsit trükkösen lehet megnézni mert az inditó file-ban van egy cd kérési "ellenörzés".A belinkelt zip egy iso amiben van 2 file egy nagy wad file meg egy csomagolt ace.A csomagolt acében vannak az inditófile-ok.Azt elég betenni egy könyvtárba és onnan inditani.Ellenben a wad filenak cdn kell lenni ráadásul elsö cd meghajtóként mert csak akkor fogja megtalálni.Belehet emulálni az isot is de ott is fontos hogy a winyó után az legyen az elsö meghajtó.Remélem kbra érthetö volt :)
  • Mazy
    #66
    Ezért találták fel a c64 emulátort:-/
  • Voltan
    #65
    Ja, ja. Kár, hogy azok a régi szép idők már nem jönnek vissza...
  • BaLeeX
    #64
    Jaj irom a poént. :)

    A sok topic olvasgatás meg a beszúrt linkeken nézegetett scannelt régebbi CoV-ok olvasgatás hatására ma mit álmondtam?

    Azt, hogy megyek az újságos előtt, meglátok egy CoVboy világ (?) feliratú lapot szép piros-sárga CoV-os designos felirattal és alul fehér előlappal. Még az árára is emlékszem 177Ft volt és rá volt írva, hogy ez az első szám.
    Kapásból megvettem, beleolvasgattam és az egész újság levelezés volt valami olyan volt a lényege, hogy újraindult a CoV csak most CoVboy világ lett a címe és az egész újság levelezésből áll.
    Érdekes, hogy mennyire megmaradt ez az álom, hogy még most is le tudom írni pedig a legtöbbre már reggel nem emléxem. :)
  • KM
    #63
    Up!
  • Mazy
    #62
    Esetleg valaki megdobhatna (privátban) a h2team vagy az orion-designos arcok emailcimevel, ha van nekik ill. tudod.
  • Mazy
    #61
    Hú, úgy látszik, lesz elég érdeklődő:)
    Csak emlékeztetőként, a fórum célja egy kis reklám a http://retrostation.freeblog.hu -nak, és!
    mindenki aki esetleg kapcsolatban volt a régi 'bandával':) vagy úgy érzi hogy jó kis retrós postokat tudna tolni az ne habozzon:)
  • cenobite
    #60
    CoV rulz! Valamelyik nap pakolászás közben találtam egy levelet, amit még a középsuliban írtam szakrajz órán - hú de régeeeeeeeen volt - CoVBoy-nak, csak elfelejtettem feladni. Hihi... Jót röhötgtem rajta, semmi értelme nem volt természetesen.
  • Voltan
    #59
    Neeeem. Az 576 első számának borítóján lovag volt. Az Iron Lord c. opuszt volt hivatott ábrázolni. Amúgy tényleg CoV rulez. A CoVBoy postán mindig szétröhögtem magam.
  • balibacsika
    #58
    A fíling a lényeg! Retró az egész világ ma már. Nem láttátok az evm-en. Kiadják legálisan (!) egy cédén több, mint 3000 megjelent programot 'hugyér-szarér'.

    http://www.evm.hu/tmp_uj/termek.php?melyik=116.

    Annak idején én is szerkesztettem az újságot, sőt még az évkönyvet is, kapcsolatban álltam ezekkel az 'elmebetegekkel'. (én is az voltam...)
    Éljen a Magic Candle!

    Csőkutya,
  • artschi
    #57
    Tegnap elolvastam a neten a tv-s CoV levelezést és szénné röhögtem magam, szóval az élmény és a szórakozás megmaradt :))
  • BaLeeX
    #56
    Az 576-on kívül nem is jelent meg soha kép róla?
    Mert úgy emléxem az 576-ban egy stábfotó alkalmával leközölték a képét.

    Amúgy akinek rossz a kedve és/vagy nincs mit csinálnia az vegyen elő egy régi CoV-ot vagy 576-ot aztán olvasson CoVboy postát vagy Csevegőt, garantáltan jó kedve lesz. Tesztelt módszer. :)
  • Dzsini
    #55
    meg neked se biztos, hogy ugyanazt az élményt adná, mint akkoriban :) azért eltelt vagy 12-15 év azóta...
  • Sadun Tryst
    #54
    hűűű! ezt a topikot nekem nyitották! :)
    bazze, de hiánycikk a CoV-féle CseVik, meg a fasza kis poénképek... komolyan mondom akor még nem informálódás céljából, hanem szórakozásból olvastam az 576-ot, és a CoV-ot! pedig még gépem sem volt! na de ami elmúlt, sajna nem jön vissza... :(
  • Dzsini
    #53
    túl sok versenyre nem jártam, de voltam néhányon.. úgyhogy lehet..
  • Cat #52
    ha magic-eztél és jártál versenyre, akkor vszinu hogy már találkoztunk :>
  • riviera
    #51
    Elite teleregény vicces volt:) Főleg mikor levélben kérték, hogy fénymásolják mán le nekik a teljes leírást mert valahol eltévedtek a játékban:)
    Aztán CoVboy közölte, hogy mennyi lesz az uténnyomás:)
    Ehh azok a régi szép idők maga volt a wilde west volt CoVboyunk meg ilyenek:-)
  • cSuwwi
    #50
    50
  • KM
    #49
    Az Elite teleregényre emlékeztek még?
  • riviera
    #48
    Kisgetto azóta tetovál bár lehet ez csak legenda :)
  • Pyx #47
    hát igen, az érzékelhetö bitekböl lassan felfoghatatlan bájtok lettek D:
  • Dzsini
    #46
    ja, és ha valakit érdekel: itt az indexes neve, irogatott pár helyre pár dolgot, utána lehet olvasgatni mikor mi történt a CoV tanya környékén... meg utána (576os idők, stb)
  • Dzsini
    #45
    senkinek nem mutogatták a képét a műsorban :) midnenkire játékok voltak rámontázsolva :) (majd pont az ő arcát vették volna ki? :o) )

    http://covhq.uw.hu/
    http://pettingmaster.muskatli.hu/News/news.index.html
  • Botond #44
    ilyen alig 11éve kb :-)
  • [Walaki]D`Lair
    #43
    last ninja meg tir na nog?
  • artschi
    #42
    Mekkora :DDDD