312
  • 10roland10
    #152
    Sziasztok!!!
    Sürgősen eladó egy 43l-es akvárium minden tartozékkal!
    Érdeklődni: a roland1104_kukac_citromail.hu címen!
    igérem 24 órán belül válaszolok!
    Ajándék hátteret adok hozzá!!!!!!!!!!
  • Gabesz amd64
    #151
    hát a boltban vásárolt homok...amit általában madarak v hüllők alá kéne rakni :)

    de nagyon jól mutat az akvárium homokkal :)

    képet nem tudok rakni,mert nem vagyok otthon...legközelebb csak karácsonykor leszek otthon...addigra meg már lehet ganyés lesz :)
    amugy mutter figyel rá.
  • cenobite
    #150
    Milyen homok? Remélem nem a gyerekek alól szedted ki a játszótéren... :)

    Fotót rakhatnátok az aksitokról. Én is teszek, csak elő kell halásznom. A fotót, nem az akváriumot. :)
  • Gabesz amd64
    #149
    nekem behalt a szivatyú...vennem kellett :S

    meghát akkor akavárium takaritás is egyben
    most homok van az alján :)

    jah és vettem pár halat is
  • Peetboy
    #148
    Akkor nézz ki a halaknak 10 fős lakást. Jó lesz az albérlet is.
    Ingyen elvihetők? Lehet én el is vittem volna. Bár a postát jobban szeretem.
  • Peetboy
    #147
    Fel kéne éleszteni ezt a Topikot. Én már olyan sok topikba írtam, és lám még akváriumom is van ezért érdekelne ki hogy tartja akváriumát.
    Már időszerü a kavics tisztitás az emyémben és kéne bele pár hal is.
    Majd teszek fel képeket róla.
  • Gabesz amd64
    #146
    ez hamar ment :D
  • HeryBoy
    #145
    már jönnek értük :) THX
  • HeryBoy
    #144
    ÜDV. mindenkinek.
    szeretném megszüntetni az akváriumot, mert a kűlső vizkeringető megadta magát és nem akarok rá költeni. Viszont a lakóknak új othonra van szükségüg, új gazdit keresek.
    "Új othont keresek 10 főnek: rajban 7db Tetra 1db csíkhal 1db páncélos törpeharcsa és 1db albínóPtörpeharcsa. Elvárás, minimum 60Literes akvárium, békés lakótársak, minimum 1liter/fő területel. A feltételek teljesítésével INGYEN elvihetőek."
    Fejérmegye/Sőréd Mór-tól 8Km Székesfehérvártól 20Km.
  • diszmarna
    #143
    hát sztem jo lehet hozzá.. de azért meegkérdeznék vmi profi-t akki jobban ért hozzá
  • Frosty01
    #142
    Halihó!

    kérdés! fontos nagyon.

    ez a világítás ???
    megfelelő akváriumot világítani? azt írja.. színhőmérséklet fehér. de nem tudom... fénycsöves.... ezért vagyok gondban. az eladónak kb annyi köze lehet az akváriumokhoz, mint az afrikai őslakos négereknek a hógolyózáshoz
  • diszmarna
    #141
    Tarisznyarák Latin neve:Potamidea hát oylan 15-18 cm-rig nőnek meg

    Bp. VIII., Ötpacsirta u. 2 Ott még van sztem házziállat bolt ott aszem kapsz
  • bcrics
    #140


    hja,vmi ilyesmi volt...egyébként nekem is volt ilyen fóbiám régen hogy nekem rák kell//nem olyan../,,,de aztán a haveromnak lecsipett 1 kis darabot az ujjából..azóta furán vagyunk...márhogy én meg a rák..
  • bcrics
    #139
    hát én a császárkomjádi uszodaval szembeni parton találkoztam vele..komolyan..kint napozott vagy mitcsinált..annyira nem mozgott.épp tennap
  • csn tamás
    #138
    Sziasztok!

    Szeretnék törpe tarisznyarákot de lenne pár kérdésem rola. először is hogy mekkorák s mekkorára nőnek meg maximum?

    következő egetverő probléma hogy már fél bp-et bajártam s semelyik állatkereskedésben sincs törpe tarisznyarák. tudnátok mondani bp-en olyan helyet ahol van ill lehet kapni s hogy mi a latin neve?



    válaszotokat előre is köszönöm! leköteleznétek!



    Üdv: Tamás
  • bujcsik555
    #137
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1198683988
  • jefferson83
    #136
    Nézz körül




    Segít: #133
  • BBS88
    #135
    sziasztok!valaki tudna crack-et adni a Fish Tycoon-hoz??vagy legalább egy linket? előre is köszi
  • wicky222
    #134
    Üdv!

    Én is szeretem ezt a játékot,csak nem took hamar sok pénzt szerezni...De képzeljétek egyszer volt egy olyan mázlim,hogy egy demó verziben el tudtam adni 1 sima halat 9999$-ért,és igy tovább!És mindent megvettem!De lejárt a demóverzi.. :(
    De most ebben a full játékban,amit Cenobite-nek köszönhetek,ebbe nem lehet iet csinálni.. pff...
    No mindegy..Téma?
  • cenobite
    #133
    Közben megtaláltam:
    Itt a 11 megás ZIP-et kell leszedni.

    Install, majd az exe-vel felülírod a Program Files-ban lévő exe-t. Voila! :)
  • cenobite
    #132
    Ismeritek ezt a játékot?
    Fish Tycoon

    Most töltöttem le a próbaverziót, nagyon jó! :) Hasonló mint anno az El Fish volt. Már csak valami crack, vagy serial kellene, mert csak 60 percig enged játszani.
  • Editthy #131
    Eheim-nek van olyan szűrője ami levegőztető is egyben (nekem is ilyen van) kicsit hangos... mert csobog a víz-de én megszoktam és szeretem a víz hangját...
    nekem is kétféle talaj van... fehér kvarchomok és ks pala lapocskák... avval mindenféleképp számolj h a talaj keveredni fog, főleg ha harcsát vagy egyéb talajon v talajközeli halat tartasz...
    kétféle világítás??? Eről még nem hallottam...
    nekem 98 l-es aksim van és a tetőbe épített neon teljesen kiszolgál... célnak megfelel...
    Nagy sok alap dolgot találsz itt az induláshoz... a fórum is jó! :
    akvarista.hu
  • Bala10
    #130
    Próbálom összeírni, hogy mi is kell az induláshoz. Belső szűrőt néztem, Eheim márkát javasoltak. Gondolom ehez kell még levegőztető is. Talaj, az akvárium két oldalára szeretnék nagyobb kavicsokat növénnyel, középre meg homokot, vagy ahhoz hasonlót a talajlakók miatt. :)
    Azt pl nem tudom, hogy milyen világítás kell, mert ha jók az információim, akkor kétféle kell!? De milyen...?
    Ömm... halak összetételét sem tudom, mármint miből mennyit, illetve mennyi lehet egyáltalán. De gondolom ennek nagy része tőlem függ. :)
    Izé... kell még valami?:)
    Köszi a segítséget, meg a rám szánt időt!
  • Editthy #129
    És vettél már dolgokat (talaj, technikai eszközök) vagy ahozis kéne segítség?
  • Bala10
    #128
    Tök üres. Nem szeretnék fejjel rohanni a falnak. :)
    Informálódom még csak.
  • Editthy #127
    Hogy állsz? Még csak az üres aksi van, vagy haladtál vele? Boccs csak mostanában nem sok időm volt felnézni fórumra...
  • Bala10
    #126
    Édesvizi. :)
  • Editthy #125
    Rengeteg alap dolog van. Első kérdésem édesvizi vagy tengeri?
  • Bala10
    #124
    Sziasztok!
    Én most szeretnék beindítani egy akváriumot. Szeretnék tőletek tanácsot kérni, mire kell figyelni, meg minden. :) 100l-es az akvárium, még semmi nincs ezen kívül. privit is elfogadok. :)

    Köszönöm előre is!
    Szép napot.
  • Editthy #123
    Valószínűnek tartom túltenyésztés áldozata lett... az egyik ismerősöm guppikkal járt így... és ami nagyon durva, hogy a túltenyésztés jelei azok utódain is megjelennek (már amelyik túl éli)
  • Mirázs
    #122
    Nekem is van ilyenem. Van egy olyan példányom is, aminek elferdült agerince S alakúra. Majd hozok róla képet. De állítom, hogy vígabban él, mint a többi.:)
  • Gabesz amd64
    #121
    nekem a 80 lityis kaksi alatt csak egy textil(filc vagy mi a szosz :D) van.amikor full tisztitas van akkor nagyon alaposan megnezem nincs e alatta valami.
  • Puntigamer
    #120
    Elvileg az akvarista.hu-n Styrofoamot írnak:)
    Valami szigetelő cucc...
    én csak azt nem értem, hogy azt hogyan formázzák, és mivel borítják hogy szikla hatású legyen:O
  • Editthy #119
    kisebb akváriumhoz valóbban nem éri meg, ebben igazad van... a méretet nem tudttam... a hungarocel alapról annyit tudok elmondani h annó én is magam szerettem volna megcsinálni és akkor figyelmeztettek hogy a sima hungarocel nem alkalmas mert megszívja magát vízzel... már nem emléxem pontosan melyik fajtája jó, de nézz utána ha belevágsz!
  • Puntigamer
    #118
    hát lehet de 5-6 ezer forint egy háttérért?:O
    nekem 30*40-es akksim van... drágább lenne a háttér mint maga az akksi volt:)
  • Editthy #117
    Van még aki rajtam kívül a gép előtt ül? :D
  • Gabesz amd64
    #116
    oksi,de a kepen csak guppikat lattam :)
    mar emlexem a bekara :P
  • Editthy #115
    Annó én is gondolkoztam h sk készítek, de a vásárlás mellett döntöttem és jól tettem szerintem... én tőlük vettem
  • Editthy #114
    a békáról a #87 hz nál linkeltem képet

    ahogy írtam kicsit tervezem átalakítani... nagy pala lapokat szeretnék bele tenni amellyek réseibe vizinövényt szeretnék ültetni... bár vizinövények közül edig egyedül a képen látható bírta a gyűrődést, ez viszont nagyon jól érzi magát :)
  • Editthy #113
    Nem, van még egy afrikai karmosbéka, egy anci és egy harcsa... és már írtam hogy voltak neonhalaim, ferdénúszó pontylazacaim, ékfoltos razbórák és naplemente plattik csak a nagy meleg érkezésekor sorra elpusztultak :(

    Ő a harcsa :)