312
  • krisz940122
    #232
    vanak képek de nem nagyon látszanak





  • redbull0304
    #231
    Nem baj, hogy belenyúltál... Hát így nem lehet megállapítani, hogy mi lehet a bajuk, fotózd le, úgy talán megtudom mondani...
  • krisz940122
    #230
    most takarítottam ki az akváriumot ahogy mondtátok.az nem baj hogy belenyultam a vízbe?megigazitottam az alját de előtte jól kezet mostam szappannal.na néztem képeket darakórról és nem olyan.nincsenek olyan csúnyák a fehér foltok.alig látni őket.mit csináljak?mert most nincs zsebpénzem 1000 ft-s cuccokra,ja és előre is köszi a segítséget.
  • redbull0304
    #229
    Legtöbb ilyen szar minőségű! Ha kiderül, mi a betegség akkor tudok segíteni!
  • krisz940122
    #228
    császtok.valaki használt már itt malachit zöld nevű gyógyszert?fontos lenne mert lehet hogy darakórról van szó.milyen ez a gyógyszer?hogy kell nekik adagolni?előre is köszi
  • krisz940122
    #227
    oké köszi
  • redbull0304
    #226
    A víz egyharmadát szívd le csak! És ha van rá mód akkor állott vízzel pótold a hiányzót! Azaz akkor neked 10l kell leengedned ha 33l az akváriumod! 10l meg tudsz valami nagyobb kanába vagy vödörbe tenni és akkor hagyod egy napig állni, de ha ez nem megoldható akkor a friss víz is megteszi csak azt lassan öntsd bele az akváriumba!
  • krisz940122
    #225
    már megint korom feketék a csíkok.ja és kezd zöldülni a víz és kicsit büdös is.nem nagyon csak kicsit.szerintetek hogy takarítsam ki az akváriumot?mindenki mást mond.vegyem ki a halakat hálóval és teljesen ? vagy úgy hogy a halak a vízben vannak és leveszem a víz három negyedét és teszek újat?hogy takarítsam? fontos lenne köszi
  • cenobite
    #224
    Akkor (is) szoktak halványodni, ha esetleg betegek, vagy betegség kezd kialakulni. Vegyél Fishtamin-t és néha csepegtess nekik.
  • krisz940122
    #223
    senki?
  • krisz940122
    #222
    császtok.azt miért van hogy a két szumátrai díszmárnámon a fekete csikok elhalványodtak?halványak lettek eddig feketék voltak a csíkok most már halvány feketék.ez miért lehet?
  • redbull0304
    #221
    Igen 33liter... A pontot egyel arrébb raktam véletlen!
  • krisz940122
    #220
    nem inkább 33 liter? 335?
  • krisz940122
    #219
    kösz
  • redbull0304
    #218
    335.5liter 50x30.5x22... Csak össze kell szorozni.
  • krisz940122
    #217
    50 cm hosszú 30,5 cm mély és 22 cm széles.hogy kell kiszámolni hány literes?
  • krisz940122
    #216
    lehet azért mert alig ment a levegőztető vagy mi csak napi 1-2 órát kb 20-21 fokos víz volt stb. most már van vízfűtő 24-25 fokos a víz éjjel nappal megy a levegőztető takarítani még nem takarítottam mert múlthét péntek óta vannak csak.eddig minden ok.az a baj hogy olyan vízhőfokmérőm van amit kívülről kell az akváriumra ragasztani és azt hallottam hogy azt befolyásolja a szobahőmérséklet.a fűtő termosztátja 25-26 fokra van állítva.
  • redbull0304
    #215
    Nem soványodnak le nem kell félni! Ha két hét alatt elpusztultak akkor ott se a kajával volt a gond, hónapokig is képesek kaja nélkül kibírni a halak!
  • krisz940122
    #214
    de ha napi egyet adok nekik olyan délután 3 körül az elég akkor?nem soványodnak le?bocsi h ennyit kérdezek de régebben már voltak halaim csak azok vagy 2 hétig éltek nem figyeltem ennyire oda rájuk.
  • krisz940122
    #213
    aha értem akkor nincs olyan nagy kaja igényük.
  • redbull0304
    #212
    Napi egyszeri etetés bőven elég! Bajuk nem lesz tőle, ha kevesebbet kapnak és a víz se szennyezőik annyira! (Teljesen más, mikor a haltenyésztők napi 5-6adnak nekik enni, de mivel mondhatni "amatőr", hobbi célból tartasz halakat, így bőven elég a napi egyszeri etetés is!)
  • cenobite
    #211
    Isten ments, hogy naponta 3szor adj nekik enni!!!
    Én úgy szoktam, hogy reggel 7 körül egy nagyon-nagyon picit (kb. mintha egy csipet sót szórnál a levesbe), és este 6kor meg normál adagot - bár az sem sok.
    Inkább kevesebbet adj nekik, mert a sok kaja amit nem esznek meg elkezd rohadni, és elpusztulhatnak a halaid is, ha túl vannak etetve.
  • krisz940122
    #210
    nekem van:- 3 alganyalóm
    - 2 neonhalam
    - 2 black mollym
    - 2 szumátrai díszmárna
    - és 2 nem tudom mi a neve hasonló a díszmárnához csak a fejénél átlátszó a háta meg arany színű
    na és kedden vettem a lentebb képen látható Fix haleledelt és alig nyúltak hozzá.ja és naponta lehet 3 szor etetni őket?szerintem olyan sok idő telik el a két etetés közt.mondjuk egyszer adnék nekik 7 óra körül reggel, egyszer délután 3 körül egyszer meg este 9 körül.ez nem lenne jó így?vagy maradjak napi 2 nél?
  • cenobite
    #209
    Amelyik lesüllyed az aljára az a fenéklakóknak jó eledel. Én keveréket adok a halaknak. Egy nagyobb üres eleséges dobozba összekeverek lemezest, "talajrasüllyedőst", szárított vízibolhát, szárított szunyoglárvát és egy kis vipagram-t. Na azt nagyon komálják.

    De a legjobban a fagyasztott vörösszunyoglárvát zabálják. :)
  • krisz940122
    #208
    a halak sokkal jobban eszik a lemezes tápot mint a fix tápot.most akkor melyiket adjam nekik?a fix eledel csak leúszik az aljára és ottmarad a lemezes először a tetején marad és úgy süllyed le de azt meg is eszik.
  • redbull0304
    #207
  • krisz940122
    #206
    Na.
    azt mondja az állatkereskedő hogy megvan fázva.50% hogy túléli.most fogok bele venni fűtést mert 21°C-os a víz.ja és vettem Fix haleledelt.hármast.zöld színűt.
  • krisz940122
    #205
    de attól a többi hal nem pusztul el?de amugy teljesen szépen úszik csak néha rájön az 5perc és akkor.
  • redbull0304
    #204
    Mindegy csak megbírják enni, ne legyen túl nagy! Ezért 2-es vagy 3-as nagyságút kérj! A pörgős hal 99% hogy elfog pusztulni, millió oka lehet, felesleges belemenni... Kuka...
  • krisz940122
    #203
    akkor holnap veszek is valamilyen Fix haleledelt.gondolom mindegy hogy milyen.ja és #201 ?
  • krisz940122
    #202
    ittvan hogy milyen eledelt adok nekik csak az enyém 30 ml-es nem 120ml-es.íme amit használok
  • krisz940122
    #201
    értem.de mitől pörög a hal?egyhelyben pörög.nem mindig csak néha.
  • redbull0304
    #200
    Világ egyik rosszabb tápjával etetsz, felejtsd el, ne használd! :) Tápértéke szint nulla és a vizet is hamar megrontja! Lemezes tápok 90% alapból is rossz, mivel a megmaradt anyagokból készítik, különböző színezékekkel! Van 1-2 jó lemezes táp de azokat a prémium márkák készítik és több ezer forintba is kerülhetnek! Az aqva food egyébként is gyenge minőségű tápokat készít!

    Én az olcsóbb kategóriába a Fix márkájú haltápokat ajánlom, ebből is a 2-es és a 3-as méretűt! Ez egy teljes értékű haltáp, jó minőségű és a vizet is nehezen rontja meg! Ára 2-3száz forint.


  • krisz940122
    #199
    itt ahol lakok van egy kisállatkereskedés és egy 150 Ft-os elvileg megfelelő kaját adok nekik.márkája : aqvafood lemezes díszhaltáp naponta kétszer adok nekik és ahogy észrevettem ez eszik a legtöbbet.vagy nem terhes?vagy vemhes vagy állapotos nem tudom hogy kell mondani? :D meg néha pörög körbe körbe vagy ferdén megy.ez mitől lehet?
  • redbull0304
    #198
    A rossz kajától szokott ilyen lenni! Mivel etetsz?
  • Gabesz amd64
    #197
    azok néha fel szoktak fujodni :)

    tul sok kajától
  • krisz940122
    #196
    a hal neve: Black Molly és néztem képeket a darakórról biztos hogy nem az.nem olyan csúnya.olyan mint ha végbélnyílás lenne. van amikor húz maga után vmi fehér csíkot és mintha annak lenne a töve.szerintem kaksi.
  • szjuca
    #195
    Ennyi infóból elég nehéz kitalálni. A 193 hsz-ban linkeltem egy címet ott próbáld meg megkeresni a halat, amiről írtál. Fehér pötty? Legrosszabb esetben darakór. (Súlyos fertőzés, legtöbbször új hallal, élő eleséggel lehet hazavinni, kinyírja az egész akváriumot)
  • krisz940122
    #194
    sziasztok.lenne egy fontos kérdésem.az egyik nem tudom milyen nevű fekete színű hal húz maga után vmi fehér csíkot a masik ugyan ilyen halnak meg sokkal nagyobb a hasa meg néha ferdén úszik, pörög meg van egy fehér pötty a hasa alján.ezek mitől lehetnek? terhes?és mi lehet a hal neve?annyit tudok h korom fekete az egész.lécci segítsetek.előre is köszi
  • szjuca
    #193
    Itt nézz szét.A képek is innen valók.