312
  • Tuvok #272
    A fénycsövek Hailea T8-asok, 2x20W
    A belső szűrő Eheim 2010-es, a külső passz, annyi van rajta, hogy "Cristalprofi"
    A növények nevét nem tudom konkrétan, jópár félét kipróbáltam
  • redbull0304
    #271
    egyszere -v
  • redbull0304
    #270
    Az ilyen napfényutánzó csövek olyan tartományba sugároznak mint a Nap, legalább is ezt imitálják. Napfény ne érje az akváriumot mert attól tényleg nagyon nő az alga, minél több növény van az akváriumba annál kevesebb alga lesz, mivel a szerves anyagokat felhasználják a növények, így az algának nem jut elég tápanyag. Ha van a kisebb akváriumhoz tető és csövek, akkor nem érdemes szerintem vesződni a nagyobbal, hisz nem sokkal nagyobb... Azt majd még megnézhetnéd pontosan milyen márkájú csövek vannak a tetőbe, mert 90%-ba a szabványtetőkbe "gagyi" márkájú csöveket raknak, így nem sokat érnek. Arról se szabad megfeledkezni, hogy ha a növény nem egészsége már a vásárlásnál se, akkor nem kell tőle csodákat várni! Milyen növényeket tartottál? Tudok ajánlani pár szívós növényfajt ha érdekel. A szűrők márkáját és típusát is leírhatnád, lehet kis teljesítményűek, így mehet akár vegyszere a kettő is.
  • Tuvok #269
    Van egy 112 l-es, amihez gyári tetőm van, 2x20 W körüli ún. "napfény" fénycsővel, és van egy 140 l-es, ehhez csak egy hétköznapi fénycső+armatúrám van . Előbbit sose próbáltam élesben, az utóbbi volt használva, és sztem az a fénycső volt kevés a növényeknek, viszont ha napfény érte a medencét, azonnal burjánzott a zöldalga, hiába volt 2 algaevőm is .
    A kicsihez van egy 100 l-ig jó belső szűrőm, a nagyhoz meg egy 100-200 l-ig jó külső . Ha tudok szerezni értelmes gyári tetőt beépített fénnyel a nagyhoz, akkor az lenne beüzemelve, ha nem, akkor a kicsi . Nem tudom ez a "napfény" fénycső mit takar, talán kibocsát valami olyan (infra ?) fényt, ami jó a növényeknek ?
    A szumiknak 1-2 növény elég volt, inkább az alján, kövek közt császkáltak, meg kavarták a homokot, bármit megettek
  • redbull0304
    #268
    Neonoknak én tubifexel és "Fix" márkájú táppal etettem!

    A növényeknek a legfontosabb a megfelelő fény, azaz elég fényt kell kapniuk. Ha nincs meg számukra a megfelelő fénymennyiség akkor elpusztulnak, ez ellen nem lehet semmit tenni. A másik fontos dolog a megfelelő elültetés, például, ha nem megfelelően van a gyökérzet elültetve, akkor nem tudja felszíni a táplálékot, esetleg berohad a gyökérzet. A tápoldatokba nem bízok, szerintem nem sokat érnek, ha van elég fény akkor semmi szükség rájuk!

    Szűrés teljesen mindegy csak normális és hatékony legyen, ne legyen túl nagy az áramlat. Rajhal ezért érdemes minimum 10db-ot tartani, én mondjuk 20-30at vennék kezdésnek. Stresszérzékeny , azaz könnyen elpusztulnak pl szállításkor, úgyhogy jobb minél hamarabb hazavinni őket. Ami még egy szempont hogy 1-2évnél nem éltek tovább, amik a állatkereskedésekbe lehet kapni azok már jó pár hónaposak, félévesek, úgyhogy hamar elkezdenek kiöregedni és elhullani.

    Mekkora akváriumba tennéd őket, milyen világításod van?
  • Tuvok #267
    hali
    akkor téma: kb 10 év után elhatároztam, hogy újra akváriumozni kezdek, régen szumátraikat tartottam, most inkább neonhalakat tervezek
    kérdés: akinek van neonhala, mivel eteti őket ? nem márkanév érdekelne, hanem kajatípus (pl. tubi, szúnyoglárva, színes lapkás kaja, nem emlékszem a nevére, stb)

    másik kérdés, hogy a növényeket mivel lehetne életben tartani sokáig ? régen az volt a nyűgöm, hogy havonta kellett komplett új flórát venni, mert kirohadtak . esetleg valami vízben oldódó növénytáp, vagy érdemesebb trágyás filces gyökerűeket venni ? itt már jöhet márkanév is

    akinek van több neonhala, esetleg dobhatna tanácsot, hogy mire kényesek, lent szeretnek bújkálni inkább, vagy fent úszkálni, bírják-e a belső szűrőt, vagy inkább külső, stb
  • EYKE
    #266
    Kellene valami jó témát kitalálni,akvarisztikával kapcsolatban...Aki tud írjon!!!
  • szjuca
    #265
    Dejó.
  • redbull0304
    #264
    KATT
  • szjuca
    #263
  • redbull0304
    #262
    Hát nem valami szépek szegények! :D De nekem tetszenek! :)
  • redbull0304
    #261
    Nemmm :D Ausztrál levelibéka! :)
  • EYKE
    #260
    Amikor megláttam azt a gőte fajtát majd ki rázott a hideg...
  • szjuca
    #259
    Szépek, nagyon.
    Az utsó karmosbéka?
  • redbull0304
    #258
    Csináltam pár képet tegnap.







  • szjuca
    #257
    LOL
  • redbull0304
    #256
    Igen.
  • EYKE
    #255
    Amarha és olyan sok kicsinye van?
  • redbull0304
    #254
    Mondjuk eteti a kicsiket... :D Azok kishalak és épp eszik a hámváladékot! :)

  • Punkerwork
    #253
    hogy hogy baja? rajta vannak a kicisk
  • EYKE
    #252
    Ennek meg mi baja lehet???
  • EYKE
    #251
    Még nem üzemel ezért kérdeztem,hogy milyen halaim legyenek...Nekem volt már aksim olyan 1-2 hónapja ugyan ezek a halak voltak benne ezért szeretnék most másokat....Esetleg felvehecc msnen...
  • redbull0304
    #250
    Elevenszülők: Guppi, molli, szifó, plati... Ezekből rengeteg színváltozat létezik így egy szép színes akváriumot össze lehet állítani! Lehet még páncélosharcsát és algaevő is tenni az akváriumba. Ha valami kérdésed van nyugodtan írj, ha tudok segítek! :) Az akvárium már üzemel?
  • EYKE
    #249
    Hellótok,én még kezdő vagyok az akvarisztikában....
    Azt szeretném megkérdezni,hogy milyen halaktat ajánlanátok egy 63Literes aksiba???
    Előre is köszi a választ...
  • redbull0304
    #248
    Fotózd le, így nehéz megállapítani!
  • krisz940122
    #247
    még a kopoltyúja is pirosnak tűnik.nem tudom miért lehet.előre is köszi a segítséget.
  • krisz940122
    #246
    sziasztok.a segítségeteket szeretném kérni.ma vettem észre hogy a szumátrai díszmárnámnak a kopoltyújánál van egy piros pötty.ez mitől lehet?mind a két oldalon van.előre is köszi
  • redbull0304
    #245
    300l de kicsi neki sajnos, valószínű túl adok rajta!

    Pangasius sanitwongsei - Pörölycápa harcsa



    (Régebben tartott cápám, eredeti szín)
  • cenobite
    #244
    Ja! A Botia-im nagyon jól szerepelnek. 3 db. van és a csigaállomány kb. 70-80%-al csökkent!
  • cenobite
    #243
    Ez cápaharcsa? Brutál kis jószág! Mekkora aksiban tartod?
    Én most nem tervezek új halakat telepíteni, de ha meglesz az új (200, vagy 300 literes) aksi, akkor jöhet néhány különlegesség. Nézegettem én is morgóharcsát, meg ilyesmiket.
  • redbull0304
    #242
    Ma vettem egy cápát! :D 40cmes a kicsike! :D
  • cenobite
    #241
    Aha ilyet. De csak egyet. Most olvastam, hogy csapatban érzik jól magukat, úgyhogy jövő héten még veszek mellé kettőt-hármat.
  • krisz940122
    #240
    na mindegy csak nem darakór...
  • redbull0304
    #239
    Semmi nem látszik a képeken...
  • krisz940122
    #238
    na mit gondolsz redbull?
  • redbull0304
    #237
    Macracantát vettél? :)

  • cenobite
    #236
    A héten vettem egy Botia-t, hogy ha majd megnő (most még elég csöpp), akkor tizedelje a csigaállományt, mert én nem bírok velük. :)
  • cenobite
    #235
    Jé, lett bannerünk! Széééééééép! :)
  • krisz940122
    #234
    amatőr akvárium :D
  • krisz940122
    #233
    még vannak