Balesetek

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#33957
100
sorler
#33956
Keszthelyi Vivien nem a teljesítménye miatt híres, hanem az apja nyomja előre.
Michele Mouton néhány autót szépen összetört.
link
link
Tolják őket előre, nagy hátszéllel a szponzorok is. Jó reklám nekik.

Utoljára szerkesztette: sorler, 2018.11.25. 21:34:51
sorler
#33955
desigo
#33954
Profin megoldotta a sofőr.
Még ez a kb 10 tonnás busz se döntötte ki a fát <#wow2>
ximix
#33952
7:11-nél az a kamion "halmazállapot" változás nem semmi.
ximix
#33951
Halálos baleset történt Hódmezővásárhely közelében
link

Alig maradt valami az autóból, amelyik kamionnak csapódott Gödnél
link

fél off
Egy német srác úgy megünnepelte a jogsiját, hogy 49 perc múlva el is vették tőle
link
eredeti

+ 1 magyar leányzó, Keszthelyi Vivien
link
#33950
АвтоСтрасть 1059
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

★★★★★

PetruZ
#33949
Vissza a topik témájához: béemvés ma reggel a Lurdynál. 😊 (Máshol írták, hogy kitört kerékkel csúszott a sínekre.)
#33948
én is tudok egy példát
bár egy fecske nem csinál nyarat.. de azért akad(nak) 😊
Utoljára szerkesztette: n003, 2018.11.23. 09:55:17

Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

cement
#33947
Úgy tűnik nagyon eltökélten utálod a nőket (legalábbis az autósportban)
Sokan valóban tehetős családba születnek de ne gondold, hogy a tehetségtelen gyerekekből valaha bárkit is leszerződtet egy komoly istálló. Az is elég csalóka amit az F1-ben sokszor hallani, hogy 10-20 millió dolláros reklámszerződésekért cserébe ad ülést mondjuk Sergej Sirotkinnak a csapata - tény, hogy ez nem túl fair a többi potenciális pilótával szemben, de ettől még ő is nagyon jó és gyors versenyző, csak mögötte több szponzor áll. Azonban egy percig se gondolja senki, hogy ha kétbalkezes pojáca lenne, akkor egy Forma 1-es autó közelébe engednék.

Visszakanyarodva a nők kérdéséhez.. Női pilótaként az általad is tanúsított általános negatív megítélés miatt alapból nehéz bizonyítani bármelyik szakágban, emellett egyszerűen alapvető statisztikai okai is lehetnek, miért nincs mondjuk F1 futamgyőztes női pilóta. Kevesen vannak. Több száz (vagy talán ezer) férfi versenyzőre jut egy női. Ha fele-fele arányban indulnának, biztosan több sikert érne el egy-egy női versenyző. Ez valószínűleg soha nem fog bekövetkezni, mivel ez egy alapvetően férfias sport, a férfiakat érdekli főleg, kevés 3 éves kislány álmodozik arról, hogy Le Mans-i 24 órás versenyt nyerjen.

Ha egyszer valamelyik tökös nő majd tartósan kiemelkedő tud lenni bármelyik kategóriában, az biztos inspirálni fog sok kislányt, hogy autóversenyző akarjon lenni, és akkor elindulhat egy folyamat, de erre még várni kell. Ajánlom figyelmedbe ezt az írást: https://hvg.hu/sport/20170723_A_ferfi_szinkronuszok_kuzdelme_vizes_vb . Ez egy fordított helyzet ahol a női sportolók voltak (vannak) preferálva. Tudsz mondani férfi olimpiai bajnok szinkronúszót? Még nem.

respect to the man in the ice cream van

ximix
#33946
Magyar Rendőrség
‏Látsz és látnak is?
twitter.com/police_HU
PetruZ
#33945
Listák: F1, Nascar szériák, Le Mans, Indy 500, WRC

Kiemelkedő női versenyző szerintem Danica Patrick, róla szerintem a többség már hallott (Indycar, Indy 500, Nascar szériákban indul jó pár éve). Dakaron meg Jutta Kleinschmidt lehet még ismerős, 2001-ben nyert is.
desigo
#33944
Igen 4 éves koruktól erre lettek nevelve mert olyan környezetbe születtek,hogy korlátlan a pénz!
Szeretnék akkor most kérni tőled egy olyan listát is ahol kiemelkedő hölgy versenyző van/volt az alábbi csúcskategóriákban:

-Dakar-rali
-Formula–1
-Indianapolisi 500
-IndyCar Series
-Le Mans 24
-Nascar
-Rali-világbajnokság
RatBaG
#33943

Per Aspera Ad Inferi.

#33942
végre baszki!
cement
#33940
Elmés hozzáállás, látszik, hogy teljesen fogalmatlan vagy és előtör belőled kultúrlény amint látsz egy olyan szokatlan dolgot, hogy egy fiatal lány autóversenyez. Pedig is nem is olyan szokatlan. Csak úgy mellesleg, te végignézted már az ilyen mezőnyök indulóinak életkorát? Tájékozódhatnál kicsit, mielőtt kifakadsz.

A hölgy név szerint Sophia Flörsch, 2000. december 1-jén született, most lesz 18 éves. 2005-ben, 4 évesen kezdett gokartozni, és 2014 óta különböző alsóbb formula kategóriákban versenyez. Lehet, hogy a te szemedben ő egy 17 éves kislány, de bármilyen autóban három kör alatt négyet verne itt bármelyikőnkre. Erre lett nevelve, ez a munkája, a mint ahogy a kollégáinak is. Ők nem önjelölt hobbiversenyzők, hanem élsportolók, akik életük minden percét arra fordítják, hogy a pályán gyorsabbak legyenek. Előfordul, hogy hibáznak, van ilyen. Szerencsére mindenki elég jól megúszta a balesetet. Az FIA még vizsgálja, mi történt. Valószínűsíthetően még a féktáv előtt vagy annak legelején ráfutott egy másik versenyző hátsó kerekére, és a két egyirányba forgó kerék ilyekor felkapja egymást és a hátsó autó megy a levegőbe - számtalan ilyen baleset történt már a formula autók történetében.

Azért volt ennyire látványos ez az eset mert nulla bukótér van és derékszögű, szűk kanyarok vannak, ezért a mezőny eleje már teljesen lelassított. Itt nem a pilóta személyével van a baj, hanem a Makaói pálya egyszerűen életveszélyes és alkalmatlan autóversenyzésre. A WTCC mezőnyében is mindig van egy, vagy több hatalmas baleset, mikor erre a pályára látogatnak.

Random kiragadtam pár embert az F3-as idei mezőnyből:

Guanyu Zhou 1999. május 30. (életkor 19 év)
Sebastian Fernandez 2000. július 12 (életkor 18 év)
Mick Schumacher 1999. március 22. (életkor 19 év)
Ralf Aron 1998. március 21. (életkor 20 év)
Marcus Armstrong 2000. július 29. (életkor 18 év)

Ja és csak szólok, hogy ők jövőre az F1-ben indulnak:
Lando Norris 1999. november 13. (életkor 19 év)
George Russell 1998. február 15. (életkor 20 év)

Ha a lány ritmikus gimnasztikában indulna az olimpián, gondolom nem zavarna, hogy 17 éves. Sőt, öregnek számítana a mezőnyben...
Persze, a formulaautózás veszélyesebb sportág, de ő ezzel tisztában van, ahogy mindenki aki a pálya mellé, vagy rajthoz áll. Rajta van a belépőn.

respect to the man in the ice cream van

PetruZ
#33939
Ez a második eléggé megrendezett, nem ide való.
sorler
#33938
sorler
#33937
sorler
#33936
desigo
#33935
Mindig sértetlenül megússzák ezek a retkek.
Sajnos nem egy 4 tengelyes Actros jött szembe vele.
#33934
60 métert repült a bácsi 😞 150 kürül ment a BMW...kb mint a mult héten az a Kínai zebrás gázolás



A Budakörnyéki Járási Ügyészség indítványt tett annak a férfinak a letartóztatására, aki ittasan száguldva halálra gázolt el egy gyalogost Érden, majd egy másik járműnek ütközött, amelynek a vezetője a baleset során életveszélyes sérüléseket szenvedett el. A bűnügy gyanúsítottja, egy fiatal férfi 2018. november 12-én délelőtt ittasan vezetett Érd utcáin. Az autójával a megengedett sebességnél lényegesen gyorsabban haladt. A férfi vezetői engedélye egy éve lejárt. Amikor a Bajcsy-Zsilinszky úton a gyógyszertár elé ért, észrevett egy gyalogost, a bűnügy egyik sértettjét, aki az úttestre lépett. Enyhén balra húzta a kormányt, ám így is elütötte a sértettet, aki az ütközéstől kb. 58 méterre az úttestre zuhant. A férfi áttért a szemközti sávba, ahol frontálisan ütközött az ott szabályosan haladó tehergépkocsival. A tehergépkocsi vezetője, a bűnügy másik sértettje súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett, a gyalogos sértett a helyszínen életét vesztette. A halált okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntettével gyanúsított férfi szökésének veszélye fennáll. Okkal lehet tartani attól is, hogy a férfi szabadon hagyva tanúk befolyásolásával, tárgyi bizonyítási eszközök megsemmisítésével veszélyeztetné a nyomozás sikerét. A nyomozás során a gyanúsított jelenléte és a bizonyítás eredménye kizárólag a letartóztatásával biztosítható. A Budakörnyéki Járási Ügyészség ezért indítványozta a férfi letartóztatásának elrendelését.
#33933
ennél aljasabb dolgot nem is tehettek volna.....engem is felbaszott!
#33932
Végig olvastam...atya isten...és ez a sok agyhalott köztünk él...erre innom kell valami erőset, ezt csak így lehet bírni...
#33931
BINGO

https://kuruc.info/r/2/192090/

a "kishölgy" a BMW vezetőjének a nővére.......



Utoljára szerkesztette: nordan, 2018.11.19. 22:40:37
#33930
hátőőőő igen, most az hagyjuk hogy lány...van jó női pilóta is...kb 10000 ből 1............,de 17 évesen mennyi tapasztalata lehet,hogy 200-al száguldozzan pláne egy ilyen városi utakból kialakított pályán?!?!?
desigo
#33929
17 éves kislányokat nem kellene engedni versenyezni.
Szerencsétlen Maria De Villota is telibe kapta a parkoló kamiont.
RatBaG
#33928

Per Aspera Ad Inferi.

Alexease
#33927
Az a "csoka" egy 17 eves csaj. Elotte mar utkoztek vele, serult volt az auto, csak csuszott, katapultalt, aztan repult.
#33926
mondjuk valami nagyon gáz volt a csókával,mertz mindenki ilyen 60-80-al kanyarodott ez meg kb 180-al repült már százméterrel előbbről
#33925
Uhh ilyet még nem láttam, csoda hogy megmaradt!

whiskeyman
#33924

&#1641;(&#830;&#9679;&#814;&#814;&#771;&#830;&#771;&#830;)&#1782; CefreTeam&#8482; &#3663;&#865;&#815;&#3663;&#64831;

bertino
#33923
<#nemtudom>

Metallica. Csakis. Amig ki nem halnak. Easyrider öcsém, easyrider!

ximix
#33922
Érdekes, mert a szalagkorlátoknál a folytatást az előző mögé szerelik pont ez miatt, hogy baleset esetén nehogy nyárs legyen belőle,
így kellene hogy működjön, a szalag megvezeti az autót, tgk.-t


A videóban látszódik a krétával bejelölt csúszás nyom a belsősáv irányából, igen szerencsétlenül vágódhatott pont a toldáshoz, hogy nem lecsúszott hanem belefúródott vagy nem tudom.

RatBaG
#33921
wut? pont ez a magyarázat.

Per Aspera Ad Inferi.

#33920
az nem magyarázat sajnos.....mint a mellékelt példa is mutatja
bertino
#33919
hát... egy városban kialakított pálya...

Metallica. Csakis. Amig ki nem halnak. Easyrider öcsém, easyrider!

#33918
Azt a rohadt...<#wow2><#wow3>
#33917
5 sérült lett a sofőrrel együtt. A 17 éves autóversenyzőnek eltört a gerince, de állítólag stabil állapotban van.

★★★★★

#33916
safety = 0
RatBaG
#33915
Alien69
#33914
Vagy egyszerűen nem merik szóvá tenni. A főnök vezet, ugye milyen jól vezet a főnök? Milyen rendes, hogy elvisz minket? Kicsit parázni mellette, de jobb autóval menni, mint az 5 évet késő mávval. <#idiota>

Alexease
#33913
Pedig egyszeru: a tobbi is olyan tipus, mint a sofor😉
Ennel a balesetnel, elsore az a furcsa, hogy egy Volvo S40, es nem a szokasos harom tipusbol az egyik. Bar a felni alapjan "gyanus", hogy kicsit tobbnek gondolta, mint kozlekedesi eszkoz.
Bar lehet nem szaguldoztak, csak a szokasos telefon vagy hasonlo.
#33911
sose értem meg,hogy ha valaki nem egyedól ül az autóban az miért száguldozik és azok akik vele ülnek a kocsiban miért engedik neki
#33910
Csodálom hogy 3-an ugyan életveszélyes állapotban, de mégis élve kikerültek belőle.
#33909
mennyivel ment azistenbarma
sorler
#33908
Belefúródott oldalról a korlát