Balesetek

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

ximix
#34007
Rendőr "humor", csak semmi mézes-mázos, tömören lényegre
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.12.04. 18:25:22
#34006
1068
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

★★★★★

molnibalage83
#34005
Ennél az esetnél sem segített volna egy ilyen rendszer. Ha már elkezdődött a borulás, akkor eldőlt szó szerint a történet. A probléma az, hogy nem tudod mérni az emelt tömeg súlypontját és helyzetét az emeléshez képest, ezért limitálni sem lehet szoftveresen hiába mérsz erős magán az emelőszerkezeten is.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

eksy
#34004
Azt én dőlésnek írtam. Szerintem egy valamilyen vízszintmérővel simán össze lehet párosítani.
Beállítják a gépet vízszintbe és a legkisebb kimozdulásnál leállítja az emelést valami automata, szerintem ez így is működik, logikusnak legalábbis logikus.
Utoljára szerkesztette: eksy, 2018.12.02. 23:07:48

"...és...szerintem...bizony."

molnibalage83
#34003
Sokkal előbb felborul már a szerkezet mielőtt sikerülne túlterhelni.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

eksy
#34002
Ja, szerintem van valami biztonsági fék, ami megakadályozza a szakadást, deformálódást, dőlést... Teszem föl valami olyat emelnek aminek nem tudják a pontos súlyát, nem hinném az lenne a bevett szokás, hogy rákötik és vagy-vagy, vagy emel, vagy szakad valami.
De nem érdekel, szóval miattam nem kell utána járni.

"...és...szerintem...bizony."

eksy
#34001
A tervezést már megbeszéltük, ez az esemény megtörtént, nyilvánvaló hogy normális esetben nem történhetett volna meg.
Én csak láttam ezt a videót, úgy, ahogy leírtam. És érdekel most már a te véleményed, mert csak te álltál szóba normális hangnemben velem (igaz "döcögősen" indult😊, az adott témára szorítkozva, hogy egyáltalán elképzelhető-e a fikcióm.

"...és...szerintem...bizony."

molnibalage83
#34000
A gépekben nem hiszem, hogy létezik tiltás, mert nem lehet megoldani igazából hatékonyan, de bevallom a daruk műszerezettségét nem ismerem. Ha ennyire érdekel, akkor a holnap a cégnél megkérdezhetek ebben jártasakat.

Nem értem miért ragaszkodsz ehhez a beakadáshoz. Még, ha az is történt, az emelést úgy kell megtervezni, hogy ilyen esemény ne okozzon gondot.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

eksy
#33999
"akkor ezt szarul tervezték meg, de az én tippem az, hogy semennyire"
Ez esetben mi egyetértünk a lényegi kérdésben Nem mérnöki hiba volt, mert szerintünk mérnök sem volt a láncban.
A részleteket viszont még tisztázhatjuk, ha már ennyi időt elb@sztam erre.
Tegyük fel kiiktatták a tiltást valahogy, megemelték, látták hogy elbírja ez, elbírja, és el is bírta, határértéken. Ha előbb rászáll egy afrikai fecske a buldózerre, akkor előbb rántja le a darut, mert azt a plusz súlyt már nem tesztelték le.
Én az elejétől azt mondom, hogy azokba a kiálló, még most sem tudom mikbe akadt bele. Szerintem azok valami vízszintes cölöpök, amik stabilizálják a falat, vagy mit tudom én, de biztosan jó mélyen be vannak eresztve, "odaragasztva" mi célja lenne ott azoknak.
Ebben az esetben, mivel nem érte nagy erő, ha abba akadt bele, akkor nem kellett hogy szemmel látható lehulló törmelék keletkezzen.
Én ezt a lehetőséget látom a leglogikusabbnak.

"...és...szerintem...bizony."

molnibalage83
#33998
De ezt próbálom magyarzáni. A gép súlyához képest az picsányi erő. Ott tömörített homok van. Ha komoly megakadt volna, akkor bontja a falat. Ha meg is akadt és ettől a kis erőtől és a kifordulás nyomatékától eldőlt a gép, akkor ezt szarul tervezték meg, de az én tippem az, hogy semennyire. A normál emelés során, ha akadna, akkor a homokfalból bontott volna le egy kicsit, amit lehetett volna javítani, de nem a gép ment volna így a szemétbe.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

eksy
#33997
Én most is úgy látom hogy fordul a daru, stabilan áll és csak pár pillanattal később kezd eldőlni, amit én annak tulajdonítok, hogy megakadt a teher, ami abban a pozícióban már túl közel került a falhoz.

"...és...szerintem...bizony."

eksy
#33996
Megnézem még párszor, nekem egyből úgy tűnt hogy beakad azokba a falból kiálló valamikbe a buldózer tolólapja.
Akkor szerintem kizárhatjuk a mérnöki hibát, és szimpla melós "baki" volt. Jól értem?

"...és...szerintem...bizony."

molnibalage83
#33995
Nyoma sincs a beakadásnak, de pont emiatt kell emelési terv. Az kimutatná, hogy emelés és akadás esetén ez lesz és van tartalék. Itt semmiféle tartalék nem volt. Ha minden jól ment volna, akkor talán sikerült volna. Csak az ember nem így tervez semmit...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

molnibalage83
#33994
Teljesen véletlen, megnéztem miért került fel a top10 futóba. Sejtettem, hogy valami ilyesmi miatt.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

eksy
#33993
Arcoskodás, mikor rákérdeztem miért gondolja amit, normális válasz helyett simán le lettem hülyézve.Így indult😊

Értem amit mondasz, de szerinted kizárt amit én mondtam, miszerint beakadt a teher és ez okozta a balesetet?
Maradjunk ennél az esetnél, nem akartam mélyebben belemenni a témába.

"...és...szerintem...bizony."

#33992
ráadásul tök felesleges volt az egész én poénosan megjegyeztem a mérnökös dolgot a netes MEME-re utalva....erre ez az Eksy tök butaságokat kezd el magyarázni remélem végre megértette,hogy a szakik teljesen balfékek voltak annál a bulldózer emelésnél

#33991
Ó köszönöm istenem,hogy ilyen értelmes arcok is vannak itt! respect
molnibalage83
#33990
A diagram arra ad neked felvilágítást, hogy egy X tonnás daru esetén az erőkar még egy síkban történő változása mennyire durva következményekkel jár.

Elkezdte emelni és egy ideig a torony és vele a gép része a hosszirányú tengely síkjában maradt. A baj az volt, hogy attól eltért. Ami egészen biztos jele annak, hogy nem tartották be a limiteket. Pont. Innentől fogva már csak az a kérdés, hogy ki baszta el.

Az építkezésen esetleg megnéznéd, hogy mekkora max. tömegre van a daru hitelesítve és mit emelnek vele...?

Egy 40 tonnás daruval is egy bulldózert emelve sanszosan emelési terv kell már. Te most tényleg azzal érvelsz, hogy egy építkezésen 1-2-3 tonnát emelgetve 10-20 tonnás daruknál nincs emelési terv és simán emelnek? Nahát, milyen meglepő...

Láthatólag azt sem érted meg sem a magyarázat sem a nomogram alapján, hogy nem fix tömeghatár van, hanem a gép pozíciójától függően is.

Ha jól látom, ezen oldalszög limitre is van megadva görbe.

crane load chart szavakat kéne csak használni.

És nem, te arcoskodtál a #33985 kommentben. A többieknél semmiféle személyeskedés nem volt. Továbbra sem értem, hogy miért állsz bele abba, amibe nem kéne... Nagyon házhoz mész te most a pofonért.
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.12.02. 20:54:29

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

eksy
#33989
Szia😊

"...és...szerintem...bizony."

eksy
#33988
Az a diagram esetünkben semmit sem ér, mert nem tudjuk a pontos adatokat, én legalább is nem. ("a világból ki..." személyes dolog, nem pont erre értettem, csak már túl sokan toltak az orrom alá "tudományos" szakmai skicceket... kockás lapon kézzel rajzolgatva😊
Erőkar, laikus vagyok ugyan, de szerintem ez az erőkar minimális, szinte függőlegesen áll a gém.
Szabályokat sem ismerem, de azt láttam hogy föl tudta emelni, és én úgy láttam, mintha beakadt volna a buldózer a falba, és ez az, ami nem volt belekalkulálva az emelésbe. Nézd meg te is mégegyszer a videót, hátha valamit nem jól láttam.
Mérnökös dologhoz meg annyit tudok hozzáfűzni, hogy az építkezéseken például folyamatosan pörögnek a daruk, kamionok jönnek mennek... nem hiszem hogy napi 100-200 akárhány emelést darunként megterveznek.
A darukkal kapcsolatban pedig úgy gondolom, van bennük tiltás túl nagy súly esetére, az emberi tévedés kizárására.

Nem én személyeskedtem folyamatosan, viszont egész jól elviseltem a velem arcoskodót, szerintem😊

"...és...szerintem...bizony."

whiskeyman
#33987
Buta vagy, távozz <#bdead>

&#1641;(&#830;&#9679;&#814;&#814;&#771;&#830;&#771;&#830;)&#1782; CefreTeam&#8482; &#3663;&#865;&#815;&#3663;&#64831;

molnibalage83
#33986
Láthatólag annak értelmezése nem megy, hogy mit látsz a videón annak ellenére, hogy páran már elmagyarázták.


A kötéllel próbálták a teher lengését megakadályozni, de mivel totál laza volt a kötél oldalra, ez láthatólag nem sikerült. A daru nem talpalt le, hogy növelje az inerciáját más tengely mentén, így oldalra kifordult, emiatt más irányú nyomatékot is kapott és annak rendje és módja szerint felborult.

A lent posztolt üzemeltetési nomogramokat mindig elég bő rátartással adják meg. Amikor valakik ennyire benézik a helyzetet, az ellen a gép tervezője tehetetlen. Mintha egy laptop képernyőjével vernél szöget a falba és aztán meg reklamálsz a gyártónál.

Ezek a zsenik kb. a "csináltunk már és sikerült egyszer" alapon emelhették meg azt a bulldózert. Hát, most nem sikerült, mert a fizika okosabb volt.

Viszont azt nem igazán értem meg, hogy mikor raknak be neked diagramot, elmagyarázzák hogyan áll még neked fentebb és van nagy arcod, amikor egy diagramnál kijelented, hogy "ezekkel a világból ki lehet zavarni".

Ja és igen. Adott tömegű teher felett emelési terv készül, legalábbis ahol én láttam kivitelezést és pl. MOL belső szabályzatát elég komoly szabályzatok vannak, hogy mit és hogyan emelnek. És azt mérnök készíti, de minimum a szabályzatot úgy, hogy azt a gyök2 darukezelő is értelmezni tudja. A linkelt nomogram is ilyen.

Tessék.
Mikor kell készíteni:
Az emelendő teher meghaladja a névleges terhelhetőség 65%-át.


Na, szerinted egy ilyen kis szutyok darunál ilyen erőkarnál 20 tonnás gép az 65% vagy sem..?

Az, hogy egy 20 tonnás daru mekkora és hogyan néz ki, annak kikeresése házi feladat, talán sikerül...

Valahol kurvára elegem van abból - és ezzel nem vagyok egyedül - hogy láthatólag olyan emberek próbálnak túl sokszor okoskodni, akiknek láthatólag gőze sincs sem a fizikáról, sem az iparról. Az összes ilyen emelős videónál igen nagy az esélye annak, hogy az emberek okosabbak akartak lenni a szabályzatnál és manualnál...

Szóval, ha hallgattál volna, akkor bölcs maradtál volna. Bár a kussolnál szó helyesebb lenne az arcméreted okán.
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.12.02. 20:20:47

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

eksy
#33985
És azt hogy modellezed le, hogy az első 15 méteren simán elbírta. Mélyebben kisebb a gravitáció?
Azzal ne is próbálkozz, hogy az emelés alatt elfogyasztott üzemanyag által könnyebb lett a daru!

"...és...szerintem...bizony."

#33984
az egy alasó hangon 20Tonnás Bulldózer amit kb 20 méterről akarnak kiszedni egy max 30 tonnás daruval amin van egy 15 méteres erőkar......könyörgöm egy 5. osztályos lemodellezi technika órán,hogy mekkora faszság
eksy
#33983
Na vidd innen a kockás lapodat, ezekkel a világból ki lehet engem zavarni.
Egyébként jól sejtem? Te még sohasem tévedtél, igaz?😊

"...és...szerintem...bizony."

eksy
#33982
Rám fér?

Már megint... izé... folyamatosan személyeskedsz, csak szólok😊

"...és...szerintem...bizony."

#33981

Utoljára szerkesztette: nordan, 2018.12.02. 16:22:30
#33980
eksy
#33979
Szóval a másik ember leprimitívezése a gondolkodás.ühüm.
Amúgy végig olvastad a kommentem? Az emelés rég folyamatban volt, amikor problémába ütköztek, tehát a számítgatásod, guglizgatásod fölösleges, szerintem.

"...és...szerintem...bizony."

eksy
#33978
Szerinted minden emelést kiszámol egy mérnök és mondja a gépkezelőnek hogy OK nyomd meg a zöld gombot?

"...és...szerintem...bizony."

#33977
ki személyeskedik? én csak gondolkozom....mellesleg googlizz rá a két jármű össztömegére és terhelhetőségére, csinálj 2-3 középsulis számítást és rájöhetsz te is...puszi
ximix
#33976
Van a Group B Rallye - Vészterhes évek (teljes dokumentumfilm)
- link
Ebben elhangzik, hogy az Audi kérte fel őket. (10:20)
Az természetes, hogy a gyári csapat tolja a saját szekerét 😊, de Michèle Mouton durván számolva már 8 éve versenyzett mikor az Audihoz került.
-----------------------------------------------------------
A Keszthelyi Vivien-nél értem a lólábat, ő ilyen belterjes versenyeken indult Suzuki vagy R8, ahol nincs más márka, ez max annyiból érdekes, hogy talán ez inkább sofőr orientált, a nagyon egyforma paraméterű gépek miatt könnyebb a jó sofőröket kiválogatni, a későbbi vegyes húsdarálóba, gondolom.
eksy
#33975
Francnak személyeskedsz. A videót láttad? Láttad hogy beakadt a teher azokba a fene tudja mikbe, ami a kiáll a falból?
Szerinted fölemelés, vagy leengedés történt?

"...és...szerintem...bizony."

ximix
#33974
Tippelek, a daru előre felé amerre a lánctalpai állnak tud nagy terheket emelni, az a támasztéka.
Ha jól látom nem ált teljesen vízszintesen és nem tudom milyen reteszelése van elfordulás ellen, de amikor magától vagy szándékosan kifordul oldalra rögtön elveszti a stabilitását, mert oldalra nincs támasztéka.
Ha nem fordult volna ki, csak simán emel elvileg nem lett volna baj, majd mikor a teher fent van, magára kellet volna húznia a gémet, hogy közelebb legyen a teher és úgy fordulnia maga mellé vagy finoman hátra elindulni.
#33973
hmm végülis mondasz valami 😊
igazából egyedül Hannu Mikkola-val lehetne összehasonlítani a teljesítményét, mert azonos autóval ugyanott ugyanannyiszor indultak 82ben és 83ban is

ximix #33967 <#worship> .. 1:17:10-tól a lényeg .. borzasztóan jó hangulata lehetett ezeknek a régi versenyeknek

Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

#33972
szerinted egy építkezésen a gépkezelők csak úgy maguktól dolgoznak? hmm? 😊
Alien69
#33971
Tudod, ez NEM a mérnök hibája, hanem a gépkezelőé! <#idiota> Őneki kellene tudnia, hogy mi az az erőkar, meg ilyenek... <#vigyor1> Ja, nem. Oda elég egy megkezdett 6. osztályos is. Csak ki kell képezni, példul balesetvédelmi oktatást alá íratni. <#idiota>

#33970
ajaj erre a kérdésre inkább nem is válaszolok...azért az érettségid megvan? matek/fizika gondolom gyenge 2-es 😄
eksy
#33969
Ezek a mai fák már csak ilyenek.

"...és...szerintem...bizony."

eksy
#33968
Miért is?

"...és...szerintem...bizony."

ximix
#33967
fél off
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Autóversenyzők
https://vimeo.com/182413626
sorler
#33966
Azt is nézd hozzá, hogy Audi Quattro (4WD) volt akkor a legjobb autó és hányan mentek ebből a mezőnyből pont olyannal. <#awink>
1982. Neki nem kellett annyit küzdeni az autóval, mint Röhl bácsinak Opel Ascona (2WD) kocsijával, aki úgymond torony magasan nyerte a megmérettetést. Érdemes azt is megtekinteni, hogy a következő évben 1983-ban mennyit gyűjtött. Annyira nem volt egy pro versenyző, de a nők között tényleg ő volt a legjobb és néha egész tűrhetően versenyzett.
Utoljára szerkesztette: sorler, 2018.12.01. 23:08:55
#33965
kicsit vitatkoznék veled 😊
Michèle Mouton-t azzal vádolni, hogy a szponzorok tolták előre?
1982-es rallye világbajnoság ez volt a legjobb éve kicsit nézd át azt a névsort, hogy az általad leszólt hölgy kiket is győzőtt le. Biztos szponzori kérésre engedték előre..
Az meg, hogy törte az autókat!? Ki nem? Akkor szerinted Colin McRea is egy fakezű pilóta volt akit csak a szponzorok toltak reflektorfénybe, mert az érved alapján nála ez hatványozottan igaz 😊?
És a második linked ami a RoC-on készült 61 évesen autókázott...
Utoljára szerkesztette: n003, 2018.12.01. 21:29:14

Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

#33964
valaki az Ecserin vette a mérnöki diplomáját
RatBaG
#33963

Per Aspera Ad Inferi.

RatBaG
#33962

Per Aspera Ad Inferi.

#33961
megölte,gyilkosság volt baszki! nem gázolás !
z0ty4
#33960
JOGERŐSEN 11 ÉV 8 HÓNAPRA ÍTÉLTÉK A GÖDÖLLŐI GÁZOLÓT
Utoljára szerkesztette: z0ty4, 2018.11.29. 11:08:56

ASRock H570 Phantom Gaming 4 \ i5-10600K \ 64gb DDR4 \RTX 3070

desigo
#33959
Marcali ma







SimaSuna
#33958
Szerintem adott sebesség +10km/h...