Balesetek
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.12.04. 18:25:22
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
★★★★★
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Beállítják a gépet vízszintbe és a legkisebb kimozdulásnál leállítja az emelést valami automata, szerintem ez így is működik, logikusnak legalábbis logikus.
Utoljára szerkesztette: eksy, 2018.12.02. 23:07:48
"...és...szerintem...bizony."
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
De nem érdekel, szóval miattam nem kell utána járni.
"...és...szerintem...bizony."
Én csak láttam ezt a videót, úgy, ahogy leírtam. És érdekel most már a te véleményed, mert csak te álltál szóba normális hangnemben velem (igaz "döcögősen" indult😊, az adott témára szorítkozva, hogy egyáltalán elképzelhető-e a fikcióm.
"...és...szerintem...bizony."
Nem értem miért ragaszkodsz ehhez a beakadáshoz. Még, ha az is történt, az emelést úgy kell megtervezni, hogy ilyen esemény ne okozzon gondot.
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Ez esetben mi egyetértünk a lényegi kérdésben Nem mérnöki hiba volt, mert szerintünk mérnök sem volt a láncban.
A részleteket viszont még tisztázhatjuk, ha már ennyi időt elb@sztam erre.
Tegyük fel kiiktatták a tiltást valahogy, megemelték, látták hogy elbírja ez, elbírja, és el is bírta, határértéken. Ha előbb rászáll egy afrikai fecske a buldózerre, akkor előbb rántja le a darut, mert azt a plusz súlyt már nem tesztelték le.
Én az elejétől azt mondom, hogy azokba a kiálló, még most sem tudom mikbe akadt bele. Szerintem azok valami vízszintes cölöpök, amik stabilizálják a falat, vagy mit tudom én, de biztosan jó mélyen be vannak eresztve, "odaragasztva" mi célja lenne ott azoknak.
Ebben az esetben, mivel nem érte nagy erő, ha abba akadt bele, akkor nem kellett hogy szemmel látható lehulló törmelék keletkezzen.
Én ezt a lehetőséget látom a leglogikusabbnak.
"...és...szerintem...bizony."
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
"...és...szerintem...bizony."
Akkor szerintem kizárhatjuk a mérnöki hibát, és szimpla melós "baki" volt. Jól értem?
"...és...szerintem...bizony."
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Értem amit mondasz, de szerinted kizárt amit én mondtam, miszerint beakadt a teher és ez okozta a balesetet?
Maradjunk ennél az esetnél, nem akartam mélyebben belemenni a témába.
"...és...szerintem...bizony."

Elkezdte emelni és egy ideig a torony és vele a gép része a hosszirányú tengely síkjában maradt. A baj az volt, hogy attól eltért. Ami egészen biztos jele annak, hogy nem tartották be a limiteket. Pont. Innentől fogva már csak az a kérdés, hogy ki baszta el.
Az építkezésen esetleg megnéznéd, hogy mekkora max. tömegre van a daru hitelesítve és mit emelnek vele...?
Egy 40 tonnás daruval is egy bulldózert emelve sanszosan emelési terv kell már. Te most tényleg azzal érvelsz, hogy egy építkezésen 1-2-3 tonnát emelgetve 10-20 tonnás daruknál nincs emelési terv és simán emelnek? Nahát, milyen meglepő...
Láthatólag azt sem érted meg sem a magyarázat sem a nomogram alapján, hogy nem fix tömeghatár van, hanem a gép pozíciójától függően is.
Ha jól látom, ezen oldalszög limitre is van megadva görbe.
crane load chart szavakat kéne csak használni.
És nem, te arcoskodtál a #33985 kommentben. A többieknél semmiféle személyeskedés nem volt. Továbbra sem értem, hogy miért állsz bele abba, amibe nem kéne... Nagyon házhoz mész te most a pofonért.
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.12.02. 20:54:29
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Erőkar, laikus vagyok ugyan, de szerintem ez az erőkar minimális, szinte függőlegesen áll a gém.
Szabályokat sem ismerem, de azt láttam hogy föl tudta emelni, és én úgy láttam, mintha beakadt volna a buldózer a falba, és ez az, ami nem volt belekalkulálva az emelésbe. Nézd meg te is mégegyszer a videót, hátha valamit nem jól láttam.
Mérnökös dologhoz meg annyit tudok hozzáfűzni, hogy az építkezéseken például folyamatosan pörögnek a daruk, kamionok jönnek mennek... nem hiszem hogy napi 100-200 akárhány emelést darunként megterveznek.
A darukkal kapcsolatban pedig úgy gondolom, van bennük tiltás túl nagy súly esetére, az emberi tévedés kizárására.
Nem én személyeskedtem folyamatosan, viszont egész jól elviseltem a velem arcoskodót, szerintem😊
"...és...szerintem...bizony."
٩(̾●̮̮̃̾̃̾)۶ CefreTeam™ ๏̯͡๏﴿
A kötéllel próbálták a teher lengését megakadályozni, de mivel totál laza volt a kötél oldalra, ez láthatólag nem sikerült. A daru nem talpalt le, hogy növelje az inerciáját más tengely mentén, így oldalra kifordult, emiatt más irányú nyomatékot is kapott és annak rendje és módja szerint felborult.
A lent posztolt üzemeltetési nomogramokat mindig elég bő rátartással adják meg. Amikor valakik ennyire benézik a helyzetet, az ellen a gép tervezője tehetetlen. Mintha egy laptop képernyőjével vernél szöget a falba és aztán meg reklamálsz a gyártónál.
Ezek a zsenik kb. a "csináltunk már és sikerült egyszer" alapon emelhették meg azt a bulldózert. Hát, most nem sikerült, mert a fizika okosabb volt.
Viszont azt nem igazán értem meg, hogy mikor raknak be neked diagramot, elmagyarázzák hogyan áll még neked fentebb és van nagy arcod, amikor egy diagramnál kijelented, hogy "ezekkel a világból ki lehet zavarni".
Ja és igen. Adott tömegű teher felett emelési terv készül, legalábbis ahol én láttam kivitelezést és pl. MOL belső szabályzatát elég komoly szabályzatok vannak, hogy mit és hogyan emelnek. És azt mérnök készíti, de minimum a szabályzatot úgy, hogy azt a gyök2 darukezelő is értelmezni tudja. A linkelt nomogram is ilyen.
Tessék.
Mikor kell készíteni:
Az emelendő teher meghaladja a névleges terhelhetőség 65%-át.
Na, szerinted egy ilyen kis szutyok darunál ilyen erőkarnál 20 tonnás gép az 65% vagy sem..?
Az, hogy egy 20 tonnás daru mekkora és hogyan néz ki, annak kikeresése házi feladat, talán sikerül...
Valahol kurvára elegem van abból - és ezzel nem vagyok egyedül - hogy láthatólag olyan emberek próbálnak túl sokszor okoskodni, akiknek láthatólag gőze sincs sem a fizikáról, sem az iparról. Az összes ilyen emelős videónál igen nagy az esélye annak, hogy az emberek okosabbak akartak lenni a szabályzatnál és manualnál...
Szóval, ha hallgattál volna, akkor bölcs maradtál volna. Bár a kussolnál szó helyesebb lenne az arcméreted okán.
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.12.02. 20:20:47
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Azzal ne is próbálkozz, hogy az emelés alatt elfogyasztott üzemanyag által könnyebb lett a daru!
"...és...szerintem...bizony."
Egyébként jól sejtem? Te még sohasem tévedtél, igaz?😊
"...és...szerintem...bizony."
Már megint... izé... folyamatosan személyeskedsz, csak szólok😊
"...és...szerintem...bizony."

Utoljára szerkesztette: nordan, 2018.12.02. 16:22:30
https://tudasbazis.sulinet.hu/hu/termeszettudomanyok/fizika/fizika-7-evfolyam/a-dinamika-alapjai/newton-torvenyek
Utoljára szerkesztette: nordan, 2018.12.02. 14:56:14
Amúgy végig olvastad a kommentem? Az emelés rég folyamatban volt, amikor problémába ütköztek, tehát a számítgatásod, guglizgatásod fölösleges, szerintem.
"...és...szerintem...bizony."
"...és...szerintem...bizony."
- link
Ebben elhangzik, hogy az Audi kérte fel őket. (10:20)
Az természetes, hogy a gyári csapat tolja a saját szekerét 😊, de Michèle Mouton durván számolva már 8 éve versenyzett mikor az Audihoz került.
-----------------------------------------------------------
A Keszthelyi Vivien-nél értem a lólábat, ő ilyen belterjes versenyeken indult Suzuki vagy R8, ahol nincs más márka, ez max annyiból érdekes, hogy talán ez inkább sofőr orientált, a nagyon egyforma paraméterű gépek miatt könnyebb a jó sofőröket kiválogatni, a későbbi vegyes húsdarálóba, gondolom.
Szerinted fölemelés, vagy leengedés történt?
"...és...szerintem...bizony."
Ha jól látom nem ált teljesen vízszintesen és nem tudom milyen reteszelése van elfordulás ellen, de amikor magától vagy szándékosan kifordul oldalra rögtön elveszti a stabilitását, mert oldalra nincs támasztéka.
Ha nem fordult volna ki, csak simán emel elvileg nem lett volna baj, majd mikor a teher fent van, magára kellet volna húznia a gémet, hogy közelebb legyen a teher és úgy fordulnia maga mellé vagy finoman hátra elindulni.
igazából egyedül Hannu Mikkola-val lehetne összehasonlítani a teljesítményét, mert azonos autóval ugyanott ugyanannyiszor indultak 82ben és 83ban is
ximix #33967 <#worship>#worship> .. 1:17:10-tól a lényeg .. borzasztóan jó hangulata lehetett ezeknek a régi versenyeknek
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
1982. Neki nem kellett annyit küzdeni az autóval, mint Röhl bácsinak Opel Ascona (2WD) kocsijával, aki úgymond torony magasan nyerte a megmérettetést. Érdemes azt is megtekinteni, hogy a következő évben 1983-ban mennyit gyűjtött. Annyira nem volt egy pro versenyző, de a nők között tényleg ő volt a legjobb és néha egész tűrhetően versenyzett.
Utoljára szerkesztette: sorler, 2018.12.01. 23:08:55
Michèle Mouton-t azzal vádolni, hogy a szponzorok tolták előre?
1982-es rallye világbajnoság ez volt a legjobb éve kicsit nézd át azt a névsort, hogy az általad leszólt hölgy kiket is győzőtt le. Biztos szponzori kérésre engedték előre..
Az meg, hogy törte az autókat!? Ki nem? Akkor szerinted Colin McRea is egy fakezű pilóta volt akit csak a szponzorok toltak reflektorfénybe, mert az érved alapján nála ez hatványozottan igaz 😊?
És a második linked ami a RoC-on készült 61 évesen autókázott...
Utoljára szerkesztette: n003, 2018.12.01. 21:29:14
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.
Utoljára szerkesztette: z0ty4, 2018.11.29. 11:08:56
ASRock H570 Phantom Gaming 4 \ i5-10600K \ 64gb DDR4 \RTX 3070